Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תסביך בחיפוש מנועי טורבו...

bmaxim1989
שימו לב! השרשור הזה בן 1704 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

כרגע אני מחזיק במיצובישי לנסר 2010 מנוע 1.8 ליטר גיר רציף.

בעבר הרכב שימש כרכב משפחתי עיקרי, ולאחר שנקנה ניסאן קשקאי לאשתי, אין לי צורך בשני רכבים משפחתיים גדולים.

אז החלטתי להשתדרג ורציתי לקנות משהו לעצמי (וגם הרכב כבר לא צעיר עם 180K ק"מ, אבל ללא שום תקלות).

מכיוון שאני נוסע בערך 110 קמ ביום (35,000~ ק"מ בשנה), אני הייתי רוצה שהרכב יהיה נוח וחסכוני. כרגע אני עושה 10.7-11.2 ק"מ לליטר והישיבה במיצובישי שלי יחסית נוחה.

חשבתי לקנות משהו בסדר גודל (בצורה לפחות) של גולף/ליאון/A3 עם מנועי 1.2-1.4 טורבו בנזין.

אבל נכנסים למלא סוגיות:

*סיאט לאון - אין מנוע 1.4 (שהייתי מעדיף יותר על פני 1.2)

*סקודה יש רק את רפיד ספייסבק שיחסית קצת "ענייה"בתא הנוסעים גם ברמת גימור Sport שלה. והרשת הזאת בגג לא להיט.

*אאודי A3 - לא ממומלצים מנועי 1.2-1.4 אבל 1.8 שלהם ממש אחלה, אבל צריכת הדלק עולה....

ובנוסף כל הרכבים הנ"ל עם DSG שאין לו מוניטין טוב בארץ...

*אלפא רומיאו ג'ולייטה - גם יכולה להיות אופציה נחמדה מנוע 1.4 חזק ומתימר להיות חסכוני, אבל אני מפחד שהטיפולים שלה יהיו יחסית יקרים גם גיר יבש כמו DSG אבל לא מצאתי עליו הרבה תלונות יחסית.

*יפניות (ואין על יפניות!) - אין מנועי טורבו, רק החדשים, אבל הם לא בתקציב.

*קוריאניות - לא מכיר מנועי טורבו.

*צרפתיות - לא מתקרב.

אז אני נכנס לדילמה,

מה היא נקודת ה"אופטימום", איזה רכב כדאי להביא סביבות 50-60 אלף ק"מ בתקציב של 80,000-95,000 ש"ח.

והאם בכלל כדאי להחליף, או שהחלפה בעצם תעלה לי בכסף נוסף.

אולי מישהו יכוון אותי לכיוון שאני לא יסיתי ולא מסתכל אליו בכלל מבלי לדעת...

תודה רבה לעונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סדר העדיפויות שלך לא כל כך ברור. קשה לקבל גם נוחות, גם כח וגם חיסכון ברכב אחד (בטח אם אתה נמנע מצרפתיות, ובטח ובטח אם אתה נמנע מצרפתית ידניות). אם תגדיר מה חשוב לך יותר, יהיה קל יותר לענות.

אופציה נוספת שתענה פחות או יותר על מה שאתה מחפש תהיה וולוו v40 (מ-2016 והלאה, אחרי מתיחת הפנים, כנראה ה-T3 עם מנוע 1.5 טורבו בהתחשב בתקציב). אני לא ממש בטוח לגבי כמה היא חסכונית, וגם הטיפולים בה לא מאוד זולים. מצד שני, יש לה גיר פלנטרי רגיל שיחסוך לך את הרובוטי של וואג.

אם אתה מוותר על הטורבו וחושב דוקא לכיוון של חיסכון אולי הלקסוס ct200h תוכל גם להיות אפשרות מעניינת.

לדעתי, סיוויק האצ'בק (בטח ה-1.0, אבל גם ה-1.5, קצת בלחץ) מ-2017 יכנסו לך לתקציב. היו פה לא מעט דיונים לגבי בעיות לכאורה ב-1.5, אני לא בטוח מה הוחלט בסוף, אבל בכל מקרה תחפש ותחליט בעצמך.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הנסועה שלך הייתי מחפש רכב טורבו דיזל, יהיה חסכוני כמו שאתה רוצה ואם תצא מהעניין של "צרפתיות - לא מתקרב", די בטוח שאפשר לרכוש צרפתיה טורבו דיזל שתענה לך על כל הדרישות וגם תציג אמינות טובה.

אגב, אם אין על יפניות, למה אתה פוזל לכיוון VAG ואלפא? :roll:

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.yad2.co.il/s/c/wlzf0z

https://www.yad2.co.il/s/c/2j8br3

תודה לי אח"כ...

אין לי כמובן שום הכרות אישית עם אף אחד מהרכבים, סתם תוצאות של חיפוש קצר ביד2.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידני אני לא יכול, כי לאשתי אין רישיון לידיני. בכל זאת, לא רוצה להגביל אותה.

הנסיעות שלי הן נסיעות ארוכות לכל כיוון. בגלל זה גם רכב הברידי לא אופציה, כי אז ה"חיסכון" שנותן מנוע חשמלי לא מנוצל, ונוסעים במנוע בנזין בסופו של דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא יש לאון 1.4 עם DSG והיא אפילו בתקציב שלך, מ-2017 והלאה בדגם שאחרי מתיחת הפנים. לטעמי מדובר בבחירה טובה אבל אין בה אבזור בטיחות אקטיבי, בלימה אוטונומית נוספה רק במהלך 2018 וגם בקרת שיוט אדפטיבית.

בקוראניות יש יונדאי I30 מ-2018 ומעלה אבל היא נמכרה בכמויות קטנות מאוד והמחירים גבוהים.

אני מצטרף לאחרים כאן שהציעו דיזלים, רנו גרנד קופה תהיה מאוד נעימה בנסיעות בין עירוניות ארוכות אבל גם לה יש חיסרון בדמות מערכות בטיחות אקטיביות שנפקדות מהמפרט, אם אתה מעדיף לשבת גבוה אז רנו קדג'אר נמכר במחירים טובים עם אותו מנוע אבל הוא פחות מאובזר אבל גם הוא בלי מערכות בטיחות אקטיביות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול הייתי ממליץ לך להמנע משילוב של טורבו+ גיר לא ידני כלשהו. כמעט בכול הדגמים האמינות בתחת. או שיש בעיות גיר או שיש בעיות עם המנוע+טורבו(גם בהונדה דרך אגב)

אני חושב שבמקומך או שהייתי הולך על האופציות ההיברידיות(יונדאי, קיה, טויוטה)

או על קיה סיד דיזל.

אולי הייתי שוקל את הדיזליות של רנו, או את ה-I20 החדשה עם המנוע 1.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב.מ.וו 116i צריכה להכנס לך לתקציב רק תוודא שהרכב לא עבר צריבות תוכנה.

הפלטפורמה נהדרת, התיבה פלנטרית (ZF8 המצוינת), הרכב אמין למדי ואיכותי (לא ואגית מתפוררת), חסכוני מאוד וגם נוח מאוד לנהג (מה שאי אפשר להגיד על הנוסעים מאחור).

עלויות הטיפולים גבוהות יותר ממכוניות של מותגים עממיים יותר אבל אם אתה לא מטפל אצל היבואן אז זה צריך להיות בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול הייתי ממליץ לך להמנע משילוב של טורבו+ גיר לא ידני כלשהו. כמעט בכול הדגמים האמינות בתחת. או שיש בעיות גיר או שיש בעיות עם המנוע+טורבו(גם בהונדה דרך אגב)

אני חושב שבמקומך או שהייתי הולך על האופציות ההיברידיות(יונדאי, קיה, טויוטה)

או על קיה סיד דיזל.

אולי הייתי שוקל את הדיזליות של רנו, או את ה-I20 החדשה עם המנוע 1.0

פג'ו מוכרים את מנועי הדיזל שלהם עם גיר אוטומטי פלנטרי ואין שום בעיות.

מה שכן, לא יהיה לו קל למצוא אחת (בהנחה שהוא יסכים וישתכנע).

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי טויוטה C-HR ? הונדה HRV ? הן לא מרגישות חלשות.

אם בכל זאת כוח מדבר אליך - אופל אסטרה מהדגם החדש? 150 כ"ס, מאובזרת ואיכותית

אם תמתח קצת את התקציב - תוכל למצוא I30 עם מנועי טורבו באזור ה 100 אלף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוקוס טורבו החל משנת 2016 מגיענ עם מנוע טורבו וגיר פלנטרי, נכון לעכשיו לא ידוע על בעיות סדרתיות בדגם. החיסרון הבולט הוא צריכת דלק בעיר יחסית גבוה. מצד שני רכישה של אחת כזו מהדגם המפואר תשאיר אותך עם בערך עודף של 20k.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוקוס טורבו 2017 - הצ'בק טיטניום - ונשאר לך עודף, תשים תוכנה סטייג' 1 וסע לשלום, הרכב נוסע אש ומתנהג מצוין בפניות.

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני נכנס לדילמה,

מה היא נקודת ה"אופטימום", איזה רכב כדאי להביא סביבות 50-60 אלף ק"מ בתקציב של 80,000-95,000 ש"ח.

והאם בכלל כדאי להחליף, או שהחלפה בעצם תעלה לי בכסף נוסף.

אולי מישהו יכוון אותי לכיוון שאני לא יסיתי ולא מסתכל אליו בכלל מבלי לדעת...

תודה רבה לעונים.

קח:

https://www.carsforum.co.il/cars/q

תענה על השאלות ותקבל את הדגמים שהכי מתאימים לך.

*אני גם בעד לרדת מהשטות של "לא מתקרב לצרפתיות" - רכבי הטורבו דיזל של פיג'ו/סיטרואן ורנו כנראה יהיו פי אלף יותר אמינים מכל פולקסווגן/סיאט/אאודי (בטח ובטח שאחת עם TSIDSG7), יותר אמינות מפורד/וולוו עם ה-1.6 אקובוסט הרגיש שלהם (אלא אם בוצע השדרוג של המחבר הבעייתי), ובאופן כללי די אחלה מכוניות במיוחד לצרכים שלך.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1704 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...