Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת סופר מיני חדשה

ArtiKerach
שימו לב! השרשור הזה בן 1668 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

מתלבט איזו סופר מיני לרכוש. אנחנו כרגע עם רכב חברה (ריו 2013) ורוכשים את הרכב הראשון שלנו. זוג פלוס 1. אני מתלבט בין הדגמים הבאים:

סיטרואן c3

סיאט איביזה

קיה ריו

אשמח להמלצות או דיס-המלצות ביחס להנ''ל. אציין שחשוב לנו שיהיו מערכות בטיחות אקטיביות וציון בטיחות פאסיבי טוב, שהרכב יהיה חסכוני בדלק ושירגיש בטוח ויציב בתאוצות ביניים על הכביש המהיר. הנסיעות יתחלקו כנראה 50/50 בין העיר לכביש המהיר.

כמובן שאם לדעתכם אחת המתחרות עדיפה ( i20, סוויפט וכו') אשמח לשמוע מדוע.

תודה רבה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הi20 והריו חולקות מכלולים, כשלריו מנוע חזק יותר. הייתי מעדיף אותה על הi20 עקב אחריות ארוכה יותר ופנים עדכני יותר.

איביזה פחות נוחה (לטעמי) אבל גם מרווחת ובעלת הביצועים הטובים בקטגוריה.

הc3 הכי נוחה מבין כל האופציות אבל גם הכי צפופה.

סוויפט מגיעה ללא מערכות בטיחות כלל וגם צפופה וחלשה ביחס למכוניות טורבו, אבל אמינה וחסכונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על הריו לא נסעתי.

בין האיביזה ליונדאי מבחינת נוחות הייתי מעדיף את האיביזה עקב מושבים עדיפים, אך הסיטרואן נוחה משניהם בפער מורגש, אם כי המושבים תומכים פחות מאשר באיביזה.

מבחינת הזריזות לאיביזה גיר מהיר יותר והיא מרגישה נמרצת יותר, מנגד הגיר יכול להיוץ נקודת החולשה מבחינת אמינות בהמשך.

הסיטרואן נוחה אבל פחות דינמית, בכביש מפותל יש זווית גילגול ותזוזת יתר על המתלים בעת מעבר על שיבוש.

מאחור היא צפופה יותר.

ליונדאי ולריו יש תיקון סטיה מנתיב מה שאין לאיביזה ולסיטרואן.

הייתי מוסיף גם את הונדה גאז למשוואה, היא מרווחת מאוד, אמינה עם צריכת דלק טובה.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הi20 והריו חולקות מכלולים, כשלריו מנוע חזק יותר. הייתי מעדיף אותה על הi20 עקב אחריות ארוכה יותר ופנים עדכני יותר.

איביזה פחות נוחה (לטעמי) אבל גם מרווחת ובעלת הביצועים הטובים בקטגוריה.

הc3 הכי נוחה מבין כל האופציות אבל גם הכי צפופה.

סוויפט מגיעה ללא מערכות בטיחות כלל וגם צפופה וחלשה ביחס למכוניות טורבו, אבל אמינה וחסכונית.

אם משכללים גם את הסחירות של הרכב כיד שניה ואמינות, יש אחת מומלצת יותר מהאחרות?

טנקס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על הריו לא נסעתי.

הייתי מוסיף גם את הונדה גאז למשוואה, היא מרווחת מאוד, אמינה עם צריכת דלק טובה.

קראתי באיזה מקום (לא זוכר בדיוק) שהמנוע שלה מעט חלש ולא מזהיר תחת עומס. יצא לך לנהוג בה, איך ההתרשמות?

טנקס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יצא לי לנסןע בה אבל לעומת מונעי טורבו היא תהיה חלשה יותר.

קח אותה לנסיעת מבחן, אולי דווקא היא תספק אותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שהסיטרואן תתאים לדרישות. אם יש לכם כמה חודשים לחכות - שווה אולי לראות האם הפיג'ו 208 החדשה תגיע בקרוב לארץ.

מה גבול התקציב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה גבול התקציב?

מכוון עד 98,000 - הרגע יצאתי מסיטרואן והציעו לי 101,500 על הדגם המאובזר יותר (מחירון 105,990) בלי שבכלל התמקחתי, אמרו שאם אביא הצעות מהמתחרים יש עוד על מה לדבר.

אגב, ראיתי את האיביזה שאפשר לרכוש אונליין ב 92,900 ונראה לי שהקאץ' שם זה שהיא יוצרה בשנת 2018 ואנחנו עוד מעט ב 2020 - יש למישהו מושג כמה זה ישפיע על ערכה כיד 2?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם משכללים גם את הסחירות של הרכב כיד שניה ואמינות, יש אחת מומלצת יותר מהאחרות?

טנקס.

אמינות זהה, אותו מנוע ואותו גיר שיורדים מאותו פס ייצור של יונדאי.

סחירות לא חושב שיש הבדל, אבל אני לא בקיא עד כדי כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכוון עד 98,000 - הרגע יצאתי מסיטרואן והציעו לי 101,500 על הדגם המאובזר יותר (מחירון 105,990) בלי שבכלל התמקחתי, אמרו שאם אביא הצעות מהמתחרים יש עוד על מה לדבר.

אגב, ראיתי את האיביזה שאפשר לרכוש אונליין ב 92,900 ונראה לי שהקאץ' שם זה שהיא יוצרה בשנת 2018 ואנחנו עוד מעט ב 2020 - יש למישהו מושג כמה זה ישפיע על ערכה כיד 2?

לא שמעתי על קאץ' כזה, איפה זה מצויין?

חוץ מזה אין לך ערבון שכל רכב שתקנה לא יוצר לפני כמעט שנה בפועל, זאת אומרת גם אם תקנה סיטרואן לצורך העניין, ייתכן שזה דגם שיוצר בספטמבר 2018 והוא על סף כניסה ל 0 קילומטר.

אני לא חושב שיש קאץ' בהצעה של האיביזה אונליין והיא בטח לא מתומחרת זול יותר בגלל העניין הזה של שנת היצור, אם זה מטריד אותך תתקשר לשירות הלקוחות ותברר את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שמעתי על קאץ' כזה, איפה זה מצויין?

חוץ מזה אין לך ערבון שכל רכב שתקנה לא יוצר לפני כמעט שנה בפועל, זאת אומרת גם אם תקנה סיטרואן לצורך העניין, ייתכן שזה דגם שיוצר בספטמבר 2018 והוא על סף כניסה ל 0 קילומטר.

אני לא חושב שיש קאץ' בהצעה של האיביזה אונליין והיא בטח לא מתומחרת זול יותר בגלל העניין הזה של שנת היצור, אם זה מטריד אותך תתקשר לשירות הלקוחות ותברר את זה.

יצרתי קשר עם צ'מפיון והם טוענים שהם מוסרים את המידע על שנת הייצור כי הם מחויבים לפי חוק היבואנים, שמתיר ליבואן למכור עד שנה מתום הייצור ושחלק גדול מהרכבים הנ"ל יוצרו כבר ב 2019.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן כמו שחשבתי. אין קשר בין מחיר האיביזה באתר לעניין הזה. תשווה אולי את האבזור ורמת הגימור לעומת המתחרות כדי לגלות למה היא זולה יותר אבל זה בטח לא קשור לשנת יצור.

אולי היא גם אשכרה מתומחרת בצורה טובה תוך כדי שמציעה חבילה שלא נופלת מהמתחרות, לך תדע :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביחס למחיר האיביזה אכן בעלת איבזור טוב, היא בין הסטייל ל fr.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהרכבים שציינת, בדקתי את ה-C3 (המאובזרת כמובן), ואת הג'אז וגם קצת לפני זה את ה-2008 ואת האופל מוקה:roll:.

בהנחה שבטיחותית הן דומות, הג'אז היתה המרווחת ביותר מאחור והחסכונית ביותר בדלק אבל עם מנוע כה אנמי וחלש שפשוט התבאסתי מהנהיגה. וזה מנהג שהיו לו 2 סיוויק ו-CRV, כלומר הונדה אני אוהב. אפילו הבחור מהסוכנות שבא איתי לנסיעת המבחן לא הכחיש את עגליותה.

ה-C3 היתה המרווחת ביותר מקדימה ובכלל נוחה מאוד, מקדימה לא מרגישה כמו סופר מיני, נעימה לנהיגה וזריזה. מאחור צפופה קצת יותר אבל הכנסתי 2 ילדים בלי טענות. יצא שלקחתי אותה לנסיעה ארוכה בגשם וסופה על כביש 6 והיא היתה יציבה ונעימה ומשרה ביטחון וסיימתי את הנהיגה רענן.

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1668 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...