Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

C3 פיקאסו נורת מנוע + סרוויס

BabyL
שימו לב! השרשור הזה בן 1685 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נורת מנוע דולק + סרוויס , מאוורר תמיד דולק בעקבות זה משום מה , עובד גם אחרי כיבוי האוטו (בערך 3 דקות ) קוד תקלה :

P242F

האוטו : שנת 2013 , 200,000 קמ , הדיזל כמובן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקוד הנ"ל מצביע על מסנן חלקיקים סתום. האם יוצא עשן שחור?

ייתכן והתקלה נובעת מחיישן לחץ ואז יש להחליפו. יכולות להיות אופציות נוספות, ולכן נדרש דיאגנוסטיקאי מומחה שמכיר את המנוע הנ"ל כדי לבצע אלימנציה שתוביל לסיבה (ללא צורך בהחלפת חלפים סתמית).

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקוד הנ"ל מצביע על מסנן חלקיקים סתום. האם יוצא עשן שחור?

ייתכן והתקלה נובעת מחיישן לחץ ואז יש להחליפו. יכולות להיות אופציות נוספות, ולכן נדרש דיאגנוסטיקאי מומחה שמכיר את המנוע הנ"ל כדי לבצע אלימנציה שתוביל לסיבה (ללא צורך בהחלפת חלפים סתמית).

הרכב בעיקרון נקנה בשביל DIY אבל בתור צרפתייה ראשונה אני נזהר , קודם כל התקלה קשורה לזה שהמאוורר דולק קבוע ? כי ממה שהבנתי בסיטרואן ברגע שנדלק נורת מנוע + סרוויס אז האוטו אוטומטית מדליק את המאוורר , גם אחרי כיבוי המנוע

דבר שני יש הרבה דיבורים בחול על ניקוי החור איפה שהחיישן יושב , כוס למתים או שיעזור ? כמו בסרטון פה :

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שמחשב ניהול המנוע מנסה לבצע רגנרציה ולכן המאוורר דולק. אין לי נסיון עם המנוע הזה, לכן לא יכול להתייחס לסרטון. יש הבדל בין DYI לדברים פשוטים כמו טיפול לבין דיאגנוסטיקה שדורשת ידע עמוק יותר ויכולת ניתוח של המידע המופיע ב-OBD.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שמחשב ניהול המנוע מנסה לבצע רגנרציה ולכן המאוורר דולק. אין לי נסיון עם המנוע הזה, לכן לא יכול להתייחס לסרטון. יש הבדל בין DYI לדברים פשוטים כמו טיפול לבין דיאגנוסטיקה שדורשת ידע עמוק יותר ויכולת ניתוח של המידע המופיע ב-OBD.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

זהו בגלל זה אני שואל פה , אני רוצה לעשות כל מה שביכולתי כדי לפתור את התקלה , לא רק נטו משיקולי כסף , אלא למידה , נגיד אולי אני אנסה לנקות לא יעבוד אני אלך למוסך , זה רק עניין הלמידה פה , בגלל זה אני מחפש מישהו שמכיר את התהליך או יודע לאן לפנות אותי מבחינת ספרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר שהוזכרה כאן בעבר אפליקציה ייעודית לרכבי PSA שיודעת לקרוא גם פרמטרים שקשורים ל-DPF. תמתין לתגובתם של יגאל או בוקי, שמבינים דבר או שניים בדיזליות של PSA.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=5616582

מראה את מצב המילוי של ה DPF.

שים לב עם איזה מתאמים היא עובדת.

בוקי זה יכול לאמת שהתקלה פשוט בחוסר נוזל , איך אני מבאחן את כמו שצריך , ועדיין אפשר לנסוע באוטו או שלא ?

והמאוורר שעובד גם אחרי כיבוי המנוע , ומהתחלת המנוע , קשור לתקלה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לראות באפליקציה את כמות נוזל ה DPF לפי המונה, בשורה Volume of additive in reservoir.

השורה הראשונה זו הכמות הכללית של שיש במיכל אחרי המילוי, השורה השניה מראה כמה נשאר.

אני לא יודע אם חוסר נוזל DPF נותן את הקוד הזה או קוד אחר.

לא ממליץ לנסוע כך מעבר לנסיעות הנדרשות לטיפול בביעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך לגשת (אם מתאפשר) להתייעץ במוסך גבע לגבי התקלה. אנשים ישרים, יחברו אותך למחשב חינם ויתנו גם הצעץ מחיר לתיקון. תוכל לברר אם אשר בכלל לתקן את התקלה בתנאים ביתיים.

גם לי יש C3 picasso וגבע הוא מוסך הבית שלי.

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1685 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...