Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טופס גילוי פרטים על רכב משומש "סוחר רכב"

שימו לב! השרשור הזה בן 1680 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רכב שנקנה מחברת "לובינסקי" לפני 4 חודשים, לאחר גניבה מסתבר שהייתה ירידת ערך לרכב של כ 5% ובסה"כ 4 תאונות עם תיקונים על סך 50 אלף ש"ח.

בטופס גילוי נאות מהחברה לא הוזכר שום דבר כזה. האם זו עילה לתביעה? הסוכן אומר שבבדיקה שלהם לא מופיע שום דבר כזה, הכל במשמעות נמוכה ועל זה הוא מסתמך. הוא התחייב שאין פגיעה בשלדה. טעות שלי שלא לקחתי לבדיקה, אבל מטעויות לומדים. האם יש מה לעשות במצב כזה לאחר שהרכב נגנב ולא ברשותי יותר?Screenshot_2019-08-20-20-07-17-311_com.appxy.tinyscanner.jpg

עריכה אחרונה על ידי trhetrhe123
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה הורידו לך בכסף עבור התאונות עכשיו בתשלום?

זה הנזק שנגרם לך מאי הגילוי של לובינסקי

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי את הרכב במחיר של 47 אלף, כמובן זה אחרי הנחה שלובינסקי עשו. השאלה אם יש קשר בין ההנחה שבוצעה לבין התמחור של הרכב? הסוכן תימחר לי את הרכב לפי לוי יצחק ב X שקלים והרכב היה שווה Y שקלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מנסה לפתור משוואה אחת ב-3 נעלמים.

1. מה היה "מחירון" הרכב הגולמי (לפני התאמות פרטניות)?

2. כמה הופחת על ליסנינג וקילומטראז', והאם זה בוצע בהתאם להנחיות המחירון?

3. כמה שילמת תמורת הרכב?

אם סעיף 3 קטן מהחישוב בסעיף 2 ב-5% ויותר אין לך מקום לתביעה. אם ההפרש קטן יותר הרי עקרונית יש מקום לתביעה, ועכשיו זה הופך לעניין כמותי, האם מדובר ב-500 ש"ח או ב-5000 ש"ח.

יש שאלה נוספת - איך תיקונים ב-50,000 ש"ח גרמו ירידת ערך מצטברת של 5% בלבד. כאמור, צריך לראות את דוחות השמאי, מה שאני לא בטוח שיהיה פשוט או אפשרי. והבעיה היותר גדולה היא שאינך יודע מה המשמעות הטכנית והבטיחותית של הנזקים, וגם לא מה המשמעות המסחרית במכירה עתידית.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנו X יש לנו Y נוסיף גם את אפסילון והחגיגה בעיצומה

אין קשר בין שלושת הנעלמים הללו.

לדוגמה קיבלת את הרכב במתנה מחמתך.

זה לא מעניין אף אחד בבואו לחשב את ערך הרכב שלך לצרכי התאונה.

השמאי צריך לחשב לך את ערך הרכב על פי מצבו ביום התאונה ולא על פי המחיר אותו רכשת

הוא מתחיל מהמחיר הבסיסי במחירון של יצחק לוי מפחית ומעלה את הסכום בהתאם לעברו של הרכב כמו מספר ידים קילומטרג' וכו'

היה בליסינג מפחית בהתאם לשימוש בליסינג ואיזה סוג של ליסינג.

ועכשיו הוא בא להפחתה הקשורה לירידת / לירידות הערך שהיו לרכב בעבר. הנזק הזה מכומת לסכום כסף נקרא לו Z

את ה Z אתה רשאי לתבוע מהמוכר שלא גילה לך בטופס גילוי נאות שלרכב היו תאונות בכלל ותאונות עם ירידת ערך בפרט.

סוכן בד"כ לא יודע לחשב לך את ערך הרכב הנכון . את זה עושה השמאי בעזרת תוכנה מיוחדת.

עריכה אחרונה על ידי ישה

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, האם ה-Z שניתן לתבוע מחושב ליום רכישת הרכב או ליום מקרה הביטוח (בהנחה שלא היו תאונות נוספות בדרך)? במקרה המתואר מדובר ב-4 חודשים כך שכנראה שהשינוי קטן, אבל מה אם חלפו כמה שנים?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחשבים אחוזים מהערך הנוכחי ומפחיתים ולא כמה קיבל בכסף בזמנו ומפחיתים

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי את הרכב במחיר של 47 אלף, כמובן זה אחרי הנחה שלובינסקי עשו. השאלה אם יש קשר בין ההנחה שבוצעה לבין התמחור של הרכב? הסוכן תימחר לי את הרכב לפי לוי יצחק ב X שקלים והרכב היה שווה Y שקלים.

אני חושב (למעשה דיי בטוח) שלובינסקי ידעו על ההפחתה, הגעת, הסתכלת על רכב, אמרו לך "מחירון X, מחירון משוקלל X-10%, בגלל מס' ידיים, קילומטראז' ועבר ליסינג", לא חישבו נניח את ה-5% על הירידת ערך.

תוך כדי המו"מ הנציג אומר "אני אדבר עם המנהל שלי נראה מה אפשר לעשות", הולך וחוזר עם נניח הנחה של 5% ממחיר X-10% או עם איבזור נוסף בשווי 5%.

עכשיו קנית את הרכב, קרה אירוע ביטוחי שגורע את הרכב מהמצבה (נגנב, טוטאלוס וכו'), ואז הביטוח בא לחשב את השווי, מגיע ל-X-10% מחירון משוקלל ועוד 5% ירידת ערך שהייתה בעבר ונותן לך את הסכום הזה.

נניח עכשיו מישהו אחר שלא בא ושואל בקארספורום, הולך ותובע, או שולח מכתב מעו"ד ללובינסקי, אלה יגידו בתגובה - נכון קרתה טעות נקודתית ולא נכתב בטופס גילוי נאות על ירידת הערך, אבל היא חושבה במחיר ששילם הקונה, ולכן אין עילה לתביעה.

וזה באופן כללי נראה לי מה שקרה, וככה הם מרוויחים כמה פעמים:

* אתה לא יודע על ירידת הערך עד שזה מאוחר מדיי

* אתה יוצא מהקנייה עם הרגשה טובה שקיבלת הנחה של 5% מעבר למחירון

* אתה קונה את הרכב

* הם מוגנים מפני תביעה עתידית שלך

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה משנה אם הביאו לי הנחה או לא? ברגע שהעלימו לי את הפרטים האלה, יכול להיות שהייתי מחליט לא לקחת את הרכב. זו הטעייה. וכן ההנחה שבוצעה היא יותר מ 5%.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שלא היית לוקח את הרכב, אבל הם כיסו את הישבן שלהם מבחינה כספית.

עכשיו השאלה אם תקבל ומה תקבל על זה שטופס גילוי נאות לא היה שלם, בהתחשב בזה שאת המחיר הנמוך יותר קיבלת (ולפי מה שאמרת אפילו יותר).

על זה אני לא יודע לענות לך, מה תבקש? ביטול המכירה? זה לא רלוונטי - הרכב נגנב, פיצוי כספי? לדבריך קיבלת יותר מירידת הערך כבר במעמד הקנייה.

אז קשה לי לראות מה אתה דורש ומה תקבל

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה טועה

הוא קיבל הנחות מסוגים שונים ומשונים. ואם אין מסמך / הקלטה המעידה על כי קיבל גם עבור ירידת ערך הוא לא קיבל.

ירידת ערך צריכה הייתה להיות כתובה בטופס גילוי נאות

לא נכתבה , פאק שלהם שעליהם לשלם עליו.

והוא יקבל את מה שהשמאי יקבע כירידת ערך לרכב כיום בזוזים

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנחש שיהיה כתוב סעיף של איזה הנחה כללית או הנחה נוספת או משהו כזה, הם יטענו שזה כולל בין היתר את ירידת הערך ועוד הנחה נוספת ושהתקלה היא נקודתית בטופס הגילוי הנאות.

אתה צודק שזה צריך להיות כתוב בטופס גילוי נאות, השאלה מה פות"ש יקבל עכשיו על זה.

לדעתי מעט מאוד אם בכלל אחרי שיצטרך להוציא מכתב מעו"ד ואז תביעה קטנה, וגם אז לדעתי הם ייקחו אחריות על התקלה בטופס אבל יטענו שאת הכסף קיבל בצורת הנחה, ומעבר לזה קיבל הנחה נוספת.

אם השופט יקבל את זה? לא יודע, אבל זה לא תביעה של Slam Dunk.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תביעה ברורה

אם אין להם הוכחה פוזיטיבית שקיבל על ירידת הערך , לא קיבל ונזקו הוא מה שיכתוב השמאי בסעיף זה בו"ח ויורד לפות"ש מהתשלום.

אם היה מדובר בירידת ערך גבוהה בהרה והרכב לא היה ניזוק היה יכול לבקש גם ביטול עיסקה.

הסנקציה היא לא רק כספית אלא זו גם עבירה פלילית !!

אם היינו מדינת חוק כמה וכמה תביעות כאלה ותאמין לי היו מקפידים במילוי הטפסים הללו

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנחש שזה מה שיקרה:

* הוכחה פוזיטיבית שקיבל על ירידת הערך - במסגרת תכתובת פנימית או אישור בע"פ או בכתב, כשהסוכן הלך לבקש הנחה, קיבל תשובה בסגנון "אישור הנחה X% כולל ירידת ערך" או נניח "אישור הנחה 5% ירידת ערך ועוד X% הנחה נוספת" או משהו בסגנון.

* את התכתובת הפנימית הזו הם ימציאו בהליך המשפטי, ייקחו אחריות על זה שירידת הערך לא מופיעה בטופס גילוי נאות כתקלה נקודתית.

זה אמנם פלילי, אבל בהליכים פליליים לא הלקוח הוא התובע, אלא המדינה, הם יודעים את זה וכנראה שאף אחד לא יקדם הליך פלילי נגדם בגלל זה. ובכל מקרה זה לא רלוונטי לפות"ש

* אם הרכב לא היה נגרע זה היה נכון:

מה תבקש? ביטול המכירה? זה לא רלוונטי - הרכב נגנב

אבל המצב הוא שהרכב אכן ניזוק, ונגרע.

אתה צודק לחלוטין שאם היינו מדינת חוק תיק כזה הוא Slam Dunk לתביעה פלילית, ואז באמת לא היו קורים מקרים כאלה.

אבל לצערנו אנחנו לא מי יודע מה בתחום הזה

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהליך האזרחי כל מה שכתבת לא מעניין

את הלקוח לא יידעו ההוכחה פשוטה טופס גילוי נאות

פישלו שישלמו.

ובקשר לתביעה הפלילית

אם Zה היה בסכום משמעותי והיית הולך למשטרה כנראה שהייתה מוגשת תביעהץ

אבל עם ישראל רחמן

הסתדר כספית מעניין אותו כשלג דאשתקד הגשת תלונה למשטרה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1680 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...