Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקרנות - איך אתם לוחצים על הקלאץ?

EliC25
שימו לב! השרשור הזה בן 1705 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן

בימים האחרונים הרגל השמאלית שלי התחילה להתעייף קצת בנסיעות עירוניות, בעיקר בקרסול.

שמתי לב שאני לוחץ על הקלאץ בצורה כזו שהעקב שלי 'מעוגנת' ברצפה, ועם שאר הרגל (כרית כף הרגל ואצבעות) אני לוחץ את הקלאץ על ידי לחיצה ותנועה במפרק הקרסול.

ניסיתי לשנות את ההרגל הזה וללחוץ כמעט עם כל כף הרגל בצורה כזו שכשאני נוהג, הרגל לא נמצאת ממש ליד הדוושה 'בהיכון' אלא מונחת ליד הדוושה על הרצפה, ובזמן העברת הילוך אני מזיז את כל הירך ולוחץ איתה, כך הקרסול מתעייפת לי פחות.

עניין אותי מה הדרך הנכונה יותר ללחוץ על הקלאץ, מאחר ויש פה אנשים רבים עם ידע נרחב, אשמח ללמוד יותר ולדעת גם איך חברי הפורום השונים לוחצים על הקלאץ ברכבם (מי שעוד נשאר עם 3 דוושות...)

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור כשהעקב באוויר, תוך שימוש בשרירי הירך והשוק ולא הקרסול

תפעול דוושת המצמד שונה מהותית מגז/ברקס

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניין של הרגל כנראה שנשאר משיעורי נהיגה עם מורה שלא לימד שום דבר :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שאני יודע העקב צריך להיות באוויר, ובכל מקרה גם אם העקב על הרצפה אני לא רואה צורך להשאיר את הרגל על הדוושה כשלא משתמשים בקלאץ'.

תתפלא, אבל ברכבים מסוימים הקלאץ' מספיק קצר שיהיה נוח להניח את העקב על הרצפה ואני יודע על כמה מורי נהיגה שמלמדים לנהוג ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניגוד למה שהאחרים אומרים, אם לא תקבע את העקב ברצפה (כמו שאני עושה) אתה:

א. תתקשה בלשלוט על הקלאץ יותר מכאשר העקב על הרצפה.

ב. תיצור לחץ באגן כי התנועה מאד לא טבעית וב99% תנוחת הישיבה בנהיגה גם ככה לא טובה.

בחירה שלך.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שאני יודע העקב צריך להיות באוויר, ובכל מקרה גם אם העקב על הרצפה אני לא רואה צורך להשאיר את הרגל על הדוושה כשלא משתמשים בקלאץ'.

תתפלא, אבל ברכבים מסוימים הקלאץ' מספיק קצר שיהיה נוח להניח את העקב על הרצפה ואני יודע על כמה מורי נהיגה שמלמדים לנהוג ככה.

אני לא משאיר את הרגל על הקלאץ חלילה, אלא בקרבתו כאשר העקב נמצאת עדיין על הרצפה באותו מנח, פשוט הכף רגל עצמה בצד.

כמובן שמדובר בתנועה עירונית... כשאני על הילוך קבוע הרגל על הרצפה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

הרגל שלי רוב הזמן מונחת על המסעד משמאל למצמד , כאשר צריך להחליף הילוך מחליף ומחזיר למסעד .

אחד הדברים האהובים עלי במסלול בערד ( עם 208 ) זאת הבלימה בקצה הישורת תוך כדי הורדת הילוך והחזרת הרגל השמאלית להצמדת הגוף לכיסא .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במהלך החיים שלי ניסיתי פחות או יותר כל שיטת לחיצת-קלאץ' אפשרית - עקב מקובע, עקב מורם, כף רגל על הדוושה, כף רגל על הדוושה המתה, על הרצפה, יו ניים איט.

בסופו של דבר, השיטה הכי נוחה היא שילוב של עקב מקובעת על הרצפה עם העברה של הרגל לדוושה המתה מהר ככל האפשר.

כשאתה לוחץ על הדוושה, אין בעיה לעשות את זה בכל שיטה שבא לך. אבל כשאתה משחרר אותה עדיף שתעשה את זה ע"י שימוש בשרירים קטנים ככל האפשר כדי לאפשר שליטה יותר עדינה על הדוושה. הרבה יותר קל לעשות תנועה עדינה עם השריר שנמצא בפרונט של השוק מאשר עם הארבע ראשי העצום והגס שנמצא בירך.

מעבר לזה, אלה שרירים, ומדובר בעניין של הרגל (habit, לא the leg), כדי להימנע מכאבים מה שהכי חשוב זה לא להפעיל לחץ על השרירים כשהרגל "נחה". כלומר להניח אותה או על הדוושה המתה או על הרצפה על העקב כשהיא בתנוחה נייטרלית. מאותה סיבה שכאשר אתה יורה בשכיבה, אתה נח על העצמות ולא על השרירים. ומהצד השני, לדאוג להפעיל אותה כדי שהשרירים יתרגלו.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי תמיד העקב על הריצפה בזמן הלחיצה, אחרת קשה לדייק בזמן השיחרור ולייצר תנועה חלקה

כנ"ל אצלי. העקב תמיד על הרצפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחילת נסיעה עקב על הרצפה להתחלה חלקה,תוך כדי נסיעה איך שיוצא.

מעולם לא שמתי לב לזה :shock:

עוד שנתיים כשתהיה בגילי..... תשים לב

סתם, במידה והסחוס בקרסול שלך יגווע לאט לאט מבעיה מולדת, אתה בהחלט תנסה למזער כאבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד שנתיים כשתהיה בגילי..... תשים לב

סתם, במידה והסחוס בקרסול שלך יגווע לאט לאט מבעיה מולדת, אתה בהחלט תנסה למזער כאבים.

פעם אחרונה שנהגתי על רכב ידני הייתה לפני שנה בדיוק.

והנסועה הכללית היא סביבות ה20 ק"מ בשבוע,נקווה שהסחוס ישרוד.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקב על הרצפה.

הבעיה שלך נובעתגם מכסא לא מכוון. תכוון אותו כך שהמשקל שלך לא יהיה על הגב אלא על הירך. השליטה בשרירי הרגליים תהיה יותר טובה ופחות מאומצת.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1705 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...