Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תביעת ביטוח שמשות לפיאט דוקאטו

neriacars
שימו לב! השרשור הזה בן 1697 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי שלום

רציתי לשאול, יש לי פיאט דוקאטו 7 מקומות ולכן יש גם חלונות בצדדים מאחורה

לפני כמה ימים הגעתי וראיתי את החלון האחורי ימני מנופץ (מסתבר שעגלה התדרדרה וניפצה את החלון בזמן שהרכב חנה)

פניתי לחברת הביטוח של השמשות והם טוענים שהחלונות האחוריים בצדדים הם נעשו בארץ ולא מקוריים מהיצרן בחו"ל ושהביטוח זה רק על שמשות מקוריים מהיצרן

אני לעומת זאת טוען שככה קניתי את הרכב כמות שהוא באפס קילומטר ומניין לי לדעת שזה נעשה בארץ ואין לי ביטוח על זה

השאלה שלי אם יש מישהו שמבין בזה ויכול לייעץ לי מה לעשות/להגיד לביטוח

או לחילופין לעזור לי בזגג/שמשה זולה או משהו כזה

עריכה אחרונה על ידי neriacars
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון עשיר בעבר היו לי המון מקרים דומים לשלך במסגרת עבודתי.

תרשום מכתב התראה לפני הגשת תביעה לחברת השמשות בה אתה מבוטח ובו תרשום מתי וכיצד השמשה נשברה ושעליהם לעמוד בתנאי הפוליסת ביטוח.

האם ביקשו ממך לפני שרכשת את הפוליסה לבצע אישור תקינות שמשות הרכב?

אם כן זה מצויין כי במעמד החתימה של חברת השמשות עליהם לדווח לך ואף בכתב שהחלונות צד אינן מבוטחות משום שלטענתם אינן מקוריות.(אם כך המצב אין מה לעשות)

אם לא ביקשו ממך להחתים את האישור תקינות גם טוב המצב לא אבוד.(בעיה שלהם שלו בדקו את הרכב בשביל לתת לך הצעה רלוונטית לביטוח ו/או ליידע אותך שהחלונות מחוץ לאחריות)

האם החלונות צד האלו הן סטנדרט שמגיע בכל דוקאטו 7 מקומות שנרכש בארץ או שמדובר בתוספת במעמד המכירה?

במידה והחלונות מגיעות כסטנדרט בכל דוקאטו 7 מקומות ואני מאמין שכן משום שכנראה יש תקינה המחייבת חלונות לנוסעים מאחור.

אז עליהם היה ליידע אותך לפני רכישת הפוליסה שלרכב זה אין ביטוח לחלונות צד.( במידה ולא עשו כן ויידעו אותך לפני הרכישת פוליסה בעיה שלהם)

בקיצור אם לא יסכימו לתקן, תתקן בעצמך שמור את הקבלה ותתבע אותם בתביעות קטנות את החברת ביטוח ואת הספק שלהם שאמור היה להחליף את החלונות. כאן השופט ידע בדיוק מי ישלם את הנזק ומי את ההוצאות משפט.

זה הליך מאוד פשוט ומנסיון של מספר פעמים לא מפסידים כשיש קייס כמובן.

כמובן שתתייחס היטב למה שרשמתי אם מגיע לך כיסוי והם מתנערים ממך אתה תקבל. אך אם תגלה כי אינך זכאי לקבל תיקון במסגרת הביטוח אז אין מה לעשות, נמתין לתשובות ממך לשאלות ומשם אוכל לעזור לך יותר.

כסף קל ופשוט לקחת ולפזר הבטחות שיש לך כיסוי ביטוחי כזה או אחר מבלי לבדוק כלום, אך כאשר תזדקק לביטוח יחפשו מה לא בסדר בשביל להתנער, התשובה היא להחזיר ובתביעה.

שוב אני חוזר לפני הכל בדוק את עצמך קודם, אם רכשת את הרכב בתור בעלים ראשונים כמובן שיש לך קבלה עם מפרט הרכב ומה הוא כולל.

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראה מה כתוב על החלון האחורי שבצד שמאל וראה את הכיתוב שעליו ואם הוא כמו בחלונות

הקדמיים אז זה סימן ברור שאלו חלונות מקוריים.

אפשרות נוספת היא פניה טלפונית עם מס' רישוי או שילדה של המכונית, פנה אל מוקד המסחריות של היבואן

בטל' 9333* והם יוכלו לבדוק ואולי אפילו לתת לך אישור על זה שהחלונות מקוריים, אם זה אכן כך.

לא כתבת איזה שנת ייצור הדוקאטו ולא מהיכן אתה בארץ.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראה מה כתוב על החלון האחורי שבצד שמאל וראה את הכיתוב שעליו ואם הוא כמו בחלונות

הקדמיים אז זה סימן ברור שאלו חלונות מקוריים.

אפשרות נוספת היא פניה טלפונית עם מס' רישוי או שילדה של המכונית, פנה אל מוקד המסחריות של היבואן

בטל' 9333* והם יוכלו לבדוק ואולי אפילו לתת לך אישור על זה שהחלונות מקוריים, אם זה אכן כך.

לא כתבת איזה שנת ייצור הדוקאטו ולא מהיכן אתה בארץ.

בברכה - רפי לין

אני גר באלעד הרכב שנת 2016 והביטוח של שומרה

פניתי לחברת פיאט והם אומרים שהרכב לא הגיע ככה מחו"ל ושהחלונות האחוריים באמת נעשו בארץ

ולגבי הכיתוב על החלונות אז בדקתי ובאמת בשתי החלונות האחוריים יש כיתוב שונה מהחלונות הקדמיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אכן אין כסוי ביטוחי לחלונות האחוריים שהותקנו בארץ, אז אין מנוס אלא לפנות לזגג רכב בתשלום.

חלונות אלו המותקנים מקומית הנם מזכוכית שטוחה וקל להתאים חדש.

פנה אל "ברוך ובניו זגגות רכב" שברח' גיסין 67 ק. אריה פתח תקוה, טל' 03-9181414.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, קרא שוב את ההודעה של ba323f. פנה אל "איציק ובניו" בנווה שועלים כי סתם בא לי לכתוב שם של עסק שלא קיים.

מנהלים. השרשור הזה צריך להיות בפורום המשפטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

היי אז קודם כל כל תודה לכל מי שעזר או ניסה לעזור.

ובכן בהשראה של כמה מהמגיבים החלטתי ללכת עד הסוף נגד הביטוח ודרשתי מהם את תנאי הפוליסה של השמשות

כפי שאתם רואים בתמונה לא מוזכר שום דבר על שמשות שנעשות בארץIMG_20190830_000011.jpg

ולכן תבעתי מהם תשלום ואיימתי בתביעה

כמובן שזה לא היה קל זה לקח כשבועיים אבל בסופו של דבר זה היה שווה את זה

והביטוח החליט לאשר לי את תיקון

אז תודה לכל מי שעזר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמח בשבילך.

כבר נתקלתי מספר פעמים בסוגיות כאלה.

אף חברת ביטוח או כל גוף אחר לא יכול להמציא לעצמו חוקים משלו מתי שנוח לו, שילמת עליך לקבל את התמורה כלשונה, כל סיפור אחר בעל פה לא מחזיק מים ואתה רואה בעצמך שלא מוזכר בכתב שום דבר ממה שנאמר לך בהתחלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שאתם רואים בתמונה לא מוזכר שום דבר על שמשות שנעשות בארץ

במפרט שהבאת לא מופיעים כל הפרטים. ראה מה כתוב במפרט: "בכפוף לתנאים להוראות...המפורטים בכתב השירות". בכתב השירות שנמצא באתר חברת הביטוח או שנשלח לך במייל מופיעים הפרטים המלאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1697 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...