Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסיפור על אשתי ואיך קנינו רכב ידני (בלי שהיא "תטיל וטו")

mcshmupi
שימו לב! השרשור הזה בן 1675 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אין קשר לחזון האוטונומי המלא שהוא חזון עוד רחוק שלא ידוע אם יקרה בחיינו, החשמליות הן מה שמאיים על כל הגירים ולא רק הידני ומה שיגרום להכחדה שלהן כנראה באופן יחסית קרוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 110
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ואולי הנחות המוצא שלנו הן נחלת העבר?

כי עושה רושם שגם באירופה הידנית, הגיר הידני מתלוצץ עם רופאיו.

https://carbuzz.com/news/even-in-the-uk-the-manual-transmission-is-on-the-verge-of-dying

https://www.theglobeandmail.com/drive/culture/article-downshift-the-death-of-the-manual-transmission/

https://www.topspeed.com/cars/why-is-the-manual-transmission-living-on-borrowed-time-ar182081.html

המאמרים האלה לא בדיוק רלוונטיים: הראשון מדבר על בריטניה, ועל כ-38% רכבים אוטומטיים. לא מבוטל, אבל עדיין לא רוב. המאמר השני מתיחס לקנדה, לא בדיוק אירופה, והשלישי הוא מאמר דעה, לא סטטיסטיקה.

מכל מקום, הסטטיסטיקה הכלל אירופית מ-2016 מדברת על 30% רכבים אוטומטיים, כמובן שבסגמנטים היוקרתיים מדובר באחוזים הרבה יותר גבוהים ראו טבלה 4-11, עמ' 48 (אני חייב להסתייג, הסטטיסטיקה מ-2016).

בקיצור - אחוז המכוניות החידניות הנמכרות באירופה הולך ופוחת, אבל עדיין מדובר ברוב המכוניות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואולי הנחות המוצא שלנו הן נחלת העבר?

כי עושה רושם שגם באירופה הידנית, הגיר הידני מתלוצץ עם רופאיו.

https://carbuzz.com/news/even-in-the-uk-the-manual-transmission-is-on-the-verge-of-dying

הם מדברים על אנגליה ומסכמים:

the percentage of automatics compared to manuals went from 24.7% in 2012 to 37.7% in 2017

לא מתלוצצת עם רופאיה

כתבה מעניינת אבל גם היא לא מנבאת מוות: היא מדברת ספציפית על סדרה 3 שלא מוצעת יותר עם גיר ידני

ואז עוברת לדבר על גיר ידני באופן כללי: מזמינים ממש מעט ממנו בצפון אמריקה אבל הרבה בדרום אמריקה ובאירופה

הם מסיימים בפורשה: ב2018 פורשה החזירה את האפשרות לקנות gt3 עם גיר ידני בגלל ביקוש של לקוחות

מסביר למה אוטומט מודרני טוב יותר מידני בכמעט כל מובן, מכיר כמובן בעובדה שהוא יקר יותר

חוזר על זה שהביקוש בארה"ב כמעט ולא קיים (פעם היה 25%)

אגב, כתבה השניה והשלישית מציינים שגיר ידני נמכר היטב בארצות בהן יש חשיבות גדולה למחיר ולתמורה.

מוזר איך מסתדר עם נושא יוקר המחיה בישראל, מדינה בה זה אחד הנושאים החשובים על סדר היום ובה מקובל לטעון שמעמד הביניים

מתקשה לסגור את החודש. ואותו מעמד ביניים קונה כמעט אך ורק אוטומטיות גם במכוניות היותר נגישות.

למשל לסוזוקי בלנו הבדל של כ 20 אלף שקלים בין שתי הגרסאות וב2019 נמכרו 862 אוטומטיות ו73 ידניות

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

כבר בערך 25-30 שנה מספידים את התיבה הידנית וזה כשהאוטומטיות היו מפגרות לאללה. תיבות איטיות שגרמו לצריכת דלק גבוהה, 3 הילוכים עם יחסי העברה עצומים, קיקדאון היה לוקח חצי שעה.

אז hold your horses, זה לא יקרה כ"כ מהר. יש שווקים עצומים שנאמנים לה ויש לא מעט חובבים גם בלי נטיות ספורטיביות.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם חבל שאין כאן מבחר רחב של רכבים ידניים. שהדלק עלה בתחילת העשור בקרוב ל8 שקלים אנשים קנו בהמונים רכבים ידניים (ספארק דור ראשון שנכרה רק ידנית, אלטו שאולי חצי מהם ידניות,I10 ומשפחת 107/C1/IGO גם לא מעט). מצד חלק לא מבוטל מהנהגים כאן הם דבילים חסרי אחריות ומודעות לנהיגה אז אולי זה טוב שהם מעדיפים "אוטומט" אחרת כל שניה יכבו מנוע וידרדרו על אנשים בעליות ויצרו בעיות למינהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, כתבה השניה והשלישית מציינים שגיר ידני נמכר היטב בארצות בהן יש חשיבות גדולה למחיר ולתמורה.

מוזר איך מסתדר עם נושא יוקר המחיה בישראל, מדינה בה זה אחד הנושאים החשובים על סדר היום ובה מקובל לטעון שמעמד הביניים

מתקשה לסגור את החודש. ואותו מעמד ביניים קונה כמעט אך ורק אוטומטיות גם במכוניות היותר נגישות.

למשל לסוזוקי בלנו הבדל של כ 20 אלף שקלים בין שתי הגרסאות וב2019 נמכרו 862 אוטומטיות ו73 ידניות

באופן כללי לא מי יודע מה אוהבים את הסוזוקי בלנו, ואני מבין למה.

כבר בערך 25-30 שנה מספידים את התיבה הידנית וזה כשהאוטומטיות היו מפגרות לאללה. תיבות איטיות שגרמו לצריכת דלק גבוהה, 3 הילוכים עם יחסי העברה עצומים, קיקדאון היה לוקח חצי שעה.

אז hold your horses, זה לא יקרה כ"כ מהר. יש שווקים עצומים שנאמנים לה ויש לא מעט חובבים גם בלי נטיות ספורטיביות.

כל זה רלוונטי כל עוד אתה מדבר על עד 6 הילוכים, מ-7 ידני מתחיל להיות בעייתי.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שאני יודע ה7 הילוכים של פורשה די בסדר בסה"כ. לא יודע לגבי הקורבט היוצאת

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר קריאה מעמיקה של השרשור הגעתי למסקנה שבאמת כל ההתעסקות בדוושה הזו ובמיוחד בפקקים לא שווה את המאמץ.

הרכב הבא שאני קונה יהיה בלי ברקסים.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל במחיר נובע גם בגלל שהידנית בגימור GLS לעומת GLX של האוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר קריאה מעמיקה של השרשור הגעתי למסקנה שבאמת כל ההתעסקות בדוושה הזו ובמיוחד בפקקים לא שווה את המאמץ.

הרכב הבא שאני קונה יהיה בלי ברקסים.

לחתימה .לגמרי.

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

כל זה רלוונטי כל עוד אתה מדבר על עד 6 הילוכים, מ-7 ידני מתחיל להיות בעייתי.

6 זה באמת הקצה העליון, קרו לי לא מעט מקרים שהייתי משייט על חמישי בלי לשים לב.

7 אלו גם ככה מקרי קיצון לדגמים חזקים מאוד, לא משהו שיזלוג לדגמים עממיים.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

6 זה באמת הקצה העליון, קרו לי לא מעט מקרים שהייתי משייט על חמישי בלי לשים לב.

7 אלו גם ככה מקרי קיצון לדגמים חזקים מאוד, לא משהו שיזלוג לדגמים עממיים.

DSG כבר בא עם 7 הילוכים

יונדאי בתיבה כפולת מצמדים עם 7 הילוכים

בטוח שיש עוד דוגמאות אבל אין לי כוח לחפש ואני מאמין שהנקודה עברה

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DSG כבר בא עם 7 הילוכים

יונדאי בתיבה כפולת מצמדים עם 7 הילוכים

בטוח שיש עוד דוגמאות אבל אין לי כוח לחפש ואני מאמין שהנקודה עברה

לדעתי הוא דיבר על תיבות ידניות

Polo 9N 1.4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1675 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...