Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גומיית אבק קרועה בקליפר - יונדאי i10

hyundaii10
שימו לב! השרשור הזה בן 1706 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני אישית לא הייתי מסכן את המשאבה המרכזית .

זה היופי שזה לא מסכן שום דבר.

אין לחץ במערכת כי יש צינור פתוח, המשאבה לא סובלת, סך הכל הבוכנה שלה נחה לה במיקום קצת שונה מהרגיל.

עשיתי את זה כבר איזה 10 פעם ברכבים שונים, בזמן ניתוק קאליפרים, בעיקר בזמן החלפת בולמים אחוריים, עובד כמו קסם, ב0 מאמץ ולא פוגע בכלום.

לדעתי חבל על המאמץ על אילתורים אחרים, בזמן שניתן להשתמש בתכונה מולדת של המערכת. זה בערך כמו לבלום עם בלם יד כדי לא לסכן את המשאבה המרכזית.

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה היופי שזה לא מסכן שום דבר.

אין לחץ במערכת כי יש צינור פתוח, המשאבה לא סובלת, סך הכל הבוכנה שלה נחה לה במיקום קצת שונה מהרגיל.

עשיתי את זה כבר איזה 10 פעם ברכבים שונים, בזמן ניתוק קאליפרים, בעיקר בזמן החלפת בולמים אחוריים, עובד כמו קסם, ב0 מאמץ ולא פוגע בכלום.

לדעתי חבל על המאמץ על אילתורים אחרים, בזמן שניתן להשתמש בתכונה מולדת של המערכת. זה בערך כמו לבלום עם בלם יד כדי לא לסכן את המשאבה המרכזית.

היי יגאל, אני לפני שיפוץ קליפרים ולא ראיתי את השיטה שלך כשנברתי באינטרנט.

כעקרון אין לי בעיה לקפל או להרוס את הצינורות בלמים כי אני מחליף אותם, אבל יש להם את הקפיץ שמגן עליהם.

לגבי הלחיצה של הברקס, באיזה שלב אתה עושה את זה ? אחרי שאתה מוציא את הבוכנה עם לחיצות קלות על הדוושה? אחרי שאתה מנתק את הצינור? (כי אם כן מהרגע שתנתק עד הרגע שתשים את הקרש ינזל לא מעט), האם יש התנגדות של הדוושה או שהיא קלה ללחיצה במצב הזה? כי אם היא קשה צריך התנגדות חזקה לקרש

תודה.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכל למצוא שימוש נרחב בשיטה הזו בסרטונים של eric the car guy, הוא חסיד נלהב שלה.

את הקרש אני שם על הדוושה אחרי ניתוק הצינור מהקאליפר. לוקח כמה שניות עד שמגיעים לקאבינה ומניחים את הקרש, בזמן הזה ינזלו 4 טיפות, בלחיצה עצמה עם הקרש יצא עוד קצת נוזל, וזהו. לאחר מכן ניתן לעבוד בשקט ללא חשש שהמערכת תתרוקן.

יש התנגדות מועטה מאוד מהדוושה אבל עדיין קיימת, לכן את הקרש יש לתקוע כנגד מושב הנהג.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא בגלל שהבוכנה במשאבת הבלם המרכזית בשיטה הזו מגיעה לנקודה קיצונית הייתי נמנע לפחות ברכב שהוא כבר לא צעיר במיוחד ועוד מעט בן 9 ומי יודע אם אי פעם הוחלף שם נוזל בלמים שגם כן משפיע על מצב האטמים בבוכנה. ייתכן וברגע שהם יגיעו לנקודה קיצונית שכזו הם לא יישרדו ועלולות להנזק.

בכל מיקרה פותח השירשור - יש לך פה כמה אופציות מעניינות אז תעדכן איך פעלת בסוף ותנסה להעלות תיעוד מתהליך ההחלפה של הגומייה למען הדורות הבאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא בגלל שהבוכנה במשאבת הבלם המרכזית בשיטה הזו מגיעה לנקודה קיצונית.

היא לא, אין צורך לעבור את הנקודה של הבלימה הרגילה.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון...מספיק שהבוכנה תעבור את מעבר היציאה של אותו צינור שינותק או יותר נכון שתחסום אותו.
בדיוק, מספיק שהבוכנה תעבור את הפתחים של מיכל העודפים(נמצאים ממש בתחילת המהלך שלה), וזהו, המערכת אטומה בחלקה העליון.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1706 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...