Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה בכיכר שני נתיבים

שימו לב! השרשור הזה בן 1669 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חבל שלא הצלחת לסגור זאת לפני המשפט... כנראה שהיה כדאי לך לשלם לו את כל ההשתתפות העצמית שלו ולסיים עם זה.

מה יעזור תשלום ההשתתפות העצמית?

. אז תבוא חברת הביטוח ותבקש את השאר.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 104
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

רצ"ב לינק לכיכר , שתמיד טועים בה.

הכביש הראשי הוא בעל 2 נתיבים לכל כיוון (צפון דרום)

לעומת זאת הדרך החוצה (מזרח מערב) יש נתיב אחד לכל כיוון.

בכיכר עצמה יש אכן 2 נתיבים בקוים של צפון דרום ודרום צפון.

אבל בקוים של מזרח מערב/מערב מזרח יש נתיב אחד בלבד.

רכב שמגיע ממזרח ורוצה להמשיך מערב.. צריך לחצות 4 נתיבים ראשיים בניצב עליהם.

לכאורה, שהוא חוצה את 2 הנתיבים הראשונים הוא צריך לתת זכות קדימה למי שנע בהם.

אך לאחר שהוא בתוך הכיכר ומגיע לחצות את 2 הנתיבים הבאים , מי שמחוץ לכיכר אמור לעמוד על קו העצירה ולתת לו לעבור.

בפועל , מי נמצא בנתיב השמאלי כמעט תמיד עוצר ונותן זכות , ואלו הנתיב הימני (הרחוק יותר) , כ-30% מהם מזנקים לנתיב החיצוני

ומאלצים את הרכב שנוסע בכיכר לעצור (או להאט) ולתת להם זכות להשתלב בכיכר.

https://www.google.com/maps/@31.9998664,34.9459576,3a,75y,261.83h,61.97t/data=!3m6!1e1!3m4!1sgntlfM9TrqazJn824vgtWQ!2e0!7i13312!8i6656

כיכר.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניין של נתיבים בסה"כ - בזווית שממנה הוספת את התמונה יש נתיב אחד במעגל התנועה, ולכן מי שנוסע בו צריך להישאר בנתיב הפנימי, אם רוצה לצאת ביציאה הקרובה (סימון אדום אצלך) - צריך לעבור לנתיב החיצוני - מה שמכתיב כמובן ז"ק לרכב בנתיב החיצוני, שנגיש אך ורק למי שמגיע מצד ימין של התמונה ורק בנתיב הימני (איפה שהדימקס בתמונה שלך), מי שנמצא בצד ימין שלך בנתיב השמאלי צריך להיכנס לנתיב הפנימי ולכן לתת ז"ק לרכב המצלם.

לא כזה מסובך.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק...

לדעתי הדימקס צריך לתת זכות קדימה לרכב של גוגל שמצלם.

ויש לו קו עצירה ותמרור 303 שאומר לו תן זכות קדימה לרכב במעגל.

לדעתך, מי שמגיע בנתיב הימני , למרות שיש קו עצירה ולמרות שיש תמרור 303 .. צריך תמיד להמשיך לנסוע חלק קדימה מבלי לעצור.

הרי אין אף אחד בנתיב החיצוני,

לדעתך, בגלל שיש רק נתיב אחד במרכז הכיכר , אז תמיד מי שכבר בכיכר נמצא בנתיב באמצעי והוא זה שצריך לעצור באמצע הכיכר ולחכות שתתפנה הדרך הראשית.

וזה לא המצב בפועל.. בפועל הרוב (95% ) עוצרים בקו העצירה ונוסעים רק שפנוי..

פה ושם יש כאלה שממשיכים ..מחליטים שהתמרור והקו לא רלוונטים ..כי הנתיב שלהם במילא פנוי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בהכרח

אם הדימקס רוצה לפנות ימינה במעגל תנועה, עליו להיכנס למעגל בנתיב החיצוני ולצאת צמוד למדרכה, ובמקרה כזה או שהרכב של גוגל יוצא איתו וצריך לתת לו ז"ק (כי הוא עובר מהנתיב הפנימי לחיצוני) או שהרכב של גוגל ממשיך עם המעגל תנועה והם לא מפריעים אחד לשני, כל אחד בנתיבו, שים לב שלאחר הכניסה של הדימקס למעגל יש 2 נתיבים, כלומר המעגל הזה מכיל נתיב אחד בחלק שלו ו-2 בחלק אחר שלו.

מפה מגיעה התקלה - בחלק שבו יש נתיב אחד - מי שרוצה להיכנס לנתיב הזה צריך לתת ז"ק למי שנמצא בו - לפי התמרור.

בחלק שבו נתיב אחד הופך לשניים ויש שני נתיבי כניסה - הנכנס לנתיב הפנימי נותן ז"ק לפי התמרור, הנכנס לנתיב החיצוני צריך לתת ז"ק לרכב בנתיב החיצוני, אבל הנתיב הזה נפתח רק כשהוא נכנס למעגל, ולכן אין לו למי לתת ז"ק, בתנאי שהוא אכן נשאר בנתיב החיצוני.

נניח מצב היפוטתי שבו הדימקס נכנס למעגל, רוצה לפנות ב-270 מעלות, נכנס לנתיב החיצוני, אין צורך לתת ז"ק כי אין נתיב חיצוני לפני שהוא נכנס, ממשיך עם המעגל נניח על הנתיב החיצוני, עד שמגיע לנקודה שבה הנתיב החיצוני נגמר ופונה החוצה מהמעגל תנועה, כאן הוא יכול לצאת או לעבור לנתיב הפנימי ולתת ז"ק.

יהיה לך הרבה יותר פשוט להבין את זה אם תחשוב שמעגל תנועה הוא בסה"כ זהה לכביש חד סטרי מעגלי עם מחלפים.

עכשיו תנטרל את הקטע המעגלי, תפרוס את זה לכביש ישר, ויכול בהחלט להיות מצב בו כביש חד סטרי עם מחלפים יש בו נתיב אחד, ולאחר מכן 2 ולאחר מכן אחד, מה התנועה שם?

נניח מצב בו יש נתיב אחד, יש רמפת כניסה לכביש החד סטרי, אבל הנתיב של הרמפה פשוט מתווסף לכביש, ולכן פתאום לכביש יש 2 נתיבים, מי שמגיע מהרמפה צריך לתת ז"ק לרכבים בנתיב שהיה היחיד ועכשיו הוא השמאלי? ברור שלא.

עכשיו הרכב הזה עלה ברמפה, אחרי קילומטר, שניים, 17, הנתיב הימני הופך לרמפת יציאה, הנתיב השמאלי ממשיך ישר

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו יכולים לדון בכך עוד שעות.... אני לא אומר שאתה טועה בניתוח שלך.

הניתוח שלך נכון והגיוני... אבל בפועל 95% מהרכבים שמגיעים (וגם אני) בנתיב הימני , עוצרים בדיוק כמו אלו בשמאלי

מחכים שהרכב שנמצא (אם נמצא) בכיכר יחלוף .. וממתינים שהכיכר תתפנה ורק אז נכנסים.

מידי פעם מגיע מישהו כמוך.. שמחליט שאם הוא בימני הוא ממשיך ישר (180 מעלות ) , לא פונה ימינה.. אלא סתם נכנס לנתיב החיצוני ממשיך ישר

ויוצא ביציאה השנייה בנתיב הימני.

מבחינתו (בדיוק כמוך) , אין פה בכלל מעגל תנועה, אין קו עצירה, אין תמרור "תן זכות קדימה לרכב הנמצא בכיכר"

מבחינתו הוא נמצא בנתיב ימני של כביש מהיר.. וכל הזכות היא שלו!!!

ובגלל שצריך 2 לטנגו.. אז כמעט תמיד ה 5% שעושים את זה עוברים חלק.. כי הרכב בכיכר פשוט נותן להם ..

אם בטעות יגיע מישהו שחושב שהזכות היא שלו.. והוא ממשיך לא משנה מה אז יהיה לא נעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה יעזור תשלום ההשתתפות העצמית?

. אז תבוא חברת הביטוח ותבקש את השאר.

לא הבנת את הראש

כאילו עושים תאונה שבעל הביטוח אשם בתאונה

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^ וחברת הביטוח היא פתי ? תשמח לשלם כל מה שיגידו לה ? אשמח לדעת אם יש חברה כזאת , חוץ מהחברה שמבטחת את סינדרלה.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברות הביטוח מעדיפות שאף צד לא יודה באשמה ושני הצדדים ישלמו השתתפות עצמית.

לנו כצרכנים היה עדיף שהמצב יהיה שחור או לבן .. כלומר שתמיד יקבעו שרק צד אחד אשם ב 100%.

ואז רק צד אחד ישלם השתתפות עצמית.

באחת הפוליסות שלי היה רשום לי ככה:

- השתתפות עצמית במקיף במוסך הסדר 500 ש"ח

- השתתפות עצמית צד ג' 1500 ש"ח

- השתתפות עצמית צד ג' - במידה והוא מתקן במוסך הסדר של חברת הביטוח שלי 500 ש"ח.

כלומר, חברת הביטוח הסמיכה אותי להיות שגריר או סוכן של מוסך ההסדר שלה,

כך שאם הייתי פוגע במישהו ויודע שאני אשם .. אז שאני אעדיף לגרור אותו למוסך הסדר של הביטוח שלי.

ולכן במקרה זה ספציפי ... אני הייתי מעדיף לסגור עם הרכב הנפגע שנלך לתקן שנינו את הרכב במוסך ההסדר שלי ..

כך שהיה יוצא רק 500 ש"ח תשלום.

הרי אם שנינו נתכחש .. ונגיע למשפט ... זה יעלה לי הרבה יותר..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו יכולים לדון בכך עוד שעות.... אני לא אומר שאתה טועה בניתוח שלך.

הניתוח שלך נכון והגיוני... אבל בפועל 95% מהרכבים שמגיעים (וגם אני) בנתיב הימני , עוצרים בדיוק כמו אלו בשמאלי

מחכים שהרכב שנמצא (אם נמצא) בכיכר יחלוף .. וממתינים שהכיכר תתפנה ורק אז נכנסים.

אז למה יש 2 נתיבים במעגל? היו שמים נתיב אחד והיו פותרים את הבעיה - גם ככה אתם מתנהגים כאילו זה נתיב אחד, לפחות אז זה היה ברור מה קורה ולמה.

מידי פעם מגיע מישהו כמוך.. שמחליט שאם הוא בימני הוא ממשיך ישר (180 מעלות ) , לא פונה ימינה.. אלא סתם נכנס לנתיב החיצוני ממשיך ישר

ויוצא ביציאה השנייה בנתיב הימני.

מבחינתו (בדיוק כמוך) , אין פה בכלל מעגל תנועה, אין קו עצירה, אין תמרור "תן זכות קדימה לרכב הנמצא בכיכר"

מבחינתו הוא נמצא בנתיב ימני של כביש מהיר.. וכל הזכות היא שלו!!!

והוא גם יהיה צודק, וזה לא יגרום לשום בעיה, כי אם רכב נמצא בנתיב הפנימי ורוצה לצאת ב-90 מעלות שלי הוא צריך לעבור לנתיב החיצוני נכון? ובמעבר נתיב הזה הוא צריך לתת ז"ק נכון? סה טו.

ובגלל שצריך 2 לטנגו.. אז כמעט תמיד ה 5% שעושים את זה עוברים חלק.. כי הרכב בכיכר פשוט נותן להם ..

אם בטעות יגיע מישהו שחושב שהזכות היא שלו.. והוא ממשיך לא משנה מה אז יהיה לא נעים.

הרכב בתוך המעגל נמצא בנתיב אחר, או שהוא ממשיך בנתיב הפנימי - אין בעיה

או שהוא יוצא לנתיב החיצוני - וצריך לתת ז"ק כמו כל מעבר נתיב אחר בפלנטה בכל מדינה אחרת ובכל כביש אחר.

אתה יכול להמציא צורת תנועה אחרת כאוות נפשך, אבל כל עוד זה לא מעוגן בשינוי בתקנות, תבין שבמקרה ותהיה חו"ח תאונה - אין לך למי לבוא בטענות.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז למה יש 2 נתיבים במעגל? היו שמים נתיב אחד והיו פותרים את הבעיה - גם ככה אתם מתנהגים כאילו זה נתיב אחד, לפחות אז זה היה ברור מה קורה ולמה.

יש 2 נתיבים, כי זאת הדרך הראשי ורוב התנועה זורמת בה, ולכן יש 2 נתיבים, אם היו שמים נתיב אחד, אז היה נוצר צוואר בקבוק,

ובשעת העומס היה פקק.. וזה לא היה טוב..

והוא גם יהיה צודק, וזה לא יגרום לשום בעיה, כי אם רכב נמצא בנתיב הפנימי ורוצה לצאת ב-90 מעלות שלי הוא צריך לעבור לנתיב החיצוני נכון? ובמעבר נתיב הזה הוא צריך לתת ז"ק נכון? סה טו.

בקיצור, הפכת את זה לצומת רגילה, התעלמת לחלוטין מקו העצירה והתמרור שעובר "תל זכות קדימה לרכב הנע בכיכר"

אתה צודק שבמידה ויש 2 רכבים שנעים במקביל בשני נתיבים .. אז ברור שמי שרוצה לעבור נתיב צריך לתת זכות קדימה לשני.

אבל פה יש נתיב חדש.. ריק.. 2 רוצים לעבור אליו.

אחד מגיע מתוך הכיכר והשני מחוץ לכיכר .. לאחד יש תמרור תן זכות קדימה וקו עצירה ולשני לא.

אתה יכול להמציא צורת תנועה אחרת כאוות נפשך, אבל כל עוד זה לא מעוגן בשינוי בתקנות, תבין שבמקרה ותהיה חו"ח תאונה - אין לך למי לבוא בטענות.

זה ממש ברור לי ... הרי לכל המערכת יש אינטרס לקבוע רשלנות של 2 הצדדים, לחברות הביטוח (על מנת לשלם פחות בגלובלי).

לשופט.. אם היה לו רק 2 אפשריות (0, 100) או (100, 0) זה הרבה יותר קשה מאשר אין סוף אפשריות (60, 40) (30 ,70)...

ואני לא ממש צריך לבוא בטענות לאף אחד..

אני תמיד מגיע בזהירות לכיכר,

לא משנה מאיפה.. תמיד אני נותן זכות.. ותמיד אני ממשיך בנסיעה רק אחרי קשר עין עם הצד השני.

תריץ סימולציה על הכיכר הזאת בשעת עומס, ותראה מה יותר הגיוני.

לפי ההגיון שלך. התנועה בקו הראשי נוסעת נון סטופ.. מידי פעם מישהו רוצה לחצות את הקו הראשי (נניח שהוא פונה שמאלה).

הוא נעמד באמצע הכיכר... (נניח איפה שהרכב המצלם) ומחכה להפוגה בתנועה (שלא מגיעה).

כמה דקות לאחר מכן מגיע עוד רכב אחריו... ועוד אחד..

וזה .. הכיכר כולה עומדת .. אף אחד לא נוסע לשום מקום..

או לחילופין.. 8 רכבים נעים בנתיב המרכזי במעגלים .. אין להם שום סיכוי להצליח לעבור לנתיב החיצוני.

1) הנתיב החיצוני של הכיכר - קיים רק ב 2 חצאי הכיכר (צפון דרום ודרום צפון) , אם הם רוצים לצאת ביציאה המזרחית או המערבית.

יש להם רק 5 מטר לעבור לנתיב החיצוני.. אם הם בתנועה מתמדת .. והרכבים שאמורים לעמוד על קו העצירה , לא עוצרים.

אז אין שום סיכוי לעבור לנתיב החיצוני.

מהר מאוד יהיו 8 רכבים בנתיב המרכזי + עוד כמה בנתיב החיצוני שרוצים לעבור למרכזי .. ולא יכולים כי אין שם מקום..

שוב פעם .. הכיכר חסומה..

ולכן.. גם פה הכלל הוא שהזכות היא לרכבים שנמצאים בכיכר ורוצים לצאת ממנה... ולא לאלו שרוצים להיכנס..

למזלנו 95% מהרכבים אכן מתנהגים ככה.. אבל תמיד שאני נע בכיכר כזאת .. אני מחפש את ה 5% החוכמולוגים .. שמתפרצים לכיכר

וניזהר מהם..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניהלנו לא מעט דיונים

כיכר חלים בה כל כללי הנהיגה כאילו מדובר בכביש ישר בעל נתיב אחד עד כמה שבא לכם.

סטיה מנתיב באחריות הסוטה.

היוצא מהכלל הוא שאלה שנכנסים לכיכר נותנים זכות קדימה למי שבתוך הכביש ולא חל הכלל של זכות קדימה לרכב שבא מימין בתנאי שקיים תמרור 303.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש 2 נתיבים, כי זאת הדרך הראשי ורוב התנועה זורמת בה, ולכן יש 2 נתיבים, אם היו שמים נתיב אחד, אז היה נוצר צוואר בקבוק,

ובשעת העומס היה פקק.. וזה לא היה טוב..

אבל בפועל זה בדיוק מה שעשיתם, ולא בדיוק יש בה 2 נתיבים, יש בחלקה 2 נתיבים.

בקיצור, הפכת את זה לצומת רגילה, התעלמת לחלוטין מקו העצירה והתמרור שעובר "תל זכות קדימה לרכב הנע בכיכר"

אתה צודק שבמידה ויש 2 רכבים שנעים במקביל בשני נתיבים .. אז ברור שמי שרוצה לעבור נתיב צריך לתת זכות קדימה לשני.

אבל פה יש נתיב חדש.. ריק.. 2 רוצים לעבור אליו.

אחד מגיע מתוך הכיכר והשני מחוץ לכיכר .. לאחד יש תמרור תן זכות קדימה וקו עצירה ולשני לא.

לא, זה לא כמו צומת, זה כמו כביש עם הפרדה, תחזור שוב להודעה הקודמת שלי, יש נתיב חדש, שהגישה אליו קיימת רק לרכב שנמצא במקום הדימקס, הנקודה הראשונה שבה הרכב המצלם יכול לעבור לנתיב החיצוני זה כשהדימקס לכאורה כבר נמצא בנתיב, ולכן צריך לתת לו ז"ק, וכל זה רק בתנאי שהרכב המצלם צריך לצאת ביציאה מימין לדימקס ולכן צריך לעבור נתיב.

זה ממש ברור לי ... הרי לכל המערכת יש אינטרס לקבוע רשלנות של 2 הצדדים, לחברות הביטוח (על מנת לשלם פחות בגלובלי).

לשופט.. אם היה לו רק 2 אפשריות (0, 100) או (100, 0) זה הרבה יותר קשה מאשר אין סוף אפשריות (60, 40) (30 ,70)...

זה נכון אבל לא רלוונטי

ואני לא ממש צריך לבוא בטענות לאף אחד..

אני תמיד מגיע בזהירות לכיכר,

לא משנה מאיפה.. תמיד אני נותן זכות.. ותמיד אני ממשיך בנסיעה רק אחרי קשר עין עם הצד השני.

אתה תבוא אם אתה במקום הרכב המצלם, יוצא נתיב ותופתע שמישהו "לא נתן לך ז"ק" למרות שאין לך ז"ק, ואז תופתע גם שאתה אשם בתאונה.

זה בדיוק מה שקרה למי שנכנס בי במעגל תנועה דו נתיבי, יצא לנתיב החיצוני ועבר עליי בדרך, ואז הופתע שהשופט נתן לו 100% אשמה.

תריץ סימולציה על הכיכר הזאת בשעת עומס, ותראה מה יותר הגיוני.

לפי ההגיון שלך. התנועה בקו הראשי נוסעת נון סטופ.. מידי פעם מישהו רוצה לחצות את הקו הראשי (נניח שהוא פונה שמאלה).

הוא נעמד באמצע הכיכר... (נניח איפה שהרכב המצלם) ומחכה להפוגה בתנועה (שלא מגיעה).

כמה דקות לאחר מכן מגיע עוד רכב אחריו... ועוד אחד..

וזה .. הכיכר כולה עומדת .. אף אחד לא נוסע לשום מקום..

לא נכון, אני מסכים שהמבנה של המעגל הזה הוא לא סטנדרטי, אבל שים לב שהוא מעדיף בבירור את התנועה שממנה מגיע הדימקס (ויכול להיות שזה מסתיים ב-180 מעלות לדימקס), כנראה בגלל נפח תנועה גבוה יותר מאשר בתנועה החוצה, ויכול להיות שזה בשילוב עם עלות ו/או יכולת לעשות מעגל תנועה עם 2 נתיבים מלאים לא מתאפשר (הרחבת הכביש החוצה ל-2 נתיבים, הרחבת המעגל עצמו לכל היקפו), ולכן המעגל הזה הוא פשרה.

ומכיוון שהוא מעדיף בבירור את התנועה בכיוון הדימקס, הוא מאפשר לו תנועה חלקה בכיוון ימינה או ישר, הוא מכביד עליו מאוד בפנייה שמאלה (אחרי ה-180 יש נתיב בודד, מה שאומר שאם הדימקס כבר נכנס למעגל בנתיב החיצוני ורוצה שמאלה, הוא צריך לעבור נתיב ולתת ז"ק לרכב בנתיב הפנימי).

או לחילופין.. 8 רכבים נעים בנתיב המרכזי במעגלים .. אין להם שום סיכוי להצליח לעבור לנתיב החיצוני.

1) הנתיב החיצוני של הכיכר - קיים רק ב 2 חצאי הכיכר (צפון דרום ודרום צפון) , אם הם רוצים לצאת ביציאה המזרחית או המערבית.

יש להם רק 5 מטר לעבור לנתיב החיצוני.. אם הם בתנועה מתמדת .. והרכבים שאמורים לעמוד על קו העצירה , לא עוצרים.

אז אין שום סיכוי לעבור לנתיב החיצוני.

מהר מאוד יהיו 8 רכבים בנתיב המרכזי + עוד כמה בנתיב החיצוני שרוצים לעבור למרכזי .. ולא יכולים כי אין שם מקום..

שוב פעם .. הכיכר חסומה..

המעגל הזה בבירור מעדיף תנועה של דרך אחת על פני השנייה, אתה לא מרוצה מזה - פנה לרשות המקומית ולמחזיק תיק התחבורה שם, אבל זה לא משנה את המצב החוקי.

ולכן.. גם פה הכלל הוא שהזכות היא לרכבים שנמצאים בכיכר ורוצים לצאת ממנה... ולא לאלו שרוצים להיכנס..

למזלנו 95% מהרכבים אכן מתנהגים ככה.. אבל תמיד שאני נע בכיכר כזאת .. אני מחפש את ה 5% החוכמולוגים .. שמתפרצים לכיכר

וניזהר מהם..

זה לא הכלל, זה הכלל שלך, התקנות לא השתנו.

והגרוע מכל זה לא החכמולוגים שנכנסים בהתאם לחוקי התנועה, אלא החכמולוגים שלא מבינים את ז"ק ויוצאים שלא בהתאם לז"ק וגורמים לתאונות.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היוצא מהכלל הוא שאלה שנכנסים לכיכר נותנים זכות קדימה למי שבתוך הכביש ולא חל הכלל של זכות קדימה לרכב שבא מימין בתנאי שקיים תמרור 303.

לא הבנתי ..

איך אתה מגדיר כביש? נתיב או 2 הנתיבים ?

מה בדיוק אומר תמרור 303?

למה יש קו עצירה בנתיב הימני ? הרי לפי

m3x7r3m3

אין שום מקרה בעולם שרכב צריך לעצור שם?

ועדיין אם אני אקפוץ לשם בשעת עומס.. ואצלם לכם סרטון של התנהגות הרכבים בפועל , תראו המון רכבים שעוצרים בנתיב הימני ונותנים זכות קדימה

לרכבים שנמצאים בתנועה בכיכר ורוצים לצאת ממנה (אפילו שהם עוברים נתיב בכיכר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

303:

303.png

פירושו - מעגל תנועה: תן זכות קדימה לתנועה החוצה את דרכך במעגל התנועה או במסילה, עבור את מעגל התנועה מצידו הימני.

ויש קו עצירה בנתיב הימני כי לא עושים קו עצירה לנתיב בודד, אם יש שני נתיבים לאותו כיוון או שיש קו עצירה לכולם או שאין קו עצירה לכולם, אין מצב שבו קו העצירה נמצא רק על חלק מרוחב הכביש לאותו כיוון.

כן יכול להיות מצב שבו יש נתיב שפונה שמאלה ונתיב שממשיך ישר, וקו העצירה הוא רק לנתיב שפונה שמאלה, אבל אין מצב שבו יש 2 נתיבים שממשיכים ישר, אחד שמאלה ורק לאחד מהממשיכים ישר יש קו עצירה.

ומכיוון שזו לא צומת, ואין כיווני נסיעה אלא כניסה למעגל התנועה, אין סיבה לצבוע קו עצירה רק לנתיב אחד.

שים לב גם לפירוט של קו העצירה - תמרור 810:

קו עצירה - קו לבן לרוחב הנתיב: מקום עצירת הרכב או בעל החיים, לפני הקו וסמוך לו, כאשר יש חובת עצירה.

810 בפני עצמו לא מייצר חובת עצירה או מתן ז"ק, אבל בהינתן שיש תמרור מתן ז"ק או עצור ותן ז"ק, ויש קו עצירה, מחייב אותך לעצור לפני וסמוך לקו העצירה.

זה אגב לא משנה מה קורה בפועל, המצב בפועל בכבישים הוא רחוק שנות אור מהמצב החוקי, אבל תמיד יגיע איזה חכמולוג שיזרום עם המצב בפועל, יגרום לתאונה או משהו ויהפוך לשעיר לעזאזל, לא חסרים כאלה בבתי המשפט יום-יום.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1669 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...