Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סדר בבלגן - סוגי פדים וסוגי פוליש

שימו לב! השרשור הזה בן 1680 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים.

בשעה טובה החלטתי לבצע את המהלך ולרכוש מכונת פוליש. קרוב לוודאי אזמין מכונת DA סינית כלשהי - מאמין שהיא תעשה את העבודה מספיק טוב. קצת חבל לי להוא אלפי ש"ח על מכונה ממותגת.

כמה דברים עדיין מבולגנים אצלי בראש, וזה עניין הפדים וסוגי הפוליש.

ממה שהבנתי, רצוי לעבור על הרכב גם עם ironx לאחר השטיפה ולפני שלב הפלסטלינה. האם יש המלצה לחומר טוב בסגנון ה-ironx? האם שלב זה באמת הכרחי או שפלסטלינה תספיק?

ועכשיו לפדים ופוליש -

1. מה ההבדל בין סוגי הפדים ואיך אני יודע לזהות אם מצב הצבע דורש פוליש גס\בינוני\עדין?

2. האם הצבעים של הפדים מעידים תמיד על יכולת החיתוך שלהם? למשל האם פד צהוב יהיה תמיד לחיתוך עדין?

3. איך מתאימים את הפוליש לפד? פד גס מצריך קומפאונד - האם אני מבין נכון?

4. האם את אוטם הצבע בסוף הפוליש צריך מומלץ ליישם עם המכונה ופד מתאים? אם כן, איזה פד מתאים לווקס\אוטם?

5. אשמח להמלצה לפדים טובים ולא יקרים וכך גם למוצרי פוליש. עדיף איביי וכדומה (לפחות לפדים).

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן.

אני אנסה לעשות קצת סדר. תשובות באדום.

היי חברים.

בשעה טובה החלטתי לבצע את המהלך ולרכוש מכונת פוליש. קרוב לוודאי אזמין מכונת DA סינית כלשהי - מאמין שהיא תעשה את העבודה מספיק טוב. קצת חבל לי להוא אלפי ש"ח על מכונה ממותגת.

כמה דברים עדיין מבולגנים אצלי בראש, וזה עניין הפדים וסוגי הפוליש.

ממה שהבנתי, רצוי לעבור על הרכב גם עם ironx לאחר השטיפה ולפני שלב הפלסטלינה. האם יש המלצה לחומר טוב בסגנון ה-ironx? האם שלב זה באמת הכרחי או שפלסטלינה תספיק?

בעקרון, אפשר לעשות פוליש גם ללא Ironx, תלוי ברמת הפדנטיות שאליה אתה רוצה להגיע. אם אתה מאוד פדנט, תעשה. רק תיזהר עם החומר הזה, להשפריץ, אולי אפילו לדלל אותו קצת ולהוריד עם הרבה מים. לדעתי, לצורך פוליש ביתי, פלסטלינה מספיקה.

בנוסף ל ironx יש לך גם את sonax xtreme full effect שעושה אותו הדבר.

ועכשיו לפדים ופוליש -

1. מה ההבדל בין סוגי הפדים ואיך אני יודע לזהות אם מצב הצבע דורש פוליש גס\בינוני\עדין?

פדים שונים ברמות החיתוך שלהם. כמו שיש לך נייר שיוף 500, נייר 1000 וכולי, כך לפדים יש דרגת חיתוך.

חיתוך גבוה = מוריד יותר מהלכה של הרכב אבל בא על חשבון ברק

חיתוך נמוך = מוריד מעט מהלכה של הרכב אבל משאיר אחרי ברק גבוה יותר

איך אתה יודע לזהות, זה א' עניין של ניסיון. כיוון שאין לך ניסיון זה עניין ניסוי וטעיה. מתחילים תמיד עם הכי פחות אגרסיבי, קח למשל פד ברמת חיתוך בינונית עם חומר לפוליש ותעשה כמה מעברים. אם אחרי כמה מעברים הצבע מבריק ואין שריטות, נשמע כמו התחלה מעולה. אם אחרי כמה מעברים, עדיין יש שריטות והצבע לא בוהק, אולי זה הזמן לנסות פד ברמת חיתוך גסה יותר או חומר שחותך יותר (אבל משאיר אחריו יותר שריטות, מה שאומר שאולי תצטרך לעשות מעבר נוסף כדי להגיע לברק גבוה) כמו קומפאונד

2. האם הצבעים של הפדים מעידים תמיד על יכולת החיתוך שלהם? למשל האם פד צהוב יהיה תמיד לחיתוך עדין?

האמת, אני לא יודע. אבל תמיד כתוב על האריזה של הפד או בחנות עצמה מה רמת החיתוך של הפד

3. איך מתאימים את הפוליש לפד? פד גס מצריך קומפאונד - האם אני מבין נכון?

בגדול, די צודק, אבל כמו שאמרתי בתשובה #1, לא תמיד ולפעמים שילובים אחרים דווקא יעבוד טוב יותר

4. האם את אוטם הצבע בסוף הפוליש צריך מומלץ ליישם עם המכונה ופד מתאים? אם כן, איזה פד מתאים לווקס\אוטם?

אתה יכול גם ליישם ידנית. לא חובה במכונה. אם אתה מיישם במכונה, זוכר שאמרנו שלכל פד יש יכולת חיתוך? במקרה הזה, אתה לא רוצה לחתוך מהלכה, נכון? אז קח פד הכי עדין שיש, בלי או מעט חיתוך ואיתו תיישם.

5. אשמח להמלצה לפדים טובים ולא יקרים וכך גם למוצרי פוליש. עדיף איביי וכדומה (לפחות לפדים).

כבר הרבה זמן לא רכשתי פדים אז אין לי כרגע הרבה מידע. מה שכן, אתה יכול להתקשר לאוטוסטור בחולון או להגיע לשם, המוכר שם חביב ביותר, מקצועי ולא ידחף לך סתם חומרים

תודה רבה!

מקווה שעזרתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כאן הסבר מפורט על סוגי פדים. שווה לקרוא את הדברים.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?526001-%D7%98%D7%91%D7%9C%D7%90%D7%95%D7%AA-%D7%A0%D7%AA%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%94%D7%A9%D7%95%D7%95%D7%90%D7%94-%D7%A9%D7%9C-%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%99-%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%A9-%D7%95%D7%A4%D7%93%D7%99%D7%9D&highlight=%D7%95%D7%A4%D7%93%D7%99%D7%9D

לגבי ironx, יש לו יכולת הסרת משקעים מהרכב באופן מרשים, אבל שלב זה לא חובה, במידה ואתה מיישם פוליש לאחר פלסטלינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1680 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...