Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבצעי מועדון 'חבר' על רכבי פיג'ו, סיטרואן ואופל

קבוצת לובינסקי
שימו לב! השרשור הזה בן 1674 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תבדוק אחורה ותגלה שלא ממש.

הייתה לי הפתעה היום שראיתי החל מהיום עלה המחיר של הרכבים של פיגו בכ3000 ש"ח בממוצע,כל זאת למרות שהיורו בירידה כבר זמן מה...בקיצור מבצע חבר שהוא בלוף כי בקיזוז העלייה גם ככה ניתן לקבל את סכום ההנחה.

מסתבר שרוצים אפשר ?

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא מבין את כל הדיון לגבי מדיניות התמחור.

אף אחד כאן למיטב ידיעתי לא שותף של היבואן והיבואן לא חייב לאף אחד מאיתנו כלום. זה המחיר ואם לא מתאים לך לך תקנה במקום אחר (בין אם רכב יותר אטרקטיבי לטעמך ובין יבוא אישי אם אתה חושב שאתה יכול לקנות יותר זול).

נחמד להסתכל על שער האירו ולקפוץ לא מוזילים לי אבל להתעלם מקיצור שבוע העבודה, עלות ההובלה, עליית הארנונה, הקפיצה במחירי החשמל והמים, ביטוחים ועוד דברים שלא רק משלמים בשקלים אלא מתייקרים כל פעם מחדש. ואחרי כל זה זכותו של היבואן להרויח כמה שהוא רוצה.

היחידים שהיו באים בחשבון מבחינתי זה האינסיניה (כרכישה לטווח ארוך. להחלפה עוד 3 שנים לא הייתי נוגע בה) וה 208.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זעקת הקוזק הנגזל. יבואני הרכב הם מולטי-פוליים דהיינו כל אחד מונול בפני עצמו. הם עובדים על מתח רווחים חלומי. במקרה קרוב משפחה נחשף לעלות קניה עלות מחירה חלפים. הם מקושרים חזק לכנסת. יש להם לובי חזק. עשו הכל למנוע תחרות. מקושרים למכס. תראו איזה קשיים עושים במכס למי שרוצה ליבא לעצמו חלק חילוף. גם היבוא המקביל זה בלוף דפקו להם תנאים עמ שלא יהיה יבוא מקביל ותחרות.

מי שחושב שהמצב פרחים ושושנים לא מחובר לקרקע.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלם את עלות התקינה ותכניס חלקי חילוף בקלות.

נכון שזה יעלה יותר אבל אלה החיים בארץ. אם אתה רוצה להכניס משהו שיש עליו רגולציה או שתשלם את הרגולציה או שתקנה אצל מי ששילם אותה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק וזה אחת הבעיות הגדולות. למה צריך מכון תקנים עבור מוצר עם תקינה אירופאית או אמריקאית. שיציגו את התקינה וגמרנו את הסיפור. מונופול מכון תקנים כבר אמרנו?

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדוייק לחלוטין.

יש הרבה דברים שאין בעיה לאמץ תקינה זרה אבל יש הרבה מקומות שחייבים לבצע התאמות. למשל בנושא טמפרטורות, באירופה יש סכנת קפיאה ואצלנו יש טמפרטורות וקרינת UV גבוהים יותר, אצלנו יש דברים עם תקינות זרות ממדינות ואיזורים שונים שצריך להתמשק אליהם ועוד (בכל תחום יש את הדגשים שלו).

היום כל התקנים המקומיים עוברים רביזיה במטרה לאמץ תקינה זרה אם קיימת וכל סטיה מתקן הזר חייבת להיות מנומקת. מעבר לזה גם התקנים הרשמיים מחולקים לשלוש קבוצות שבראשונה מספיקה הצהרה של היבואן, בשנייה בדיקת דגם ובשלישית תו תקן. התקנים מסווגים על ידי הממונה על התקינה לפי מידת הסיכון שבשימוש במוצר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא ממש נכון. יש באירופה אזורים שחם בהם כמו בארץ (דרום צרפת, דרום איטליה, ספרד וכו). אין תקינות נפרדות לנוואדה ולניו יורק, אין סיבה שיהיו גם אצלנו. אנחנו לא מספיק מיוחדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתתי דוגמאות מתחום העיסוק שלי וסביר להניח שלכל תחום יש את הדרישות שלו (בתחום שלי אין למשל בדיקות עמידות בכפיפה למגופים כי רוב הצנרת בארץ היא פלסטיק או פלדה ובחו"ל יש צינורות יצוקים הרבה יותר חזקים שיחזיקו יותר מהמגוף).

אני לא יודע עד כמה אתה מכיר את מערכת התקינה האירופאית והאחריות שם. שם התקן הוא מסגרת מאוד רחבה ובאחריות הספק להתאים את המוצר בתוך המסגרת לשימושדים השונים כשהאחריות הפלילית היא עליו.

אצלנו אם יש לך תו תקן וקרה אסון מחוסר התאמה לסביבה הספק נקי לחלוטין ולכן התקנים הישראליים הרבה יותר סגורים.

עריכה אחרונה על ידי Night Driver

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לגבי המבצע הזה.

כאשר מימשתי מבצע של "הוט" בני שלח במייל צילום כרטיס האשראי שלו וזה הספיק. לא היה צורך בנוכחותו, ברישום הרכב על שמו או כל בלבול מוח אחר. העיקר למכור.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין את כל הדיון לגבי מדיניות התמחור.

אף אחד כאן למיטב ידיעתי לא שותף של היבואן והיבואן לא חייב לאף אחד מאיתנו כלום. זה המחיר ואם לא מתאים לך לך תקנה במקום אחר (בין אם רכב יותר אטרקטיבי לטעמך ובין יבוא אישי אם אתה חושב שאתה יכול לקנות יותר זול).

נחמד להסתכל על שער האירו ולקפוץ לא מוזילים לי אבל להתעלם מקיצור שבוע העבודה, עלות ההובלה, עליית הארנונה, הקפיצה במחירי החשמל והמים, ביטוחים ועוד דברים שלא רק משלמים בשקלים אלא מתייקרים כל פעם מחדש. ואחרי כל זה זכותו של היבואן להרויח כמה שהוא רוצה.

היחידים שהיו באים בחשבון מבחינתי זה האינסיניה (כרכישה לטווח ארוך. להחלפה עוד 3 שנים לא הייתי נוגע בה) וה 208.

היבואן לא חייב לנו כי אין עליו רגולציה נורמאלית. זהו שוק אוליגופולי מדהים, רישיון להדפיס כסף.

הסיבות כבר פורטו למעלה.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה עדיין יכול לייבא לבד ביבוא אישי. אם זה עדיין עולה יותר סימן שהיבואנים לא חזירים כמו שמנסים לצייר אותם.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שעשרות שנים יש יבואן בלעדי למותג מסויים, נוצרה בינו לבין היצרן כזאת דינמיקה שאי אפשר לפרוץ אותה. לא ליבואנים קטנים מקבילים ובטח שלא למייבא פרטי.

גם לא צריך ללכת יותר מדי רחוק למאזנים כספיים וכו'

הכי פשוט בעולם :

פיזו 208 אקטיב מחיר רגיל - 106 אלף. מרוויחים ? כמובן. כמה ? נעלם.

במסגרת מבצע : 89 אלף. מרוויחים ? כמובן .

ל-0 קילומטר : 83.5 אלף. מרוויחים ? כמובן.

אני אהיה לארג' ואגיד שהרווח שלהם הוא סופר מינימלי במכירה ל-0 קילומטר. ושהוא עומד על בערך 3000 שקל.

תחשוב כמה רווח הם עושים ברכב שעולה להם 80 אלף אחרי כול הקיזוזים, ומתמחרים אותו ב-106 אלף. זה מטורף.

לא מבין איך אפשר בכלל להגן על היבואנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבואן רכב הוא עסק לכל דבר, שנמדד בין היתר (או בעיקר) על השאת תשואה מירבית לבעלים. רוב היבואנים פועלים במסגרת חברות פרטיות, אך יש מספר קטן של חברות ציבוריות(קראסו, דלק מוטורס, umi). הסתכלות בדוחות של הציבוריות, לא מראה רווחים חריגים לטובה. אלו עסקים עתירי הוצאות ותקורות כך שלא נראה שלאף אחת יש רווח "חזירי". כמו בענפים אחרים במשק, הגורם העיקרי ליוקר המוצרים היא המדינה.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1674 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...