Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה עם נהג בלי ביטוח

שימו לב! השרשור הזה בן 1678 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

הייתי מעורב בתאונה כאשר לנהג הפוגע אין כיסוי ביטוחי.

המקרה די פשוט: הרכב הפוגע יצא ברוורס מחנייה כשאני מאחוריו בנתיב בנסיעה, וגם מהפגיעה ברור שהייתי בתנועה.

את הרכב שלי תיקנתי במוסך הסדר (החלפת דלת ופגוש אחורי), והשארתי צ'קים כמובן...

הגשתי תביעת צד ג', וכעבור כמעט 3 חודשים קיבלתי תשובה מהביטוח של הנהג הפוגע שאין לו כיסוי ביטוחי ובנוסף הוא אומר שאני פגעתי בו בכלל בצד ימין (לא היה ולא נברא אבל מה זה משנה אם אין לו כיסוי גם ככה).

האם האופציה היחידה שלי היא להפעיל את המקיף שלי? אם אני מפעיל את המקיף, ומשלם השתתפות עצמית והפרמייה עולה ל-3 שנים, יש לי אפשרות לתבוע את הנהג הפוגע על ההשתתפות עצמית והפרמייה? (זאת לא אופציה שהוצגה לי ע"י העו"ד של הביטוח בינתיים).

תודה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מפעיל את המקיף אתה תובע אותו על הכל, כולל השתתפות עצמית ועליית פרמיה.

האופציה השנייה לתבוע אותו בתביעות קטנות (בהנחה שזה פחות מ-33 אלף שקל), ולתבוע אותו על כל ההוצאות (לא עליית פרמיה או השתתפות עצמית כי אתה לא מפעיל את הביטוח), כולל הוצאות משפט, ימי עבודה וכו'

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה :-)

לגבי אופציה א' - כלומר אני מפעיל ביטוח ואז עצמאית בתביעות קטנות תובע על

השתתפות עצמית ועליית פרמיה, או שזה חלק מתביעה שהביטוח שלי מגיש ברגע שאני מפעיל את המקיף ואם הביטוח שלי מנצח אני מקבל בחזרה מהנהג השני את ההשתתפות עצמית ועליית פרמיה?

אופציה ב' - אני פשוט לא מאמין שהוא ישלם גם אם אזכה בתביעה קטנה (בסביבות ה10,500ש"ח כולל השמאי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע לי שאופציה ב' כנראה תהפוך לרדיפה אחרי הכסף , שתיקח שנים (לא משלם= צריך להמשיך האלה להוצאה לפועל ).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה לי מקרה דומה לפני מספר שנים, נהג פגע בי ולא היה לו ביטוח.

בעקבות התיעצות עם עורך דין תבעתי את הביטוח המקיף שלי. הנהג הפוגע שילם לי את ההשתתפות העצמית, וגם זה בעשרה תשלומים.

למיטב ידיעתי חברת הביטוח תבעה בהמשך את הנהג על הנזק שנגרם לה בעקבות הפיצוי שנתנה לי, אבל אני לא הייתי מעורב בזה וטוב שכך.

זה מבאס אבל בדיוק בשביל מקרים כאלה רכשת ביטוח.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה היה היקף הנזק שלך? כדאיות תביעת הביטוח תלויה בו. אם מדובר באלפי ש"ח בודדים עדיף לשלם, לתבוע בתביעות קטנות ולקוות לטוב. אל תשכח שבתביעת הביטוח שלך יש עלויות ממשיות של השתתפות עצמית ועלית פרמיה ויש גם עניין של סיכון לתביעה שניה בשנתיים - שלוש הקרובות שעלולה להפוך אותך למסורב ביטוח, גם משהו שעליך לכמת.

וכל זה בלי להביא בחשבון את הבעייתיות של תבעת הביטוח אחרי התיקון וללא בדיקת שמאי.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשום כאן מה הסכום - מעל 10 אלפים ₪.

sperial,

אני מכיר את הגישה שלך לתביעת הביטוח - להימנע מזה ככל האפשר.

אני מכיר כמה אנשים, שמוכנים להפעיל את הביטוח, לשלם השתתפות עצמית ולהפסיד פרמיה ל 3 שנים , רק כדי לא לשלם למוסך מהכיס ואחר כך לרדוף אחרי הכסף הזה בבתי משפט. אפשר לתבוע את ההפסדים של הפעלת הביטוח מהפוגע - זה אותו תהליך של תביעות קטנות. אבל במקרה והוא ישלם רק דרך הוצאה לפועל, לפחות את התיקון הביטוח מכסה.

כמובן, יש גם סוג אחר של אנשים, שיש להם מספיק זמן, כוח, סבלנות, כיס עמוק כדי לתבוע את הכל מהפוגע בלי הביטוח.

מי מהם פותח השרשור? אני לא יודע, ככה שיש יותר מאפשרות אחת

לפעול.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולאד, אתה מכיר את הגישה שלי, אבל כנראה לא מבין אותה.

הגישה שלי היא שלא תובעים את הביטוח אם תקבל פחות ממה שתוציא. אם יש לך השתתפות עצמית 1000 ש"ח ותתבע נזק של 2000 ש"ח תקבל 1000 ש"ח, ואז, על פני 3 שנים, תשלם 2000 ש"ח (כדוגמא, סביר שיותר) עליית פרמיה. סה"כ הוצאת 3000 ש"ח, כדי לקבל 2000 ש"ל מהביטוח, יצאת מופסד 1000 ש"ח, ועוד הסתכנת בסירוב ביטוח בעתיד. כדאי? לדעתי ממש לא. אז עדיף לשלם למוסך ולתבוע, בתקווה שחלק מהכסף יחזור.

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין את הגישה שלך - הרבה פעמים המלצת לא להפעיל את הביטוח גם כאשר מבחינה כלכלית נטו היה כדאי להפעיל אותו.

וכל זה בגלל חשש לתביעה נוספת שאולי תהיה. כמה שווה החשש הזה? 2000? 3000 הפסד? בשביל מה יש ביטוח, רק בשביל טוטל לוס?

וגם כאן הנזק 10000₪ כדאי להפעיל ביטוח, כי מי שאין לו כיסוי ביטוחי, כנראה גם אין לו איך לשלם הפסד בבית משפט.

מי שלא מפעיל ביטוח, משלם מכיסו תיקון, שמאי ומשקיע חודשים ( ואולי שנים ) בבתי משפט. זה לא שווה שום דבר - הבריאות, הזמן והשקט הנפשי?

יש עוד תעסוקות בחיים חוץ מדיונים בבתי דין, אפילו יותר מהנות.

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבקש סליחה. זה מתקן הכתיב שמבייש אותי ולפעמים אני לא תופס אותו בזמן. אז ולאד הפך לחלאס (וזה כמעט קרה לי שוב עכשיו, תפסתי דקה אחרי שליחת הפוסט).

לעצם העניין: הגישה שלי היא שיש בץסף שמתחתיו לא תובעים את הביטוח. הסף הזה הוא הסכום של השתתפות עצמית וצפי עליית הפרמיה ב-3 השנים הקרובות. מעבר לכך זה אישי מאד, איזה ערך כספי אתה מייחס לסיכון לא להיות מבוטח, וכמובן למצבך הכלכלי. יש מי שיתבע על 100 ש"ח מעל אותו סכום, יש מי שיכניס מרווח של 1000 ש"ח, 2000 ש"ח או כל סכום אחר לפי תפיסתו.

סכום של 10000 ש"ח מצדיק תביעת המקיף לגבי רוב האנשים (והעובדה היא שבכל זאת אנשים מוותרים על ביטוח מקיף גם לרכב ששווה פי 3 מזה, כלומר מוכנים להסתכן בנזק כזה).

ושוב מתנצל על הפניה הלא מכובדת והוא מכוונת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קרה כלום.

כאן יש מקרה ( קצת שונה ) , בו האשמה כולה על הנהג השני, ופותח השרשור לא נשמע לי משופשף בתביעות כאלה או אחרות. הוא השאיר צ'קים דחויים ל 90 יום במוסך שמתקן את הרכב וכנראה נמצא בלחץ, גם כי הוא לא יודע מה לעשות וגם צפוי לשלם סכום רציני מהכיס שלו, במידה ויחליט לא להפעיל ביטוח.

אם הוא יחליט לתבוע את הביטוח שלו , הוא יפסיד השתתפות עצמית והנחה בשנים הקרובות, אבל הביטוח ישלם תיקון יקר+ שמאי וייכנס לנעליו בתור תובע.

אם יחליט לתבוע לבד, ישלם עכשיו 10 אלפים ₪ ולא ברור מתי יקבל אותם בחזרה ( אולי אף פעם, אולי בתשלומים ל 15 שנים ).

לחמי ( עליו השלום ) היה מקרה דומה. הוא תבע את הביטוח ושכח מהסיפור. כעבר 3 שנים להפתעתו הוא קיבל החזר השתתפות עצמית מחברת הביטוח שהצליחה לגבות את הכל מהנהג הפוגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם. הכיוון הוא באמת להפעיל את הביטוח שלי.

השאלה האם את התביעה על ההשתתפות עצמית ועליית הפרמיה אני צריך לתבוע באופן עצמאי בתביעות קטנות, ואם כן איך אני מעריך את השווי של ההנחה בפרמיה (אני מניח שזה משהו ידוע), או בדומה לסיפור של ולאד, הביטוח שלי יתבע את הנהג השני וברגע שיזכה ויגבה הכסף אקבל בחזרה.

משהו שנראה לי מתבקש ואני לא מבין למה זה עובד ככה - לי יש ביטוח מקיף. אני משלם לחברת הביטוח בדיוק בשביל המקרים האלו שיהיה לי "ראש נקי". לי נראה שהחברת ביטוח צריכה לקחת על עצמה את התשלום למוסך והשמאי באופן מלא, לתבוע את הנהג השני, ורק במידה והתביעה נדחית לדרוש ממני השתתפות עצמית. או במינימום לבקש השתתפות עצמית מלכתחילה אבל לתת לי התחייבות שהם תובעים את הנהג הפוגע ויזכו אותי כשינצחו אם ינצחו (כולל פרמיה גבוהה במידה ואשלם עד אז). אני פשוט לא מקבל את זה ש"נדפק" הנהג המבוטח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך סוכן שיכול להסביר לך את הכל?

תבדוק מול הסוכן/ נציג של ביטוח ישיר לגבי ההשתתפות העצמית שלך - האם הם מחזירים לך ברגע שמקבלים את הכספים מהפוגע או שתצטרך לתבוע בניפרד.

התביעה מתבססת על הערכת שמאי שכוללת את כל הסכום, ההשתתפות שלך זה חלק ממנו. ככה שההיגיון אומר שבסוף החברה צריכה להחזיר לך את מה ששילמת. לגבי הפסד ההנחה - חברת הביטוח לך לא תמחוק את התביעה שלך, כי היא תצטרך להתעסק איתה. בנוסף, כנראה עד שכל הסיפור ייגמר, כבר תחדש את הביטוח שוב, ואולי יותר מפעם אחת.

שוב, אתה צריך שיתקנו את הרכב, זה דבר ראשון. כדי שהביטוח יתקן, תצטרך לשלם השתתפות. זה אומר שנרשמת לרעתך תביעה. עד שהביטוח יצליח להוציא כספים מהפוגע ייקח זמן, יכול להיות שהרבה זמן.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש - הסיפור טיפה יותר מורכב.

של את עצמך: האם נראה לך שהפוגע ישלם 10,000 ש"ח בלי פסק דין נגדו? יותר מזה - עד כמה יהיה קשה להוציא ממנו 1500 ש"ח (או סכום דומה - דמי ההשתתפות העצמית שלך)? קרוב לודאי שמישהו שלא מבטח עצמו בביטוח צד ג' הוא לא מישהו שהפרוטה מצויה בכיסו ושקל לקבל ממנו החזר. אלא אם מדובר בשלומיאל התורן שבאמת שכח לחדש את הביטוח, אבל הסבירות שזה המצב נמוכה. אז כנראה שיהיה עליך לשלם מכיסך, זה לא נעים, אבל עדיין עדיף להפסיד 3000-4000 ש"ח השתתפות עצמית ועלית פרמיה, ולא 10000 ש"ח נזק. מצד שני, לפני הרבה שנים הייתי במצב דומה, ואיום של עורכי הדין של החברה בה הייתי מבוטח הצליח לגרום לפוגע לשלם את ההשתתפות העצמית, אבל התהליך היה לא קצר.

לגבי תביעת הפסדיך - יש מצב שבו חברת הביטוח תתבע את כל הנזק מהפוגע. אם היא תזכה בתביעה ותקבל את הכסף תביעתך תמחק, ההשתתפות העצמית תוחזר לך, אבל איני יודע מה לגבי עלית הפרמיה. אבל גם אם זה יקרה מדובר בהליך ממושך, לא משהו שיסתיים מחר בבוקר.

ועניין אחרון הוא 90 הימים של הצ'ק הדחוי: איני יודע כמה מהם כבר חלפו, אבל תביעת ביטוח היא תהליך שאורך זמן, במוחד אם יש תביעה נגד צד ג'. עקרונית יש תקנות המגדירות תוך כמה זמן על חברת הביטוח לשלם לך (אם לא מדובר במוסך הסדר חברת הביטוח תשלם לך והמוסך יגבה את הצ'קים), אבל לפעמים לוחות הזמנים משתבשים. עם זאת, למזלך, בימים אלה של אינפלציה אפסית, יש סיכוי טוב שאם תשלומי הביטוח יתאחרו המוסך יסכים לדחות את גביית הצ'ק בכמה שבועות. ודרך אגב, שכר טרחת השמאי נכלל בשיפוי שתקבל מהביטוח (אם כי גם על הסכומים האלה יש לפעמים ויכוחים כאשר חברת הביטוח טוענת ששכר טרחת השמאי מוגזם, וההתמקחות יכולה להיות על סכומים קטנים יחסית לכלל התביעה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין

אין

אין

לחברת הביטוח שלך אינטרס לנצח את התביעה במלואה

ככה היא גובה ממך את דמי ההשתתפות העצמית ואת עליית הפרמיה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1678 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...