Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התנהלות לובינסקי בקריאת שירות לפיז'ו 308sw

Ursvamp
שימו לב! השרשור הזה בן 1680 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני הבעלים של פיז'ו 308sw שנת 2015. בתחילת חודש יולי קיבלתי מלובינסקי קריאת שירות שקוראת לי לפנות למוסך מורשה יבואן כדי להחליף את מיכל הדלק. כשבוע וחצי לאחר מכן הגעתי למוסך אור-מור ברחובות, כמובן לאחר שקבעתי תור בטלפון, רק על מנת לשמוע אחרי חצי שעה ממנהל השירות שהחלק (כלומר מיכל הדלק) לא נמצא כלל במלאי בארץ ויש להזמינו מחו"ל. כבר בשלב זה ההתנהלות של לובינסקי נראתה לי מפוקפקת לאור זאת שהם קוראים להחליף חלק כאשר הם יודעים (או כך לפחות אני מניח) שהחלק כלל לא נמצא במלאי. בלית ברירה, ולאחר שגם מנהל השירות הסכים איתי שמדובר בהתנהלות מוזרה (בלשון המעטה), חזרתי הביתה עם הבטחה שהחלק הוזמן ויצרו עמי קשר כאשר הוא יגיע לארץ. ככל שהשבועות עברו, פניתי מספר פעמים למוסך לשאול מה קורה עם החלק ובשלב מסוים נאמר לי שהוזמנו מספר מיכלי דלק והם אמורים להגיע ארצה ב 18 לאוגוסט.

היום בצהרים אני מקבל טלפון מהמוסך שהודיע לי שהיצרן החליט לבטל את קריאת השירות. המחאות שלי לא עזרו ופקידת המוסך אף התעקשה שלא מדובר בקריאת שירות בטיחותית ושאני יכול להמשיך לנסוע כרגיל (דבר שנשמע לי מעט חשוד בהתחשב בעובדה שמדובר במיכל המכיל עשרות ליטרים של דלק, שהוא כידוע - דליק...). בפניה טלפונית שלי אל לובינסקי מוקדן השירות אישרר את מה שנאמר לי על ידי פקידת המוסך: קריאת השירות "הוקפאה" על ידי היצרן בשל העובדה שגם ליצרן "אין את החלק במלאי".

קודם כל, אני רוצה להדגיש בפני כל קוראי הפורום עד כמה ההתנהלות הזו חובבנית ולא חכמה. הרי אם היצרן פנה אלי דרך היבואן להחליף חלק ברכב הוא לא עשה זאת מטוב ליבו או בגלל שיש לו עודף כסף אלא מפני שישנו סיכוי סביר ביותר שאי החלפת החלק עלולה לפגוע בפעולת הרכב ולגרום לו נזק משמעותי (גם אם לא בטיחותי אז לכל הפחות מכאני). מה אני כלקוח אמור להבין מ"הקפאה" של קריאת שירות (שכבר הגיעה אלי) להחלפת חלק (שכבר הוזמן על ידי המוסך) מפני שהוא חסר במלאי? שליצרן ו/או ליבואן אין חשק ו/או יכולת לפעול להחלפת חלק שכבר הוחלט שזקוק להחלפה! בשלב זה, ברור לי שבשנים הקרובות אני לא אתקרב יותר למכוניות של לובינסקי ו PSA מפני שאם אני מוציא עשרות אלפי שקלים על מוצר כל כך משמעותי להתנהלות היומיומית שלי, ושנזקים בו עלולים להגיע בעצמם לעשרות אלפי שקלים, אני מצפה שיהיו לו "אבא ואמא" שגם יודעים לקחת עליו אחריות כמו שצריך. בשלב הזה, כמו שאני רואה את הדברים יש לי שתי אפשרויות:

1) להמשיך כאילו כלום לא קרה ולהתפלל עמוק בפנים שמחר לא ילכו לי כל המזרקים במקרה הטוב או שהרכב לא יעלה באש כשאני נמצא בתוכו במקרה הרע.

2) לרוץ ולעשות טרייד אין ליפנית או קוריאנית מקבילה לפני שמה שחששתי ממנו בסעיף הקודם אכן מתרחש.

מעבר לכך, אני פונה אליכם קוראי הפורום בשאלה האם יש לדעתכם מה לעשות בעניין מול היבואן או פשוט לבחור את אחת האפשרויות שהצעתי למעלה?

תודה לעונים, ואשמח לשמוע אם עוד מישהו כאן בפורום נתקל בסיפור הזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הייתי הולך על אפשרות מס' 2.

צחוק צחוק, זאת האמת, אחרי כל הסיפורים על היבואן הזה, אין סיבה לרכוש רכב ממנו.

ברור ש

ליפנית או קוריאנית יש סיכוי שיקרה דבר שכזה, אבל בהסתברות הרבה יותר נמוכה.

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו החלטה של היצרן. ליבואן או למוסך אין שום סיי בעניין. גם הקוראיניות/יפניות אינן הגביע הקדוש מבחינת אמינות. מה הקשר לנזק למזרקים וכל יתר המלל שגובבת ?(כנראה על מנת להעצים את הדרמה). לפעמים אם לא יודעים עדיף לא לכתוב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול ליצור קשר עם משרד התחבורה ולברר מה קורה עם הריקול הזה.

כשבוע וחצי לאחר מכן הגעתי למוסך אור-מור ברחובות, כמובן לאחר שקבעתי תור בטלפון, רק על מנת לשמוע אחרי חצי שעה ממנהל השירות שהחלק (כלומר מיכל הדלק) לא נמצא כלל במלאי בארץ ויש להזמינו מחו"ל.

אתה יכול לבקש מהיבואן/מוסך פיצוי על הזמן והדלק שבוזבזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באתר משרד התחבורה, לא ראיתי פתיחת קריאה כזו, מה אתה מקבל כאשר אתה בודק באתר של לובינסקי? אם זה לא מופיע באתר משרד התחבורה זה לא ריקול אלא משהו פנימי של היצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי הולך על אפשרות מס' 2.

צחוק צחוק, זאת האמת, אחרי כל הסיפורים על היבואן הזה, אין סיבה לרכוש רכב ממנו.

ברור ש

ליפנית או קוריאנית יש סיכוי שיקרה דבר שכזה, אבל בהסתברות הרבה יותר נמוכה.

לפני שנה היה ריקול לקורולה 2008-2013 בעניין מיכל דלק וכרית אויר בזמנו נתבקשתי לעשות על מנת לעבור טסט. היבואן לקח אחריות כי זה בטיחות

מעניין למה לובינסקי ירדו מהריקול

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

<Kia Rio LX 1.4 4DR automatic 2014 <SOLD

TOYOTA COROLLA SUN 2011 automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אז קודם כל תודה לכל המגיבים. אכן בדקתי באתר של משרד הרישוי ואין זכר לריקול הזה, למרות שאני די בטוח שהמכתב שקיבלתי בדואר נשלח משם (לצערי מסרתי אותו למוסך ולא שמרתי עותק). גם באתר של לובינסקי לא מצאתי שום דבר ואפילו באתרים אירופאים לא ראיתי משהו דומה.

לגבי הביקורת שהופנתה כלפי, לא רציתי "ליצור דרמה" אבל תרחיש שבו לחות חודרת אל מיכל דלק פגום ובסופו שלך דבר גורמת נזק למזרקים הוא בהחלט אפשרי. העניין הוא שזו לא הנקודה. הנקודה היא שאם כל המערכת הגדולה של PSA ולובינסקי החליטו מיוזמתם לפנות אלי ולהודיע לי שאני צריך להחליף מיכל דלק על חשבונם, כנראה שזה בגלל שיש בו פגם רציני או שיש הסתברות שהוא עלול לגרום לנזק חמור מאוד. ולכן אני מצפה שיעמדו מאחורי זה ולא יודיעו לי אחרי חודש וחצי "אה... אתה יודע מה, בעצם אין לנו את החלק במלאי וכל העסק מסובך מידי, אז חשבנו על זה שוב והחלטנו שהכל בסדר". זו התנהלות שלא מתאימה אפילו למכולת שכונתית, לא כל שכן לתאגיד הרכב הגדול בעולם ולנציגו הרשמי בארץ. חשוב לי לציין שאין לי שום טענה כלפי המוסך וגם לא מעניין אותי לקבל פיצויים או להתחיל לנהל תביעות. פשוט חשוב לי שאנשים ששוקלים לקנות פיז'ו 308sw (או אפילו דגם אחר) יכירו את הסיפור הזה. ייתכן מאוד שאם אני הייתי נתקל בסיפור כזה כשעשיתי את המחקר לפני קניית הרכב לא הייתי קונה אותו כלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז חבל מאוד שאתה לא מעוניין לקבל פיצויים ולנהל תביעות, אוליי כשלקוחות יתחילו ״ברדיפת פיצויים וניהול תביעות נגדם״ הם ילמדו לקח ויתחילו לתת שירות ראוי מהתחלה ועד הסוף

במקרה האישי שלי 208 באחריות חשדתי ברצועה מתפוררת, החשדות התחזקו כשנורת מנוע נדלקה ברכב ואחרי מספר ימים במוסך קיבלתי את הרכב עם חלקים שהוחלפו בלי הסבר הגיוני למה כל דבר הוחלף

אמרו לי שהרצועה שלי תקינה והרכב בסדר גמור, חודש לאחר המקרה נדלקה שוב הנורה

בפעם השנייה הבינו שהקומבינה שלהם לא עבדה(כנראה קיוו שבעוד 10 אלף ק״מ זה יחזיק ואני כבר לא אהיה באחריות), אחד העובדים אפילו אמר לי שהם ניסו לסדר את התקלה בצורה לא מובנת, לא רצו להתעסק ברצועה והפעם כבר בדקו וראו שאכן הרצועה הולכת לעולמה והחליטו שצריך להחליף

אבל כל זה קרה אחרי שהגעתי למוסך מספר פעמים בזמן האישי שלי,נלחמתי, הגעתי שוב, תיעדתי אותם בעבודה, נתתי להם להבין שהם מתועדים, פניתי לשירות לקוחות כל פעם שהייתי במוסך וקדחתי, קדחתי וקדחתי

עריכה אחרונה על ידי sashatelaviv
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיקה בבסיס הנתונים של RAPEX ל-EU לא מראה שום ריקול למיכל הדלק משנתון זה.

לובינסקי קראו לי לריקול לפני כמה חודשים על גומיה לפנסים אחוריים והתיקון לקח חצי שעה.

הבחור שהציע לך למכור מיד כנראה בשוק ורוצה לקנות ממך את הרכב.

לא הבנתי איך משהו שנשמע כמו טעות מינורית (מישהו המציא ריקול שלא קיים?) הוא דיל ברייקר לרכב מוצלח שנמכרו ממנו וורלד-ווייד יותר ממליון ורבע חתיכות, שלא לדבר שפסלת על הדרך את היצרן כולו.

עריכה אחרונה על ידי Jack457

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך נחשב מוסך אור מור?

הקקטוסולר שרכשתי טופל שם.

לא מעט דברים קטנים לא טופלו ועם התעקשות שלי במוסכים הצפוניים בחיפה וכרמיאל דאגתי שיוחלפו כחלק מהאחריות.

אבל חמור מכך, כנראה, ששברו שם קליפס מכסה של תיבת התהודה במנוע. משהו מינורי שאין לו השפעה אבל מעיד על חוסר מקצועיות, ולא היו מוכנים לשמוע כשדרשתי מהם לקחת אחריות. הרכב נרכש שבועיים שלושה אחרי טיפול גדול ויש קבלות. בלי בושה האשימו אותי.

רכב באחריות עם תיעוד טיפולים מלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי איך משהו שנשמע כמו טעות מינורית (מישהו המציא ריקול שלא קיים?) הוא דיל ברייקר לרכב מוצלח שנמכרו ממנו וורלד-ווייד יותר ממליון ורבע חתיכות, שלא לדבר שפסלת על הדרך את היצרן כולו.

הרכב אכן מוצלח מאוד, לאחר שנה שהוא בבעלותי שבה נסעתי איתו 32 אלף ק"מ אני בהחלט מרוצה ממנו ומלבד שתי תקלות (חיישן טמפ' חיצונית וחיישן VVT) הוא באמת היה בסדר גמור. גם ממוסך אור-מור (בו אני מטפל) אני בסך הכל מרוצה, הוא אולי לא המוסך הטוב ביותר בארץ, אך יש בוודאות הרבה יותר גרועים ממנו.

הבעיה העיקרית נוגעת לריקול שלא קיים. אני לא יודע מה הפרוטוקול לפיו קובעים מתי ריקול צריך לעבור דרך משרד הרישוי ומתי הוא יכול להשאר במסגרת הפרטית של היבואן. אני גם מודע לעניין שלא כל הריקולים הם עולמיים, ולעיתים קרובות הם מתייחסים למדינות או אזורים ספציפיים. אבל בכל מקרה זה לא רלוונטי לאור התשובות שקיבלתי מהיבואן. אני עוד הייתי מוכן לקבל תשובה כמו "הוצאנו את קריאת השירות הזו בטעות" או "לאחר התייעצות חוזרת עם היצרן הוחלט שהפגם ברכיב הוא מינורי ולא מצדיק החלפה" (למרות שגם הן לא בדיוק מופת למקצועיות), אבל התשובה שקיבלתי היא לא "אין בעיה" אלא "כנראה שיש בעיה - רק אין לנו את היכולת לטפל בה" וזה כבר משהו שבעייני הוא הרבה פחות מקובל.

אם בכל זאת אחליט להחליף את הרכב אעשה זאת בלב כבד, מפני שכפי שכתבתי, אכן מדובר בסך הכל ברכב נהדר. אולם הידיעה שישנה תקלה שלא מטופלת בגלל התנהלות לא נכונה של היצרן/יבואן מעיבה על החוויה החיובית בסך הכל עם הרכב ובהחלט מהווה שיקול לגבי האם כדאי להמשיך להחזיק בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1680 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...