Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הענתיקה הראשונה שלי - חתלתול 204

EliC25

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

נראה שאז זה היה לא זול בכלל, מי משלם היום 200 שקל בצ'ק?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 203
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נכון. בהשוואה להיום, ב1989 270 שקל זה בערך 2000 שקל של היום (בהנחה שמשכורת חודשית הייתה נמוכה מ1000 שח)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש!

מה המטרה של הפיברגלס על הרצפה?

לחות ורטיבות לא מזיזות לפיברגלאס

להיט, תתחדש.

קנית דרך יד 2 או שיש פלטפורמות אחרות?

קניתי דרך אספן שמאוד קרוב אליי

אגב, גיליתי שבחלק האחורי של החשבוניות מהמוסך יש קמ רשום.

הבעלים אשכרה נסע רק 3 אלף קמ בשנה על הרכב, הקמ בשנת 1990 היה כמעט 120 אלף. כיום יש 160 אלף כאמור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

אז היום סוף סוף התפנתי לעבוד על הרכב, בצירופם של חן פרחי ויגאל.

אללה חלום סיכום יום:

בגדול בלי להרחיב יותר מדי :

פירקנו רדיאטור, אלטרנטור ומשאבות קלאץ ובלם מרכזית. על הדרך גילינו בעיות בחלקים נוספים שגם ישלחו לשיפוץ או החלפה:

גומיית איטום פלאנג קרועה

ברגים שנגזרו מהתושבת העליונה ומהפלאנג

צינור רדיאטור עליון ובאנדים חדשים

רצועת אביזרים שהיא בסדר אבל אם כבר אז כבר.

קצת הרחבה:

אום תחתון שמחבר את הרדיאטור לגוף הרכב לא רצה להשתחרר, הגענו למצב של חילוץ עם גאבקה... והאום כמעט ונהיה עגול. בסופו של דבר הצלחנו לחלץ עם בוקסה והרבה כח רצון.

כמו שכתבתי 2 ברגים נגזרו בפירוק תושבת עליונה ופלאנג (הברגים שקרובים לפלאנג, כנראה מהחום והרטיבות..)

כמו כן הוחלף מכסה מילוי שמן.

אעדכן בהמשך בהתפתחויות20191108_130333.jpg20191108_130324.jpg20191108_130315.jpg20191108_112552.jpg20191108_101048.jpg20191108_093328.jpg20191108_092344.jpg20191108_085608.jpg20191108_085603.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משאבת קלאץ עליונה גם פורקה ושופצה.

שלושת המשאבות עברו ניקוי וצביעה.

המיכל פלסטיק לא מתאים, כרגע הזמנתי מserie04 מיכל חדש לפי מקט (ישנה צינורית שמזינה את משאבת הקלאץ שלא קיימת במיכל שברשותי)

הרדיאטור עבר ניקוי ואשתמש בחומר איטום של wurth בהמלצת בעל המקצוע שמתעסק בשיפוץ של הרדיאטורים (תיקון שלו יכול להגיע ל2000 שח וצפונה). אם למישהו יש ניסיון עם החומר אשמח לשמוע.

מעבר לכך, אני מחפש גם מישהו שיכול לתקן את הרצפה שמרקיבה לגמרי...20191110_191612.jpg20191110_114913.jpg20191111_230125.jpg20191111_230103.jpg20191111_230052.jpg20191111_225953.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

מה עושים לרדיאטור שזה צריך לעלות 2000 ש"ח?

עשו אצלי הלחמה כולל פירוק המיכלים בצד ב-250 ש"ח והבנאדם אמר לי שביום שאצטרך החלפה של החלק הפנימי כולו, זה יעלה כ-900 ש"ח.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו שהבעיה היא ברשת, והרשת ברדיאטור הזה יקרה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין ברדיאטורים וחלקיהם.. מעבר לכך הוא אמר שגם אם רק יטפל בנזילה מהדוד, החימום על מנת לפרק את הדוד עלול לגרום לבעיות חדשות..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עושה רושם שהגעת ל"בעל מקצוע" עצלן .

אבל החלפת רשת נחושת ( הזמנה לפי מידה אצל בשן רדיאטורים ) יכולה להגיע לסכום הזה .

יש חומרים שבאמת מצליחים לאטום נזילות קלות ( וגם קצת יותר ) , לא מכיר את החומר של וירט אבל מניח שהוא מוצר טוב טאוד - כמו כל המוצרים מבית וירט .

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

בשן על אותו רדיאטור נתנו הצעות של 1700 ו-5000₪.

גם לי נראה שהמכונאי הנ"ל קצת מתעצל ומתמחר גבוה עבודה שבעצמי קיבלתי עלויות נמוכות יותר, כפי שכתבתי למעלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי מה הקשר לעצלן? דווקא בחור מאוד מקצועי שפינב לי שעה מזמנו בלי לקחת שקל.

הדיבור היה כזה:

החלפת רשת 1600-1800 שקל, בדיוק כפי שאמרת אצל בשן, ודוד שצריך הלחמות - באיזור ה600 שקל, ושחבל להוציא על זה כסף ובשביל רכב אספנות אפשר לשים את החומר של ווירט.

אני מתלבט אם להתקין תרמוסטט ברכב או להשאירו פתוח, הצעות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

איזה מהלך מוזר יש לרצועה, מה היא מסובבת חוץ מאלטרנטור?

לדעתי אם אתה רוצה להחזיק את הרכב הרבה זמן, לא כדאי להתפתות לפתרונות חלקיים. כדאי להשקיע פעם אחת ולקבל שקט לשנים רבות, מאשר לעשות קומבינה על קומבינה ולא לדעת מתי משהו יקרוס.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, אבל מצד שני להביא את הרכב למצב נסיעה לתקופה זה ךתרון טוב, עד שיהיה תקציב לשפץ רדיאטור או שאמצא רדיאטור כזה במחיר נורמלי... או לחילופין להתאים רדיאטור אחר.

הרצועה מניעה את האלטרנטור והמניפה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

לגבי בשן זה היה רדיאטור של אלפא סוד, שתי הצעות שונות. למה? לא יודע.

המחירים שציינת מניסיוני גבוהים בערך בכפול, אבל יש גם ענייני גיאוגרפיה ולא ניכנס לזה.

לא מכיר את החומר של וירט, אשמח לקישור להכיר.

אבל אם יש משהו שלא הייתי מקל בו ראש ברכב ישן, זהו הרדיאטור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...