Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקודה יטי או סובארו XV

hosamz
שימו לב! השרשור הזה בן 1698 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

כיום ברשותי סוזוקי קרוסאובר 2015 ושוקל לעבור לרכב גבוה יותר ואני מתלבט בין סקודה יטי 1.4 ל' וסובארו XV 2.0 ל'.

מלבד הגובה חשוב לי שיהיה מדובר ברכב חזק מבחינת תאוצה 0-100 ותאוצות ביניים וכן שיהיה רכב אמין כמו הסוזוקי (אציין שאני מטפל ברכבים כל 10K ולכן לא רוצה רכב שיאכזב אותי) וכן רכב חסכוני בדלק שיעשה משולב 10 קמ/ל והלאה.

תקציב עד 100K.

איזה רכב מביניהם עדיף וסחיר יותר אם אצטרך למכור עוד שנתיים?

על אף שמדובר ברכב מקטיגוריה שונה, האם ניסאן אקסטרייל 1.6 דיזל נחשב רכב חזק ואמין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחת מהן לא מתאימה לדרישות שלך.

אני בכלל לא בטוח שהן גבוהות יותר מהקרוסאובר - בטח לא בצורה משמעותית.

היטי חסכונית וזריזה בצורה סבירה (אבל לא יותר מסבירה) והאמינות שלה גרועה.

הXV אמינה יחסית אבל לא זריזה ולא חסכונית (10 ק"מ לליטר היא כנראה תעשה אבל לא הרבה מעבר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחת מהן לא מתאימה לדרישות שלך.

אני בכלל לא בטוח שהן גבוהות יותר מהקרוסאובר - בטח לא בצורה משמעותית.

היטי חסכונית וזריזה בצורה סבירה (אבל לא יותר מסבירה) והאמינות שלה גרועה.

הXV אמינה יחסית אבל לא זריזה ולא חסכונית (10 ק"מ לליטר היא כנראה תעשה אבל לא הרבה מעבר).

מהיכן התובנה שהיטי לא אמינה? היו בעיות בגיר האוטומטי בדגמים הראשונים. מעבר לכך לא חושב שיש בעיות נפוצות. בטח לא בדגמים המאוחרים.

על ה XV יש המון פרסומים על צריכת שמן גבוהה יחסית.

שתיהן גבוהות מהקרוסאובר - היטי בכסנטימטר (אפשר להתווכח אם משמעותי או לא) והסובארו בכארבעה (בהחלט משמעותי).

יניב מיכאלי

-----------

קלאסיקה: סאאב 96V4 - שנת 1969

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכם :)

האם קיימות בשוק אופציות נוספות?

קיה ספורטאז' 2016 2.0 ל' מושך אותי ואז אפשר להשתמש בו בתור משפחתית שניה בבית, אבל שמעתי שהוא זולל דלק. האם זה נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הXV גבוהה משמעותית מבין השלושה, והיחידה שיש לה יכולת שטח אמיתית. בגרסת הפרימיום (שעדיפה על גרסת ה I) יהיה גם מזגן מפוצל ובלוטות' מובנה (שלדעתי לא קיימים ביטי). איכות החומרים שלה מעולה, יש לה שדה ראיה מצוין ולטעמי היא המתלים שלה טובים משל היטי. היא סובלת מתא מטען קטן במיוחד, רעשי רוח נוכחים, ומערכת ההנעה הכפולה גובה את מחירה (צריכת דלק גבוהה יחסית, ריאלית 1/9, ותאוצה לא מרגשת). האמינות כמובן מוכחת, אבל הטיפולים בה לא זולים, והחישוקים הגדולים מחייבים צמיגים יקרים יחסית. הסיפור עם צריכת השמן הגדולה היה במספר שנתונים קודמים ומתוקן במסגרת האחריות.

היטי, מכונית שונה ומיוחדת (כמו הרומסטר), הוחלפה הלכה למעשה ע"י הקארוק. יתרונותיה היו כמו כל יתרונות סקודה. היא תהיה חסכונית מהXV, שקטה ממנה, עם מושבים עדיפים. יש לה תא מטען גדול בהרבה, והיא תיתן חיים נוחים יותר גם לאלה שיושבים מאחור. היא נמוכה יותר, ובעלת אמינות ממוצעת (למעט סיפורי הDSG. גם הם תלויים שנתון ותקלות שהיו, טופלו לרוב בתוך תקופת האחריות. להבדיל מהשמן בסובארו, כאן מדובר בתקלה משביתה שמשאירה אותך עומד בצד הדרך).

קשה להתנבא בשוק היד השניה, אבל המצב היום הוא שהXV (בגרסת 2.0) שומרת על ערכה טוב יותר מהיטי. מבין השניים כנראה הייתי בוחר בXV, אבל מוודא טוב טוב ממי אני קונה (לוודא שאין פגיעות במרכב מנסיעה בשטח והשרכב טופל הכהלכה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הXV גבוהה משמעותית מבין השלושה, והיחידה שיש לה יכולת שטח אמיתית. בגרסת הפרימיום (שעדיפה על גרסת ה I) יהיה גם מזגן מפוצל ובלוטות' מובנה (שלדעתי לא קיימים ביטי).

מסכים עם כל מה שנכתב למעלה + ליטי יש מזגן מפוצל (ומצוין) גם בגרסאות זולות. ויש חיבור bluetooth ברבים מהדגמים.

ליטי גם יש חישוקים גדולים שמחייבים צמיגים די יקרים.

צריכת דלק של היטי ה 1.2 הידנית סביבות 1 ל 12 עד 1 ל 15 (רוב הנסיעות שלנו בתוך העיר).

גם היטי וגם ה XV הן אופציות טובות.

לדעתי, שתיהן עדיפות על הקרוסאובר.

אם אתה מחפש יכולות שטח, הסובארו לוקחת בגדול. אם זה סתם בשביל לעבור שביל עפר בדרך הביתה, אז גם היטי סבבה.

יניב מיכאלי

-----------

קלאסיקה: סאאב 96V4 - שנת 1969

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1698 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...