Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

DSG "יבש" מול "רטוב"

bmaxim1989
שימו לב! השרשור הזה בן 1704 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

מחפש רכב בזמן האחרון שמנועי טורבו 1.4,

והרי רכבי VAG יש את הציא הכי רחב של מנועי טורבו קטנים אבל כמו שידוע לרכבי VAG יש את הגיר הרובוטי המפורסם DSG.

אבל לגיר הזה היו מלא בעיות כי בהתחלה יצרו אותו ללא קירור שמן (DQ200 בעל קלאצ' "יבש")

מאיזשהו שנתון הרכיבו על הרכבים הגירים עם קלאצ' רטוב (אם אני לא טועה DQ380).

ועכשיו הבנתי ששוב אחרי ריסטיילינג מסויים, החזירו את הגיר עם הקלאצ' היבש וצצות בעיות פה ושם.

מישהו יכול לעשות לי סדר בדברים?

עד איזו שנה היה מורכב גיר "יבש" ואז "רטוב" ושוב "יבש" ברכבי סקודה, סיאט, וולקסוואגן...

תודה לעונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שבשלב כלשהו מנועי 1.4 tsi קיבלו שילוב עם גיר DSG רטוב. רכבי דיזל או בנזין יותר חזקים - בהחלט כן.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשית סלט -גירי ה-DSG לסוגיהן נבדלים במומנט המקסימלי שבו כל דגם מתוכנן אליו. גיר ה-DQ200 (שעודכן לאורך השנים מאז יצא לאוויר העולם אי שם לפני יותר מ-10 שנים) הינו הגיר שמשודך למנועים ה"חלשים" של הקונצרן שמפיקים עד 25.5 קג"מ. לכן מנועי ה-1.4 (וגם 1.5 שהחליף אותו) תמיד שודכו לגיר זה, למעט דגמי הקודיאק והטיגואן ששודכו לגיר DQ250 (גיר 6 הילוכים "רטוב") לאור משקלם.

גיר ה-DQ381 משודך למנוע 2.0 החדש שהחליף את מנוע 1.8.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקרונית כל וואג מטורבת שבדף הנתונים שלו רשום עד 25.5 קגמ, יהיה משודך לדאבל קלאצ' יבש.

במידה והרכב באחריות לטעמי זה לא דיל ברייקר, למרות שהגיר אכן רגיש וזאת מכיוון שרוב האנשים אינם בקיאים בתפעול שלו.

Polo 9N 1.4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה עם רכבי ה1.8TSI? לאיזה גיר הם משודכים?

גם להם בעיות אמינות?

Sent from my iPhone using Tapatalk

אם אתה מדבר על רכבים "סטנדרטיים" סטייל לאון, פסאט, סופרב, אודי a3 וכו הם כולם יהיו עם הגיר dq200 היבש.

יכול להיות, ואני לא בטוח פה, שרכבי הקצה עם 1.8,סטייל איביזה קופרה ופולו gti מגיעות עם גיר רטוב - לא סגור על זה.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקרונית כל וואג מטורבת שבדף הנתונים שלו רשום עד 25.5 קגמ, יהיה משודך לדאבל קלאצ' יבש.

במידה והרכב באחריות לטעמי זה לא דיל ברייקר, למרות שהגיר אכן רגיש וזאת מכיוון שרוב האנשים אינם בקיאים בתפעול שלו.

יש צורך בקורסים מיוחדים כדי לתפעל גיר DSG יבש? לא זכור לי שום התיחסות מיוחדת בחוברת הרכב או מהיבואן או מהיצרן לגבי תפעול הגיר.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש קורס נהיגה באולם מכירות. בסיום יש מבחן עם סימולטור נהיגה של פולקסווגן. אם קיבלת פחות מ 60 , דוחים תאריך מסירה. מועד ב' וכו

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

לא נכון, כולם עוברים במועד א'.

אבל מי שמקבל פחות מ 60 במבחן, מחליף מצמדים על חשבונו גם בתקופת האחריות.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש צורך בקורסים מיוחדים כדי לתפעל גיר DSG יבש? לא זכור לי שום התיחסות מיוחדת בחוברת הרכב או מהיבואן או מהיצרן לגבי תפעול הגיר.

זה גיר די חכם, אבל אם תנסה לבלבל אותו ולהקשות עליו אתה תאיץ את הבלאי שלו. הגיר היבש DSG7 שמחזיק עד 25 קג"מ ולדעתי גם פחות מתאים לאקלים הישראלי לא תורם לעיניין. דברים פשוטים והרגלים רעים שניתן בקלות להימנע מהם - כמו להחזיק את הרכב עם גז במקום ברקס בעמידה בעלייה וכו'.

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Polo 9N 1.4

אני שם D ונוסע.

אז ספר לי רגע מה אני צריך לעשות שונה בגיר הזה.

להחזיק רכב בעלייה עם גז ולא ברקס זה טמטום אגב ומפליא אותי שאנשים אשכרה עושים את זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בגיר ידני אתה שם הילוך ונוסע, יש תפעול נכון בין היתר שאם תעשה משהו לא נכון וגרוע מכך אם תעשה את זה באופן עקבי - סביר להניח שתאיץ את הבלאי הטבעי.

DSG זה בסך הכל גיר ידני חכם שהרכב מחליף הילוכים בשבילך, אני חושב שהוא לא מתאים לכולם וזה מתייחס גם לגיר המקביל של רנו, פורד וכו'. הדיבור בעיקר על DSG כי הם מכרו יותר מהגיר הזה בישראל עד היום.

מה שאני אומר בעצם וזו דעתי:

גיר אוטומט כפול מצמדים לא מתאים לכולם, במיוחד לכל מי שלא מעניינות אותו ההשלכות של כל פעולה שנעשית על ידי הנהג והתגובה של הרכב.

דבר שני, הגיר "היבש" לא מתאים לאקלים הישראלי.

כן הייתי קונה היום רכב עם DSG רטוב מחוץ לאחריות ובתנאי שעבר החלפות שמן בזמן, מנגד לא הייתי שוקל אפילו להתקרב ל- DSG יבש.

עריכה אחרונה על ידי Freak_Miky

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש איזה משהו ספיציפי? או סתם להגיד תנהג בו נכון. תבין אותו. כי זה לא ממש מקדם.

אגב, הרכב היום יומי שלי ידני. אולי גם בו אני נוהג לא נכון..0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז לטענתך רוב הנהגים שנוהגים על DSG יבש פשוט מטומטמים ומחזיקים את הרכב בעליה בעזרת הגז (ובירידה כנראה עם גז ברורס) לעומת רוב הנהגים שנוהגים על DSG רטוב שהם ככל הנראה בעלי יכולות נהיגה מופלאות?

ואני לתומי חשבתי שזה תיכנון לקוי של היצרן כשניסה לחסוך כמה שקלים בדגמים העממים.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, לטענתי הגיר היבש שמחזיק עד 25 קג"מ + הרגישות של הגיר בשל היותו "יבש" + האקלים הישראלי החם + הנהג הישראלי הטיפוסי שרגיל ל- 4 הילוכים פלנטרי "טיפש" = שילוב לא טוב.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1704 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...