Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תערוכת ז'נבה 2020

dorsht
שימו לב! השרשור הזה בן 1685 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

אני שוקל לטוס לתערוכה ולטייל בקטנה בז'נבה על הדרך.

הייתי שמח אם מישהו היה ויכול להגיד איך התערוכה ביחס לתערוכה בפרנקפורט?

כמה ימים כדאי להקדיש לתערוכה?

כמה ימים כדאי להקדיש לטיול בעיר?

מבחינת חברות תעופה - מי טס לז'נבה בטיסות ישירות?

תודה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• אחראי פורום

טסתי ב-16' ו-18' עם חברים, חלקם גם כותבים פה. פעמיים עם איזיג'ט (למעשה אותה טיסה בדיוק), היו בסדר גמור.

לא הייתי בפרקנפורט אך להבנתי היא קטנה ממנה אך בפני עצמה לא קטנה ויש הרבה לראות.

המלצה שעשינו פעמיים - באנו ביום הראשון לתערוכה (יצא שזה חמישי), הוא מתחיל מאוחר יותר אז עולה חצי מחיר ודי דליל שם.

בנוסף באנו ביום שאחרי ליום מלא שהוא עמוס למדי. להמחשה - ביום הראשון נכנסתי לאלפין A110 והיה לי מספיק זמן לגבש ולהמציא תירוצים לאשתי למה אני ממש חייב כזאת; ביום השני ראיתי אותה מרחוק פשוט כי עשרות אנשים באופן קבוע הקיפו אותה.

כלומר יום וחצי מספיקים כדי להקיף כל מה שיש שם.

מבחינת העיר האטרקציות בודדות ולא ניצלנו אותן אלא נסענו לצרפת לפעילויות מוטוריות.

עריכה אחרונה על ידי RK

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לז'נבה ישיר טסות אלעל ואיזיגט.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

חבל, אני רוצה לטוס עם ה-A340 של סוויס לפני שייצא משירות.

טסתי ב-16' ו-18' עם חברים, חלקם גם כותבים פה. פעמיים עם איזיג'ט (למעשה אותה טיסה בדיוק), היו בסדר גמור.

לא הייתי בפרקנפורט אך להבנתי היא קטנה ממנה אך בפני עצמה לא קטנה ויש הרבה לראות.

המלצה שעשינו פעמיים - באנו ביום הראשון לתערוכה (יצא שזה חמישי), הוא מתחיל מאוחר יותר אז עולה חצי מחיר ודי דליל שם.

בנוסף באנו ביום שאחרי ליום מלא שהוא עמוס למדי. להמחשה - ביום הראשון נכנסתי לאלפין A110 והיה לי מספיק זמן לגבש ולהמציא תירוצים לאשתי למה אני ממש חייב כזאת; ביום השני ראיתי אותה מרחוק פשוט כי עשרות אנשים באופן קבוע הקיפו אותה.

כלומר יום וחצי מספיקים כדי להקיף כל מה שיש שם.

מבחינת העיר האטרקציות בודדות ולא ניצלנו אותן אלא נסענו לצרפת לפעילויות מוטוריות.

תודה.

פחות מעוניין לנסוע לצרפת אלא לטייל בעיר עצמה. כשאתה אומר אטרקציות בודדות, כמה ימים אתה חושב שהיית מקדיש לעיר עצמה?

עריכה אחרונה על ידי RK

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוויס מפעילה לארץ את ה330 וה777 ולא את ה340, בתקופות מסוימות בטיסת לילה הם הפעילו אפילו 321 רגיל.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודות יפות בז'נבה, העיר העתיקה, שעון הפרחים (הגן האנגלי), גן ה"בסטיון" עם קיר הרפורמציה, מרכז האו"ם,

רח' חנויות היוקרה (ולרוב עם הרבה מכוניות יוקרה) "רו דו רון" ו"רו דו מרשה", שיטוט לאורך גדות האגם ועוד.

אני מאמין שתמצא המלצות באתרים כמו למטייל וכו'.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

noknok - נדמה לי שלא מזמן הפעילו לארץ A340 (בשבת האחרונה כמדומני), לפי מה שמדברים בחורף יופעל הרבה פעמים ה-A340.

רפי - תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

תודה.

פחות מעוניין לנסוע לצרפת אלא לטייל בעיר עצמה. כשאתה אומר אטרקציות בודדות, כמה ימים אתה חושב שהיית מקדיש לעיר עצמה?

לא התעכבתי על מה שיש לעיר להציע (חוץ ממסעדות) כי המטרות היו אחרות. מעבר למה שרפי המליץ גם sperial העלה לאחרונה רשמים מהעיר, חפש על היוזר שלו.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בג'נבה בדיוק לפני חודש.

טסתי עם אל-על על נקודות. ההלוך על 739, החזור על 738. מדוייק מאד (איחור בסדר גודל של 5 דקות, מגבלות היורוקונטרול), מושבים יחסית מרווחים, ב-739 מערכת בידור על בסיס WiFi. בחורף הם מפעילים לפעמים רחבי גוף. אולי גם בארועים מיוחדים - הבן שלי חזר לפני שבוע ממילאנו, באותו שבוע אלעל הפעילו בקו בטיסות הבוקר 772 ו-744 (בדרך כלל זה 739). יתרון עצום של הטיסה באלעל הוא שעות הטיסה, בעיקר בהלוך: אתה יכול לעשות צ'ק אין (או, לפחות, להפקיד את המזוודות באחסנה במלון) בשעה 11, ולצאת לטייל בעיר. החזרה גם היא בשעה נוחה, אם כי אתה מפסיד בגלל צורך ללון בלילה האחרון בעיר. אני פתרתי זאת על ידי החזרת הרכב יום לפני הטיסה, נסיעה בחשמלית ל-CERN וטיול שם, וחזרה לשדה, שם לקחתי את השאטל שנוסע למלון כל חצי שעה, מרחק של דקות אחדות.

אזהרה: שוויץ בכלל, וז'נבה בפרט יקרות!!!!!! (ואני חוסך בסימני קריאה).

העיר די קומפקטית. בנחיתה אתה מוציא כרטיס רכבת לעיר חינם (רק באולם איסוף המזוודות!!) - פשוט מקיש על המכונה שנמצאת ליד היציאה מהאולם. הכרטיס בתוקף למחלקה השניה -אבל אני נכנסתי בטעות לרכבת של המחלקה הראשונה (כיונו אותי עובדי הניקיון) ואף אחד לא שאל כלום. ניסעה של תחנה אחת (משהו כמו 10 דקות, ולי פחות) עד התחנה המרכזית של העיר.

כל מלון נותן כרטיסי נסיעה בתחב"צ של העיר (אוטובוסים, חשמליות ומעבורות בנהר\אגם) למשך ימי שהות.

מבחינת זמן המוקדש לעיר - בערך 3 ימים. אם תרצה אוכל לחפש את התוכנית שלי - אבל היא די פשוטה וכל אתר העוסק בתיירות - למשל visitacity - יתן לך תוכנית סבירה. כעקרון אתרים היסטוריים בעיקר בגדה הדרומית, להקדיש יום לאיזור של האו"ם (סיור מאורגן בתשלום שלך איזה 10 פרנק במקום, בדוק את הלו"ז כדי למצוא סיור באנגלית), מוזיאון הצלב האדום, גלריית אריאנה ולגן הבוטאני הסמוך. שים לב שהחשמלית לוקחת אותך לכיכר Nations עם המזרקה, אבל משם לארמון האום צריך ללכת איזה חצי ק"מ בעליה, והכניסה קצת נסתרת מאחורי האריאנה. אלה סוגרים קרוב ליום שלם.

עם הרקע שלך נסה להזמין מקום לאחד הסיורים ב-CERN, אבל, שים לב - ההרשמה נסגרת הרבה מאד זמן מראש, כך שאתה צריך להזמין מקום ברגע שיש לך תוכנית לטיול. אם לא תמצא מקום בסיור אתה יכול להסתפק במרכז המבקרים המושקע למדי. ההגעה בחשמלית.

אם תרצה לעבור לצד הצרפתי של הגבול אני ממליץ לך מאד על העיר Annecy ועל סביבותיה (שוב, קרא בסיכום שלי ושאל אם תזקק למשהו), ועל שאמוני שהפתיעה כמקום הזול ביותר לקניות בטיול שלנו. ממליץ מאד להזמין מקום מראש לעליה ברכבל (אנחנו עלינו ל-Aiguille du Midi, יש עוד רכבים אבל חלקם בשיפוץ בקיץ הנוכחי) וכיון שלא הזמנו מקום מראש היינו צריכים להמתין לא פחות מ-3 שעות לתורנו לעלות על הרכבל. העניין מסודר מאד, אבל צריך להביא בחשבון גם את הזמן וגם את העלויות. מצד שני, 3 השעות האלה נוצלו לטיול בעיירה ולקניות. הזמן על ההר הוא כשעתיים (בהקעה אתה מקבל כרטיס לירידה ברכבל). לא לוותר על step into the void (כלול במחיר, אבל מצריך עמידה בתור) הבעיה היחידה היא לחץ האויר הנמוך (תחשוב 13000 רגל), אתה מסתחרר או קצר נשימה אחרי מדרגות בודדות.

האכזבה היחידה שלי היתה הפריצה למכונית שלי (באתר תיירות בקרבת Annecy), אז אל תשאיר ברכב שום חפצי ערך, במיוחד לא ציוד צילום. לציין כי הרכב נשכר מ-Avis, ובקו התחתון, למרות כל הקיטורים, השירות היה בסדר גמור והחליפו לי רכב פעמיים (תאונה ופריצה),והכיסוי הביטוחי המורחב התגלה כמועיל מאד. אם הם באים בחשבון ממליץ לך להרשם לתוכנית הנאמנות שלהם (לא עולה כסף) ואז להזמין דרך האתר הישראלי, ולשים לב להנחות בסדר גודל של 13-14% בכרטיסי אשראי מסויימים (אם המבצע עדיין בתוקף). בכל מקרה - שכור רכב בחברה בין לאומית עם פרישה רחבה של סניפים, כדי שלא תצטרך לנסוע מאות ק"מ או להמתין הרבה שעות במקרה של תקלה\תאונה\פריצה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

noknok - נדמה לי שלא מזמן הפעילו לארץ A340 (בשבת האחרונה כמדומני), לפי מה שמדברים בחורף יופעל הרבה פעמים ה-A340.

רפי - תודה.

חה, מעניין ראיתי באמת שהופעלה טיסה אחת איתו לפני כמה ימים - אבל גם ראיתי שעדיין בחלק מהטיסות מפעילים את ה321 =\ חבל שהם יאבדו את היחודיות של המטוס רחב גוף לטיסות לאירופה.

בדצמבר מתוכננת לי טיסה איתם, מעניין אם אזכה לטוס ב340.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל - הייתי כבר בשוויץ בעבר, אני זוכר שהיא הייתה יקרה הרבה יותר מרוב המדינות בהן ביקרתי באירופה. אני לא מתכנן לשכור רכב נכון לעכשיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנמל התעופה של ג'נבה יש גם יציאה לצרפת, ועד כמה שהבנתי הצד הצרפתי מקושר היטב לצד השוויצרי בתחב"צ. גם זה שווה בירור.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל, אני רוצה לטוס עם ה-A340 של סוויס לפני שייצא משירות.

?

בתקופה של התערוכה בשנה הבאה, זה מיקס של A340, 777, A330 ללא A321 (כרגע לפחות).

אם אתה ממש רוצה לטוס איתם, הקונקשן בציריך קצר, אז אתה יוצא מפה ב5:20 ונוחת בג׳נבה ב10:20 שעון מקומי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טסתי עם אל-על על נקודות. ההלוך על 739, החזור על 738. מדוייק מאד (איחור בסדר גודל של 5 דקות, מגבלות היורוקונטרול), מושבים יחסית מרווחים, ב-739 מערכת בידור על בסיס WiFi. בחורף הם מפעילים לפעמים רחבי גוף. אולי גם בארועים מיוחדים - הבן שלי חזר לפני שבוע ממילאנו, באותו שבוע אלעל הפעילו בקו בטיסות הבוקר 772 ו-744 (בדרך כלל זה 739)..

זה שהטיסות שלך יצאו בזמן לא ממש רלוונטי למען האמת ולא אומר דבר על האם הטיסות של פותח השרשור יעמדו בזמנים :-)

לגבי מטוסים רחבי גוף, גם אם זה קורה זה עניין נדיר ביותר, ואישית לא ראיתי שום דבר מלבד 737 על הקו בשנים האחרונות.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר מצחיק, קיבלתי הודעה על החלפת טיסה לטיסה חזור שלי עם אלעל מלרנקה, המטוס בטיסה החדשה במקום ה737? דרימליינר - לטיסה של 55 דקות.

לגבי קונקשין בציריך לא כדאי להימנע מקונקשינים בטיסות כאלה? האמנם ציריך זה אחלה שדה תעופה לקונקשינים אבל זה עדיין נשמע מיותר - אם כבר בגלל מחיר אולי לבדוק רכבת מציריך לז׳נבה אם יש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...