Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיול סוף שבוע לגרמניה והולנד

garicho
שימו לב! השרשור הזה בן 1704 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם

זאת הפעם הראשונה שאני כותב ביקורת ושיתוף טיול, לכן אשמח להערות או הארות. הטיול שהחלטתי לעשות היה טיול לבד, בפעם הראשונה בחיים שלי. החלטתי לנסות את החוויה, לסוף שבוע קצר. סך הכל שלושה ימים נטו במהלך סוף השבוע. הזמנתי טיסות של ריאנייר מחמישי עד ראשון לפרנקפורט, ושכרתי רכב לשלושה ימים. התכנון היה לצאת לכיוון גבול גרמניה\הולנד ולבקר בכמה ערים ומקומות היסטוריים מקרבות מלחמת העולם השניה. בנוסף, ביקור במוזיאון מכוניות ומוזיאון הצבא ההולנדי. מקומות שבדרך כלל פחות מעניינים את בת הזוג.

מבחינת עלויות, אני גר באירופה, לכן הטיסה לפרנקפורט עלתה לי 200 שח (לא כולל כלום, לשלושה ימים מספיק תיק קטן של 20 ליטר). השכרת רכב – שכרתי רכב מקלאס C בהרץ. אין לי רכב ביום יום, ויוצא שאני שוכר לא מעט לסופי שבוע וטיולים. אז בהרץ יש לי מעמד די גבוה, מה שגורר שדרוגים אוטומטיים. המחיר של ההשכרה ל-3 ימים עמד על 330 ש"ח (ביטוח השתתפות עצמית יש לי חיצוני דרך כרטיס אשראי).

הרכב

אז כאמור שדרגו אותי, וקיבלתי BMW 320 דיזל בגירסת סטיישן. בנוסף, היה לה חבילת M מסוימת (כנראה לא מנוע, אלה יותר דברים מנצנצים וחתיכות כרום). חייב לציין שעדיף היה אם הרץ היו משקיעים יותר באבזור הרכב, מאשר בדברים כמו החבילת M. הרכב ממש מרגיש מבחינת מערכת המולטימדיה והמסך הקטן והלא טאץ' שלא מדובר ברכב חדש. היה לי לפני כמה שבועות A קלאס חדשה מהשכרה, ובהחלט מרגישים עד כמה מרצדס מתקדמים יותר עם המולטימדיה מאשר ה-BMW שהיתה לי. דברים חסרים נוספים – מצלמה אחורית, מחסור במערכות בטיחות, שיוט אדפטיבי, כסא חצי חשמלי ומוזר מבחינת אפשרויות הכונון. דבר שהיה חסר לי זה מד מהירות דיגיטלי על לוח המכוונים בצורת מספר. התרגלתי לזה וזה פיצ'ר זהיה לי חסר ברכב (רכב נוסף שלא היה בו את זה זה לקסוס שלקחתי פעם בהשכרה). סתם מרגיש לי כמו משהו ממש פשוט ובסיסי לאפשר.

הרכב נוסע בצורה נפלאה. מחזיק מעולה את הכביש, ויש כח מתפרץ ברגע. הגעתי איתו עד 200~ אבל ניכר שהרכב מרגיש הכי נוח בנסיעות בין 130-150 קמ"ש. במהירות הזאת הוא פשוט מגהץ קילומטרים, והמנוע משייט על פחות מ-2000 סל"ד. מה שכן, הדבר שהכי הפריע לי ברכב, היה הרעש. לא מהמנוע. רעשי רוח וצמיגים. חלק מזה נובע מהחתך הנמוך, חלק מזה שזה סטיישן ולכן שומעים יותר את הגלגלים, אבל עדיין הרעש בהחלט נוכח. בהשוואה למרצדס מההשכרה הקודמת, רמת הרעש שלה ב-150 היא כמו של ה-BMW ב-120. הרגשה אישית, אבל בהחלט הבדל משמעותי.

הטיול

אז יצאתי מפרנקפורט לכיוון אינדהובן, ואני חייב לציין שהכבישים כנראה איבדו חלק מהקסם בעיני, לפחות קסם שהרגשתי בפעם הראשונה שנסעתי בהם לפני 20 שנה. אולי כי האיכות אצלנו השתפרה. אולי כי התחילו גם שם לראות את סימני הגיל ובעיות התקציב. יש עדיין חלקים מדהימים, אבל יש חלקים ארוכים עם עבודות ללא הפסקה של שנים, פה ושם חתיכות שילוט חסר, מעט אספלט משובש. דברים שלא היו עוברים לפני 20 שנה. ועדיין, מדובר במערכת הכבישים בין הטובות בעולם (אולי הטובה ביותר ביחס לשטח שהיא צריכה לכסות), ופשוט תענוג לגמוע עליה קילומטרים.

חייב לציין שראיתי כמה תופעות על הכבישים שגם יותר הזכירו את ישראל, מאשר את גרמניה. כמה מחבקי נתיב שמאלי. טייס שהחליט לעקוף על השוליים. רכב פרטי שגרר רכב פרטי אחר עם חבל. באוטובן. זה אפילו לא ישראל, זה כבר כפר ברומניה...

האירוע הכי משמעותי היה תאונה בערך 300 מטר לפניי. רכב סטה מהכביש ונכנס בגדר ההפרדה הימנית, התהפך והתגלגל 100 מטר לאורך הכביש. כמה מכונויות נעצרו לעזור והזמינו כוחות הצלה, ומכוניות אחרות המשיכו לסוע. תוך 3 דקות הגיע האמבולנס הראשון, וחצי דקה אחרי נחת מסוק באמצע הכביש. ואז הגיעו כל העולם ואחותו. פרט למשטרה, שלקח לה להגיע חצי שעה. מה שמעניין, שמי שניהלו את התנועה באירוע היו הכבאים. שחסמו את הכביש בעצמם עם הציוד שלהם. כל הכביש היה חסום למשך כמעט שעתיים. אז עמדנו על הכביש. שיחקנו בטלפון. לקח להם שעתיים לפתוח את הכביש. התגובה של הגרמנים? משיכת כתפיים וחיוך מבויש. אף אחד לא צופר. אף אחד לא בא לכוחות ההצלה לדבר, לשאול מה קורה. שונה לגמרי. מה שעוד מיוחד שממש כל המכויות לאורך הפקק פתחו נתיב נוסף באמצע שהיה פנוי למעבר כוחות הצלה. כל כך נכון והגיוני. והתנועה בכיוון ההפוך? טסה על 180 קמ"ש. אין סקרנים. בכלל. לא יאמן.

מעבר להולנד

אז אחרי הסיפור של התאונה, היה כבר די מאוחר, אבל ידעתי שאסור לי ללחוץ יותר. אני מגיע למדינה שהיא יותר אדוקה בהגבלת מהירות מאשר שוויץ. כל מי שאני מכיר אישית ונסע בהולנד קיבל קנס. כולל עבדכם הנאמן בנסיעה קודמת. הפעם החלטתי שאני לא הולך לקבל אחד. והחלטתי על שימוש קבוע במגביל המהירות, שהיה כמו מתת אל – כל כך נוח לשימוש ואינטאטיבי, הרבה יותר מבכל רכב קודם שניסיתי. חייב לציין שנסיעה עם מגביל מהירות, גם בכבישים מהירים, יכול להיות נוחה בהחלט. הבעיה בהולנד זה השינויים שדורשים התאמה מיידית. מצד שני, שילוט המהירות הוא הטוב ביותר שבו נתקלתי, וטוב בהרבה מבגרמניה. כל קטע מהירות חדש מסומן בשלטים גדולים בשני צידי הכביש. ובכל קילומטר או פחות יש שילוט מהירות על השלטים לאורך כל הכבישים והדרכים. רמת הכבישים עצמם? יותר טובה אפילו מגרמניה או לפחות באותה רמה. הם גם כנראה מתוחזקים מעט טוב יותר. בערים ובעיירות עצמן – אופניים. שכרתי אופניים וטיילתי איתם. הרבה יותר כיף. הרבה יותר נוח. והתשתית אופניים בהולנד יותר טובה מהתשתית מכוניות בארץ.

חזרה לגרמניה

החזרה לגרמניה, עד כמה שזה לא יהיה מוזר לשמוע, מלווה בתחושה של חופש. יציאה מכלא המהירות. ממדינת המגבלות הבלתי אפשריות, למדינת הללא הגבלה. ברגע הראשון של המעבר, ממש יוצאים מכביש של 100 לכביש לא מוגבל מהירות. וזה אותו הכביש. אותה איכות. רק מדינה שונה. אז מאיצים ל-180, ומייד יש חיוך על השפתיים. עוברים כמה קילומטרים... ועבודות כביש עם מגבלה של 80 ל-10 ק"מ הקרובים. חייב לציין שגם זה השתנה. מצייתים להגבלה, אבל פחות מפעם. נותנים לרכב לסוע מעט יותר במהירות גבוהה, ומחזיקים בממוצע מהירות של 10-15 קמ"ש מעל המהירות בעבודות. לפני 20 שנה זה לא היה קורה. חייב לציין שבהחלט מבינים שמדובר במדינות עשירות מאוד, עם סדר עדיפויות שמאפשר להן להחזיק תשתית כבישים כל כך יקרה במצב כל כך טוב. ראיתי איך נראית תשתית הכבישים המהירים במדינות עשירות אחרות כמו ארצות הברית או בריטניה, והתשתיות שם במצב גרוע בהרבה.

החזרתי את הרכב אחרי 800 קילומטר וצריכה של בערך 1:15.5. ציפיתי למעט יותר, אך מצד שני בהחלט נסעתי במהירויות גבוההות שגורמות לרכב לאכול דלק. למרות שמאוד נהנתי מהרכב, לא חושב שהייתי קונה אותו בכסף שלי. כנראה הייתי הולך על האודי A4 סטיישן.

עד כאן סיכום הטיול מבחינת הנסיעה והרכב. אם מישהו מעוניין לשמוע על המוזיאונים, תגידו לי ואנסה לכתוב גם על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה התמונות של הרכב? :roll: וגם מהטיול?

הספקת המון ב3 ימים, זה מה שטוב לטוס לבד.

אני טס עם בת זוג אז יום ראשון זה תמיד קניות ואוכל, יום שני זה יום טיול בעיר, יום שלישי אנחנו רק לוקחים את

הרכב בשביל להמשיך ביעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שתופס אותי בכל נהיגה באירופה המערבית הוא הכביש החלק, ללא שיבושים. לא שאין בורות, פשוט כל תיקון הוא קרצוף וסלילה מחדש של מאות מטרים או קילומטרים של אספלט אחיד, בלי שום מדרגות. וכמובן שיש פחות בורות, הן בגלל איכות בניית הכביש והן בזכות הקפדה על המשקל המותר לסרן של רכב כבד.

לגבי תאונות - אמנם לפני הרבה שנים, אבל נתקלתי בהולנד ברכב שהתהפך בכביש מהיר. השילוט האלקטרוני החל להוריד את המהירות המותרת עשרות קילומטרים לםני מקום התאונה, וכמה קילומטרים לפניה הופיע שילוט אלקטרוני שסגר את הנתיב הימני וניתב את התנועה לשמאלי (באותו מקרה) על מנת לפנותמעבר לרכב החילוץ. כמובן שלא היה אף חכמולוג שניסה לעקוף על הנתיב הפנוי. לעומת זאת, במצב דוטמה בבלגיה (סמוך לנמה"ת של בריסל) הבלגן חגג, אבל אופנועני המשטרה דאגו לטפל בלא מעט נהגים שעקפו על השוליים. הבדלי תרבות בין מדינות סמוכות.

עניין פתיחת המעבר לרכב חרום - זה מובנה בחוק הגרמני: אם יש שוליים הרי שהם מהוים ניב חירום, אבל אם הם אינם קיימים הנוהגים בנתיב השמאלי ביותר חייבים להצמד לשמאל וכל השאר לימין, כך שנוצר מעבר בין הנתיב השמאלי ביותר לבין זה שמימינו. הדבר הזה פועל כיוון שהוא אחיד.

תחושת המעבר בין מדינות לפעמים מוזרה. למשל במעבר מגרמניה להולנד יש תחושה שהנתיבים נעשים יותר צרים. כנראה שוזו אשליה אופטית הנובעת מצבע האספלט ומסימון הנתיבים. לפנ חודש נסעתי מלוזאן שבשוייץ ל-Annecy שבצרפת. הוויז לקח אותי בדרכים כפריות קטנות, כנראה בשל פקקים קשים בכביש המהיר הסמוך לג'נבה. לא היה שום סימון של מעבר בין מדינות, פשוט באיזה שלב התמרורים התחילו להראות שונים, ואז ידעתי שיצאתי ממלכודת הקנסות של שוויצריה. בדרך חזרה נסענו בכבישים ראשיים (אבל לא מהירים, הרכב הוחלף לצרפתי ולא היה לי וינייט) והמעבר היה ברור לחלוטין.

דוד - לגבי נסיעה עם בת הזוג: אולי זה כבר עניין של ותק וניסיון, אבל: 1. אשתך צודקת. 2. צריך להתכונן. למה כוונתי: לפני כל נסיעה אני בודק היכן יש סופרמרקט בסביבת המלון, ולפעמים המצאותו היא שיקול בבחירת המלון. זה כולל את בדיקת שעות הפתיחה, כך שהביקור בו משתלב בתכנון הטיול. חוץ מזה, הביקור בשוק\סופר\מרכז קניות הוא חלק מהגנטיקה של נשים, ואתה צריך להתחשב בגברת כפי שהיא צריכה להתחשב בשגיונות שלך (נניח, ביקור באיזה מוזיאון רכב איזוטרי). והשיטה של לקיחת הרכב רק כעבור יום - יומיים - שלושה נכונה לגמרי אם אתם רוצים לבקר בעיר בה נחתתם, גם חוסך כסף (ימי שכירת רכב), גם עצבים (נהיגה וחניה בעיר לא מוכרת שיש בה תחב"צ טובה או סתם שימוש נרחב באוטופוס) וגם התגברות על עייפות או ג'טלאג. אני נוהג כך כבר הרבה שנים בטיולים שמתחילים בכמה ימים בעיר גדולה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה המוזיאון הצבאי? לי זכור מימים ימימה מוזיאון ב-Naarden (מקווה שזכרוני אינו בוגד בי), די רחוק מאיינדהובן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כאמור שדרגו אותי, וקיבלתי BMW 320 דיזל בגירסת סטיישן. בנוסף, היה לה חבילת M מסוימת (כנראה לא מנוע, אלה יותר דברים מנצנצים וחתיכות כרום). חייב לציין שעדיף היה אם הרץ היו משקיעים יותר באבזור הרכב, מאשר בדברים כמו החבילת M. הרכב ממש מרגיש מבחינת מערכת המולטימדיה והמסך הקטן והלא טאץ' שלא מדובר ברכב חדש. היה לי לפני כמה שבועות A קלאס חדשה מהשכרה, ובהחלט מרגישים עד כמה מרצדס מתקדמים יותר עם המולטימדיה מאשר ה-BMW שהיתה לי. דברים חסרים נוספים – מצלמה אחורית, מחסור במערכות בטיחות, שיוט אדפטיבי, כסא חצי חשמלי ומוזר מבחינת אפשרויות הכונון. דבר שהיה חסר לי זה מד מהירות דיגיטלי על לוח המכוונים בצורת מספר. התרגלתי לזה וזה פיצ'ר זהיה לי חסר ברכב (רכב נוסף שלא היה בו את זה זה לקסוס שלקחתי פעם בהשכרה). סתם מרגיש לי כמו משהו ממש פשוט ובסיסי לאפשר.

סקירה יפה!

אני רוצה להתייחס רגע להערות שלך לגבי הרכב.

חבילת M ברכבי ב.מ.וו רגילים זו לא חתיכות כרום ודברים מנצנצים. הקיט כולל איבזור וגימור פנים וחוץ שונים (כולל הגה M הנהדר שאני מניח שהיה לך), פגושים שונים, מתלים שונים וכו. אין קשר למנוע.

הרבה רכבי השכרה מסדרה 3 באירופה מגיעים עם חבילת M שהיא פופולארית מאוד ולכן לעיתים קרובות היצרן מספק לחברות ההשכרה רכבים עם קיט M. האיבזור הנוסף שאתה מדבר עליו זה איבזור שאף חברת השכרה לא תוסיף עליו כסף, ואם תמצא אותו ברכב זה רק כי ככה היצרן סיפק אותו (ללא עלות כנראה).

המסך 6.5 הסטנדרטי בשלוש הקודמת באמת קטן, אבל אל תשכח שהרכב יצא ב2012, ואתה משווה לA קלאס חדשה שיצאה לפני כשנה (תשווה ל3 החדשה והמצב שונה לגמרי).

המסך הגדול יותר 8.8 והגלגלת (טאצ׳) הגדולה יותר באמת מהוות שיפור, אבל שוב זו תוספת שחברות ההשכרה לא ישלמו עבורו.

לגבי מסך טאצ׳ אני חולק לחלוטין על דעתך. הגלגלת של המערכת iDrive בב-מ-וו משמעותית נוחה יותר מכל מסך טאצ׳. מה גם שהמסך בשלוש שאתה נהגת בו פשוט רחוק מדי מכדי שזה יהיה פיצ׳ר נוח, ובדגמים שכן יש את זה, זה פשוט מיותר. אגב בסדרה 3 החדשה זה סטנדרטי בנוסף לגלגלת.

לגבי מד מהירות דיגיטאלי, זה רחוק מאוד מלהיות משהו סטנדרטי בכל רכב, ובכל מקרה פיצ׳ר חמוד אבל גם לא בדיוק נחוץ.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי לכולם

שמח שנהנתים לקרוא. מוסיף מספר הערות ותשובות לשאלות שנשאלו:

המוזיאונים

אז המוזיאונים שאני ביקרתי בהם היה מוזיאון DAF באינדהובן:

https://www.dafmuseum.nl/en

מוזיאון הצבא הלאומי ההולנדי – ליד אוטרכט

https://www.nmm.nl/en/

מוזיאון הצנחנים בארנהם ובעיר עצמה:

https://www.airbornemuseum.nl/en/home

במוזיאון DAF, אני מאוד ממליץ לבקר אם נמצאים באיזור. למרות שהמקום לא גדול, בהחלט יש כמות משאיות ומכוניות גדולה, עם הסברים לא רעים באנגלית. הרבה מיצגים אינטרקטיבים ומכוניות מוזרות בהחלט. לא ברמה של מוזיאון מרצדס, אבל גם לא ציפיתי לאותה הרמה. 9 יורו כניסה וכמה שעות מהנות ביותר.

המוזיאון הצבאי הלאומי שלהם מאוד מעניין. תצוגות טובות מאוד וחלקן נדירות. ניכר שעשו עבודת אוצרות טובה. בכלל, השטח שבו הוא נמצא – שדה תעופה ובסיס נאטו ישן, הופכים את הכל למעניין מאוד. כניסה עולה 15 יורו והביקור במקום מאוד מומלץ. לקח לי 5 שעות, ועדיין היו דברים שלא הספקתי לראות.

מוזיאון הצנחנים מספר את הסיפור של מבצע מארקט גארדן, והדרך שניסו בעלות הברית לפתוח מעבר לריין בסתיו 44. גשר אחד רחוק מידי – זה שם. סיפור מאוד מעניין, וקרב מאוד קשה של הדויזיה המוטסת הבריטית הראשונה. מוזיאון יפה שמעביר טוב את סיפור הקרב. העיר עצמה נבנתה מחדש, אבל יש חוויה מסויימת לסייר בעיר ועם תמונות להבין מה היה פעם, ואיך זה הרגיש.

בהודעה הבאה אצרף מספר תמונות מהמוזיאונים.

רוברט, לגבי הרכב:

אז אתה כנראה צודק. בדקתי מה כוללת חבילת Msport ברכב (באתר BMW הבריטי, אבל אני מאמין שאין הבדל בין החבילות):

In addition / replacement to Sport models:

• High-gloss Chrome exhaust pipe finishers
  • M Sport suspension settings
  • 18 or 19" M Orbit Grey M light alloy wheels
  • LED headlights and fog lights
  • M Sport multi-function leather steering wheel
  • Sport seats in Alcantara or leather as standard

אז חלק זה באמת נגיעות ופינישים, חלק זה דברים שפחות אהבתי בעליל (כמו הגלגלים בחתך הנמוך והרועש למדי), וחלק דברים בהחלט מועילים וטובים – ההגה המעולה, התאורה, המושבים. אז כנראה שמבחינתי מדובר במשהו מעורב. בכל מקרה, אם הייתי קונה את הרכב (וכנראה לא הייתי), יש מצב שהייתי הולך על החבילה. לגבי מד המהירות – לא התכוונתי למד דיגיטלי מלא. אלה כמו בסקודה – במרכז בין השעונים איפה שיש צג קטן עם כל מיני מידעים? שם אמור להיות גם יכולת בחירה בתצוגת מהירות. זה נמצא בכל כך הרבה מכוניות בסיסיות...

לגבי מלונות

כשאני לבד (ואני טס הרבה מאוד. בעיקר נסיעות עבודה לפחות פעם בחודש) אני תמיד מעדיף מלון. ובמיוחד מלון ברמה של 4 כוכבים ומעלה, שיהיה מה לעשות בערב. איזור ספא, חדר כושר. לא רוצה להתחיל להתעסק עם השכרת AIRBNB ללילה אחד. להתחיל לחפש את הדירה, לנסות להשיג את בעל הבית, וכ"ו וכ"ו. מגיעים למלון, אומרים שלום בקבלה. מקבלים מפתח ותודה רבה. נכון, עולה כנראה מעט יקר יותר. החלטתי מזמן שהנוחות שווה לי כמה יורו יותר.

לגבי מחירים, מעדיף להתאכסן ברשתות גדולות – הילטון או הולידי אין – יש לי סטטוסים טובים בשניהם, מה שנותן כל מיני בנפיטס בהחלט שווים (חדר עם כניסה ללאונג', ארוחת בוקר חינם, שדרוג חדר וכ"ו. מזמין תמיד דרך אתרי המלונות כדי לקבל נקודות. היה לי הפעם 2 הולידי אין והילטון אחד. שלושתם בהולנד. מחיר ללילה עלה בממוצע 80 יורו. אחרי קאשבק, מבצע איסוף נקודות בהולידי אין (שבגללו הזמנתי אותם מלכתחילה), והפעלה של תוכנית BRG (שמורידה 25% מהמחיר הנמוך אם מוצאים את אותו המלון בזול יותר באתר לא של הרשת) ויצא לי לילה בעלות ממוצעת של 50 יורו (כולל ארוחות הבוקר). אבל, זה בהחלט דורש תכנון ראשוני וחשיבה של ניצול מבצעים. מכיוון שרוב השהיות שלי הם מהעבודה, אז רוב הצבירה והסטטוסים זה מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארנהם עצמה כעיר היא לא משהו שיש מה לעשות בו יותר מדי האמת. המוזיאון וזהו, יש גם פארק לאומי גדול ליד, הוא נחמד על אופניים. hoge veluwe , וגם כמה קילומטרים משם יש את ה veluwezoom שהוא גם נחמד.

איכשהו בשנה של מגורים שם לא ביקרתי לא בגן חיות שאמור להיות סבבה ולא במוזיאון של הצנחנים.

מה שכן יש ליד מוזיאון אוויר פתוח די נחמד.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1704 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...