Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איביזה am5 2015 מול יונדאי i20 2015

Shlomi Levush
שימו לב! השרשור הזה בן 1680 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מנסה לברר איזזהה מהדגמים עדיף, נוסע בעיקר בעיר אבל הבנתי שאפשר לסמוך על הגיר הרובוטי. מבחינת אמינות יודע שעדיף הפלנטרי של היונדאי- אך חוץ מזה, איך שני הרכבים אחד מול השני מבחינת דלק, נוחות ורעשים, מקום מאחור, אבזור וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי איביזה מהדור הזה כרכב חברה(2014 רפרנס), הגיר הרובוטי הוא לא בעיה הוא מציק בהתנהגות שלו בעיר(מקפץ וזורק הילוכים בפקקים או בנסיעות עצור-סע ארוכות) וכן, הגיר יכול להיות בלאי מוגבר בעיקר מתחום המצמדים.

לגבי הנוחות שם לב טוב למושב שלה - אוי המושב שלה כמה הגב שלי עוד זוכר את הסבל ממנו, ממש ממליץ לך נסיעת מבחן ארוכה יחסית עליה כדי לוודא שהמושב הזה הוא בגדר סביר לך.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני מסיק נכון מהתמונה- יש לך עכשיו קליאו? בעקרון ההתלבטות הייתה בינה לבין האיביזה אבל הרבה אמרו לי לא להתקרב לקליאו, מה אתה אומר כבעל ניסיון בשתיהן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקליאו יש דיווחים עם תקלות במוח גיר - יש לי 5 חברים עם רכב חברה כזה כמו שלי(חלקם יותר ישן חלקם יותר חדש), לגבי המוח גיר לאחד הייתה תקלה ב38 אלף קילומטר ול4 האחרים שהגיעו ל90-110 אלף קילומטר היו 0 בעיות איתה ורובם נוסעים קבוע בפקקי המרכז וירושלים - שלי עם 60 אלף עוד מעט וביינתים ללא שום בעיה עם הגיר.

לגבי הרכב עצמו - בחלק מהמקרים אני הולך לקבל אי הסכמה מחלק מהחברי פורום האחרים אבל לדעתי מדובר ברכב שעדיף משמעותית על האיביזה, בטח מהדור של הam5 או הרפרנס שהייתה לי.

בנוחות המושב של הקליאו הוא עדיין אחד הנעימים שהיו לי, ביחס לאיביזה הגב שלי לא כאב מעולם בנסיעה בקליאו גם בנסיעות של 3-4 שעות - אבל המתלים שלו נוקשים יותר משעותית מהאיביזה.

מבחינת מנוע-גיר לדעתי(שוב יחלקו עלי) היא עדיפה על האיביזה מבחינת היחידת הינע - אני הרבה יותר נהנה מהנהיגה בה מאשר שנהנתי מהנהיגה באיביזה גם מההתנהוגת של הגיר וגם מהמנוע המעולה שלה, כן בעיר הגיר קופצני אבל לא חושב ששל האיביזה משמעותית פחות.

מרווח מאחורה שתיהן גרועות ממש אבל הקליאו מרגישה אפילו קצת יותר צפופה מאחור.

אבזור ברמת גימור שלי(לייפ) הוא יחסית דל(יש בקרת שיוט, יש מערכת עם bt usb aux, יש שליטה על המערכת מההגה) אבל חוץ מחלונות חשמל מאחור(שאין בקליאו) היא דיי דומה(מצד שני יש בקרת שיוט שאין בam5) - ברמת גימור אקספרשין פאק יש מולטימדיה מקורית ו4 חלונות חשמל.

אחרי שנתיים וחצי מאוד נהנתי מהרכב - ודיי קשה להיפרד ממנו בקרוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Noknok : לא אמרת מילה על אמינות מנוע 1.2 tce - זה מתחיל בשתיית שמן שמתגברת עד להחלפת מנוע קומפלט. קרוב משפחה הכניס את הקליאו הפרטית שלו לטיפול תקופתי, יצא משם עם מנוע חדש.. לפני הטיפול בדקו את מפלס השמן ולא מצאו שם כלום - שום מנורה לא נדלקה. לאחר יישום נוהל יצרן בנוגע לצריכה המוגברת מצאו שקיימים מרווחים גדולים בין הצילנדרים לבלוק.

מנגד, חבר קיבל ב 2017 קליאו 1.2 בליסינג - נוהג עם רגל כבדה וללא רחמים, 65 אלף ק' ואפס תקלות.

התופעה נפוצה גם ניסאן קשקאי עם אותו מנוע.

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נופ, מעולם לא שמעתי על זה - בטח לא כבעיה מוכרת.

ולרוב פה בפורום בעיות מוכרות עם יחידות הינע קופצות בפורום בקלילות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקליאו יש דיווחים עם תקלות במוח גיר - יש לי 5 חברים עם רכב חברה כזה כמו שלי(חלקם יותר ישן חלקם יותר חדש), לגבי המוח גיר לאחד הייתה תקלה ב38 אלף קילומטר ול4 האחרים שהגיעו ל90-110 אלף קילומטר היו 0 בעיות איתה ורובם נוסעים קבוע בפקקי המרכז וירושלים - שלי עם 60 אלף עוד מעט וביינתים ללא שום בעיה עם הגיר.

לגבי הרכב עצמו - בחלק מהמקרים אני הולך לקבל אי הסכמה מחלק מהחברי פורום האחרים אבל לדעתי מדובר ברכב שעדיף משמעותית על האיביזה, בטח מהדור של הam5 או הרפרנס שהייתה לי.

בנוחות המושב של הקליאו הוא עדיין אחד הנעימים שהיו לי, ביחס לאיביזה הגב שלי לא כאב מעולם בנסיעה בקליאו גם בנסיעות של 3-4 שעות - אבל המתלים שלו נוקשים יותר משעותית מהאיביזה.

מבחינת מנוע-גיר לדעתי(שוב יחלקו עלי) היא עדיפה על האיביזה מבחינת היחידת הינע - אני הרבה יותר נהנה מהנהיגה בה מאשר שנהנתי מהנהיגה באיביזה גם מההתנהוגת של הגיר וגם מהמנוע המעולה שלה, כן בעיר הגיר קופצני אבל לא חושב ששל האיביזה משמעותית פחות.

מרווח מאחורה שתיהן גרועות ממש אבל הקליאו מרגישה אפילו קצת יותר צפופה מאחור.

אבזור ברמת גימור שלי(לייפ) הוא יחסית דל(יש בקרת שיוט, יש מערכת עם bt usb aux, יש שליטה על המערכת מההגה) אבל חוץ מחלונות חשמל מאחור(שאין בקליאו) היא דיי דומה(מצד שני יש בקרת שיוט שאין בam5) - ברמת גימור אקספרשין פאק יש מולטימדיה מקורית ו4 חלונות חשמל.

אחרי שנתיים וחצי מאוד נהנתי מהרכב - ודיי קשה להיפרד ממנו בקרוב.

מה הרכב ליסינג הבא שתקבל מה האופציות שהוצעו ?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

<Kia Rio LX 1.4 4DR automatic 2014 <SOLD

TOYOTA COROLLA SUN 2011 automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיר אישית דווקא אהבתי יותר את פעולת הגיר באיביזה, בקליאו המהעבר בהילוכים הנמוכים מורגש יותר ומזכיר יותר חד מצמדי.

כמו כן הקליאו די נוקשה בעיר, מנגד רמת האיבזור במה עדיפה משמעותי לעומת am5, לכן אני מציע לחפש איביזה מסוף 2015 אחרי מתיחת פנים עם מנוע 1.0, גם איבזור שופר וגם איכות חומרים.

אבל הגיר הרובוטי בשניהם נקודת החולשה.

דווקא לעיר הייתי מעדיף פלנטרי כמו שיש ביונדאי, היונדאי מרווחת יותר, לי אישית המושבים היו לא נוחים.

הסלון בשילוב בז מאוד נעים ואף נעים מהאיביזיה והקליאו לדעתי.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי yulianx

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע מה שמפריע לי זה רמת האבזור באיביזה, מאוד נמוכה ביחס לקליאו שאפשר להשיג גם שנתון אחד מעל וגם עם הרבה יותר אבזור. כמות חוות הדעת הרעות שקיבלתי על הקליאו ממש מסיטה אותי ממנה, למרות שחוץ מבעיה בגיר אין הרבה טענות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מודע לסיכון ולעלויות זה פחות נורא, מה גם שאתה יכול לחפש אחת פרטית שנרכשה עם 5 שנות אחריות מה שיתן לך עוד גמה שנים שקט.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע מה שמפריע לי זה רמת האבזור באיביזה, מאוד נמוכה ביחס לקליאו שאפשר להשיג גם שנתון אחד מעל וגם עם הרבה יותר אבזור. כמות חוות הדעת הרעות שקיבלתי על הקליאו ממש מסיטה אותי ממנה, למרות שחוץ מבעיה בגיר אין הרבה טענות

הרבה מחוות הדעת שתשמע על רכבים בארץ נובעות כתוצאה מרס"ן שמועתי או מסטיגמות שנוצרו בעבר ולא בהכרח רלוונטיות לרכב מודרני שמעניין אותך.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הstyle דווא בסדר, יש לה פיצר מעולה בדמות מראה מרכזית נגד סינוויר שאין בקליאו.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1680 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...