Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צרפת בפעם השלישית - פרנקופילים אנונימיים

SurfHigh
שימו לב! השרשור הזה בן 1661 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זהירות, ארוך!

אז כן, חזרתי אתמול מצרפת אחרי שבועיים של חופשה משפחתית. זה הקיץ השלישי רצוף שבו אנחנו טסים לחופשה בצרפת. אין לנו שם משפחה או עניינים אחרים, אז אפשר להגיד, אני פרנקופיל.

הגרוע

נוחתים בשדה התעופה אורלי בפריז, עוברים את ביקורת הגבולות, אוספים את המזוודות, מגיעים לדלפק של אוויס לאסוף את הרכב ו...

אין דרכון! הדרכונים תמיד אצל אשתי בתיק מסוים שצמוד אליה, הדרכונים שלה ושל הילדים נמצאים ושלי חסר.

נפל? כוייסנו? מתחילים לשחזר ומגיעים למסקנה שהוא נשאר בדלפק שבו החתימו לנו את הדרכון. מנסים לחזור לאחור, אבל השדה ענק וגם הדרך חד כיוונית ובנוסף אנחנו עם שלושה ילדים ומזוודות, הלחץ מתגבר, לא נעים בכלל.

מנסים לפנות לאנשים בשדה, אבידות ומציאות, שוטרים שמפטרלים - אף אחד לא מתרגש ולא מתעניין יותר מדי. מסבירים לנו באנגלית שבורה שמחוץ לשדה יש תחנת משטרה ושכדאי שניגש לשם. תופסים נציג של טראנסאוויה שמדבר קצת אנגלית, הוא מבטיח שיפעיל את משטרת הגבולות, אבל גם הוא לא מזדרז במיוחד ואנחנו צריכים לדרבן אותו. אחרי חצי שעה שבה הנושא נבדק, לפחות לפי מה שהוא אומר על ידי משטרת הגבולות, הדרכון לא נמצא.

אני בטוח ב 99% שהדרכון נשאר אצל הפקידה שהחתימה אותם ולא במקרה. נתתי לה 5 והיא החזירה 4. אבל, אני עם ילדים, השעה מאוחרת, יש לפנינו נסיעה של שעתיים פלוס וכולנו עייפים ורעבים. החלטתי לעשות את הדבר הנכון מבחינתי וזה לקחת את הרכב בתקווה שיסתפקו ברישיון נהיגה (והם אכן הסתפקו), לתת לכולם לאכול ולישון ולשבור את הראש למחרת.

אחרי שנת לילה טובה, קפה וקרואסון, הרמתי טלפון לשגרירות. הנחו אותי להגיע אליהם עם אישור מהמשטרה על אובדן דרכון (זה טופס סטנדרטי), רישיון נהיגה/תעודת זהות ושתי תמונות פספורט (יש מכונות צילום בכל תחנת רכבת וגם בשגרירות עצמה).

למחרת לקחתי רכבת של שעתיים לפריז, 10 דקות במטרו והגעתי לשגרירות.

צילום של הדרכון בטלפון הנייד שלי עזר לי להיכנס לשגרירות יחסית בקלות - יש אבטחה כבדה סביבה ותשאול ארוך בכניסה, שם הוציאו לי תעודת מעבר שתקפה ל 14 יום. בהמשך התרחקנו מאוד מפריז, אבל הטיול כולו ארך שבועיים כך שזה הספיק.

הנסיעה ברכבת נעימה מאוד, היא אמנם ישנה יחסית, אני מעריך משנות ה 70-80, אבל היא נקייה, לא עמוסה והמושבים צרפתיים למהדרין. המטרו דחוס כמעט עד 0 מקום אבל שורר בו שקט מופתי והוא יעיל ומתקתק ברמה גרמנית. בפריז עצמה לא יצא לי להסתובב כל כך וגם היה גשום, אבל התרשמתי שהעיר יפה מאוד, מלאה שדרות רחבות עם עצים מפוארים וכמובן מבנים מרשימים בכל רחוב.

אחרי עוגמת הנפש הזו, הטיול כבר התקדם כמתוכנן. לכל אורך הטיול לנו בכפרי נופש של רשת Yelloh, יש להם בסביבות ה 80 אתרים, רובם בצרפת. הם מוכוונים למשפחות עם ילדים קטנים ויש להם שתי קטגוריות - קלאב ואוטנטיק. הראשונה יותר מפנקת עם יותר מתקנים ותשתיות והשניה יותר כפרית/בילוי בטבע.

הרכב

רנו סניק. לא גרנד סניק אלא סניק רגילה. הזמנתי דרך אוויס בארץ, המחיר שלהם היה הכי זול בפער משמעותי מהזמנה ישירה מהאתרים הבינלאומיים וכלל את כל הביטוחים. אני הזמנתי קטגוריה K, כלומר 7 מקומות, אבל הנציג בדלפק טען שפשוט אין לו. אם קראתם את ההתחלה של הפוסט, הבנתם שבשלב הזה כבר לא היה לי כח לחכות עוד ולהתווכח עם הנציג. לקחתי את האוטו ונסענו. פניתי כבר לאויס בדרישה להחזר ההפרש, והם צריכים לחזור אלי. אעדכן כשזה יקרה.

בחזרה לרכב. רנו סניק, טורבו בנזין (כן בנזין) 1300 וקצת סמ"ק, 140 כ"ס, אוטומטית 7 הילוכים, לא בטוח עם פלנטרי או רובוטי.

המנוע והגיר הם פנינה אמיתית. כח זמין בכל מצב, גם ברכב מלא, גם בעקיפות על 130, גם בעליות. החלפות הילוכים כמעט ולא מורגשות. גם כשהטורבו נכנס לפעולה בקיק עצבני שמוריד 2 או 3 הילוכים, זה קורה בצורה נעימה, אין בעיטה. שיחקו אותה ברנו עם הפאואר טריין.

מבחינת הסלון, סטנדרטי פלוס. נעים לשבת ברכב, גם בנסיעות ארוכות, אבל הוא לא מפנק. לילדים יש 3 מושבים מרווחים מאחור, אבל הם מחולקים ל 2 ו 1. יש צילונים מובנים בחלונות האחוריים.

יש גג פנורמי, יש מסך גדול ואנכי, יש תאי אחסון בשפע, ספרתי לפחות 4 שקעי USB. יש את כל מערכות הבטיחות, בקרת שיוט אדפטיבית (שמתנהגת באגרסיביות ביחוד שרכב לפניך יורד ביציאה של כביש מהיר), התראה על שטחים מתים, התראה על קרבה מאחור, ועוד. מה אין? תיקון סטייה אקטיבי (או שאולי יש ואני לא מצאתי).

איפה רנו פישלו? בתא המטען. פשוט קטן! היה לי הרבה יותר קל להכניס את כל הציוד לקיה סיד סטיישן שאיתה הגענו לשדה.

צרפת

מדובר במדינה ענקית. אנחנו היינו שלושה ימים בעמק הלואר, ליד העיר Tour. זה קרוב יחסית לפריז, ונוח להתאקלמות של הימים הראשונים. משם נסענו לבריטני שנמצאת בחלק הצפון מערבי של המדינה, ממש דרומית לאנגליה. אני מעריך שהחבל גדול בערך פי 2 ממדינת ישראל וגרים בו 3 מיליון אנשים, ככה שצפוף הוא לא. הם מתהדרים בתרבות של עיירות דייגים וערי נמל עתיקות. יש להם קו חוף ארוך במיוחד וחופים מדהימים. במים אי אפשר לטבול יותר מאשר את הרגליים, זה פשוט קר מדי. בכלל, האיזור די קר, גם בקיץ. הטמפרטורה ביום היתה 20 מעלות ולא תמיד יש שמש. היו לנו גם כמה ימים גשומים, 15 מעלות וגשם של כמה שעות רצופות. אני יכול להבין למה הם כל כך משתגעים על השמש. כשמעונן פשוט קר. נראה לי שבחורף ממש לא נעים שם. בכלל, החופים שם נותנים משמעות אחרת למילה ים (כלומר אוקיינוס). אנחנו רגילים לים התיכון שהוא חם יחסית ולא גלי מאוד.

מספיק טיול אחד ביום סגרירי בטיילת של אחת מעיירות החוף כדי להבין איזה עוצמה יש לאוקיינוס, וזה בקיץ. זה דבר אחר ממה שאנחנו מכירים כ"ים".

דרך אגב הם בנו שם מגדלורים על כל מיני שרטונים שמרוחקים מאות מטרים מהחוף, ממש פלא.

אז למה אני כל כך אוהב את צרפת? הרבה סיבות.

האנשים רגועים. יש כבוד רב לתרבות הפנאי. סתם דוגמא, בעיר סאן מאלו הלכנו למירוצי סוסים. יש 8 מירוצים שכל אחד נמשך 5 דקות. כלומר 40 דקות נטו. אבל, בין מירוץ למירוץ יש הפסקה של חצי שעה, מה שהופך את האירוע להפנינג של יום שלם. זה כמובן מתחיל רק בשעה 14:00, לפני זה כמעט לא קורה כלום בשום מקום. אנשים מסתובבים בנחת, שותים בירה, יש טרמפולינות לילדים, יש דוכני אוכל, אפשר להמר, מעשנים. הם מאוד אוהבים לעשן, מאוד. מעשנים כמעט בכל מקום, כולל ליד ילדים ותינוקות. לזכותם יאמר שאין בדלים על הרצפה ובכלל בכל מקום נקי מאוד.

הטבע מדהים, הכל ירוק וכחול, יערות ואגמים ונהרות לרוב. אתה מוצא את עצמך נוסע בכביש מתפתל תחת שדרת עצים עצומים בני 200 שנה, שהשמש כמעט לא עוברת דרכה. פתאום אתה יוצא לגשר שטוף שמש מעל נהר ענק. ברדיו משמיעים קלאסיקות צרפתיות כי יום ראשון. הילדים מאחורה שקטים לשם שינוי. פשוט אחד מתוך הרבה רגעים מושלמים.

אוכל. אני לא מתכוון לאוכל במסעדות כי בכאלו כמעט ולא אכלנו. זה קשה עם ילדים והם פתוחות רק בשעות מאוד מסויימות. אני מתכוון למוצרים שאפשר למצוא בכל סופר, או בולנג'רי או פטיסרי. מרגישים שחומרי הגלם טובים עד משובחים. סתם סופגניה פשוטה שתקנו בסופר בגרושים טעימה פי כמה מכל סופגניה של שמו או רולדין. הסופרים מלאים בכל טוב. הגדולים שבהם נמצאים במרכזי קניות מרכזיים וגדולים בערך כמו אצטדיון כדורגל. יש שם עשרות סוגי בשרים, דגים, סרטנים חיים ושלל פירות ים, ירקות, פירות מוצרי חלב, מאפים ובערך כל מה שתצליחו לחשוב עליו. גם שמנים ופילטרים ושאר נוזלים ואביזרים לרכב אפשר למצוא שם והמבחר גדול. המחירים לא יקרים, ביחוד עכשיו כשהיורו נמוך.

התשתיות. בין עם זה כביש או בריכה עירונית או סתם רחוב. אתה מרגיש שבכל דבר הושקעה מחשבה כדי שזה יהיה נוח לשימוש ולא סתם פונקציונלי. בהרבה רחובות יש כל מיני סוגים של ספסלים, יש פינות חמד מוצלות יש מתקנים לילדים וכל מיני דברים קטנים כאלו שהופכים את החוויה לנעימה יותר. לגינות משחקים יש כל מיני צורות מיוחדות, זה לא סתם ריבוע. תמיד יש צמחיה מיוחדת שגזומה יפה.

תחשבו בראש של מכוניות צרפתיות משנות ה 80-90. זה אולי לא תמיד עובד, אבל כשזה עובד זה פשוט נוח ואסטטי.

עלויות

אז כמה עולה? נצטרך עוד כמה ימים כדי להגיע למספר הסופי, אבל אני יכול לאמר שלא חצינו את ה 30,000 אלף ש"ח.

רק מזכיר, 2 מבוגרים + 3 ילדים בטיול שכולל רכב ונסיעה של 2000 ק"מ, בחודש אוגוסט שהוא היקר בשנה מבחינת טיסות. לא היינו ביותר מדי אטרקציות שהם דבר יחסית יקר (גן חיות או אקווריום יכול להגיע ל 70-80 יורו למשפחה לפני שתיה וחטיפים), אבל גם לא התקמצנו בכלל.

זה לא סדרי גודל של מזרח אירופה כמובן, אבל זה לא יקר מזה בהרבה.

אני מבחינתי מוכן לחזור כל קיץ לחודש בצרפת וגם לצאת שם לפנסיה.

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביקרתי בצרפת כבר מספר פעמים, מצאתי אזורים פחות ויותר נעימים, אבל אני בהחלט מתכוון לחזור אליה - וצפון מערב צרפת נמצא על הרדאר שלי. אז אשמח אם תרחיב קצת על המסלול והאתרים בהם ביקרתם, למרות שאצלי יהיה מדובר בטיול של (כמעט) פנסיונרים.

הערה קטנה לגבי שכירת הרכב: גם אני נתקלתי בתופעה, גם אצל אוויס (אזכיר את המקרה שלי בבריסל), אבל ההתארגנות שלי מראש היתה קצת שונה: במקום לצאת משדה התעופה ולשכור רכב בשעות הלילה נשארתי ללון במלון סמוך לשדה (ליד כל שדה תעופה גדול יש מלונות, בדרך כלל גם כאלה בני שני כוכבים, שמספקים מיטה ומקלחת נקיים במחיר יחסית נוח), ואז בשעות הבוקר לוקח שאטל לשדה ואוסף את הרכב. כך אני גם בלי לחץ זמן וגם מתחיל את הנהיגה רענן. וגם אוכל ל-24 השעות הראשונות מגיע אתי (סנדויצ'ים, חטיפי אנרגיה, קפה, חלב עמיד, קומקום חשמלי וקצת כלים חד פעמיים). שוב, אני מגיע מצוייד, אז יש פחות לחץ. כרטיס Avis Preferred מקצר את ההמתנה בדלפק ההשכרה וכיון ששעת בוקר ואין אלמנטים של לחץ זמן ועייפות אפשר להתמקח ולהתעקש עד שנמצא רכב מתאים.

לגבי רכישת אוכל בסופרמרקטים - גם אני נוהג כך כבר שנים רבות. במערב אירופה אין בעיה של איכות, אם כי לעתים יש בעיה של מחירים, במיוחד בגזרת הירקות. בעיה בשביל אדם כמוני שבשבילו עגבניה יותר חשובה מקפה על הבוקר. חוץ מזה, בסופרמרקט אתה קונה "אוכל של מקומיים", והאשה מוצאת מציאות.

ולגבי המשפט האחרון שלך - צרפת נהדרת, אבל העולם גדול, והיא ממש לא היחידה. לא צריך לחשוב רחוק מדי, חשוב איטליה או ספרד או גרמניה או הולנד - מרחקים דומים, והרבה הנאה. אפילו כרתים תהיה חוויה מרעננת, למרות שאי אפשר להשוות את יוון לצרפת. אלה חיות שונות לגמרי.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה מאוד.

היינו בנתיים פעם אחת, לפני שנתיים, מתוכם גם שלושה- ארבעה ימים בעמק הלואר, ולא מיצינו - לא את הנופים, לא את העיירות ובכלל, כל תחושת הרוגע.

אני גם אוהב לקנות אוכל בסופרים בחול - לפחות מה שלא דורש התעסקות ואפשר לאכול במלון - לא רק כתחליף למסעדות, אלא כי פשוט זו אחלה דרך לגלות עוד דברים ועוד טעמים.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביקרתי בצרפת כבר מספר פעמים, מצאתי אזורים פחות ויותר נעימים, אבל אני בהחלט מתכוון לחזור אליה - וצפון מערב צרפת נמצא על הרדאר שלי. אז אשמח אם תרחיב קצת על המסלול והאתרים בהם ביקרתם, למרות שאצלי יהיה מדובר בטיול של (כמעט) פנסיונרים.

הערה קטנה לגבי שכירת הרכב: גם אני נתקלתי בתופעה, גם אצל אוויס (אזכיר את המקרה שלי בבריסל), אבל ההתארגנות שלי מראש היתה קצת שונה: במקום לצאת משדה התעופה ולשכור רכב בשעות הלילה נשארתי ללון במלון סמוך לשדה (ליד כל שדה תעופה גדול יש מלונות, בדרך כלל גם כאלה בני שני כוכבים, שמספקים מיטה ומקלחת נקיים במחיר יחסית נוח), ואז בשעות הבוקר לוקח שאטל לשדה ואוסף את הרכב. כך אני גם בלי לחץ זמן וגם מתחיל את הנהיגה רענן. וגם אוכל ל-24 השעות הראשונות מגיע אתי (סנדויצ'ים, חטיפי אנרגיה, קפה, חלב עמיד, קומקום חשמלי וקצת כלים חד פעמיים). שוב, אני מגיע מצוייד, אז יש פחות לחץ. כרטיס Avis Preferred מקצר את ההמתנה בדלפק ההשכרה וכיון ששעת בוקר ואין אלמנטים של לחץ זמן ועייפות אפשר להתמקח ולהתעקש עד שנמצא רכב מתאים.

לגבי רכישת אוכל בסופרמרקטים - גם אני נוהג כך כבר שנים רבות. במערב אירופה אין בעיה של איכות, אם כי לעתים יש בעיה של מחירים, במיוחד בגזרת הירקות. בעיה בשביל אדם כמוני שבשבילו עגבניה יותר חשובה מקפה על הבוקר. חוץ מזה, בסופרמרקט אתה קונה "אוכל של מקומיים", והאשה מוצאת מציאות.

ולגבי המשפט האחרון שלך - צרפת נהדרת, אבל העולם גדול, והיא ממש לא היחידה. לא צריך לחשוב רחוק מדי, חשוב איטליה או ספרד או גרמניה או הולנד - מרחקים דומים, והרבה הנאה. אפילו כרתים תהיה חוויה מרעננת, למרות שאי אפשר להשוות את יוון לצרפת. אלה חיות שונות לגמרי.

הרחבה על המסלול:

חלק גדול מהמסלול חופף למסלול מהקיץ הקודם. התחנה הראשונה היתה בעמק הלואר, ליד העיירה Amboise. בילינו שם שלושה לילות. לא עשינו השנה יותר מדי בגלל ענייני הדרכון וגם כי כבר עשינו בשנה שעברה. באיזור יש מספר טירות מפורסמות. לפני שנה ביקרנו בטירת Chambord, המבנה עצמו ענק ויש בו פסלים ותמונות יפות. במרכז הטירה יש גרם מדרגות לולייני כפול שתוכנן על ידי לאונרדו דה וינצ'י. מדהים. אפשר לשכור שם רכב חשמלי ולטייל בגנים ובמדשאות של הטירה, זה שטח די גדול, או לשכור סירה ולשוט בתעלה שסביבה.

10 דקות מהטירה יש מפעל בוטיק לשוקולד בשם Max Vouche. אפשר להשתתף בסיור, לראות את תהליך היצור ולטעום שוקולדים ברמות מרירות משתנות מפולי קקאו מעשרות מדינות. לא עשינו אבל ראיתי שיש באיזור מספר אפשרויות לטיסה בכדור פורח. אפשר להזמין שייט בקייאקים בנהר, הוא די שקט ורגוע בקיץ, לרכב על סוסים וכו'.

משם נסענו לעיר Saint Malo שנמצאת בחלק הצפוני של הכניסה לבריטני. מדובר בעיר עתיקה מוקפת חומה. יש בה אקווריום מוצלח מאוד שביקרנו בשנה שעברה, כחצי שעה משם יש גן חיות שגם בו היינו בשנה שעברה. באקווריום אפשר להעביר חצי יום, בגן החיות יום שלם. בעיר יש היפודרום שמארח מירוצי סוסים. אני זכרתי את החוויה כמרגשת מטיול שעשיתי לפני 20 שנה באוסטרליה. הפעם זה היה פחות מלהיב. אולי זה הגיל, או אולי בגלל שכאן המרחק מהמסלול עצמו גדול יותר. עדיין היה נחמד. המחירים אגב סבירים לגמרי. כניסה עלתה לכולנו משהו כמו 12 יורו, 10 דקות של טרמפולינות עם רתמות לילדים 2 יורו, כוס בירה 2.5 יורו. החניה ברחובות הסמוכים בחינם. בשנה שעברה טיילנו בעיר עצמה, היא מאוד מתויירת. אם יש שמש אפשר להתרחץ בבריכה מלאכותית שבנו על ידי סלעים על קו החוף, סתם לטייל על החומות ולהתרשם מההבדלים הקיצוניים בין גאות לשפל. כאן תפסו אותנו יומיים סגריריים שניצלנו לקניות. יש שם איזורי מסחר גדולים עם כל מה שצריך, סופרים, דקטלון, אינטרספורט ועוד.

אחרי 4 לילות נסנענו ליעד האחרון שלנו, ליד הכפר Plobannalec-Lesconil.

היומיים הראשונים כאן היו גשומים וחורפיים מאוד בסטנדרטים ישראלים. לאחר מכן המצב השתפר והשמש חזרה.

כאן עשינו מספר טיולים בטבע. לא צריך לתכנן מראש פשוט חונים בעיירה או יוצאים מכפר הנופש ומתחילים ללכת. בכל טיול מוצאים נופים מדהימים, לפעים חיות, ציפורים ועצי פרי שונים. יש שיחי פטל בהמון מקומות, עצי תפוח ולפעמים גם שזיפים.

לקחנו את הילדים לרכב על סוסי פוני. בכלל, יש בצרפת כמעט בכל מקום חוות סוסים ותרבות הרכיבה מפותחת מאוד. ביום אחר נסענו 20 דקות לעיירה Eckmuhl. יש שם מגדלור מרשים ורצינו לעלות למרפסת התצפית בראשו, אבל תור של שעה ורבע הוריד אותנו מהעניין. הסתפקנו בטיול על קו החוף, איסוף צדפים בחול וגלידה.

ביום ראשון נסענו לעיר מימי הביניים Quimper. עובר שם נהר ה Odet, ויש סכר קטן ליד השוק שהילדים התלהבו ממנו. סיירנו בשוק של יום ראשון, הסתבבנו בעיר העתיקה וביקרנו בכנסיה Cathédrale Saint-Corentin, שנבנתה במאה ה 13. הויטראז'ים בפנים מדהימים, לא פחות. ממול לכנסיה יש את המוזיאון לאומנות, אבל הילדים כבר היו עייפים, הבנתי שזה לא יקרה. הלכנו לאכול המבורגר (בינוני מאוד) וצ'יפס וחזרנו לכפר.

ביום אחר נסענו לעיירה Audierne לאקווריום ומופע ציפורים. הכניסה עלתה לנו 44 יורו. אכלנו ארוחה נחמדה במסעדה שבמקום, 50 יורו לכולם.

זאת הפעילות האחרונה שעשינו. ביום החזרה לארץ נסענו שעתיים וחצי לנמל התעופה בנאנט, החזרנו את הרכב ועלינו לטיסה.

דרך אגב, לכפרי נופש האלו מגיעות משפחות מכל אירופה - גרמניה, הולנד, דנמרק, אנגליה. אפשר לראות המון רכבים מעניינים כמו למשל BMW i3, או רכבי מיקרו של היצרנית Ligier עם מנועי דיזל 500 סמ"ק, או למשל את הצעצוע הזה.

תמונות:

מופע ציפורים

IMG-20190818-WA0018.jpg

טיול על החוף ליד המגדלור

IMG-20190815-WA0030.jpg

IMG-20190815-WA0040.jpg

ויטראז' בכנסיה

IMG-20190817-WA0004.jpg

הנוף מהמסעדה באקווריום בשעות השפל

IMG_20190818_151306115.jpg

IMG_20190818_123050444_HDR.jpg

שפךהנהר שעובר בכפר נופש בשעות השפל

IMG_20190816_120102341_HDR.jpg

אחוזה ישנה בכפר הנופש שמשמשת כמועדון לילדים

IMG_20190816_113223795.jpg

המגדלור

IMG_20190815_141659055.jpg

מירוצי סוסים

IMG_20190811_144242001.jpg

ברכבת לפריז

IMG_20190809_081739038.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה המעולה. שוקל לעשות טיול דומה בשנה הבאה אם הקטנה תגיע למצב שיש לה סבלנות מספקת לנסיעות ארוכות ברכב (כנראה ננהג לצרפת ישירות מאנגליה).

מה גיל הילדים?

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

4 ,7 ,8.

בנסיעה בכבישי האגרה כל 20 ק"מ בערך יש תחנת עצירה מסודרת עם שולחנות, שירותים וגם משחקים לילדים, כך שאפשר לחלץ את העצמות ולעשות פיקניק בכיף.

זה מה שעושים הצרפתים.

בכבישים מהירים שהם לא כבישי אגרה זה גם קיים, אבל בתדירות מופחתת ועם פחות מתקנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בתחנות דלק יש לא חנויות נוחות, אלא אזורי נוחות. אפילו מקלחות. לטובת נהגי המשאיות שנוסעים הרבה מאות קילומטרים ביום. אבל ניתן לנצל אותם במקרה הצורך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

הרכב

רנו סניק. לא גרנד סניק אלא סניק רגילה. הזמנתי דרך אוויס בארץ, המחיר שלהם היה הכי זול בפער משמעותי מהזמנה ישירה מהאתרים הבינלאומיים וכלל את כל הביטוחים. אני הזמנתי קטגוריה K, כלומר 7 מקומות, אבל הנציג בדלפק טען שפשוט אין לו. אם קראתם את ההתחלה של הפוסט, הבנתם שבשלב הזה כבר לא היה לי כח לחכות עוד ולהתווכח עם הנציג. לקחתי את האוטו ונסענו. פניתי כבר לאויס בדרישה להחזר ההפרש, והם צריכים לחזור אלי. אעדכן כשזה יקרה.

חזרתי רק לעדכן.

קיבלתי אתמול תשובה מאוויס, יזכו בהפרש בין הקטגוריות ובנוסף נתנו שובר הנחה על סך 35 אירו לשנה הקרובה.

סביר מאוד בעיניי, אין לי תלונות נוספות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...