Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה בכיכר שני נתיבים

שימו לב! השרשור הזה בן 1669 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולכם

לצערי הרב יום לפני החתונה קרתה לי התאונה הראשונה בכביש.

התאונה קרתה בכיכר שני נתיבים (כאשר הנתיב היציאה מהכיכר היה שני נתיבים - ככה ששני רכבים יכולים לצאת משם) -

אני נכנסתי לנתיב החיצוני בשביל לצאת ימינה בכיכר - הכי פשוט שאפשר .....

הרכב הפוגע היה בנתיב הפנימי וסטה באמצע הכיכר לכיוון הנתיב שלי ....

לנהג הפוגע היה יכול לעשות שלושה אופציות -

א) כמו כל נהג נורמלי לבחור את הנתיב היציאה השמאלי ולא לסטות לכיוון הנתיב .

ב) לסטות לכיוון הנתיב שלי תוך כדאי מתן זכות קדימה לנתיב הימיני.

ג) לסטות לכיוון הנתיב שלי + להתנגש בי :?:?:?

לצערי הרב הוא בחור את האופציה השלישית :cry::cry::cry:

בזמן התאונה הייתי בהלם קצת - בכל זאת תאונה ראשונה שלי + עוד יום החתונה ככה שניסיתי להסדיר איתו עינינים מחוץ למשפט ולשלם לו השתתפות עצמית על הנזק (זה הייתה טעות- שאני מפחד שהוא אשתמש בה במשפט). שהוא יצא הוא האשים אותי תוך כדאי שאמר שכל עוד שהוא בתוך הכיכר אסור לי להיכנס - תקנה שמתאימה לכיכר עם נתיב אחד :shock::shock::shock:.

המצב קצת אסתבך שגיליתי שנסעתי ללא צד ג - ככה שבמקום שהביטוח אתעסק עם זה אז אני צריך ללכת למשפט איתו (שעתים אחרי התאונה אני חידשתי את הביטוח !!!). אני גם מפחד שהוא אשתמש בזה במשפט :|:|:|.

עכשיו אחרי שעברתי וקראתי את התיעודים שיש בפורום על תאונות שקשורות לכיכר עם שני נתיבים, אני די בטוח שאני צודק והשמאי שהייתי אצלו אמר לי בפירוש שגם לפי אופי הפגיעה (אצלי בצד ימין בקדימה של האוטו ואצלו - בדלת (לא תיעדתי את הנזק שהיה לו מרוב לחץ) ).

אני מאד אשמח לטיפים, עצות על מה הצעד הבא שאני צריך לעשות !

(אני לא יהיה זמין השבת , אני יגיב פה במוצש)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 104
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שני דברים לא ברורים:

1. האם התאונה התרחשה בכניסתך לכיכר או בתוך הכיכר לקראת היציאה?

2. לפי התיאור שלך ( אתה בנתיב החיצוני והוא בנתיב הפנימי של הכיכר ), לא הגיוני שהרכב שלך נפגע בצד ימין.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התאונה הייתה בתוך הכיכר.

הפגיעות שציינתי הן אופייניות לסוג התאונות שקוראות בכיכר עם שני נתיבים - היו פה דיונים לפני על הנושא הזה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היית במעגל החיצוני של הכיכר לא יכול להיות שהפגיעה אצלך מצד ימין של הרכב. עניין של פיזיקה פשוטה = ימין שלך זה הצד שפונה מהכיכר החוצה בכיוון ההפוך לכיוון שממנו בא הרכב הפוגע, לכאורה.

אם היית במעגל הפנימי וניסית לצאת, יש מצב שאתה חתכת אותו ואז מיקום הפגיעה בצד ימין שלך בקצה הקדמי של הרכב ואצלו בדלת, מאשש את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הסרטוט, הרכב שלך נפגע בצד שמאל ( לא מה שרשמת בהודעה הראשונה ) והרכב השני אשם בתאונה. הוא היה צריך או לצאת לנתיב השמאלי יותר במקביל אליך או לתת לך זכות קדימה ואז לעבור לנתיב הימני.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון שלי צד שמאל (הצד של הנהג) - קשה לציין את כל התאונה בהודעה אחת .

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?620993-%D7%AA%D7%90%D7%95%D7%A0%D7%94-%D7%91%D7%9E%D7%A2%D7%92%D7%9C-%D7%AA%D7%A0%D7%95%D7%A2%D7%94-%D7%91%D7%A2%D7%9C-%D7%A9%D7%A0%D7%99-%D7%A0%D7%AA%D7%99%D7%91%D7%99%D7%9D

זה נושא בפורום שקראתי לעומק - תאונה בכיכר עם שני נתיבים - אותו סוג פגיעה ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו הסתכלתי על הסקיצה שוב, אין מצב שנפגעת מצד ימין של הרכב.

על פי הסקיצה, תאור מיקום הפגיעות מראה בהחלט תאונה של חזית-צד המאפיינת אי מתן זכות קדימה.

המקום בכיכר בו קרתה ההתנגשות הפיזית נותן מקום לטענת האחר כי לא נתת לו זכות קדימה.

במשפט צפה לכך שמירב הנזק ייפול עליך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך ברירה - תצטרך להתנהל מול הנהג השני והביטוח שלו ( במידה וקיים ).

כנראה כל העסק יגיע לבית משפט. יש יתרון מסויים למי שמגיש ראשון תביעה.

כמובן, אתה לא מודה באשמה לתאונה אפילו לא ברמז.

אם אינך אשם, אין צורך בביטוח צד ג'.

אני מבין שכבר היית אצל שמאי - תצטרך חוות דעת שלו לגבי גובה הנזק לרכב שלך בתביעה נגד הנהג השני.

יש לך את הפרטים שלו? ת.ז., שם, פרטי הביטוח שלו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לעשות סקיצה מדויקת על מה שקרה ....

התאונה קרתה בתוך הכיכר עם שני הנתיבים . אני הייתי בנתיב הימיני (החיצוני) ורציתי לצד בנתיב הימיני ביציאה .

הוא היה בנתיב החיצוני ובמקום לצאת בנתיב השמאלי הוא חתך לכיוון שלי .

יש פה עיקרון של זכות קדימה לימין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במשפט צפה לכך שמירב הנזק ייפול עליך

מדוע?

בשרשור של תאונה זהה ( שכבר צורף כאן , ואני זוכר אותו היטב ) הנהג שהיה בנתיב הפנימי יצא אשם וללא אשם תורם של הנהגת שהיתה בנתיב החיצוני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדוע?

בשרשור של תאונה זהה ( שכבר צורף כאן , ואני זוכר אותו היטב ) הנהג שהיה בנתיב הפנימי יצא אשם וללא אשם תורם של הנהגת שהיתה בנתיב החיצוני

והמקרה שלי הוא יותר פשוט - נכנסתי לכיכר ורק רציתי לפנות ימינה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והמקרה שלי הוא יותר פשוט - נכנסתי לכיכר ורק רציתי לפנות ימינה .

רונן, אין בחוק סעיף שדן ב"זכות קדימה לימין". אם זו הבנתך בדיני התעבורה, צפה פגיעה..

ולאד, להערכתי היה פה עניין של אי מתן זכות קדימה לרכב שנע במעגל תנועה.

לא אתה ולא אני נקבע מה יהיה אלא רק השופט בדין.

שבת שלום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1669 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...