Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נתקעו בי מאחורה, אף מוסך לא מוכן לתקן, תחושת אי אמינות מהשמאי

שימו לב! השרשור הזה בן 1700 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

דייהטסו סיריון 2010 יד 4 עם עבר בליסינגמסבת לגז 155,000 ק"מ.

ביטוח חובה +צד ג'.

לפני כשבועיים לראשונה בחיי הייתי מעורב בתאונת דרכים.

הזדחלתי בפקק ולפתע נתקעו בי בחוזקה מאחורה. נהג הרכב הפוגע הצטער ומודה באשמה. הרכב מלבד פגיעות פח נוסע ומתנהג כרגיל.

פניתי לחברת הביטוח שלי והם המליצו לי על מספר מוסכי הסדר ועל רשימת שמאים שבאופן אקראי בחרתי מתוכה. 3 מוסכים לא הסכימו לתקן בטענה שהנזק גבוה או גבולי מ60% משווי הרכב.

החלטתי שאני לא מנסה עוד לתקן את הרכב אלא אקנה רכב חדש יותר ואקבל את המקסימום האפשרי מהביטוח.

השמאי הנחמד שלי מתעקש שאחפש עוד מוסכים כי זה "הדבר הכי טוב בשבילך"

1. אשמח לדעת מה התהליך שעלי לעשות על מנת לקבל את מה שמגיע לי מהביטוח של הנהג שפגע בי?

2. מסקרן אותי לדעת ממה נגזרת משכורתו של השמאי ולמה הוא כל כך מתעקש שאתקן את הרכב?

תודה רבה מראש

"ישמור אותי האל מפני האמונה"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הקשר לביטוח שלך?

ביטוח חובה - נזק גופני (שאני מקווה שאין לך).

ביטוח צד ג' - נזק למישהו אחר (שלא רלוונטי, התאונה באשמת הנהג השני - צד ג').

ביטוח מקיף (שלהבנתי אין לך) - נזק לרכב שלך.

לכן למה מעורב הביטוח שלך בכלל?

1. אם החלטת לתקן, קח שמאי מטעמך שישמור על האינטרסים שלך, שיבדוק את הרכב ויעריך את הנזק.

אם הנזק גבולי וקרוב למצב של אובדן להלכה - תשקול אם עדיף לך אובדן להלכה (הביטוח לוקח את הרכב שלך, נותן לך מחירון על הרכב, אתה יכול לדרוש החזר יחסי על הרישוי השנתי או עדיף לך תיקון.

אם הנזק נמוך מאובדן להלכה - תמצא מוסך שלך שיתקן את הרכב, את החשבוניות על תיקון + שמאות + הוצאות נוספות (אם הרכב נמצא נניח יום במוסך, אז חשבוניות של מוניות לעבודה וחזרה וכו') תגיש לביטוח של הנהג השני.

אם הנזק גבוה מאובדן להלכה לדעת השמאי שלך (שהתפקיד שלו לשמור על האינטרס שלך, לא של מישהו אחר) - תוותר על הרכב, תקבל מחירון והחזר יחסי על הרישוי השנתי ותקנה רכב אחר.

2. אם החלטת לא לתקן - קח שמאי מטעמך שיקבע את מה שהמוסכים אומרים (אבל זה לא בסמכותם לקבוע, זה בסמכות השמאי) שהנזק גבוה מ-60% ואת הרכב תעביר לביטוח של הנהג השני תמורת מחירון ואחרי זה תבקש החזר יחסי של אגרת רישוי.

לעניין השמאי והמשכורת שלו - הוא לא מקבל אחוזים לפי הנזק שהוא קובע, הוא מקבל כסף פר שמאות, האינטרס שלו נקבע לפי מי שמשלם לו את השמאות, אם זה שמאי של חברת הביטוח שלך (צד ג'? למה הם מעורבים בכלל?) - האינטרס שלו הוא לטובת חברת הביטוח (אולי זה עולה בקנה אחד עם האינטרס שלך, אולי לא, לך תדע).

אם זה שמאי של חברת הביטוח של הנהג השני - האינטרס שלו כמובן לטובת חברת הביטוח השנייה.

אם זה שמאי שלך, שמקבל ממך צ'ק (שבכל מקרה תקבל עליו החזר מחברת הביטוח של הנהג השני, זה חלק מהתיק, עם הגשת חשבונית כמובן) - האינטרס שלו לטובתך

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל מההתחלה

החלטת שאינך רוצה את הרכב יותר

קח שמאי שלך שידאג לאובדן גמור או אובדן להלכה

רק זכור

חברת הביטוח של הצד הפוגע תוריד לך על הליסינג , אם לרכב היו ירידות ערך מתאונות קודמות ( ניתן לבדוק היום באתר חברות הביטוח )וצריכה לשלם עבור מערכת הגז ( שאת זה השמאי צריך להוסיף לשומה ).

ואת ערך הרכב + הוצאות השמאי אתה דורש מחברת הביטוח של הצד הפוגע.

ככה פשוט

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה חברים

אז זהו שהשמאי שלי (שבחרתי בצורה שרירותית לגמרי) כל הזמן מנסה לדחוף אותי לתקן את הרכב ואם לא אז למכור לאיזה מגרש ואת היתר לדרוש מהביטוח.

יש הצדקה למהלך הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש את אלי אמרן בפורום

ייתן לך שירות טוב יותר

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהמשך לסיפורנו, השמאי שלי טוען שלפני הפניה לביטוח צריך למכור את הרכב למגרש ואת ההפרש בין המחירון לבין מה שקיבלתי במגרש לתבוע מהביטוח.

ישנה חובה כזאת? זה תהליך נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אמור לקבל את הדוחות לפני ששילמתי לו?

אני באמת מנסה להבין למה הוא כל כך רוצה למכור את הרכב למגרש והאם זה לא יכול לפגוע בי בתביעה מול הביטוח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
אני אמור לקבל את הדוחות לפני ששילמתי לו?

לא. אבל לא הוא זה שקובע מה יקרה עם הרכב. הוא רק קובע מה נפגע, מה לתקן וכיצד ומה העלויות. ואם סך העלויות מעל 50% משווי הרכב הוא "אבדן להלכה" ואם מעל 60% "אבדן מלא". אבל הוא לא קובע "תמכור למוסך ואת היתרה תתבע מהבטוח".

נראה שהרכב אבדן להלכה, ושהשמאי מנסה להקטין את הנזק לחברת הבטוח בצורה הזו.

ולכן - דרוש ממנו שיסביר מה החליט ומה אחוזי הנזק והאם אבדן להלכה. לא רוצה ? תגיד לו שאתה מעיף אותו ותביא שמאי אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהמשך לסיפורנו, השמאי שלי טוען שלפני הפניה לביטוח צריך למכור את הרכב למגרש ואת ההפרש בין המחירון לבין מה שקיבלתי במגרש לתבוע מהביטוח.

ישנה חובה כזאת? זה תהליך נכון?

לא, זה גם לא תהליך נכון בהכרח, עקרונית חברת הביטוח צריכה לתת לך את שווי הרכב ולקחת את הרכב (או מה שנשאר ממנו).

אתה יכול להפחית ממחיר המחירון עלות מסוימת ולהשאיר את הנבלה אצלך, אבל זה תהליך שאתה צריך ליזום.

לא נשמע לי שהשמאי מנסה להגן על האינטרסים שלך.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1700 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...