Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם חברות הליסינג חושבות שכולם מטומטמים או שאולי רק לי יש פרצוף של טרף קל?

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 1682 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ואצלי בחברה חישבתי ומצאתי שהעלות של לקיחת רכב ליסינג היא כ-4,150 ש"ח לחודש (כולל הפסד זכיות פנסיוניות) והחלטתי שזה ממש לא משתלם

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זה מאוד אינדיבידואלי, בחלק מהחברות יש הפחתה מהברוטו, בחלק יש הפחתה חלקית, ובחלק אין בכלל.

בחלק זה כולל הטבות כמו שכתבתי ובחלק אין (לפעמים אפילו יש מסלולים, אצלנו יש מסלול 3000 ליטר בשנה כולל כביש 6 ואירוע ביטוחי בשנה, ומסלול 2000 ליטר ללא כביש 6 וכל אירוע ביטוחי בתשלום השתתפות עצמית)

וזה עוד לפני חישובי המס, ההטבות הסוציאליות וכו' שהן לגמרי אינדיבידואליות.

זה אומר בסוף שאין תשובה אחידה וכל אחד צריך לעשות את החישוב שלו.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חישוב יפה ..

שים לב שה 18 אלף ש"ח עלות הדלק בחישוב שלך זה החברה שלך משלמת ולא חברת הליסינג.

לא ברור כמה מתוך ה 42 אלף ק"מ שאתה עושה הם פרטיים או כחלק מהמרחק בין הבית לעבודה או כחלק מנסיעות העבודה שלך.

בחוזי ההיי- טק הישנים היה סעיף שאם לא לוקחים רכב מהעבודה אז זכאים להחזר הוצאות נסיעה , שהם בערך שקל לק"מ (לברוטו) בהתאם למרחק מהבית לעבודה.

גם אצלך אני מאמין שיש סעיף דומה..

לא יודע מה רמת השכר שלך, מה מקובל אצלכם ... אבל ברור שברמות שכר מסויימות זה הופך להיות סמל סטאטוס.

ובשביל 1300 ש"ח בחודש... כדאי להשתלב כמו כולם ולא להיות חריג...

זה עלול לפגוע בך הרבה יותר מ 1300 ש"ח בחודש (בשידרוג שכר או בבונוס או בחלוקת האופציות)..

אני דווקא רוצה לדבר על מי שמקבל 20,000 ברוטו לחודש או פחות ומציעים לו לקחת רכב....

ולא כולם יכולים לנצל 3,000 ליטר שנתי .....

אני מחזיק קורולה פרטית כבר 4 שנים - 70,000 ק"מ .

עלות 130 - שווי כיום נניח 70 (לא מתכוון למכור - זה סתם בשביל הספורט )- ירידת ערך 15 לשנה.

ביטוח - חובה ומקיף 3500 לשנה.

אגרת רישוי - 1599

דלק - נעשה לפי 1:12 ולפי 6 ש"ח ליטר - 36,000 ש"ח ל4 שנים - 9,000 לשנה

טיפולים - פחות מ 600 ש"ח לשנה עד כה.

צמיגים - החלפה אחת - 1400 ש"ח

מה המחיר השנתי 15 ירידת ערך , 5 טסט וביטוח - 9 דלק ו 1 טיפולים וצמיגים .

25 אלף ש"ח לשנה .

2000 ש"ח לחודש...

אם הייתי ב 48 חודשים האלה לוקח כמוך רכב ליסינג , הייתי משלם 1300 ש"ח יותר כל חודש.

וזה היה מצטבר ל 60 אלף ש"ח ..

אז נכון.. אני לא מתרגש אחרי שנתיים שמחליפים לי את הרכב (אצלך בטח מחליפים אחרי שנתיים עם ק"מ כזה).

נכון.. אולי תיפול עלי הוצאה מטורפת של גיר חדש או מנוע חדש .. ב 11 אלף ש"ח..

אני בטוח ששנה חמישית עם הרכב הזה תעלה לפי פחות מ 25,000 ש"ח, ואתה שוב תשלם 40,000 על השקט הנפשי.

ולי יש את האופציה להחזיק את הרכב 6 שנים ואז בכלל ההוצאה השנתית עליו תרד פלאים.

וגם אצלי יש 2 רכבים בבית ... וגם אנחנו נוטים לקחת את הקורולה מתי שאפשר .. לא בגלל שהדלק בחינם ..

אלה שפשוט הרכב השני שותה דלק כמו יין .. 1:5 ביום טוב..

ואלו רכבי הליסינג שהיו לי:

ניסן טראנו קצרה ידנית - 1999

רנו מגאן - 2001

קורולה 2003 - קניתי אותה אחרי 3 שנים ומכרתי אותה ב 2015!!

קורולה 2006

מאזדה 5 2008 .

מאז נגמלתי ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם מתוך ה-42 בערך 33-34 היו עבודה-בית, השאר פרטי, היום אני כבר לא עושה 42 אלא "רק" 25 בממוצע, מתוכם בערך 14 עבודה-בית.

ולמה אמור לשנות לי שה-18 אלף יוצאים מהכיס של החברה ולא של החברת ליסינג? זה כסף שלא יוצא מהכיס שלי זה מה שמשנה לי.

כשהייתי גר רחוק ולא הייתי עם ליסינג קיבלתי החזר הוצאות עד לתקרה (נדמה לי באיזור 500 שקל לחודש), היום אם אני מוותר זה סד"ג של נראה לי 10 ש"ח ליום, בערך 240 שקל לחודש.

ברור שיש כאלה עם רמת שכר נמוכה יותר כמו 20 אלף, וכתבתי כבר שיש תוכניות שונות (אפילו אצלנו), וכל אחד חייב לעשות את השיקול שלו, אין תשובה אחידה.

אגב ככל שהשכר ברוטו יותר נמוך (בטח מתחת ל-15712 ש"ח ברוטו אחרי ההפחתה) ליסינג פחות משתלם.

ככל שאחרי ההפחתה אתה רחוק מתקרות הפטור של קה"ש וביטוחי מנהלים ופנסיה וכו' אתה במצב שליסינג יכול להיות לך משתלם.

בחישוב שלך התעלמת מעלות הרכב עצמו, שווה כרגע 70 אלף שמאיפה הגיעו?

אגב תופתע, את הולוסטר שהייתה קודם החלפתי אחרי 4 שנים (מיוזמתי, הצריך אישור מיוחד), אני לא מאלה שרץ כדי להחליף כל 3 שנים כדי להגיד החלפתי.

מסרתי אותה עם מעל 130K (שנתיים וחצי של 42K שנוצלו היטב, ועוד שנה וחצי של בערך 25K).

לסיכום הכוונה שלי הייתה שלהגיד קטגורית זה לא משתלם, זה לא נכון באותה מידה כמו להגיד שקטגורית זה כן משתלם, זה סופר-אינדיבידואלי

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיון התרחק מהנושא המקורי, אבל הנושא מזכיר בדיוק מה שקרה לי לפני בערך חודשיים.

כשחיפשתי מכונית חדשה הרבה זמן מצאתי ביד2 סטפווי בנזין ידנית למכירה באחד ממגרשי חברות ההשכרה. למרות שחיפשתי את הדיזל החלטתי לנסוע ולנסות אותה כי היא הייתה בסניף שמאוד קרוב אליי לבית.

התקשרתי, קבעתי פגישה מעכשיו לעכשיו, ונסעתי לראות אותה. מגיעים לרכב והסוכן מציע ישר לצאת לנסיעה. כמובן שאני אומר לך שזה ייקח כמה דקות ואני בוחן את כל הרכב מסביב ומתחת למכסה המנוע. מסתכל על מיכל המים והוא ריק. מראה לנציג והוא מנסה לחפש "איש טכני" (כי כמה קשה זה למלא קצת נוזל קירור). כשהוא לא מוצא אחד כזה הוא אומר לי 'יאללה, בוא נצא לנסיעה'. כשאמרתי שזה עלול לפגוע ברכב הוא אמר שיהיה בסדר. מבחינתי כבר וויתרתי על הרכב אבל רציתי להרגיש אם הדגם מספיק חזק אז יצאנו. הנסיעה עברה בשלום וחוזרים לשבת לדבר על המחיר כי הייתי סקרן בכמה ייתנו את הנבלה ששוכבת אצלם כבר הרבה זמן.

מתיישבים, מראה לי מחירון יבש, מפחית לי סכום כלשהו שאני לא זוכר ואומר לי שזו ההצעה הסופית. בתגובה אני מחשב את המחירון פחות ירידת ערך של רכב השכרה, וזה יוצא זול יותר בכמה אלפי שקלים. הוא נשאר בשלו וטוען שאין לו לאן לרדת.

מצחיק שהם חושבים למכור רכב עם שוק כל כך חלש (ועוד ברמת הטיפול שלהם) במחיר גבוה מהמחירון שלו.

קקטוסולר ידנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יודע מה עוד לא משתלם לעשות?להביא ילדים,תעשה טבלת אקסל וזו חתיכת הוצאה.

לא השוויתי רכב לילד מן הסתם,אבל לא הכל בחיים זה טבלאות אקסל.

נוח לך לקנות רכב,לבריאות.

אל תנסה להוציא את כל השאר מטומטמים.

מחר נהג ישחק בטלפון,אתה תעצור ברמזור והוא ייכנס בך והקורולה שלך כבר לא שווה 70 אלא 50.

או שתשאיר את הרכב בחניה בחוץ ואיזה משאית תעבור לך על כל הצד בלי להשאיר פרטים,יהיה תענוג למכור אותה.

לי יותר נוח לשלם עוד קצת כל חודש ולא לדאוג מזה,ולא לדאוג מק"מ.

שקט נפשי שווה כסף.

ובליסינג אני לא חייב לקחת את הקורולה האפורה,יש לי אופציה לרנו מגאן שתהיה יותר חזקה ומרווחת ולא אכפת לי כמה תעלה עוד 3 שנים.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שיש לך פרצוף של טרף קל (מקווה שלא האפשרות השניה).

יד 2 מוצף ברכב הנ"ל.

לא כל כך, מעבר לעובדה שמדובר באותן מודעות שפשוט מתפרסמות מדי יום, רובן המכריע הוא של דגמי סטיישן יוצאי ליסינג עם קילומטראז' מרשים מאוד, מכוניות כאלו מיד פרטית עם עבר פחות מייגע הן לא בדיוק חזיון נפרץ.

עריכה אחרונה על ידי רועי5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזיר לדיון המקורי וטיפה מקפיץ,

פורסם בעיתון ידיעות של השבת, פיג'ו 308 sw 2015 מלובינסקי, ב650 ₪ לחודש ל60 חודשים(בלי מקדמה ובלי בלון בסוף וגם בלי ריבית) שנתיים טיפולים ושנתיים אחריות(לא יודע מה היא כוללת) יוצא בסך הכול 39,000 וזה פחות ממה שהציעו בלובינסקי לפות"ש. נראה שווה

Sent from my Pixel using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 חודשים קנינו מלובינסקי 308 סטיישן עם 113000 ק"מ ב39,900 לאחר שווידאתי שהחליפו לה טיימינג.

אחרי כחודשיים המנוע איבד שמן, כ ליטר ל1000 ק"מ.

אחרי 13,000 מהקניה החליפו מנוע באחריות (אני בחרתי לשלם 7000 ש"ח למנוע חדש במקום 2000 ש"ח השתתפות עצמית למנוע משופץ/מפרוק).

השרות במכירה ולאחר המכירה של לובינסקי היה נהדר, המוסך המרכזי הוא זוועה.

למרות התקלה ותוספת התשלום עבור המנוע אני חושב שזו קניה טובה, האוטו מתאים לנו, נוח וחסכוני.

כשאחליף את האוטו אחזור כנראה ללובינסקי, לא בטוח שאקנה שוב פיזו.

אני מכיר באופן אישי חברה גדולה שהחזירה ללובינסקי כמות גדולה של 308 מליסינג שהסתיים (רוב הנהגים היו שמחים להשאר עם ה308).

קניות ונסיעות טובות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדובר במנוע 1.2 טורבו, אז סביר להניח שמדובר בבעיה של ה- LSPI.

כתבו עליה כבר המון דפים..

כעיקרון מדובר על הצתה מוקדמת, כאשר הבוכנה עדיין לא הגיע לקצה העליון שלה.

במקרה הגרוע, חלק מהבוכנה נשבר והמנוע קורס.

במקרה הזה, כנראה רק נפרצה טבעת האטימה , בטח הייתה ירידה בהספק המנוע ואכילת שמן גבוהה.

למזלו הוא קיבל מנוע חדש בתוספת קטנה יחסית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

korola שלום,

לפי התאור שלך אני לא בטוח שזה המקרה מכיוון שלא הייתה ירידה בהספק שאני הרגשתי גם לאחר שהוחלף המנוע לא הרגשתי שינוי, צריכת הדלק בנתיים גם נראית יציבה, בבדיקה במוסך הנזילות בצילינדרים היו 5%, 8%, 20% (יכול להיות שהם שכחו צילינדר אחד? :) )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליסינג משתלם למי שזה משתלם לו: כאשר העלות החודשית הסטטית של העסקה (עם כל הבוכהלטריה המתבקשת), גוברת על העלות הממוצעת של החזקת אותו רכב בשוק הפרטי.

כשהנסועה היומית שלי היתה 90 ק"מ הלוך ושוב ליום וזה רק רק לעבודה, אז זה היה סבבה.

בימים אלה, הנסועה שלי לעבודה היא כ 10 ק"מ הלוך ושוב, ולפחות יומיים בשבוע אני בכלל עובד מהבית, אז אין מצב שהמספרים יסתדרו לטובת ליסינג.

החברים שנהנים לספר לכולם כיצד עסקת הליסינג חוסכת להם אלפי שקלים בשנה, רק מוכיחים שהאוצר צודק כשהוא הולך ומעלה את שווי השימוש, כיוון שמיסוי לא שיוויוני הוא אם כל חטאת. ואני מקווה שפקידי האוצר ישימו לב לאושר הרב שמפוזר כאן בשל עיוות המס ויתקנו את הקומבינה.

מצד שני, לפני שמתנפלים עלי, מן הסתם יש לאזן את ההוצאות גם מהצד השני כלומר, מי שהנסועה שלו ברכב ליסינג נמוכה יחסית, ראוי שאף זה יתבטא במיסוי העסקה.

כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1682 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...