Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה על רכב סופר-מיני חדש או "יחסית חדש"

lazmigt
שימו לב! השרשור הזה בן 1696 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מניח שאני קצת חריג בפורום הזה, אבל אני לא אוהב מכוניות. נסיעות בפקקים, חיפוש חניה, מוסכים, מכוני רישוי, שום דבר מזה לא משכנע אותי. אם הייתי יכול הייתי מאוד שמח לגור בעיר כמו לונדון או ניו-יורק ולא להחזיק רכב בכלל. למרבה הצער אני עובר בקרוב לא ללונדון אלא לחיפה, ולכן אני צריך רכב.

מצד אחד אני רווק שנוסע כמעט תמיד לבד, ולכן לא צריך רכב גדול. מצד שני הנסיעות שלי יהיו בעיקר בתוך חיפה עם העליות, ואיזה פעם בשבוע על הכביש המהיר למרכז, אז נראה לי שרכב מיני הוא אולי קצת קטן מדי. מה גם שהייתי שמח לרכב קצת יותר בטיחותי. לכן חשבתי על רכב סופר-מיני. יש לי שתי שאלות:

1. האם יש המלצות על דגמים ספציפיים? מחיפוש שעשיתי נראה לי שאני מחבב את הסיטרואן C3 בגלל אמצעי הבטיחות והאיבזור. הבעיה היא ששאר הנתונים לא אומרים לי כלום - כבר אמרתי שאני לא מבין כלום במכוניות. חוץ ממנה חשבתי על פחות או יותר כל שאר המכוניות בקטגוריה (פולקסווגן פולו, יונדאי I20, מאזדה 2, פג'ו 208...). האם יש המלצות למישהו עם פרופיל כמו שלי? נוהג לבד, רק משהו כמו 8 קילומטר לעבודה ובחזרה, בעיקר בעליות של חיפה וקצת על הכביש המהיר, גר באיזור עם חניה לא כל כך קלה. מעדיף רכב יחסית בטיחותי ועם אבזור כמו מצלמת רוורס. שאר ענייני האבזור והעיצוב קצת פחות חשובים.

לרשימת הסופר-מיני הוספתי לעצמי גם את הקיה סטוניק. טכנית היא ג'יפון, אבל נראה לי שמדובר בפחות או יותר אותה רמת מחיר, אותה רמת בטיחות ואותו איבזור. האם זאת בחירה הגיונית בשבילי?

2. בגלל שאני לא אוהב להתעסק עם רכבים, אני מעדיף לא לקנות רכב ישן עם הרבה קילומטרז' שידרוש ביקורים תכופים במוסך. חשבתי או על רכב חדש לחלוטין, או רכב 0 קילומטר מליסינג, או רכב משומש של שנים בודדות. עדיף משהו מליסינג פרטי כי כולנו יודעים איך עובדים מתייחסים לרכב חברה. האם יש המלצות בנושא? ספציפית לרכבים שהזכרתי קודם (ה-C5 והסטוניק), האם יש המלצות איפה לקנות? חברות ליסינג עם היצע גדול? הנחות יפות לרכבי 0 קילומטר? אני לא ממש צריך מימון, יש לי את הסכום כולו במזומן (גם לרכב חדש), אבל אם מישהו מציע מימון בתנאים מאוד נוחים אולי שווה לשקול.

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה זמן אתה הולך להחזיק את הרכב?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע, מי שלא אוהב להתעסק עם שום דבר שקשור לרכב ( גם לא עם מכירה בסוף ) , יכול לקחת את אותו יונדאי i20 בליסינג פרטי, כולל חבילת ביטוחים וטיפולים, לנסוע עליו 30-36 חודשים, להחזיר לחברה ולקחת שוב רכב חדש.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה זמן אתה הולך להחזיק את הרכב?

אני לא מתכוון להיפטר ממנו כל כך מהר. אני מניח שבשלב שהוא יתחיל לעשות בעיות וכל טסט יהיה סיפור שלם אני אחליף אותו בחדש יותר. אז אולי חמש שנים (אם קונים חדש)? טיפה יותר? קשה לחזות את העתיד, מי יודע מה יהיה המצב הכלכלי שלי עוד 5 שנים.

אתה יודע, מי שלא אוהב להתעסק עם שום דבר שקשור לרכב ( גם לא עם מכירה בסוף ) , יכול לקחת את אותו יונדאי i20 בליסינג פרטי, כולל חבילת ביטוחים וטיפולים, לנסוע עליו 30-36 חודשים, להחזיר לחברה ולקחת שוב רכב חדש.

זאת הצעה מעניינת. יש לחלק מחברות הליסינג האלה אתר שמפרט כמה זה אמור לעלות? הייתי שמח להשוות את המחיר הכולל למחיר של רכב חדש בלי מימון ולהבין כמה זאת "שחיטה". אני אמנם לא אוהב רכבים, אבל אני מסוגל לקחת רכב חדש פעם בשנה למוסך ולומר להם "תתקנו את מה שצריך ותעבירו אותו טסט". ואם זה הרבה יותר זול, אולי זה בכל זאת עדיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מחפש מאזדה 2 מאובזרת (דינמיק, ספורט או פיור וויט) בת שנתיים-שלוש, רצוי ממוכר פרטי. קצת יותר טרטור, אבל אפשר למצוא רכבים שמורים, בטח אם אתה לא צריך מימון.

נשמע שבעיקר חשובים לך אמינות ובטיחות, ולכן הייתי נמנע מכל מה שמגיע עם מנוע טורבו ו/או גיר רובוטי - C3, 208, פולו, קליאו, פאביה, איביזה, ריו ו-I20 חדשות, סטוניק (חוץ מהדגם האטמוספרי).

אם אתה לא נוסע הרבה (ונשמע שאתה לא), לא חייב רכב חדש ומטפל ברכב בצורה סבירה, תוכל לחסוך לא מעט יחסית לרכב חדש. יתרון נוסף יהיה שתוכל להחזיק את הרכב לכל תקופה שתרצה, בלי לשלם קנסות על יציאה מוקדמת ובלי שתצטרך להחליף רכב אם לא תרצה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירים לדוגמה (לא כולל חבילת שירות )

https://www.opl.co.il/%D7%9C%D7%99%D7%A1%D7%99%D7%A0%D7%92_%D7%A4%D7%A8%D7%98%D7%99/%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%9F_%D7%9C%D7%99%D7%A1%D7%99%D7%A0%D7%92_%D7%A4%D7%A8%D7%98%D7%99

כאן יש גם מחירים לחבילות שירות (יחסית זולות):

https://campaigns.avis.co.il/leasing/express/04/?__obj=tabPanel_8&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=avis_exp_apr19&utm_content=asx_gs_brand&banner=exp_g_asx_gs_brand&gclid=EAIaIQobChMI9a3agZuX5AIVi7TtCh0eqw8dEAAYASAAEgKjIvD_BwE

אני לא חושב שליסינג פרטי משמעותית יותר יקר מאשר הפסד ירידת ערך ברכב חדש.

כן משמעותית יותר יקר מאשר ירידת ערך של רכב משומש.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להמלצות על מאזדה 2, בהחלט נשמעת מתאימה לדרישות.

מציע לבדוק גם את טויוטה יאריס, היא אמינה וזולה לאחזקה ושמירת הערך יוצאת דופן. יש גם גרסה היברידית שיכולה לחסוך לא מעט דלק בתוואי עירוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מהמזדה הייתי בודק גם הונדה גאז, אמינה מרווחת, חיסכונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שבעיקר חשובים לך אמינות ובטיחות, ולכן הייתי נמנע מכל מה שמגיע עם מנוע טורבו ו/או גיר רובוטי - C3, 208, פולו, קליאו, פאביה, איביזה, ריו ו-I20 חדשות, סטוניק (חוץ מהדגם האטמוספרי).

מאיזה בחינה מנוע טורבו פחות טוב? אמינות או בטיחות? ולמה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמינות כמובן. עוד רכיב, בטח אחד שעובד במהירויות מאוד גבוהות ומגיע לטמפ' מאוד גבוהות בטח לא יוסיף אמינות.

זה לא שמנוני טורבו באופן גורף לא אמינים אבל הסיכוי קיים. מי שלא מתעניין בשום דבר פרט לאמינות, עדיף שיקנה את הרכב הכי פשוט שיש.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא בנתיים עושה הרושם שלא המנועים הם הבעייתים אלא התיבות הרובוטיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי תשקול את הקיה פיקנטו, תקח אותה לנסיעת מבחן כדי להרגיש איך היא. פשוט יהיה לך הרבה יותר קל להחנות אותה, וכמו כל הקיות היא אמינה ולא דורשת הרבה ביקורים במוסך, ובקיצור עלויות האחזקה שלה מאוד נמוכות. וגם מבחינת אבזור בטיחות ותמורה למחיר הייתי בוחר בה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1696 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...