Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה בכיכר שני נתיבים

שימו לב! השרשור הזה בן 1669 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 104
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בלי צילומים אלה ספקולציות. יתכן מאד שהרכב שנע בנתיב הפנימי חצה ליציאה בלי התחשבות בפות"ש שנע בנתיב החיצוני, או איזה שילוב של שני הדברים.

נהגים שיוצאים באיחור מנתיב שמאלי הם חזיון נפרץ במקומותינו (הן במעגלים והן בכבישים ישרים), למרות שבמקרה זה המחיר של הפספוס הוא זעיר - הקפה נוספת של המעגל, עניין של כמה שניות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רונן, אין בחוק סעיף שדן ב"זכות קדימה לימין". אם זו הבנתך בדיני התעבורה, צפה פגיעה..

ולאד, להערכתי היה פה עניין של אי מתן זכות קדימה לרכב שנע במעגל תנועה.

לא אתה ולא אני נקבע מה יהיה אלא רק השופט בדין.

שבת שלום

דעתי כדעתך

לפחות לפי השרטוט שצייר רונן ובתנאי שבכיכר יש תמרור 303

אבל עדיף שייתן לנו את הכתובת של זירת התאונה ומאיזה רחוב הוא הגיע.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שכתב בפוסט המקורי די ברור מה קרה, היה רכב בנתיב הפנימי במעגל התנועה, (השמאלי), פות"ש חשב שמכיוון שהוא בנתיב השמאלי הוא יכול להיכנס מבלי לתת זכות קדימה, ואז כשהרכב שהיה כבר במעגל היה צריך לצאת הוא נכנס בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם רכב היה בכיכר ואתה יצאת ולא נתת זכות קדימה אז אתה בביעה.

לפי מצב הנתון אתה נכנסת לכיכר בלי לתת זכות קדימה לרכב שכבר היה במסלול של כיכר.

או שאתה נכנסת ראשון לכיכר והוא בא במהירות מאד גבוה והשיג אותך וזה יכול להוציא אותך אבל לזה צריך הוכחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה המרכזית היא שהמחוקק לא נתן דעתו על מעגלי תנועה רב נתיביים, ולא קבע תקנות מתאימות. לכן כל שופט ישפוט לפי הבנתו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שנכנס למעגל תנועה רב נתיבי צריך לתת ז"ק לרכבים הנעים בנתיבים אותם הוא חוצה:

רוצה להיכנס לנתיב החיצוני (נקרא לו 1) - נותן ז"ק לרכבים הנעים בנתיב 1

רוצה להיכנס לנתיב אמצעי (נקרא לו 2) - נותן ז"ק לרכבים הנעים בנתיב 1 (חוצה להיכנס) ו-2

רוצה להיכנס לנתיב פנימי (נקרא לו 3) - נותן ז"ק לרכבים הנעים בנתיב 1, 2 ו-3

וגו'.

פות"ש צרף בבקשה לינק למקום בגוגל מפות וצילום של הנזקים בשני הרכבים.

אני רואה כאן שני מצבים קיצוניים:

1. הרכב השני נע בנתיב הפנימי, ורצה "לקצר" עיקול ולכן "חתך" את הנתיב החיצוני שבו היה פות"ש (בהנחה שאכן כפי שפות"ש כותב יש שני נתיבים ביציאה המדוברת) - אשמה מלאה של הרכב השני, אי מתן ז"ק בעת מעבר נתיב וזה הכל, לצער פות"ש במקרה כזה יצטרך להתנהל בעצמו ולתבוע את הנהג השני כיוון שלא היה לו ביטוח צד ג' בעת התאונה.

2. הרכב השני נע בנתיב הפנימי, עבר לנתיב החיצוני לפני שהגיע לפות"ש (By the book מה שנקרא), ופות"ש לא צפה את זה ונכנס למעגל התנועה לנתיב החיצוני מבלי לתת ז"ק לרכב - אשמה מלאה של פות"ש, אי מתן ז"ק לרכב הנע במעגל תנועה, לצער פות"ש במקרה כזה יצטרך לשלם את הנזק מכיסו.

יש גם מצב ביניים שהרכב השני עבר לנתיב החיצוני בדיוק כשפות"ש נכנס, ואז זה לא מדע מדויק, אבל במקרה כזה לדעתי רוב האשמה תיפול על פות"ש

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אין צילומים של האירוע, אז המצב שלך (בעיקר שאין לך צד ג') ממש לא טוב.

הוא יכול לטעון שהיה כבר בכיכר, עבר או ניסה לעבור למסלול החיצוני, מכיוון שלא היה אף אחד במסלול החיצוני , אז הוא זכאי לעבור למסלול החיצוני.

הוא לא צריך להתחשב בך.. אם אתה בכלל מחוץ לכיכר.

ואז גם אתה נכנסת לכיכר לאותו נתיב שהוא עבר אליו.

במקרה של משפט אין כמעט שום סיכוי שהשופט יקבע 100% אשמה לצד אחד.

תהיה חלוקה כלשהי.

המשמעות מבחינת הצד השני.. זה שהוא ישלם את ההשתתפות העצמית שלו בכל מקרה ותירשם לו תביעה בכל מקרה.

המשמעות מבחינתך .. שכנראה תצטרך לשלם בעצמך חלק יחסי של עלות כל התאונה (הנזק שלך + הנזק שלו + עלויות המשפט).

וזה כנראה הולך להיות קצת כבד..

חבל שלא הצלחת לסגור זאת לפני המשפט... כנראה שהיה כדאי לך לשלם לו את כל ההשתתפות העצמית שלו ולסיים עם זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא יכול לטעון הרבה דברים, תמונות של נקודות הפגיעה באות לעזור להחליט פה.

הוא יכול לטעון גם שזו תאונת חזית-אחור, אבל עם פגיעה בדלת שופט לא יאמין לזה

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, לפעמים תמונות של הפגיעה אחרי התאונה עוזרים להבין מי אשם.

אבל לא תמיד.. לפעמים צריך גם תמונה של מיקום הרכבים בזמן התאונה, בגלל זה בתאונה עם נפגעים לא מזיזים את הרכב עד שמגיע בוחן תאונות למקום.

הנהג הפוגע יכול לטעון שהוא נכנס בנתיב השמאלי, ורצה לצאת בנתיב השמאלי , לכאורה מצב הכיכר מאפשר זאת.

עכשיו .. חלקנו טוענים שהרכב הפוגע היה צריך לעבור לנתיב החיצוני כדי לצאת בנתיב הימני וחלקנו טוענים שהוא היה צריך להישאר במרכזי ולעשות עוד סיבוב/ים

עד שאלה שנכנסים יאפשרו לו לצאת..

נשמע לי מופרך.. מי שנע בכיכר הזכות היא שלו. מי שרוצה להיכנס לכיכר צריך לעשות זאת כך שהוא לא מפריע לנוסעים בכיכר, לא משנה מה הם רוצים לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא אם ברגע הפגיעה פות"ש אכן היה כבר בתוך מעגל התנועה או לא.

אם הוא היה בתוך מעגל התנועה והרכב השני נכנס בו תוך כדי נסיון לצאת מהמעגל - אשמת הרכב השני במלואו.

ואת זה תמונות הפגיעה לפחות אמורות לעזור להבין

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בעצם טוען שאם אני מסתובב במעגל תנועה, ורכב מתפרץ לתוך המעגל מבלי לתת לי זכות.

אבל הוא מגיע מספיק מהר על מנת להיכנס לנתיב במלאו.. ואז אני נכנס בו (כי לא צפיתי את זה ולא הספקתי להאט)

אז אני אשם...

אצלנו בישוב יש מלא מעגלים עם 2 נתיבים, חלקם פשוטים וחלקם מסובכים.

מסובך זה, שבדרך החוצה יש נתיב אחד בלבד..

מניסיוני הרב בכניסות וביציאות במעגלים כאלה.. זה שבהחלט צריכים 2 לטנגו.

כלומר חייבים 2 אשמים על מנת לגרום תאונה במעגל כזה.

אני בטוח ששני הנהגים החליטו שהזכות שלהם .. ושניהם נכנסו לתוך אותו נתיב מתוך ידיעה בטוחה שהזכות היא שלהם.

בפועל מספיק שאחד הם היה אדיב וזה לא היה קורה.

שאני נכנס למעגל כזה.. אני נכנס במצב שלא משנה מה אלו שבמעגל יעשו הם לא יצליחו להגיע אלי.

שאני מנסה לצאת ממנו .. אז כנ"ל..מנסה לתפוס פוזיציה כזאת שלא מפריעה לאף אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בעצם טוען שאם אני מסתובב במעגל תנועה, ורכב מתפרץ לתוך המעגל מבלי לתת לי זכות.

אבל הוא מגיע מספיק מהר על מנת להיכנס לנתיב במלאו.. ואז אני נכנס בו (כי לא צפיתי את זה ולא הספקתי להאט)

אז אני אשם...

לא, נקודת ההנחה היא שיש רכב בנתיב הפנימי (כי זה מה שתיאר פות"ש). אם הוא רוצה לצאת החוצה מהמעגל ועובר בדרך בנתיב החיצוני הוא צריך לתת ז"ק לרכב שנמצא בנתיב החיצוני - מקווה שעל זה אין ויכוח.

מפה יש את שני המצבים:

1. פות"ש נכנס וכבר נמצא בנתיב החיצוני, ולכן ההתייחסות כמו מעבר נתיב רגיל.

2. הרכב השני עבר נתיב (נניח בין היציאות) לקראת יציאה מהמעגל - ואז פות"ש נכנס למעגל התנועה לנתיב החיצוני שהרכב השני כבר נמצא בו - ההתייחסות כמו אל מעגל תנועה חד נתיבי (אין משמעות לריבוי הנתיבים במקרה הזה).

אצלנו בישוב יש מלא מעגלים עם 2 נתיבים, חלקם פשוטים וחלקם מסובכים.

מסובך זה, שבדרך החוצה יש נתיב אחד בלבד..

מניסיוני הרב בכניסות וביציאות במעגלים כאלה.. זה שבהחלט צריכים 2 לטנגו.

כלומר חייבים 2 אשמים על מנת לגרום תאונה במעגל כזה.

דווקא הכי פשוט תמיד זה אלה עם נתיב אחד ליציאה, אין שאלות מהותיות יותר, יציאה רק מהנתיב החיצוני ביותר, מעבר נתיבים החוצה תוך מתן ז"ק לנתיבים החיצוניים.

שאלות מהותיות יותר - מה קורה כשיש מעגל תנועה עם 2 נתיבים, בלי סימוני חיצים על הנתיבים (שזה הרוב המוחלט בארץ), רכב אחד בנתיב החיצוני ורכב אחד בנתיב הפנימי והרצונות שלהם מתנגשים - הפנימי רוצה לצאת, החיצוני להמשיך? ולזה אין מענה בתקנות היום.

וממש לא חייבים 2 אשמים לגרום לתאונה במעגל עם ריבוי נתיבים, כותב שורות אלה כבר סיפר על המקרה שלו שהסתיים ב-100% אשמה לצד השני.

אני בטוח ששני הנהגים החליטו שהזכות שלהם .. ושניהם נכנסו לתוך אותו נתיב מתוך ידיעה בטוחה שהזכות היא שלהם.

בפועל מספיק שאחד הם היה אדיב וזה לא היה קורה.

שאני נכנס למעגל כזה.. אני נכנס במצב שלא משנה מה אלו שבמעגל יעשו הם לא יצליחו להגיע אלי.

שאני מנסה לצאת ממנו .. אז כנ"ל..מנסה לתפוס פוזיציה כזאת שלא מפריעה לאף אחד.

תיארת כרגע את רוב התאונות שנובעות מאי מתן ז"ק (שהן בעצמן רוב התאונות), שני הנהגים החליטו שהז"ק שלהם, בפועל אין הרבה מקרים שבהם לא ברור למי הז"ק.

ואני לא יודע באיזה יישוב אתה גר, אבל נתקלתי ביותר ממעגל תנועה אחד שאין שום סיכוי שאני לבד במעגל בטווח של 10-15 מטר - וזו הדרך היחידה להבטיח שאף אחד לא יגיע אליך.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוצאי שבת כבר עבר חלף לו

אולי פות"ש יגיב

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1669 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...