Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מי אשם בתאונה שבסרטון לדעתכם

שימו לב! השרשור הזה בן 1685 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לגבי מה רואה בעל הרכב המצלם קטונתי אבל

המצלמה רואה במשך מספר שניות רב את הרכב היוצא רק עם איתות שמאלה.

האיתות הימני מוסתר ורק לקראת ההתקרבות ממש רואים כי שני הוינקרים עובדים.

בדקתי טוב, אין שניה אחת בה היוצא לא היה עם 4 וינקרים בכל המקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ברור ש 4 הוינקרים עבדו כל הזמן אבל

העין שלך לא רואה זאת ובים שניה 6 לערך ועד 10 אתה רואה רק את הוינקר השמאלי

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אשמה ברורה של הרכב החונה, אם כי בעזרת יותר תשומת לב המצלם יכל למנוע את זה. הרכב החונה סטה לנתיב נסיעה של המצלם וזאת בלי איתות גם (עמד עם אורות אזהרה מהבהבים).

לצערי השופט במקרה כזה עדיין יפסוק אשם תורם כלשהו על הרכב המצלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לצערך? הבן אדם חלם ,הוא לא הסתכל על הכביש בוודאות.

כי הגורם לתאונה העיקרי פה הוא הרכב שסטה לנתיב שלו מהחניה והוא היחיד מבחינתי שצריך לשלם על הנזק. האם בעזרת יתר תשומת לב המצלם יכל למנוע תאונה? אולי. עדיין מי שעבר על החוק ושבגללו כל הסיפור הזה בכלל קרה זה הרכב שיצא מהחניה. אם לא הוא שום דבר מהסיטואציה הזאת לא היה קורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, הנהג שיצא מהחניה לא היה מודע לאורות חירום, הוא פשוט שכח לכבות אותם. כנראה לחץ על וינקר שמאלה והיה בטוח שזה מה שמצביע על הכוונות שלו.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקנה הזו השופטים מסתייעים כנגד נהגים כשאין משהו ספציפי טוב יותר

. (א) כל עובר דרך חייב להתנהג בזהירות.

(ב) כל עובר דרך חייב להתנהג באופן שלא –

(1) יקפח זכותו של אדם להשתמש שימוש מלא באותה דרך;

(2) יגרום נזק לאדם או לרכוש ולא יתן מקום לגרום נזק כאמור;

(3) יפריע את התנועה ולא יעכבנה;

(4) יסכן חיי אדם.

(ג) לא ינהג אדם רכב בקלות ראש או בלא זהירות, או ללא תשומת לב מספקת בהתחשב בכל הנסיבות ובין השאר בסוג הרכב, במטענו, בשיטת בלמיו ומצבם, באפשרות של עצירה נוחה ובטוחה והבחנה בתמרורים, באותות שוטרים, בתנועת עוברי דרך ובכל עצם הנמצא על פני הדרך או סמוך לה ובמצב הדרך.

כמובן שהאשם העיקרי הוא הרכב שיצא מהחניה אבל למצלם הייתה אפשרות למנוע את התאונה ולכן יוטל עליו אשם תורם

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, זה נראה נהיגה טיפוסית ישראלית, אני רואה שהנהג המצלם הגביר מהירות כדי לעבור ראשון ולא לצאת פרייר ולא לתת לרכב הכתום? אדום? להשתלב.

שופט יכול להגיד 50% על כל אחד, ויכול להיות שיגיד שהרכב המצלם יותר אשם תכלס..

אי אפשר לדעת היום.

לפי מה שאני מבין גם, רכב שרוצה להשתלב לתנועה אמור להמתין עד שיכול לעשות את זה בבטוח... אז יכול להיות שיגידו שהוא אשם..

לפעמים זה נראה בצורה מסויימת בסרטונים אבל אז מסתכלים על החוק שמחליטים משהו הפוך..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורקו - התקנה החלה על הרכב היוצא מהחניה היא:

66. לא יסיע אדם רכב שעמד או חנה בצד הכביש אלא לאחר שהבטיח כי אפשר להיכנס למסלול התנועה ללא סיכון או הפרעה לעוברי דרך; הוא ייכנס במהירות שאין בה כדי סיכון או הפרעה, לאחר שנתן אות כאמור בסימן ח'.

נהג הספלאש בהחלט לא התנהל לפי התקנה. להערכתי (וזו ספקולציה) כיון שהנהג המצלם היה בשטח המת של המראה שלו - וכאשר המצלם התקרב הספאש עצר. אבל גם המצלם התעלם מתנועתו של הספלאש, ובכך הפר את חובת הזהירות שאותה הביא ישה שתו הודעות מעלי.

שני הנהגים אשמים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך, כתבתי את זה בעברית יותר נמוכה חח.

אבל פשוט לי זה נראה שהנהג המצלם נתן גז וזה כמו שכתבתי בתחילת הפוסט הקודם שלי, לא אומר שאני צודק, פשוט אומר שזה נראה ככה.

זה הכל :-)

Enviado desde mi SM-G975F mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שעין המצלמה היא עין דג 360, זה לא מחייב שעיני הרכב המצלם יכלו גם להבחין בה יוצאת

וגם

כלומר מצד אחד לא בטוח שהנהג הפוגע ראה בכלל את הרכב המשתלב, מצד שני הוא היה אמור להבחין שהוא עם 4 וינקרים ?

הסרטון די ברור :

עבירה של הנהג המשתלב, חוסר עירנות (נראה כמו טלפון) של הנהג הפוגע שהיה יכול למנוע את התאונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם

כלומר מצד אחד לא בטוח שהנהג הפוגע ראה בכלל את הרכב המשתלב, מצד שני הוא היה אמור להבחין שהוא עם 4 וינקרים ?

הסרטון די ברור :

עבירה של הנהג המשתלב, חוסר עירנות (נראה כמו טלפון) של הנהג הפוגע שהיה יכול למנוע את התאונה.

לפי מה זה נראה כמו טלפון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי זה שלא היתה שום תגובה - לא ניסיון לבלום, לא ניסיון להתחמק. אבל אולי זה לא טלפון אלא מבט שמאלה באותו הרגע. ואולי באמת יש פערים בין זוית הצילום לנקודת מבט של הנהג.

אני לא בטוח שכדאי לצרף את הסרטון לתביעה, כל עוד הנהג של הרכב החונה לא ממציא סיפורים שלא היו.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי הגורם לתאונה העיקרי פה הוא הרכב שסטה לנתיב שלו מהחניה והוא היחיד מבחינתי שצריך לשלם על הנזק. האם בעזרת יתר תשומת לב המצלם יכל למנוע תאונה? אולי. עדיין מי שעבר על החוק ושבגללו כל הסיפור הזה בכלל קרה זה הרכב שיצא מהחניה. אם לא הוא שום דבר מהסיטואציה הזאת לא היה קורה.

ולכן כמעט בטוח שבמשפט הרכב הכתום יהיה האשם בתאונה, והרכב השני יהיה עם אשם תורם (משמע אשם, אבל פחות) בגובה מסוים, מהסיבות שפירטתי למעלה זה כנראה יהיה אשם תורם גבוה עד כדי 100% (משמע הרכב השני גרם לתאונה, ולרכב המצלם יש אחריות תורמת מלאה, משמעות כספית זה 50% מהנזק לכל צד).

לדעתי, הנהג שיצא מהחניה לא היה מודע לאורות חירום, הוא פשוט שכח לכבות אותם. כנראה לחץ על וינקר שמאלה והיה בטוח שזה מה שמצביע על הכוונות שלו.

זה עדיין לא פוטר אותו מלתת ז"ק, להיפך, זה רק מראה שהבנאדם עסוק במשהו אחר, אולי מדבר בטלפון אולי במוזיקה, כי יש קולות של איתות 4 וינקרים, והוא פשוט התעלם מהם או לא שמע אותם.

לדעתי, זה נראה נהיגה טיפוסית ישראלית, אני רואה שהנהג המצלם הגביר מהירות כדי לעבור ראשון ולא לצאת פרייר ולא לתת לרכב הכתום? אדום? להשתלב.

שופט יכול להגיד 50% על כל אחד, ויכול להיות שיגיד שהרכב המצלם יותר אשם תכלס..

אי אפשר לדעת היום.

לפי מה שאני מבין גם, רכב שרוצה להשתלב לתנועה אמור להמתין עד שיכול לעשות את זה בבטוח... אז יכול להיות שיגידו שהוא אשם..

לפעמים זה נראה בצורה מסויימת בסרטונים אבל אז מסתכלים על החוק שמחליטים משהו הפוך..

לא ראיתי הגברת מהירות, למעשה אני רואה פשוט המשך תאוצה רגילה וליניארית לחלוטין, כמו שכתבתי למעלה, כאילו הרכב השני פשוט לא קיים.

לא סביר שהשופט יגיד שהרכב המצלם אשם עם אשם תורם של הכתום בגלל התקנה שהביא ספריאל למעלה, היא לא נותנת יותר מדי מרחב פעולה לשופט בקביעת האשם, אבל המצב נותן מרחב פעולה מלא לשופט בנושא אשם תורם, ולדעתי הוא ינצל אותו כנראה עד תום.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1685 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...