Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לגבי פטישון

Metaleon
שימו לב! השרשור הזה בן 1610 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתמול נתקלתי בכלי מעניין Bosch GSB 120 Li - זו מברגה - מברגה\מקדחה עם פונקציית מקדחה רוטטת. עולה בהום סנטר בערך 50 ש"ח יותר מכלי דומה בלי הרטט (GSR 120, שיש לי בבית), ושוקלת 100 ג'' יותר. אין לי ניסיון עם הכלי, אבל בני רכש אותו כמתנת פרידה מקולגה פורש.

כמו שלי.

עדיין לא מצאתי שימוש למצב פטיש שלה. אפילו עוד לא ניסיתי אותו בכלל :wink:

כאמור, אין לי הכלי הזה. אבל ה-B&D העתיקה בהחלט שימשה אותי מפעם לפעם במצב הפטיש. למשל תליית מתקן לטלויזיה או מתלה כביסה על קירות בטון. לכן, אם לא היו לי כלים בבית, בהחלט הייתי שוקל רכישת כלי כזה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 81
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נו בדיוק, אז עוד נקודה נוספת לפטישון עם חוט.

לא תצא מזה. :-)

הפוך, כלי חוטי לעולם יהיה מוגבל בהרבה מכלי אלחוטי, בטח כזה עם סט של 2 סוללות טובות​ כמו הבוש הכחולה.

ואני אפילו לא נכנס לעניין הגודל של הכלי, בוא נראה אותך גיבור גדול מבריג בתוך ארון בגדים או מזנון עם פטישון חשמלי.

רוב הסיכויים שאתה והפטישון תהיו בזווית עקומה לבורג ותהרסו את הראש של הבורג.

נשגב מבינתי מי מתכנן להבריג עם פטישון, זה טעות בערך כמו להבריג בדלת זכוכית עם אימפקט.

זה מסוג הדברים שאתה תעמוד בצד ותגיד "לא, אין מצב שהוא/היא הולך/ת לעשות את זה".

המטרה היא לא למידה. המטרה היא שימוש ביתי. את הרוב המוחלט של המטלות שלי אני מבצע עם 12V, אבל לפעמים, לעיתים נדירות, אני יותר מבסוט מהכח של ה-14.4 שלי (שכבר לא מיוצרת עוד בבוש). יותר קל, אז למה לא. ומאחר ורוב האנשים רוצים "יותררר כחחח11!1!!!1!", זו סוג של המלצה טבעית- גם לאלו שרק לומדים, לשימוש מזדמן ופחות מיומן, הרבה יותר קל להבריג עם 18V מאשר עם 12V- פחות זמן. זה מאד מאד "בגדול" ובקווים כלליים ביותר.

הרבה יותר קל להבריג עם 40V, אבל שוב עניין עלות-תועלת.

נתעלם לרגע משבירת התקציב שהלכה פה למעלה, ב-900 שקל, 18V קונה לך בוש כחולה עם חבילת דיבלים.

אתה מתעלם באלגנטיות מהפטישון שהמלצתי עליו בלב שקט, שעולה 300 ש"ח ויותר חזק מהמקדחה המקצועית של בוש שעולה אותו הדבר ונותן יותר פתרונות.

אני לא מכיר את הכלים הסיניים, אני עובד עם פטישון בוש כחול ומקיטה תכלת, אני כמובן לא ממליץ על כלי שאני לא מכיר.

אם אתה מכיר פטישון סיני מומלץ ב-300 שקל - תפאדל, רווח נקי לנטלי לקחת פטישון במקום המקדחה עם הלימה.

וכשזה עדיין בתקציב - אני לגמרי בעד.

מה שאני אומר זה שאני נגד להחליט למישהו לשבור תקציב בלי סיבה ממש ממש טובה, ומצד שני לתת לו פתרון גרוע באותו תקציב.

לפני כמה שנים, קניתי לעצמי תוף כבל מאריך 25 מטר עם 4 שקעים.

יש שיקראו לזה אוברקיל.

אני גורס שזו אחת הקניות הטובות ביותר שעשיתי אי פעם.

יש לו מקום קבוע וידוע, כך שאני לא מאבד אותו; מספיק ארוך בשביל לחבר אותו בקצה אחד של הבית ולעבוד בקצה השני; יכול להוריד אותו מהחלון ולעבוד על האוטו עם שואב או משהו (אם הייתי רוצה...)- רק יתרונות.

הציל אותי כבר כמה פעמים. בהחלט מכפר על החיסרון של כלי חוטי.

גמני הייתי שמח מאד לאחד נטען לשימוש הביתי שלי. אבל... לא מוצדקת הוצאה על מקיטה במעל 1K לשימוש הקטן שלי. פטישון סיני ב-300 מצויין לי. פחות נוח מחוטי איכותי יותר, עוד פחות נוח מנטען, אבל פשרה מצויינת.

גם לי יש אחד כזה, זה מקטין את החיסרון של כלי חוטי, לא מבטל אותו.

כמובן גם שגודל הכלי החשמלי (במקרה הזה פטישון לעומת מברגה מקדחה נטענת) מפריע בהמון מקרים, ראה מה כתבתי להאנס למעלה.

בדיוק כמו שאמר הברווז.

אז תוסיף כבל מאריך עם תוף של 25 מטר. או 15 מטר אם אתה לחוץ במזומנים. ותגיע לכל נקודה בבית ממוצע.

קרא מה כתבתי להאנס, התחפרת בעמדה גרועה ואתה מעמיק את הבור עוד יותר עם המלצות גרועות מאוד.

ל-99% מהבתים - לקנות כלי ראשון פטישון זה החלטה גרועה כמעט כמו לקנות אימפקט.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוך, כלי חוטי לעולם יהיה מוגבל בהרבה מכלי אלחוטי, בטח כזה עם סט של 2 סוללות טובות​ כמו הבוש הכחולה.

בבתים שנמצאים בשיפוץ והחשמל מנותק, כן. לכל השאר, אין הגבלה. להיפך. החוטי יותר חזק מהנטען, והסוללה לא תיגמר לך באמצע העבודה. כשאתה על סולם. ואם יש לך עוד אחת היא בארגז כלים. שבאוטו. שבחנייה. ואתה במגדל בקומה 30. עדיין על הסולם...

ואני אפילו לא נכנס לעניין הגודל של הכלי, בוא נראה אותך גיבור גדול מבריג בתוך ארון בגדים או מזנון עם פטישון חשמלי.

נשגב מבינתי מי מתכנן להבריג עם פטישון, זה טעות בערך כמו להבריג בדלת זכוכית עם אימפקט.

זה מסוג הדברים שאתה תעמוד בצד ותגיד "לא, אין מצב שהוא/היא הולך/ת לעשות את זה".

איפה ראית שמישהו כתב שהוא מנסה להבריג עם פטישון?...

הרבה יותר קל להבריג עם 40V, אבל שוב עניין עלות-תועלת.

נתעלם לרגע משבירת התקציב שהלכה פה למעלה, ב-900 שקל, 18V קונה לך בוש כחולה עם חבילת דיבלים.

אפילו יותר קל להבריג עם כלי פניאומטי שצריך קומפרסור. לגופו של עניין, המלצתי על מה שאני הייתי עושה היום, עם הידע שיש לי, מניסיוני האישי.

אני לא מכיר את הכלים הסיניים, אני עובד עם פטישון בוש כחול ומקיטה תכלת, אני כמובן לא ממליץ על כלי שאני לא מכיר. לגיטימי לחלוטין!!!

אם אתה מכיר פטישון סיני מומלץ ב-300 שקל - תפאדל, רווח נקי לנטלי לקחת פטישון במקום המקדחה עם הלימה.

וכשזה עדיין בתקציב - אני לגמרי בעד.

מה שאני אומר זה שאני נגד להחליט למישהו לשבור תקציב בלי סיבה ממש ממש טובה, ומצד שני לתת לו פתרון גרוע באותו תקציב.

אם הפטישון הזה היה פתרון גרוע, לא הייתי ממליץ עליו.

גם לי יש אחד כזה, זה מקטין את החיסרון של כלי חוטי, לא מבטל אותו.

כמובן גם שגודל הכלי החשמלי (במקרה הזה פטישון לעומת מברגה מקדחה נטענת) מפריע בהמון מקרים, ראה מה כתבתי להאנס למעלה.

כמו? בשביל קדיחה בארון, יש מברגות. עץ, בכל זאת. יש מקומות מסויימים (נישות צורתיות) שבהן זה אכן יהווה מגבלה, אבל אלו יחסית נדירים.

קרא מה כתבתי להאנס, התחפרת בעמדה גרועה ואתה מעמיק את הבור עוד יותר עם המלצות גרועות מאוד.

ל-99% מהבתים - לקנות כלי ראשון פטישון זה החלטה גרועה כמעט כמו לקנות אימפקט.

בוא ונחשוב על זה קצת אחרת.

כשרק קיבלת את הרישיון, ותלית את השלט נהג חדש, האם הדבר הראשון שעשית היה לצאת לנסיעה בנס הרים\בית אורן- או לכבישים "סטנדרטיים" שיחסית קל לנהוג בהם?

כשהתחלת לעשות כושר, האם חיפשת קודם כל מקום עם עליות קשות לעשות בהם ריצות או שבחרת בפארק שטוח?

המלצה על מקדחה ככלי ראשון למשתמש ביתי, היא לא בהכרח נכונה. היא די הגיונית, אבל כשאפשר באותו התקציב להתארגן על כלי שמקל עליך מאד בקדיחות (שמשתמש חדש לא מבין אפילו שיש הבדל, ולחלוטין יש הבדל!!!), זה לדעתי עדיף.

כן, גם אני התחלתי עם מקדחה.

את הפטישון קניתי כשהבנתי שנמאס לי להילחם בקדיחות עם מקדחה.

תרגום- מקדחה קשה. פטישון קל. :wink:

אני יודע שזה הולך נגד היגיון קונבנציונאלי, אבל זה הדבר היותר נכון מבחינה מעשית.

הפטישון יכול לקדוח בקלות בחומרים קשים, לשאר החומרים אפשר להסתפק גם במברגה (גבס\עץ וכו'). לכן זה השילוב המומלץ מבחינתי למתחילים.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבתים שנמצאים בשיפוץ והחשמל מנותק, כן. לכל השאר, אין הגבלה. להיפך. החוטי יותר חזק מהנטען, והסוללה לא תיגמר לך באמצע העבודה. כשאתה על סולם. ואם יש לך עוד אחת היא בארגז כלים. שבאוטו. שבחנייה. ואתה במגדל בקומה 30. עדיין על הסולם...

לא יודע מה איתך, הסוללה השנייה תמיד טעונה ונמצאת בארגז הכלים של המברגה עצמה, הכי הרבה לרדת כמה שלבים בסולם, להחליף סוללה ולהמשיך כאילו כלום.

איפה ראית שמישהו כתב שהוא מנסה להבריג עם פטישון?...

אם זה קו המחשבה ,

אז בתקציב הזה הייתי קונה פטישון חשמלי עם פוטר מתחלף של מקיטה או מקביל ניתן להשיג במבצעים בסביבות - 750 - 700 ש"ח

מוסיף לזה סט ביטים טוב ב 100 ש"ח וסט מקדחים טוב.

ואולי נשאר קצת כסף גם למברג פיליפס 2 טוב.

בפטישון כזה יכול לבטל גם את מצב ההלימה ולקבל מקדחה רגילה.

עם זה ניתן לעשות כמעט הכל.

מברגה / מקדחה נטענת בתקציב כזה תהיה פינוק. את הקניה הזאת הייתי שומר לפעם הבאה.

רוב העבודות בבית יהיו קדיחה של חורים בבטון ופחות בעץ / מתכת. או עבודות הכוללות הברגה מרובה

אלא אם אתה בונה דק , למשל, במקרה כזה התקציב שלך חייב לגדול.

אלא אם כן הכוונה היא להבריג הכל עם פיליפס 2, הכוונה שלו היא לפטישון עם פוטר בלבד.

משמע להבריג בסופו של דבר, עם פטישון.

אפילו יותר קל להבריג עם כלי פניאומטי שצריך קומפרסור. לגופו של עניין, המלצתי על מה שאני הייתי עושה היום, עם הידע שיש לי, מניסיוני האישי.

כן, אבל באלגנטיות התעלמתם לחלוטין מעניין התקציב, היא נתנה תקציב של 900 שקל, שצריך לתת מענה לכמה שיותר צרכים בבית.

אם הפטישון הזה היה פתרון גרוע, לא הייתי ממליץ עליו.

מקבל את זה, אתה בניגוד לאחרים לא שינית את התמהיל של הקנייה אלא החלפת את המקדחה החשמלית (בוש כחולה) בפטישון חשמלי (סיני).

לי אין נסיון עם הכלי ולכן המלצתי רק על מה שכן יש לי נסיון איתו.

וגם כתבתי שאם אכן הפטישון הסיני טוב אז אני מצטרף להמלצה שלך בלב חפץ.

כמו? בשביל קדיחה בארון, יש מברגות. עץ, בכל זאת. יש מקומות מסויימים (נישות צורתיות) שבהן זה אכן יהווה מגבלה, אבל אלו יחסית נדירים.

אבל מה עושים אם לקחו את ההמלצה של ירון וצריכים לקדוח (או להבריג אפילו) בעץ, ויש רק פטישון עם פוטר בארסנל?

אני אפילו לא נכנס לעניינים תפיסתיים ש"אם יש לך רק פטיש בארגז הכלים, מתישהו הכל נראה כמו מסמרים".

בוא ונחשוב על זה קצת אחרת.

כשרק קיבלת את הרישיון, ותלית את השלט נהג חדש, האם הדבר הראשון שעשית היה לצאת לנסיעה בנס הרים\בית אורן- או לכבישים "סטנדרטיים" שיחסית קל לנהוג בהם?

כשהתחלת לעשות כושר, האם חיפשת קודם כל מקום עם עליות קשות לעשות בהם ריצות או שבחרת בפארק שטוח?

המלצה על מקדחה ככלי ראשון למשתמש ביתי, היא לא בהכרח נכונה. היא די הגיונית, אבל כשאפשר באותו התקציב להתארגן על כלי שמקל עליך מאד בקדיחות (שמשתמש חדש לא מבין אפילו שיש הבדל, ולחלוטין יש הבדל!!!), זה לדעתי עדיף.

כן, גם אני התחלתי עם מקדחה.

את הפטישון קניתי כשהבנתי שנמאס לי להילחם בקדיחות עם מקדחה.

תרגום- מקדחה קשה. פטישון קל. :wink:

אני יודע שזה הולך נגד היגיון קונבנציונאלי, אבל זה הדבר היותר נכון מבחינה מעשית.

הפטישון יכול לקדוח בקלות בחומרים קשים, לשאר החומרים אפשר להסתפק גם במברגה (גבס\עץ וכו'). לכן זה השילוב המומלץ מבחינתי למתחילים.

אני איתך לגמרי, הסיבה היחידה שירדתי מפטישון מראש היא תקציבית בלבד.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה איתך, הסוללה השנייה תמיד טעונה ונמצאת בארגז הכלים של המברגה עצמה, הכי הרבה לרדת כמה שלבים בסולם, להחליף סוללה ולהמשיך כאילו כלום.

ככה צריך להיות... שורה תחתונה, נטען פשוט יותר נוח לשימוש מחוטי. אבל, למשתמש ביתי אין צורך בנטען.

אלא אם כן הכוונה היא להבריג הכל עם פיליפס 2, הכוונה שלו היא לפטישון עם פוטר בלבד.

משמע להבריג בסופו של דבר, עם פטישון.

וואלה, פיספסתי את זה.

כן, אבל באלגנטיות התעלמתם לחלוטין מעניין התקציב, היא נתנה תקציב של 900 שקל, שצריך לתת מענה לכמה שיותר צרכים בבית.

מקבל את זה, אתה בניגוד לאחרים לא שינית את התמהיל של הקנייה אלא החלפת את המקדחה החשמלית (בוש כחולה) בפטישון חשמלי (סיני).

בלי להתעלם כלל מעניין התקציב :wink:

לי אין נסיון עם הכלי ולכן המלצתי רק על מה שכן יש לי נסיון איתו.

וגם כתבתי שאם אכן הפטישון הסיני טוב אז אני מצטרף להמלצה שלך בלב חפץ.

אבל מה עושים אם לקחו את ההמלצה של ירון וצריכים לקדוח (או להבריג אפילו) בעץ, ויש רק פטישון עם פוטר בארסנל?

אני אפילו לא נכנס לעניינים תפיסתיים ש"אם יש לך רק פטיש בארגז הכלים, מתישהו הכל נראה כמו מסמרים".

לא רק. צויין מראש שהרצון הוא ל-2 כלים.

אני איתך לגמרי, הסיבה היחידה שירדתי מפטישון מראש היא תקציבית בלבד.

היה פה שירשור שפתחתי לקראת או בעקבות הקנייה של הפטישון, ועוד כמה שבהם דיברתי עליו.

למי שמעוניין, שווה לעשות חיפוש.

שורה תחתונה, אותו הכלי עבד אצלי קשה בתקופת היותי עצמאי גם בחציבות בבטון (דבר שהוא לא מיועד לעשות) ושרד יפה- אז קניתי בשקט אחד לעצמי אחרי שהישן נותר אצל השותף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקדחה מברגה אין שום טעם לקנות חוטי היום, ומסיבה זו אין אפילו מבחר של כלים כאלה.

אתה אולי היחיד פה כמוני שנצמד לתקציב

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.

תעשו הפרדה;

פטישון זה לא מברגה - ומברגה היא לא פטישון.

מבחינת כלים נטענים:

השוק המקצועי נתמך על ידי כלים 220V בעיקר.

באופן יחסי לנטענים, הם יותר זולים (וחזקים) ולכן הם נותנים תמורה מעולה לכסף. מבחינת אורך חיים - זה תלוי... סה"כ בשימוש מושכל אלו כלים אמינים וטובים (גם נטענים וגם חשמליים) אבל זה גם עניין של מזל.

אם משווים כלי מול כלי באותו התקציב - ה 220V יהיה חזק יותר.

עכשיו תיקחו את קטגוריית הנטענים ותחצו אותה ל-2:

מברגות - וכל היתר.

מברגות כבר מזמן הגיעו לבשלות ולכן גם אם תרצה, רוב הסיכויים שלא תמצא מברגה חשמלית בתפוצה של מברגות נטענות.

כאן כבר יש לנו סוללות חזקות, קלות, טעינה מהירה ופריקה אפסית בזמן שהן לא עובדות.

מדובר בכלים סופר חזקים שיכולים לעבוד המון שעות בלי בעיה. גם כלים פשוטים NO NAME עם סוללות ליתיום וכד' יפגינו ביצועים טובים מאוד למשתמש הביתי.

ביתר הקטגוריות יש לנו בעיית הספקים שהיא בדרך לפתרון.

עם העליה ל 20V - חלק מהבעיה הזו נפתרה. גם קיבולת הסוללה השתפרה (בעבר היה מקובל לראות סוללות של 1.3Ah) אבל היום 2Ah זה כבר המינימום, ולכל יצרן יש את האג'נדה שלו (3A, 4A וכד'). חלק מהיצרנים כבר התחילו לחבר סוללות בטור\מקביל בשביל עוד זרם ומתח וחלקם כבר יצאו עם סוללות של 5.0Ah ולבוש יש כבר כמה שנים POWER PACK של 8.0Ah שנראה כמו פאוץ'.

יש כלים נטענים (כמו פטישון למשל) במחירים סבירים (1000-2000 שח) אבל חזק זה לא (בין 1J ל-2J במקרה הטוב). רק לצורך השוואה, כלי פשוט של 600-700 שח של בוש\מקישה\דהוולט יתן לך 3J בקלות.

הפטישונים הנטענים המקצועיים זה אטמוספירה אחרת לגמרי (תתחילו מ 2500-3000 ומעלה לפטישון "כמו שצריך").

מי שתולה מדפים ומתקין מקלחונים - יכול בקלות להסתפק בפטישון נטען של עד 2000 שח עם 1.5-2J. בשביל 6 חורים "בקטנה" לכל מקלחון - לא צריך כלי מטורף או חזק במיוחד, זה עושה את העבודה.

מי שעושה שיפוצים וצריך כלי עבודה חזק שיעבוד הרבה (וגם זול), יסתפק ללא בעיה בפטישון בוש 800W עם 3J באיזור ה 600 שח (שליש מחיר).

התחום כבר הולך לכל הכיוונים האפשריים של כלים נטענים - והיום יש כבר הכל:

משחזת זווית, משור עגול, משור ג'יגסו, פנסים, מסורי שרשרת, מפוחים, משור חרב, אקדח סיכות\מסמרים (נפוץ בארה"ב), מערבלי צבע, מלטשות, פרוג'קטורים, מולטיטול וכו' וכו' - והכל תחת אותה קורת גג של היצרן (אותה סוללה מתאימה לכל הסט).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא התקציב.

אין ויכוח שפטישון יקדח בבטון בצורה קלה יותר ממקדחה רוטטת.

לדעתי ניתן היה להסתפק במקדחה רוטטת כחולה של בוש ומברגת ליתיום מחברה איכותית (מקיטה/בוש).

לי יש מברגה 9.6v של מקיטה ואחת של בוש 12v ושתיהן מספיקות לרוב השימושים שניתן לחשוב עליהם בבית.

הברגה לקירות/רהיטי איקאה/תיקונים ברכב וכו').

אני לא מצליח לראות עדיפות לכלי של 18v למשתמש הביתי, אלא רק חסרונות.

סוללה יותר גדולה משפיעה לרעה על משקל הכלי, גודלו הפיסי ונוחות השימוש שלו.

לכן המלצתי על מברגה של מקיטה/בוש קטנה עם פוטר וקלאץ' בתקציב של 600-550 ₪. זה די והותר לרוב השימושים.

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשו הפרדה;

פטישון זה לא מברגה - ומברגה היא לא פטישון.

אני עשיתי את ההפרדה, אני לא זה שהמלצתי לקחת בתקציב פטישון ומברג פיליפס 2 ידני.

מברגות כבר מזמן הגיעו לבשלות ולכן גם אם תרצה, רוב הסיכויים שלא תמצא מברגה חשמלית בתפוצה של מברגות נטענות.

זה בדיוק מה שכתבתי בדיוק הודעה אחת מעליך.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק, יש היום סוללות של 12 אמפר וכמו שאמרת, כל כלי שעולה על הדעת כיום היום עם סוללות. אפילו מסור שרשרת של מילוואקי ששקלתי לקנות. יש לי גינה לא קטנה וכלי כזה יכול להיות בהחלט שימושי למי שאין לו כוח לכלים מוטוריים.

למילוואקי יש פטישון נטען עם 4 ומשהו ג'אול שעולה בערך 1400 שקל (בחו"ל, כולל משלוח ומכס) אבל ללא סוללות. זה אוברקיל לגמרי למשתמש הביתי אבל לבעלי מקצוע אני חושב שהתחום ממש התפתח ושווה לקנות כלי כזה ולקבל את הנוחות במחיר ממש נוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למילוואקי יש פטישון נטען עם 4 ומשהו ג'אול שעולה בערך 1400 שקל (בחו"ל, כולל משלוח ומכס) אבל ללא סוללות.

הסוללות והמטען עולים ים כסף, לכן כדאי לקחת בחשבון שאם הגוף עולה לבדו 1400 שח, עם הסוללות והמטען אתה יכול להוסיף עוד 50% בערך על המחיר הזה (לעיתים גם יותר).

צריך לקחת בחשבון שסוללות אומר גם משקל, ולכן אם אני משווה פטישון נטען של בוש (2.6 ק"ג) שנותן לי 1.7J מול פטישון בוש 800W 220V ששוקל 2.7 ק"ג אבל נותן לי 3J, יש כאן הבדל משמעותי ביחס עוצמת ההלימה משקל.

פטישון של דהוולט, נטען, שמגיע לעוצמת הלימה של 2.7J עולה 4500 ש"ח (מגיע עם סוללות 18V\54V 6.0Ah).

בעניין המשקל - הכלי של דהוולט שוקל *מעל* 4.5 ק"ג (תבין שבמונחים של כלים חשמליים, זה מתקרב למשקל של פטיש חציבה קטן שמשקלו הבסיסי נע באיזור 5.2-5.6 ק"ג ומנפק לך עוצמת הלימה מקסימלית של 13-15J !!!!).

כמו שאמרתי קודם לכן (ושנינו הסכמנו על זה): מברגות בצד אחד - וכל יתר הכלים בצד השני. יש עוד זמן...

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, סוללות ומטען יעלו עוד סכום לא מבוטל אבל מה שאני אומר הוא שאם כבר יש לך סט של כלים נטענים (ולרובנו יש היום, אני לא מדבר עליכם הבעלי מקצוע) אז לרכוש פטישון נטען ב1000 שקל, לדעתי עדיף על פטישון חוטי ב600.

זה הפטישון המדובר אגב, 4.5 ג'אול ב1300 שקל מאמזון. לדעתי מחיר מעולה, המחירים בארץ יקרים להחריד אבל עם הנוחות של הזמנה מחו"ל היום אני לא רואה סיבה לקנות דברים כאלה בארץ.

https://www.amazon.com/Milwaukee-2715-20-Fuel-Rotary-Hammer/dp/B00OTXQW2O/ref=sr_1_1?keywords=Milwaukee+2715-20&qid=1573727944&sr=8-1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פטישון נטען ללקוח ביתי (חובבן) זה לדעתי מיותר. זה כובל אותו לסוללות (שאין לדעת כמה זמן יחזיקו אצלו) ומביא אותו לכלי חלש יותר באופן משמעותי.

דווקא במקרה הזה אני עדיין בעד להמליץ על פטישון חשמלי - ומברגה על סוללות. מבחינה תקציבית והיצע המכשירים על המדף, זו הבחירה האולטימטיבית (גם לחובבן וגם לבעל מקצוע).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר מדברים על סוללות, מצורפות תמונות של הסוללה של בוש שלי בת פחות מ-3 שנים שהפסיקה לעבוד. מדובר על סוללה אחת מתוך 2 שהגיעה עם מברגה והייתה בשימוש ביתי בלבד, אולי מספר פעמים בודד בחודש לרוב בעבודות ברמת קושי סבירה, ולעיתים רחוקות שימוש קצת יותר אינטנסיבי (דאגתי גם לעבוד ברוטציה עם זוג הסוללות), אפילו לא הגעתי למצב שסוללה נגמרה עד הסוף בשימוש.

attachment.php?attachmentid=524592&d=1573755723

batt_5.jpeg

batt_4.jpeg

batt_3.jpeg

batt_2.jpeg

batt_1.jpeg

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים נופלים על "לימון", ואין מה לעשות.

3 שנות שירות, זה לא כל כך הולך ברגל.

הסוללות האלו הן בעלות אורך חיים מוגדר וקבוע, אבל גם הסוללות עצמן (תאי 18650) לא חפות מפגמים בייצור שגורמים להן להפסיק לעבוד מהר מהצפוי.

ה-14.4 שלי אצלי כבר כ-5 שנים למיטב זכרוני, והכל שם תקין.

מה שכן. קח בחשבון- הסוללות האלו מסוכנות! אקסטרא זהירות כשאתה מתעסק איתן בצורה הזו. בלי טבעת על היד, ותשומת לב מוחלטת למה שאתה עושה- אם כבר החלטת לפרק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...