Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעבר לעפולה, רשמים ראשוניים

Shmulik_Miata
שימו לב! השרשור הזה בן 198 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אבל התכנון זה לא העניין, לא אצלכם כל הסיפור נתקע. אין לי ספק שיש תכנון, אולי הוא אפילו נפלא. הבעיה היא שבמדינת ישראל אחרי תכנון יש לא פעם תכנון מחדש, והגיהנום מתחיל ברגע שמתכנון זה עובר לשלב המכרזים.

אתה באמת רוצה להגיד לי שמישהו מתכנן להפעיל את קו חיפה-ת"א ב 250 קמ"ש? סלח לי שאאמין רק ביום שיפתחו את הקו. (אפילו אם אתם אכן מתכננים ל 250 קמ"ש- ברגע שמישהו יראה את ההפרש בעלויות התפעול והציוד זה יכול פתאום ליפול ל 160...)

ובגלל שהת'רד הזה נוגע לעפולה ולא עוד חפירות על הרכבת (יש לנו ת'רד בשביל זה)- ידוע לך מה מתוכנן למסילת העמק אחרי החשמול/למסילה המזרחית ישירות למרכז? במידה ומשהו יזוז שם כמו שצריך, עפולה יכולה להפוך לאחת הנקודות האטרקטיביות בארץ.

PIKA, SHAKE ושאר החברים.

זה שהיום קונים קטרים ל160 קמ"ש, לא אומר כלום.

לרכבת יש תוכנית עבודה, לצערי - בהנדסה אזרחית בכלל ותכנון תשתיות לאומיות בפרט, קבועי הזמן הם מאד ארוכים.

לוקח שנים לתכנן את הקווים האלה ולוקח שנים לאשר אותם מול כל הגופים ואחרי זה לוקח שנים לבנות אותם.

מדובר פה על תשתית בסטנדרט ביצוע גבוה מאד, שאם יהיו בה טעויות תכנון אנשים ימותו, את הביצוע שלה צריך לתאם עם בערך כל גוף במדינה, היא חוצה עשרות תשתיות אחרות החל מקווי מים של מקורות ועד קווי גז ארציים בלחץ גבוה, קווי דלק ומה לא - כל דבר כזה צריך להיות מתואם על הפסיק ומתוכנן על הס"מ.

לגבי נייד ומהירויות - הרכבת כבר ביצעה סקר ולמדה את הנושא, הסיבה שמתכננים ל250 ולא ל300 היא בדיוק העלויות של הציוד והתפעול, ובנוסף - קלות תכנון.

הרדיוס האופקי של מסילת רכבת שנוסעת ב250 קמ"ש יכול להגיע ל20,000 מ', לצורך השוואה, הרדיוסים בכביש שמתוכנן ל120 קמ"ש מגיעים עד כ5000 מ', לך תדחוף את זה במדינה הצפופה שלנו (חכו שיתחילו להזיז את הרכבת בבנימינה, אתם תראו איזה חפיר יהיה שם).

אותו כנ"ל לשיפועים אורכיים, רכבת משא מתוכננת לטפס ולבלום בשיפועים עד 0.9%, רכבת נוסעים 1.3%, כשצריך לטפס מהערבה למשל, זה ממש לא פשוט (זו גם הסיבה לעומק של תחנת האומה בירושלים), בשביל להרים קו רכבת נוסעים ב300 מ' צריך אורך מסילה של מעל 23 ק"מ.

בקיצור, ביום שקווי הרכבת יכנסו לביצוע ויהיו להם תאריכי סיום, יגיעו גם הקטרים המתאימים.

אבל - זה יקח זמן, לצערי ענף תכנון התשתיות בארץ בקריסה, אין בארץ מספיק מתכננים ומשרדים די קורסים תחת העומס, יש לנו פה חבר'ה שעוברים את 300 השעות בחודש וראשי הצוותים מתרוצצים על חצי מדינה לפגישות.

**ובל נשכח שבסופו של דבר - תוכניות כאלה שמצירכות אישורי ממשלה תלויות לא מעט בפוליטיקאים.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מודע לכל זה, ולמוד נסיון בכל הנוגע לרכבות מהירות ומגבלותיהן (אולי אפילו תהיה עבודה בתחום אם יש לי מזל...) , אבל העניין הוא כמו שציינתי בפוסט הראשון בשרשרת הזו- זמן. לרכבת היו גלגולים קודמים ויהיו לה עוד גלגולים בעתיד, הסקפטיות הכבדה שלי היא האם קונים ציוד למהירויות כאלו -לגלגול הצפוי- ולא זה שאחריו (או זה שאפילו אחריו)

הבעיה היא לא המתכננים ולא התכנון, אלא כל מה שקורה אחרי זה. ביום שקוי הרכבת יכנסו לביצוע ויהיו להם תאריכי סיום, נוכל להתעלם מיידית מהתאריך הזה ולהתחיל לעקוב אחרי מה שקורה בפועל, כי המציאות פה זזה עפ"י יותר מדי משתנים, מאי-עמידה של חברה מבצעת בתנאי המכרז (קורה המון) ועד גחמות של פוליטיקאי כזה או אחר.

הסקפטיות שלי היא בגלל הרקורד של ישראל בביצוע פרויקטים וראיה קדימה, לא כי אני לא מאמין שישראל מסוגלת -לתכנן- פרויקטי תשתית שכאלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיור

השכירות שאנחנו משלמים על דירת 4 חדרים בת 6-7 שנים עם מרפסת בבניין חדש אשר כולל מעלית (בכוונה מציין זאת ותיכף תראו למה) היא נמוכה. כ-2650 ש"ח משולמים לבעל הבית, 200 ש"ח לוועד הבניין והשאר זה ארנונה (עוד לא יודעים מה גובה התשלום) וחשמל. לצורך השוואה, במעלה אדומים שילמנו כ-3600 ש"ח על דירת 3 חדרים ללא מרפסת בת 20 שנה פלוס, בקומה רביעית וללא מעלית. הזוי.

ברוך הבא לעפולה חבר, אני עפולאי 25+ שנים. אחלה עיר לגור בה, יש הכל מהכל ונדיר שתמצא משהו שיחסר לך.

2650 ש"ח לשכירות ברובע/C1?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, 2650 לשכירות ברובע.

תודה על הברכה.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה מזיזים את הרכבת בבנימינה ולאן?

התחנה זזה לכיוון כביש 4, לשטח שבין הכביש לבנימינה, כדי שתוכל לשרת גם את תושבי אור עקיבא ולאפשר חיבור של שני החצאים של בנימינה.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לחבר אחרי שהפרדנו בקול תרועה רמה לפני עשר עשרים שנה מי זוכר כבר

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה? חבל. תחנה שעוד איכשהו ממוקמת קרוב למרכז העיר ומאפשרות גישה ללא רכב. מצד שני המסילה חוצה את בנימינה ומכערת את הישוב.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, 2650 לשכירות ברובע.

תודה על הברכה.

אולי בגלל שאתה לא עפולאי, המחיר קצת מופרז אם להוסיף את הארנונה הגבוהה (800 ש"ח בחודשיים?). על דירה טיפוסית כזו אנחנו לא משלמים יותר מ-2200 ש"ח (אכזבה למשקיעים מהמרכז...).

המחיר הזה יכול להתאים אולי למרכז העיר ולדירות בסטנדרט יותר גבוהה מהרובע, פחות חדשות אבל עדיפות כמובן.

דבר נוסף שכדאי לדעת כי אני לא יודע עד כמה אתה בקיא בנושא - נכון להיום בראשות העיר נמצא אלקבץ ובאופן כללי תקופה די חשוכה, בתקווה שמירון יחזור אלינו בבחירות הבאות.

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שאם אתה לא עובד מס הכנסה או מורה נהיגה אין לך עבודה בעפולה לצערי

תוסיף לזה נוכחות גבוהה של בני דודינו מידי פעם, פיגועים שקורים פה ושם, אוכלוסיה לא חוד החנית (כנראה משתנה בשנים האחרונות), התחרדות..

סתם שאלה, שקלתם טירת הכרמל? הבנתי שהיא גם במגמת עליה ויש לה גישה מעולה לחיפה מערב, שעל יתרונותיה אין צורך לפרט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם שאלה, שקלתם טירת הכרמל? הבנתי שהיא גם במגמת עליה ויש לה גישה מעולה לחיפה מערב, שעל יתרונותיה אין צורך לפרט

מציע לך לבקר בטירת הכרמל, זה כמו מסע בזמן לשנות ה-80. השכונות החדשות לא ישנו את מהות העיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי בגלל שאתה לא עפולאי, המחיר קצת מופרז אם להוסיף את הארנונה הגבוהה (800 ש"ח בחודשיים?). על דירה טיפוסית כזו אנחנו לא משלמים יותר מ-2200 ש"ח (אכזבה למשקיעים מהמרכז...).

המחיר הזה יכול להתאים אולי למרכז העיר ולדירות בסטנדרט יותר גבוהה מהרובע, פחות חדשות אבל עדיפות כמובן.

דבר נוסף שכדאי לדעת כי אני לא יודע עד כמה אתה בקיא בנושא - נכון להיום בראשות העיר נמצא אלקבץ ובאופן כללי תקופה די חשוכה, בתקווה שמירון יחזור אלינו בבחירות הבאות.

זו הכללה לא נכונה, לגבי מחיר הדירות.

זה נכון שהרובע ו-c1 זולות יותר לרכישה והשכרה ממרכז העיר, אבל 2000/2200 ש"ח זה לרוב דירות 4 חדרים קטנות ובסיסיות יותר, ראיתי המון דירות ברובע...

דירות 4 חדרים טובות, גדולות ועם שדרוגים שוות בין 2400-2600, ו-5 חדרים כאלו בערך 2800-3000.

אני כרגע שוכר דירת 5 חדרים קומה גבוה עם נוף פתוח לשדות של מרחביה, משודרגת, ב-2900, ומשכיר דירת 5 חדרים במרכז העיר (איזור המערבי יותר) ב-3200.

ניתן למצוא דירות זולות מאוד וגם חדשות אבל להתרשמותי, לא שוות את הכסף....

ושמוליק , כן , הייתה לי את הראלי בעבר, אבל גם היה עוד לירן עם ראלי, שככל הנראה אליו התכוונת

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נולדתי וגדלתי עד גיל 25 בחולון - לשנתיים שכרתי דירה בהוד השרון ואז הבנתי עד כמה אני לא אוהב את חולון.

ואח"כ באזור 30-31 אשתי ואני קנינו את הדירה הראשונה שלנו - בראש העין.

כמעט את אותם הדברים שאפשר היה לאמר אז על עפולה, היה גם אפשר לאמר אז על ראש העין למעט היותה קרובה יותר למרכז העסקים והתעסוקה הגדול ביותר בארץ, שהיא העיר תל-אביב.

ומה שיפה זה שבעצם בדיוק את אותם דברים ניתן גם לאמר היום - מדובר שתי ערים שמתפתחות במקביל בצורה מאוד דומה, אפילו יש להן כמה בעיות משותפות כמו קווי מתח 161 שחוצים את העיר\שכונות\פארק ראשי (בראש העין מצטרף לזה גם קו 400 על עליון)

השכירויות בעפולה זולות יותר מראש העין אבל התחבורה למרכז יקרה יותר בהתאם אני מניח.

אפרופו גם בראש העין אחד הדברים שחסרים זה קולנוע רק שהרבה יותר קל מראש העין להגיע לפתח תקווה, כפר סבא, תל-אביב ואפילו ראשון מאשר מעפולה לחיפה - בסוף שבוע - זניח לדעתי...

קניות היום, תשתיות בסיסיות - כבר הולכים ונהיים A NONE ISSUE לא משנה איפה גרים.

חבר טוב לפני כמה שנים טובות בנה את הבית שלו על הר כמון במושב קטן שנקרא מכמונים - 5 דקות מכרמיאל והיום יש להם שם הכל בעצם.

בסופו של דבר זה גם מאוד עניין של אופי כי עדיין בין לגור בעיר מחוץ למרכז לבין לגור בעיר מרכזית כמו חיפה או באר שבע או כל עיר מרכז גוש דן - יש עדיין פערים ברורים אבל החריף שבינם הוא כאשר THINGS GET REALLY FUCKED והכוונה היא למחלות קשות.

יש כאלו שאחרי שנים של מגורים בעיר מרכזית -פשוט לא יהיו מסוגלים נפשית לצאת לעיר כמו עפולה, ראש העין וכך הלאה - זה עניין של אופי.

עדיין בתי החולים היום - אלו שנותנים את השירותים הכי טובים ובזמינות הכי גבוהה - נמצאים רק בערי המרכז

מעבר לזה - אני באופן אישי - מת על ראש העין ומעריך מאוד את השקט שלה.

ואני מקווה שבעוד כמה שנים טובות התחבורה הציבורית בארץ הזאת כבר תהיה שתי ליגות למעלה - אחרי שיסיימו כבר את תשתיות הרכבת הקלה והתת קרקעית ואולי אולי - נראה כאן תחבורה ציבורית סדירה בשבת כבר.

ואני באמת מקווה שקצב הצמיחה הזה ימשיך וחברות רבות יתחילו להוציא את מרכז העסקים שלהן מתל אביב לכל מקום אחר - דברים יראו אחרת.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...