Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיקור קטן של 7 שנות נסיעה משותפת - קיה ריו 2013 סדאן ידנית

BRAVO_SX
שימו לב! השרשור הזה בן 1641 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

החלטתי לשתף קצת על הרכב - סיקור קטן של 7 שנות נסיעה משותפת.

האוטו קיה ריו סדאן ידנית עם 109 כ"ס מנוע 1400 שנת 2013 נקנה עם 0 קמ והיום עומד על 66,000 ק"מ.

בקצרה:

בשורה 1 - רכב זול, אמין, משפחתי וידני = רכב אפור

בארוך:

איך בעצם נקנה הקיה ריו ידנית בכלל:

זה היה לפני 7 וחצי שנים בזמנו היה לנו פ'גו 207 CC שנת 2009 ובדיוק גילינו שהאישה בהריון, מפה לשם האישה אמרה עם הפיגו אין סיוכי להכניס כיסא בטיחות מאחורה בגלל שאין מקום ורכב קבריולט פחות בטוח אז אמרתי לה נברר בסוכנויות רכב איזה רכבים מוכרים ואולי נעשה טרייד אין ונבדוק אופציה קניית רכב חדש/משומש.

באותו זמן הפיגו הייתה שווה במחירון 75-80 אלף ושהלכתי לטרייד הציעו מחירים מצחיקים(50-60 אלף) ובמקביל שמתי מודעה ביד 2. האוטו נמכר פחות משבוע ב 70 אלף שח.

בזמן שנמכרה חיפשתי רכבים קפצתי למגשרים וסוכניות,כל סוכנות שנכסתי אמרתי יש לי תקציב של 75 אלף שח מזומן מה יש לך להציע(לפני חוק המזומן שעוד מזומן היה שווה ערך) הציעו הצעות מצחיקות ומגוחכות על רכבי ליסינג שדרשו מחירון ללא הפחתה(וזה עד היום ככה) אחת הסוכניות שנכסתי אליה הייתה פרי אמרתי לסוכן יש לי תקציב של 75 אלף שח לרכב מה יש לך להציע? אמר שיש טויוטה קורולה יונדאי I25 ואת הקיה ריו הזו.

הטיוטה והיונדאי היו משומשות עם נותנים לא מוצלחים בכלל שנת 2009-10 ואת הקיה חדשה לחלוטין שואל אותו מה הקאצ' אומר לי קנינו כ 100 רכבים אבל הם ידניים אמרתי לו זה מבחינתי יתרון.

למחרת קבענו נסיעת מבחן(על קיה אחרת) אישתי נסעה על הרכב אישרה את העיסקה וככה נקנה הרכב.

נסיעות + צריכת דלק:

במהלך ה 6 שנים הראשונות האוטו היה אצל אישתי, הייתה נוסעת כ 8 קמ ליום רק עירוני בגלל הקרבה לעבודה עד הזמן שהיה אצלה האוטו נסע כ 40 אלף קמ עם טיולים בסופ"ש ונסיעה פעם בשנה לאילת לאחר מכן קנינו רכב נוסף והאוטו עבר אליי ואני נוסע בו כ 15 קמ ליום.

צריכת הדלק הממוצעת כ 12 ק"מ לליטר, מיכל דלק הוא 30 ליטר כל תדלוק יוצא עד 200 שח - תענוג בכיס.

בדרך כלל הנסיעות הם לבד וכל מיכל מחזיק אצלי לשבועיים.

סיכום טיפולים:

בגדול אוהב ומעדיף לטפל ברכב לבד בעזרת דוד שלי שמכונאי.

במהלך ה 3 השנים הראשונות טיפלתי במוסך מורשה לטובת שימור האחריות(יש 7 שנות אחריות) אבל אחרי 3 שנים החלטתי שאני מטפל לבד ברכב כי אני סומך רק על עצמי, 3 הטיפולים הראשונים עלו סביב ה 3000 שח.

שאר הטיפולים מבצע כל שנה לפי ספר רכב למרות שלא מגיע ל 15 אלף קמ מטפל כל שנה, ממוצע טיפול יוצא 400-300 עם חלקים מקוריים.

במהלך התקופה החלפתי 4 צמיגים פאלקון Z914 עלו כ 1200 ש"ח.

לאחר 3 שנים החלפתי מצבר עלה כ 450 ש"ח

ב 30 אלף קמ החלפתי רפידות קדמיות עלה כ 200 ש"ח.

רפידות אחריות עדיין לא הוחלפו, בטיפול הקרוב מתכוון לבדוק רמת הבשר ואם יש צורך אני יחליף.

תקלה:

במהלך כל תקופה היה תקלה 1 - סליל כרית אוויר שטופלה במסגרת האחריות.

בלאי:

ההרגשה לאחר 7 שנים שהאוטו עמיד אבל כבר מרגישים בלאי של הרכב כמו: לפעמים הכפתורים של הרדיו לוחץ עליהם אבל מגיב כפתור אחר, הלחצנים על ההגה מרעישים, בעיקר בלאי מפלסטיקה שנלחצת ומהתקנה מקומית נהרסו החיישני רוורס אבל החלפתי אותם.

טסט וביטוח:

האוטו קבוצה 1 אז הטסט זול, השנה חידשתי יצא כ 988. הביטוח עולה לנו לכל נהג מעל גיל 30 חובה+מקיף כ 2900 שח.

חסרונות:

המושב האחורי נמוך ברמות שהילדים לא רואים כלום מהחלון(הם בבוסטרים), כיסא נהג מציק בנסיעות ארוכות, מושב אחורי מתאים ל 2 כיסאות בטיחות אבל לא נשאר מקום לאף נוסע נוסף, מרגיש כבד, חסר כח.

מחשבות על שדרוג:

כל הזמן רצות מחשבות להחליף רכב אבל המחשבה להוסיף כסף מעבר על אוטו אחר שהאוטו הקיים אמין וללא תקלות קצת מציקה.

האוטו מבחינתי עושה את העבודה קצת מציק ידני עם הפקקים באיילון אבל התרגלתי וחושב שאם יחליף את הרכב זו טעות.

אם כבר יחליף האופציות זה אוטו ידני שוב פעם או אוטו הייברידי לטובת חיסכון בדלק.

אפשר לסכם את הסיכום:

מרוצה מהאוטו אבל עם דיגדוגים לשדרג.

טל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנסועה גם ככה נמוכה, ובמכירה תקבל ליו מחיר נמוך מאוד, כל עוד הוא נוסע היטב מומלץ להשאיר אותו.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

עדכונים:

ב 66,200 נעשה טסט לקראת סוף שמיני, כמובן שעבר.

ב 66,399 27/9/19 נעשה טיפול קטן שכלל: שמן, פילטר מקורי, פילטר אוויר תחליפי עלה כ 300₪.

ב 66,666 המצבר מת(כנראה המספר השפיע עליו) החלפתי מצבר באוטו דיפו בעלות 380₪, בנוסף המתג של הורדת חלון אוטומטי נשבר המתג הולך על ריק אבל עדיין מוריד את החלון, מתכוון להזמין מהאי ביי.

דבר נוסף.

אחרי נסיעה ארוכה(אצלי זה מעל 15 דקות) הלחיצה על הקלאצ נהיית קשה.

אבדוק במוסך אם זה המשאבה או הקלאצ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1641 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...