Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסיפור על אשתי ואיך קנינו רכב ידני (בלי שהיא "תטיל וטו")

mcshmupi
שימו לב! השרשור הזה בן 1675 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא מעט פעמים יצא לי לקרוא סקירה על בחירת רכב בפורום ובה מופיע המשפט:

"אשתי הטילה וטו על רכב ידני"

אז ככה:

בשנת 2012 (אז עוד לא) אשתי ואני גרנו בחיפה והיתה לנו מאזדה 3.

יום אחד, גשום במיוחד מכסה ביוב אכזר עלה מהזרמים החזקים למעלה והקפיץ את אשתי עם המאזדה.

לאשתי שלום , למאזדה שלום ולהתראות.

ואנחנו יצאנו לחפש לנו רכב אחר. הגדרנו תקציב (כ70 אלף שקלים, קצת גמיש),

ביקרנו במגרשי המכירה של חברות הליסינג, קיבלנו הצעות למכוניות בנות שלוש ואז אמרתי לה:

"הי, יש מבצע בסיאט! אפשר לקנות איביזה חדשה!"

"והיא מרווחת מספיק לזוג" (בעתיד עם ילדה), "יש לה מנוע 1.4 חזק מספיק לעליות. אה כן, והיא ידנית..."

"אין סיכוי", היא אמרה. "לא נהגתי ברכב ידני מאז שעברתי טסט, ואנחנו גרים בחיפה!"

ואז הצעתי לה: "אנחנו בלאו הכי עם רכב חלופי, בואי ואחליף אותו לרכב ידני ותנסי לראות איך זה".

היא הסכימה, חברת ההשכרה שלחה אותי לתל אביב (בחיפה לא היה להם), הגעתי עם ספלאש, חזרתי עם ספארק.

ביום הראשון היא נתקעה בפקק במעלה דורי בגשם זלעפות. הרכב נכבה לה עשרות פעמים וכשהיא הגיע הביתה שמחה היא לא היתה.

"אין סיכוי" היא אמרה.

למחרת היא יצאה איתה לעבודה פעם שניה ובתום כשבוע עם הספארק היא כבר נהגה בה בצורה חלקה (כולל הזינוקים בעליה).

האישור הסופי התקבל אחרי שנהגה על איביזה של בעלה של חברה בה היא גילתה שהגיר בה יותר נוח ונעים לתפעול מזה שבספארק.

הזמנו איביזה צהובה והיא שמשה אותנו כארבע וחצי שנים (באמינות מלאה).

התחתנו בה, נסענו בה בסופי השבוע מחיפה לאשדוד להורים עם בתנו הבכורה, היא עברה איתנו לאשדוד והסיעה את אשתי לעבודה ברחובות.

זמן לא רב אחרי שנולד הבן שלנו עברנו לגולף משפחתית.

עד היום אשתי מתגעגעת לאיביזה הצהובה שהיא היתה מוצאת בקלות בכל חניה גדולה.

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 110
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

את הרכב הידני שלנו קניתי כשרק עברנו לגור ביחד, קניתי לעצמי רכב ידני, אבל לה לא היה רכב... אז היא נאלצה להסתדר איתו וזה מה יש.

אחרי כמה תרגולים היא התחברה והיה לה לא רע, הרכב היה פיג'ו 207 "ספורט", מאז הייתה לנו ג'טה דיזל ידנית, אלפא ג'ולייטה ידנית, סיוויק האצבק ידנית.

לאחרונה אין לי צורך ברכב אז שחררתי את נושא הידני ואימצתי לעצמי קורקינט.

קנינו בשבילה אוריס גיר רציף, אחרי שבוע קיבלתי מהגברת הודעה "אני מתגעגעת לידני זה דווקא היה נחמד".

Damn it

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה לשכנע את אשתי.

ניסיון של קרוב ל-25 שנות נהיגה ברכב ידני. בחיפה. אבל ב-2001 עברה לאוטומטי, ומאז מסרבת לגעת בדווש השלישית, אפילו בחו"ל. אין ברירה, הנהיגה בחו"ל נשארת משימה שלי (ו\או הבנים, בנסיעות משפחתיות). אם יש שלוש דושות זה לא בשבילה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסוד של רבים הוא להאשים את האישה, בפועל זה פשוט הם לא רוצים(אבל הלו, שהם יצאו לא גברים שרוצים לנהוג באוטומט?) - אישית לא מבין למה.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שזה נוח. כנראה שעם קלאצ' אני מרגיש יותר צעיר :roll: (וגם רוצה לשמר את המיומנות).

בחו"ל אני מעדיף לנהוג בידני, אם כי בנסיעה האחרונה שכרתי אוטומטי כדי לאפשר לאשה לנהוג במקרה הצורך. בסופו של דבר במסגרת החלפות הרכב החוזרות נהגתי גם כמה עשרות ק"מ בפוקוס ידנית. והגברת נמנעה מנהיגה גם באוטומטי, לא יותר מאשר עד מרכז הקניות הקרוב (מאד) ובחזרה למלון.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין את אלה שלא אוהבים,עוד משהו להתעסק בו בנוסף לנהיגה.

הרכב הבא שלי יהיה ידני,פשוט כי הם זולים יותר.

להכל מתרגלים בסוף.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כ-4 שנים חשבתי לקנות רכב ידני. אשתי הייתה די נגד אבל אולי הייתי מצליח לשכנע אותה, אך בסופו של דבר הוחלט לא לקנות רכב באותו עיתוי. לפני שלוש שנים הבת שלי עשתה רשיון על אוטומט בלבד והאופציה לידני נסגרה לפחות לעת עתה...

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני התעקשתי שהבנים שלי יעשו רשיון על רכב ידני, לא מצטער על כך, למרות שכנראה שזה עלה כמה לירות. האופציה לרכוש או לשכור רכב ידני חשובה, ותשאר כזו לא מעט שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שחבר זה שאנשים לא מבינים שיש גם גירים אוטומטים לא מוצלחים וכנל לגבי גירים ידניים. לפי דעתי באירופה עקב שכיחות מנועי הדיזל ברכבים פרטים די תרם לכך שלא הפריעה לאנשים. ובארץ באמת הבעיה בין היתר נובעת מהטלת ווטו של אחד מהנהגים ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנו סקודה יטי ידני שגם אני וגם אשתי נוהגים עליו. ככל שהזמן עובר ומתקרב היום בו ארצה להחליף אותו, כך גדלה ההתלבטות שלי.. מצד אחד, תמיד ארצה רכב ידני בבית, מצד שני המבחר שלהם בישראל הולך וקטן וגם אלו שקיימים מגיעים לרוב באבזור נחות (גם מבחינת אבזור בטיחות, שזה הכי חשוב)..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם אהבתי את הנהיגה עם גיר ידני, אבל לפני כ 7-8 שנים עברתי לאוטומט ולא מצטער לרגע. נסיעות היומיום זה מ ולעבודה, הרגשתי הקלה רבה שלא צריך להתעסק עם הגיר על הבוקר או אחרי יום עבודה. במיוחד עם נזלת אלרגית שהציקה לי אז, היום פחות עקב שנים של זריקות חיסון..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם אהבתי את הנהיגה עם גיר ידני, אבל לפני כ 7-8 שנים עברתי לאוטומט ולא מצטער לרגע. נסיעות היומיום זה מ ולעבודה, הרגשתי הקלה רבה שלא צריך להתעסק עם הגיר על הבוקר או אחרי יום עבודה. במיוחד עם נזלת אלרגית שהציקה לי אז, היום פחות עקב שנים של זריקות חיסון..

לא רואה בזה כהתעסקות זה כבר טבע שני וחלק טבעי מהנהיגה, "המאמץ" הוא די שולי, גם בתנועה יחסית פקוקה זו לא בעיה, שומרים על מרחק ואז תראה שאתה בקושי מתעסק עם ההילוכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גר באשדוד ועובד בקרית גת ולכן רכב ידני מתאים לי.

באופן כללי בישראל יש לא מעט תושבי פריפריה שאינם זוחלים כל בוקר בפקקי גוש דן,

כך שמצד אחד אני לא חושב שרוב המכוניות יכולות להיות כאן ידניות כמו באירופה ומצד שני גם לא ברור לי למה זה מיעוט כל כך קיצוני.

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1675 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...