Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה מילים לאחר רכישת אבארט 500.

Avinusha
שימו לב! השרשור הזה בן 1684 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למי שמכיר אותי יודע שספורט מוטורי זורם בעורקיי מאז ומתמיד, יודע שהגשמתי את עצמי בתחום בכל פעם מחדש עם רכישה של רכבים מעניינים והתמקצעות ופיתוח בתחום האישי.

הפעם בחרתי להגשים חלום ישן ומאז הרכישה אני מקבל בלי סוף פניות מחובבי רכב ומכאלה שמבינים שיש פה משהו אחר בשאלה "אז מה זה בעצם הדבר הזה?", אז אשתדל לענות:

הדבר הזה נקרא "אבארט 500", לא, בלי פיאט, פשוט אבארט. טוב.. לא כל כך פשוט. האמת שהרכב הזה מייצר חתיכת דיסוננס.

למה דיסוננט? אנסה להסביר.. הרכב הזה קיצוני, הוא קשיח בצורה אכזרית, לא נוח בצורה נוראית, קטן בצורה הזויה, רועש בטירוף, פינוקים זה בגדר המלצה בלבד אצל החבר'ה שם באבארט, מוקצן, מוגזם, אפילו חסר פרופורציות בעליל, נמוך כל-כך שלבאמפרים צריך להגיע בזחילה, להיות סופר עירני שלא להכנס לבור בכביש כי זאת פגיעה בטוחה בג'אנט (חתך כל כך נמוך שלרגעים נדמה ששכחו לעטוף את הג'אנט הזה בגומי) ובגב, ההגה במצב ספורט כבד וקוטר הסיבוב שלו דורש הרבה עבודת הגה בשביל משימות תמרון לכאורה פשוטות.

עכשיו רובכם ככולכם שואלים "אז למה לעזעזל אבארט 500? השתגעת?"

לא, לא השתגעתי, הגשמתי חלום.

אז לפי הסדר, כתבתי קיצוני? כמוני, שחור או לבן (וקצת אדום) אין באמצע !

קשיח? מעולה, 0 זוויות גלגול, הכי קרוב לקארטינג שיש, עם בונוס בדמות חוקיות לכביש.

לא נוח? בשביל זה יש את המשפחתית.

קטן? טוב לחניות :) וברצינות.. הדבר הזה שוקל בערך טון. (למי שלא מכיר, במונחים של עולם הרכב זה סופר-סופר קל).

רועש? בשבילכם. עבורי אלו צלילים, מנגינות, מוסיקה של ממש. מערכת פליטה של מונזה, כזו ללא ממירים, רק עם דוד בקצה וארבע יציאות מפלט, פיתוח של מהנדסי סאונד מוכשרים באמת, שיצרו שם צלילים שהם חלומם של כל חובב רכב.

פינוקים? זה משקל! מי צריך אותם בכלל?

מוקצן, מוגזם? זה רע?

כן, חסר פרופורציות, לשים ג'אנט 17 עם אופסט על קובייה שאורכה לא עולה על 3.6מ' ורוחבה לא עולה על 1.63מ' זה חסר פרופורציות! זה מוגזם, זה קיצוני וזה בדיוק מה שמטריף בדבר הזה! וזה מבלי להכנס לכמה ואיך זה תורם ליכולות.

והמנוע, שבעולם השפוי מסוגל להזיז בקלילות רבה מיניואן עם עשרה אנשים וציוד כאן צריך למשוך קופסאת גפרורים עם אדם אחד במשקל כבד :)

הגענו לשורה התחתונה ובה אסכם שמדובר במכונה למשוגעים בלבד, כאלה שמוכנים להתפשר על הכל ביום-יום כדי לא להתפשר על כלום ביום שבו יוצאים לנהוג. המכונה הזאת מחבקת את הנהג, עוטפת אותו, מכניסה אותו ל"מוד", מדברת בשפה אחת, עקרבית משהו.. עוקצנית. בלי להתחנף, בלי ללטף לנהג את האגו, יודע לנהוג? המכונה תשתף פעולה, לא יודע? תקבל עקיצה!

אבארט זה הרכב שתחנה, תתרחק ממנו כמה צעדים ותיהיה חייב להגניב מבט אחד אחורה לעברו.

אבארט זה הרכב הזה שכשתחזור אליו תמצא את החובב הזה שבדיוק מצלם או משאיר פתק על השמשה.

אבארט זה הרכב הזה שכשתכנס אליו תופתע לגלות שיש סימני שפתיים חתומים באודם על השמשה הקדמית (מקרה אמיתי).

אבארט זה הרכב הזה שבכל פעם שתגיע איתו, הוא ייצר שיח.

אבארט זה רכב שלא יודע לעשות כלום טוב ביום-יום, אך יודע לעשות את זה מושלם בזמן הנכון, בכביש הנכון, ברגע הנכון.

נוסף לפוסט מפרט לבקשת חברים:

אבארט 500 סקורפיאונה 2014

קיט esseesse שכולל בתוכו:

-מערכת בולמים וקפיצים של קוני אייבך מונמכים וקשיחים עם כיול ייחודי.

-סט רפידות וצלחות מוגדלות, מאווררות ומחוררות של ברמבו.

-ג'נטים esseesse יחודיים, קלים ועם אופסט (בולטים החוצא).

-מחשב ניהול מנוע שמביא את ההספק ל-160 כ"ס מקוריים.

-קיט יניקה של חברת BMC.

*בנוסף יש תוספת מקורית של אגזוז מבית "מונזה" שנבנה במיוחד עבור הרכב.

*המחירים של הכלים האלה משתנים מאקזפלר לאקזמפלר, עלויות האחזקה לא זולות ביחס למתחרות בקטגוריה.

20190816_191330-01.jpg

עריכה אחרונה על ידי Avinusha

מחשבה בוראת מציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה פוסט ואני שמח שאתה נהנה מהרכב.

ובכל זאת מה באמת הקטע שלו? הרי ביצועים מסחררים אין פה ממש, מבחינה ספורטיבית ודינאמית הוא בינוני מינוס, כמובן שליום יום הוא זוועה (אתה בכלל משתמש בו ברמה היומיומית או שהוא מיועד בעיקר לטיולי נהיגה?), אז מה בעצם נשאר, סאונד ולהרגיש יותר את הכביש? (כמו שאתה אומר, הכי קרוב לקרטינג חוקי)

אין לי ניסיון עליו אבל רוב הביקורות בחו"ל די קוטלות, אולי כי בכל מדד אובייקטיבי של רכב ספורטיבי הוא די חלש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי אבארט' לעניים בדמות פיאט 500 1.4 ספורט 100 כוח סוס וגיר 6 הילוכים.

הרכב מהנה לנהיגה ושובב מאוד.

גם בעל צליל נחמד לא כמו האבארט' אבל בהחלט מחרמן.

כמובן שחסר קצת כח אבל עדיין הרכב מספק פאן לא נורמאלי.

הבת שלי הכריזה שהיא לוקחת אותה מה שאומר שהקנייה הבאה (בתקווה שאשיג את התקציב) תהיה אבארט' בשאיפה לצבע צהוב שחור (למרות שאני ירושלמי אין קשר לקבוצת ביית"ר).

בכל מקרה זה לגמרי רכב לנהג שמחזיר אותנו למכוניות הקארטינג עם רמת פאן של מכוניות הספורט של שנות ה80 דוגמת 205gti ועוד דוגמאות.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אח יקר

אחלה פוסט נהניתי לקרוא...אשמח לקבל קצת מידע טכני על המנוע ....

סע בדרכים טובות ותהנה ..

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

fly low drive fast

zx volcane- c4 vts-B4 spec b -Leon fr-Bmw e46 330i-Mustang gt 4.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש אחי אני אישית אף פעם לא אהבתי אבארט או פיאט בכללי יותר עיצובי מבחינתי פחות פרקטי, היה סיפור פעם למישהו עם אבארט עם אגזוז מוזנה שאיזו שוטרת החליטה שזה אפטרמרקט לא חוקי והוא רועש מידי לך תבין...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעלים של סקורפיונה לשעבר, לשמחתי לא היה שום קיט על הרכב והתנהלתי איתו גם ביום יום בלי שבירת צלעות. דובר ב 2013 אז הנוחות שופרה משמעותית מלפני כן. תענוג של רכב, אחד הכיפיים שהיו לי ועד היום אני מתגעגע אליו...בעיקר לנסיעות בסופ"ש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1684 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...