Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עד איזה קילומטר האוטו יכול להחזיק?

omrip500
שימו לב! השרשור הזה בן 1678 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

יש לי פולו 2010 עם 120,000 קילומטר.

האוטו במצב טוב מאוד, שמור, מתוחזק כמו שצריך ומטופל בזמן.

השאלה שלי היא עד מתי האוטו יחזיק?

עד איזה קילומטראז'?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם אחזקה טובה יכול להגיע ל-250 אלף ואפילו מעבר. הבעיה שעם הזמן, יותר קשה לקבל החלטה לתקן או להחליף חלקים משמעותיים כי העלות שלהם ביחס לעלות הרכב נעשית לא הגיונית. למשל, החלפת קלאץ' כשהרכב כולו שווה 5000 ש"ח היא החלטה יותר קשה מאשר החלפת קלאץ' ברכב בן ארבע.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב זה לא רק מנוע וגיר . הוא יכול לנסוע גם 400000 קמ עם טיפול נכון , אבל באמצע כשצריך להחליף אטם פה משאבה שם ורק העבודה עולה 1000 - 2000 שח אתה כבר חושב כמה פעמים אם זה כלכלי .

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

יש לי פולו 2010 עם 120,000 קילומטר.

האוטו במצב טוב מאוד, שמור, מתוחזק כמו שצריך ומטופל בזמן.

השאלה שלי היא עד מתי האוטו יחזיק?

עד איזה קילומטראז'?

תודה

האוטו יכול להחזיק בלי סוף. לפחות כל עוד אפשר להשיג עבורו חלפים.

מי שקובע כמה הוא מחזיק זה אתה. כשמתקלקל משהו אתה מחליט אם לתקן או לא. אוטו זה לא חלק אחד, הוא מורכב מהרבה חלקים ולא כולם מתקלקלים יחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמות השאלות המטופשות/תיאוריות/פילוסופיות ששואלים פה בזמן האחרון עולה בהדרגה, ממעקב שלי אחרי הפורום בשנים האחרונות רוב השאלות הללו צצות בחודשי הקיץ שזה כנראה נובע מאחת הסיבות הבאות:

א. משעמם לאנשים

ב. ילדים בחופש שואלים שאלות קיומיות בנושא רכבים

ג. צירוף מקרים

לגבי השאלה הנ"ל, זה בגדול כמו שתלך לרופא, תגיד לו אני בן 30, מתאמן פעם בשבועיים וג'יבורי עם הילדים פעם בשבוע, אוכל קצת מעל מה שאני צריך ולא בכושר - מתי אני אמות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד שתכנס בו משאית, או שיגמר לך הכסף בארנק, הראשון מביניהם.

אין לראות בכל האמור מעלה הבטחה לאריכות ימיו של הרכב, ויאמר כי לכותב הודעה זו אין שום אחריות על רכיבי הרכב לרבות גיר מנוע ושלדה. ט.ל.ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע יוצא ממפעל ללא אורך חיים ידוע מראש - זה לא שאתה קונה פולו עם מנוע 1.2 וב250 אלף קילומטר בדיוק תצטרך לעשות ראש מנוע או לשפץ גיר. אתה לא יכול לדעת.

יש סטטיסטיקה כללית שיכולה לתת לך עומדן לאורך חיים צפוי לנפח מנוע - זה די בולשיט כי זה מצד אחד תלוי תחזוקה - תתחזק את הרכב כמו שצריך, תחליף שמנים בזמן ופילטרים - ויכול להיות שעל מנוע ליטר עם גיר ידני חוץ מהחלפות קלאץ' לא תראה תקלה מהמנוע גם אחרי חצי מיליון קילומטרים.

מצד שני כל החלקים שמחברים בין מנוע לגיר ובין מכסים ובלוק המנוע ועוד כל מיני חלקים אחרי בתוך הרכב הם אטמים שמבוססים על גומי, שעם, סיליקון וכך הלאה ועם הזמן האטמים האלה מתפוררים או אפילו "מתבשלים" אם תכנון פינוי החום במנוע למשל לא מיטבי - סתם דוגמא.

תיקח עוד דוגמא - מיכל החזרים של מי הקירור של המנוע הוא מפלסטיק - לאחר כמה שנים טובות של מחזורי חום וקור - מה לעשות, נסדק - לא שמת לב, המנוע התחמם, האטמים פשוט נאפו ואחרי מספר חודשים יש לך דליפות שמן מפה ועד הודעה חדשה - תיקון מאוד יקר.

סתם דוגמא - במפעל משתמשים בברגים שמהדקים איתם (מבריגים) מותחן רצועת טיימינג או אפילו מותחן רצועת אביזרים - הברגים בעקרון עוברים בדיקת איכות בייצור אבל לך תדע - שמו לך בורג פגום.

אתה נוסע לך להנאתך ואחרי כמה שנים הבורג הזה מאבד מהחוזק שלו או שהמותחן של רצועת האביזרים מאבד מכוחו והופס אתה לא מודע לכך שהאלטרנטור לא מטעין באותה מידה ומתחיל ללכת לך מצבר אחרי מצבר או יותר גרוע אתה מגיע למצב שנפילת מתח גורמת לתקלה באחד ממחשבי הרכב.

אין לזה סוף - אתה צריך להיות עירני ולתחזק את הרכב תחזוקה מונעת וגם להבין שזו מכונה ותקלות יכולות להיות לפעמים בעניין של משהו שהוא לחלוטין בשגרה.

עוד 9 ימים - תחזיקו מעמד.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לרכב קילומטראז תפוגה - השרידות שלו תלויה באופן בו מטפלים בו.

הנה דוגמא והנה דוגמא עם סרטון

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב המנועים האטמוספריים הקטנים משנות האלפיים של VW מתועננים לסביבות 250 אלף ק"מ פלוס מינוס 50 אלף בשגרת טיפולים המוגדרת על ידי היצרן ובמהירות נסיעה ממוצעת של 70 קמ"ש. מי שמקפיד מאוד ומקצר מרווחים ובכלל מקפיד על שגרת תחזוקה מונעת ולא מגיבה, יכול להגיע ליותר, עד כמה? אין לדעת... עניין של תחזוקה, תוואי נסיעה, התנהגות הנהג וכדומה. זה גם תלוי בשיקולים אחרים כפי שרשמו כאן לפני.

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1678 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...