Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קידוח בגרניט פורצלן

locus
שימו לב! השרשור הזה בן 1602 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שמן מיועד למתכות, והוא מתוכנן לסייע בפינוי שבבים.

בקרמיקה אין שבבים (בתקווה!!!), אבל יש אבק. שיידבק למקדח.

וזה רק יעשה בעיות...

מים מסירים את האבק בצורה יותר טובה בקידוח מסוג זה (לא נדבק למקדח), ולכן הם עדיפים בתור נוזל הקירור.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדובר בפינוי שבבים אלא בקירור. מים מקררים טוב יותר משמן וגם לא מלכלכים כמו שמן.

בחומרים מתכתים כדי למנוע קורוזיה משתמשים באומלסיה של שמן ומים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד פרקטיקה מקובלת מאד, אם כי מתאימה רק למנוסים היא להתחיל את הקידוח עם מקדח חד ללא רטט ולאחר 2-3 מ״מ לעבור לרטט. כן לרטט. באריחים עבים שהותקנו כהלכה זה לא בעיה והאריח לא מתפוצץ. צריך רק לוודא שהאריח לא חלול באותו האזור, מרחק מהקצה ולהפעיל רק לחץ קל מאד. כאמור זה דורש קצת מיומנות.
מצטרף לדבריך, רק אוסיף טיפ, להתחיל עם מקדח יותר דק כגון 4 מ"מ ובזה להפעיל רוטט בעדינות ואח"כ להגדיל את החור עם מקדח מתאימה בלי רוטט.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדובר בפינוי שבבים אלא בקירור. מים מקררים טוב יותר משמן וגם לא מלכלכים כמו שמן.

בחומרים מתכתים כדי למנוע קורוזיה משתמשים באומלסיה של שמן ומים.

זה נכון אך לא מדוייק. ניסיתי לשמור על פשטות יחסית בתשובה שלי.

ישנם כל כך הרבה סוגי שמנים, עם יכולות שונות, צמיגויות שונות ואלף ואחד משתנים, כך שלא ניתן להסביר את זה בפשטות של "מים מקררים יותר טוב". למרות שזה די נכון ברוב המוחלט של המקרים. אל תשכח שלחלק מהפלדות מים לא ישנו כלום כי הן עמידות לחלודה (ב-CNC על אלומיניום, למשל, משתמשים בסוג של שמן למיטב ידיעתי ולא במים למרות שאלומיניום לא בדיוק מחליד). גם בנירוסטה משתמשים בשמן ולא במים.

למשתמש הביתי, ההסבר שנתתי אמור להספיק...:wink:

רק אוסיף טיפ, להתחיל עם מקדח יותר דק כגון 4 מ"מ ובזה להפעיל רוטט בעדינות

תודה על הטיפ, אבל...

עדיף שלא.

רוטט "בעדינות" עדיין יכול לברווז את החומר, במיוחד אם המשתמש לא מבצע קדיחות מדי יום ומכיר את הכלי "מתוך שינה" וכמה בדיוק צריך ללחוץ על ההדק. מאד לא מומלץ. אולי בתוך חומר עבה יותר כמו שיש, זה אפשרי, אבל אני לא מעיז להפעיל רוטט בקידוח בשיש\קרמיקה\זכוכית וכדומה. מתחיל בקטן, מגדיל לאט לאט, וזהו. לוקח זמן אבל אין כמעט סיכוי לשברים.

אל תשכח שגם לא כל הקרמיקות נוצרו אחידות- בדיוק כמו שלא 100% מהסכינים מצליחות לעבור טיפול תרמי, גם לא 100% מהקרמיקות עוברות את הטיפול הבצלחה. כמו עם הסכינים, לפעמים יש חתיכת מתכת בעייתית שדופקת את כל הגלם ולא יודעים מזה עד שלא מגיעים לשלבים המתקדמים יותר. גם בקרמיקה, לא תמיד החומר שמגיע לתנור הוא אחיד, לפעמים יש בועות אוויר ושטויות אחרות בתהליך, והסיכוי לשבור את האריח פשוט גבוה מדיי בשביל לקחת את הצ'אנס הזה.

פות"ש, שמחתי לשמוע שהצלחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המקדח יהלום,

אפשר לרכוש מהסינים בזול.

זה משהו שכדאי שיהיה בבית.

מספיק 1 בקוטר קטן. לעשות חור התחלתי. להגדיל כבר אפשר עם מקדח פשוט.

לדוגמא:

https://www.aliexpress.com/item/32947847724.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.45a744benMEsDu&algo_pvid=85e1a216-1bd0-4c92-8d01-79f62c88a76d&algo_expid=85e1a216-1bd0-4c92-8d01-79f62c88a76d-7&btsid=2a8b1daf-52f9-4385-889b-ab0278c6a345&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_10,searchweb201603_52

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

נזכרתי בשרשור הזה כשאתמול קדחתי בקרמיקות באמבטיה (אריחים של 100X30), כמו שתמיד קדחתי - פציעה של הגלזורה עם מסמר, רק כדי לקבל אחיזה ראשונית למקדח שלא יחליק, ואז עם פטישון על מצב דפיקה, מקדח וידיה 8ממ רגיל, לחץ קל ומהירות סיבוב מתונה - עבר בקלות לגמרי תוך כמה שניות, בלי קירור ובלי שום פעולות נוספות. למה כל הסיבוכים האלה? תמיד קדחתי ככה ואף פעם לא נשבר לי אריח.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על אותו היגיון, למה לעשות ביטוח מקיף לאוטו?

נהג זהיר, עירני, לא נוסע מהר, לא נכנס לצמתים בלי להביט ימינה ושמאלה. לא מתכנן לעשות תאונה ואף פעם לא עשיתי. בשביל מה כל הסיבוך הזה של מקיף?...

אתה יכול לצמצם את הסיכוי שהאריח יישבר.

הקירור זה בשביל לשמור על המקדח, ולא לטובת הקדיחה עצמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם פטישון

...

עבר בקלות לגמרי תוך כמה שניות, בלי קירור ובלי שום פעולות נוספות. למה כל הסיבוכים האלה?

ענית לעצמך, עם פטישון כל הקרקס הזה לשל טקס הוודו / שמן נחשים / קירור מקדח לא קיים.

להבדיל ממקדחה עם "מצב דפיקה".

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל כל הדגש היה לא להשתמש ברטט של המקדחה בכלל, וזה נראה לי שגוי. סתם היסטריה מיותרת שגורמת לעבודה מתישה.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היסדקות של אריח בזמן קידוח תלויה בעיקר במילוי (או ליתר דיוק: ב-אין מילוי) שיש לו מאחור (זה בעצם מה שמחזיק אותו).

אם אין מילוי ויש המון חלקים חלולים, יש סיכוי שבקידוח הוא ייסדק בקלות.

אם הוא "מלא" לחלוטין, כמו שצריך, 99.9% שלא ייסדק לך שום דבר.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל כל הדגש היה לא להשתמש ברטט של המקדחה בכלל, וזה נראה לי שגוי. סתם היסטריה מיותרת שגורמת לעבודה מתישה.

קדיחה עם רטט =/= פטישון במצב הלימה.

נכון שמול חומרים קשים (אבל לא קשים מאוד כמו בטון יצוק או בטון מזוין למשל) הקדיחה עם רטט זה "פטישון לעניים".

אבל זה ממש לא אותו דבר וזה לא אותה פעולה ולא אותה פיזיקה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה סוג של אותה פעולה עבור האריח :wink::lol:

קח מצב היפוטתי לחלוטין.

מר פלוני, שבטוח שהוא מתנת-האל-של-DIY(איך אומרים את זה ברבים?), קודח להנאתו חור עם כלי רוטט באריח שכזה (נניח להתקנת מקלחון).

פ-תאום! הטלפון שלו מוציא צלילים של סלט.

מה יעשה מר פלוני? נכון! יושיט את היד הפנוייה (אם הוא משתמש במקדחה, עם פטישון זה קצת הרבה יותר קשה...)לכיס, רגע של חוסר תשומת לב, והמקדח מקבל זווית - והרטט גורם לצ'יפ באריח. בלי מצב רטט, החור רק היה טיפה מתרחב כנראה.

עבודה נכונה = פחות בעיות ופחות פתח לצרות. זה הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שהקדיחה עם רטט עלולה לגרום להסדקות או שבירה של האריח.

כתוצאה המילוי שנמצא (או לא נמצא) מאחורי האריח, בדיוק כמו שאיציק נ כתב:

היסדקות של אריח בזמן קידוח תלויה בעיקר במילוי (או ליתר דיוק: ב-אין מילוי) שיש לו מאחור (זה בעצם מה שמחזיק אותו).

אם אין מילוי ויש המון חלקים חלולים, יש סיכוי שבקידוח הוא ייסדק בקלות.

אם הוא "מלא" לחלוטין, כמו שצריך, 99.9% שלא ייסדק לך שום דבר.

איציק

לגבי העניין עם הטלפון שהעלה ברווז בהודעה למעלה:

אם מישהו מספיק גאון כדי לנסות לענות לשיחה תוך כדי קידוח, אז אריח שבור הוא לא הבעיה העיקרית שלו בחיים.

לדעתי הוא כנראה משתתף קבוע בתחרויות על פרסי דארווין.

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מישהו מספיק גאון כדי לנסות לענות לשיחה תוך כדי קידוח, אז אריח שבור הוא לא הבעיה העיקרית שלו בחיים.

לא אהבתם את הדוגמא?

לחילופין, אם תרצו: ב-ד-י-ו-ק בזמן הקדיחה באריח, הבת הצעירה של בעל הבית נכנסת לחדר בלבוש חושפני, ומציעה משהו לשתות. זה קורה...

המקדח הוא לא הדבר היחיד שעולה קצת למעלה, והופ האריח מוציא שבב :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...