Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה לשיקום ושטיפת הרכב

שימו לב! השרשור הזה בן 1695 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב, האמת שקראתי די הרבה בפורום, יש כאן מלא חומר מדהים, אבל מרוב הכמות קצת התבלבלתי מה עליי לעשות כרגע.

צבע הרכב נראה שלא כל כך פינקו אותו, יש מקומות שנראה שיש מעט קילופים של לכה או שכבה ראשונים של הצבע או משהו כזה.

אני רוצה ללכת לקנות חומרים מסויימים כדי שאוכל לטפל ברכב אבל לא רוצה סתם לבזבז כסף ולזה נועד השרשור לקבל המלצה למצב הספציפי שלי.

קודם כל לגביי שטיפה מהי השיטה המומלצת כאשר יש לי חיבור לצינור מים שאני מוריד מהבית, לא גרניק, צינור רגיל.

קניתי כבר חומר של מגווירס שנראה wash&wax בצבע צהוב, מכירים?מומלץ?ולאיזה שלב של השטיפה הוא טוב?

חוץ ממנו יש לי כפפת מיקרופייבר ומגבת מיקרופייבר

האם צריך לקנות מיכל ריסוס כל שהוא או שאפשר לוותר?

חוץ מהשטיפה, אני מניח שאצטרך ליישם חומרים נוספים או לעשות פעולות נוספות, תוכלו להבהיר לי מה קודם למה ומה צריך לעשות? ווקס?פוליש?אוטם?האם צריך את כולם?

איני רוצה לפתוח מכון דיטייל אלא באופן מינימלי עם מוצרים מסויימים בלי להתפרס יותר מדי, לדאוג ולשמור על הרכב.

ליטוש לפנשים שהוא ממש לא יפים כבר עשיתי ע"פ המלצות בפורום יצא יפה מספיק לשלב זה, לא מושלם אבל לומדים מטעויות. אעלה עוד מעט תמונה.

תודה רבה על העזרה, כרגע אני מניח שתרצו לראות תמונות אז אני אעלה אותם עוד מעט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ציפיתי לשיקום צבע ממנו, אני מבין שהוא לשטיפה, אבל אני רוצה לדעת בכלליות אילו פעולות עליי לעשות ואיפה למקם כל אחת מבחינת זמן וסדר עדיפויות..?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה, זו התוצאה של הפנס IMG_0213.jpgIMG_0196.jpgIMG_0213.jpg

השתמשתי בנייר מים 1000 1500 ו2000 ואחר ניקוי וייבוש, תערובת לכה וטרפנטין כמו שהומלץ בפורום. התמונות לא משקפות בכלל את ההבדלים שהיו, זה במציאות הרבה יותר עכור בהתחלה והרבה יותר נקי עכשיו.

כאן אפשר לראות קילופים קטנים שאשמח לדעת איך אפשר למנוע את התפשטותם וגם לטשטש את המראה שלהם

חוץ מזה, הפלסטיק השחור שצמוד לקילופים, מוציא צבע שחור בכל פעם שעוברים עליו עם מטלית או מגבון, זה נראה כמו הצבע שלו עצמו ולא לכלוך, איך אפשר להגן עליו שלא יתפורר?

IMG_0216.jpgIMG_0215.jpg

כאן יש לשלשת קצת עקשנית ואשמח לדעת איך להוריד אותה בלי לשפשף חזק ולהרוס את הצבע

IMG_0217.jpg

כאן כל מני שפשופים או לא יודע איך לקרוא להם, מה אפשר לעשות בנידון?

IMG_0220.jpg

אשמח לקבל את עצתכם ועזרתכם..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון: הרכב נשטף עם החומר הנ"ל תוצאה נחמדה אבל ציפיתי שימיס יותר את הלכלוך ושירד ביותר קלות בלי לשפשף, אבל עדיין לא יצאו כל הנקודות לכלוך הקטנות, במה להשתמש שימיס אותם וירדו בקלות?

פלסטלינה תעזור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל להעריך את המצב הכי טוב, הייתי קודם כל שוטף את הרכב כמו שצריך (גרניק, pre-wash, שיטת שתי דליים וייבוש טוב). לאחר מכן הייתי עושה פלסטלינה קשה על כל הרכב ואז הייתי בוחן את הנקודות הבעייתיות. דברים שצריך פחח - אין מה לעשות בנידון אז הייתי הולך לפחח לסדר את כל התקלות ולאחר מכן הולך לדיטיילר טוב שיעשה פוליש וייתן ציפוי טוב.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשתי תמונות הראשונות עם "הקילופים" למעשה מדובר בלכה מתקלפת.

ברגע שהלכה מתחילה להתקלף היא תמשיך להתקלף עד לחלק כולו.

אין מה לעשות במצב כזה חוץ מצביעה מחדש של אותו חלק.

בשביל למנוע הבדל צבעים, לרוב עדיף כבר פחחות וצבע כללי לרכב.

בגלל שיש לך בעיות עם קילופי לכה, הייתי נמנע לשטוף את הרכב עם גרניק.

התמונה האחרונה לא ברורה, אבל נראה כמו שיש גם שם קילופי לכה.

את השפשוף הקל בידית אפשר לטשטש עם צבע שהוכן במיוחד לפי קוד צבע של הרכב.

בתל אביב יש לך את טופקולור שיכינו לך תרסיס צבע כזה עם כוסית.

עבודה יפה עם הפנסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה, זו התוצאה של הפנס [ATTACH=CONFIG]521933[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]521934[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]521933[/ATTACH]

השתמשתי בנייר מים 1000 1500 ו2000 ואחר ניקוי וייבוש, תערובת לכה וטרפנטין כמו שהומלץ בפורום. התמונות לא משקפות בכלל את ההבדלים שהיו, זה במציאות הרבה יותר עכור בהתחלה והרבה יותר נקי עכשיו.

נראה לא רע בכלל אם לא השתמשת במכונת פוליש.

כאן אפשר לראות קילופים קטנים שאשמח לדעת איך אפשר למנוע את התפשטותם וגם לטשטש את המראה שלהם

חוץ מזה, הפלסטיק השחור שצמוד לקילופים, מוציא צבע שחור בכל פעם שעוברים עליו עם מטלית או מגבון, זה נראה כמו הצבע שלו עצמו ולא לכלוך, איך אפשר להגן עליו שלא יתפורר?

[ATTACH=CONFIG]521935[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]521936[/ATTACH]

כאן התקלפה הלכה ואין יותר מידי מה לעשות. אם אתה רוצה, אתה יכול לשטש את האזורים בהם הלכה "נאכלה" בכך שתמלא את החורים עם לכה ומכחול דק. קח בחשבון שיהיו שאריות, אם אתה רוצה עבודה מושלמת זה רק אצל פחח.

כאן יש לשלשת קצת עקשנית ואשמח לדעת איך להוריד אותה בלי לשפשף חזק ולהרוס את הצבע

[ATTACH=CONFIG]521937[/ATTACH]

פלסטלינה וחומר סיכוך ייעודי אמורים להוריד נקודות עקשניות במיוחד, תתחיל מפלסטלינה רכה.

אם תשים לב טוב, מסביב ללשלשת יש מעין "נמשים" שהפלסטלינה גם תוריד והפח יהיה הרבה יותר חלק למגע, כאילו יצא מהמפעל/צביעה כרגע.

כאן כל מני שפשופים או לא יודע איך לקרוא להם, מה אפשר לעשות בנידון?

[ATTACH=CONFIG]521938[/ATTACH]

אשמח לקבל את עצתכם ועזרתכם..

השיפשופים בדלתות ירדו עם פוליש והשיפשופים שבידית לפי דעתי לא יצאו, אבל תוכל לקחת צבע (לפי קוד כמובן) ולטשטש עם מכחול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות, אז אני מבין שכמו שחשבתי השלב הבא הוא פלסטלינה, אשמח לקבל המלצה לפלסטלינה וחומר סיכוך זולים וטובים, (אני יודע שהמושגים סותרים, אבל לשלב בינהם כמה שניתן)

פחח וכו' נראה לי שאוותר בינתיים אבל אקח מדי פעם פורוייקטים של DIY לדבריםם שאני יכול לעשות לבד.

האם מריחה של ווקס או חומר אחר תעצור את התקלפות הלכה? אם כן אשמח להמלצה לאחד ולהדרכה איך להשתמש בחומר הזה כי לא נגעתי בו מעולם..?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתקשה מעט בבחירת המוצרים, הכנתי סט-אפ מסויים אשמח אם תאמרו לי אם הוא מומלץ וטוב, המטרה היא לא לשפוך כסף אלא למצוא איזה VFM שיספק את העבודה

אז ככה,

אפליקטור Chemical Guys Red UFU

https://www.autostore.co.il/product/%d7%90%d7%a4%d7%9c%d7%99%d7%a7%d7%98%d7%95%d7%a8-chemical-guys-red-ufu/

פלסטלינה אפורה 50 גרם (ללא קופסא) Meguiar’s חיתוך בינוני

https://www.autostore.co.il/product/%d7%a4%d7%9c%d7%a1%d7%98%d7%9c%d7%99%d7%a0%d7%94%d7%90%d7%a4%d7%95%d7%a8%d7%9450%d7%92%d7%a8%d7%9d%d7%9c%d7%9c%d7%90%d7%a7%d7%95%d7%a4%d7%a1%d7%90meguiars-html/

גלייז - Chemical Guys EZ-Creme

https://www.autostore.co.il/product/%d7%92%d7%9c%d7%99%d7%99%d7%96-chemical-guys-ez-creme/

ווקס משחה Chemical Guys XXX

https://www.autostore.co.il/product/%d7%95%d7%95%d7%a7%d7%a1-%d7%9e%d7%a9%d7%97%d7%94-chemical-guys-3x-pure-caranuba-html/

אוטם צבע Chemical Guys Extreme Top Coat

https://www.autostore.co.il/product/%d7%90%d7%95%d7%98%d7%9d-%d7%a6%d7%91%d7%a2-chemical-guys-extreme-top-coat/

איזה מהמוצרים הנ"ל הייתם מחליפים במוצר אחר?במסגרת מחיר דומה?

איזה מוצרים הייתם מורידים מהרשימה?

איזה מוצרים הייתם מוסיפים?

יש בבית כפפת מירופייבר טובה ומגבת כנ"ל

וסדר יישום התכשירים הוא כמו שכתבתי?או סדר שונה?

אשמח לייעוץ, תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1695 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...