Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוקטביה 2007 דיזל - תצרוכת סולר פתאומית גבוהה, לא מוצאים פתרון

Freak_Miky
שימו לב! השרשור הזה בן 1537 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נתחיל בזה שמדובר בסוג התקלות המעצבנות והמייאשות שאני לא אוהב, יכול להיות כל דבר אפשרי ואנחנו כמובן לא רוצים להחליף/לשפץ/לנקות כל רכיב עם קשר יחסי שמראה סימני בלאי ולא משפיע על התקלה באופן ישיר.

נכון להיום הרכב עומד על 265,000 ק"מ, טיפולים כמובן בזמן.

צריכת סולר ממוצעת במהלך 7 שנות בעלות בין תדלוקים 1:15.

צריכת הסולר הכללית הממוצעת לפי מחשב הרכב 6.5/100.

צריכת הסולר לפי מחשב הרכב בנסיעה בין עירונית 4.5/100.

צריכת הסולר לפי מחשב הרכב בנסיעה עירונית 6.5-8/100.

צריכת הסולר לפי מחשב הרכב בירידה הגעתי ל- 2/100.

הנ"ל נתונים מהזיכרון שקשה לערער בבעלות של 7 שנים,

מדובר בנתונים מאוד יציבים שגם כמה קיק-דאונים לא ישפיעו עליהם.

בסופו של דבר גם מסתדר עם הנתון הממוצע המדויק בין תדלוקים.

לפתע הרכב התחיל לצרוך 1:11 , 1:10 בין תדלוקים (עם צריכה כזו אין לי סיבה להחזיק ברכב). גם במחשב הרכב הצריכה השתנתה די בהתאמה, אתמול לפנות בוקר קריר בנסיעה רציפה מהצפון למרכז בלי פקקים (מצב אידאלי) המחשב הצליח להראות בסוף הנסיעה(!) בלחץ 6.2/100 (הייתי מצפה ל- 4/100 ומטה בלי מאמץ מההיכרות שלי עם הרכב). בנסיעות עירוניות המחשב מציג נתונים כמו 7/100 ועם יציאות מרמזורים ממהר לעלות ל- 11/100 (הנתון מאוד לא יציב וכל הזמן זז כתלות במשך זמן עמידה בסרק או לחיצה קלה על הדוושה) ולא מתייצב על 6.5/100 כמו פעם בלי לזוז. אם הרכב עומד מונע כמה דקות המחשב יכול להציג 12/100 ולעלות ל- 15/100 וגם יותר (רק כמה דקות, מה שלא נתקלתי במהלך 7 שנים אלא אם הרכב היה עומד מונע חצי שעה זה באמת היה משפיע). אני מרגיש גם פחות סחיבה (הרכב היה נוסע כמו שד ומשאיר אבק בעליות), אבל את זה אני לא יכול למדוד אז נניח את זה בצד כי אולי אני פשוט מדמיין.

הייתי ב-2 מוסכים די מוערכים (צפון ומרכז, אבל לא מישהו שנחשב "מספר 1 ברכבי דיזל בישראל" כי אני לא מכיר), סריקת מחשב לא מציגה תקלות - לא הצליחו לאבחן את התקלה חד משמעית. משיטוט אינסופי באינטרנט מדובר בתקלה מאוד נפוצה במנועי TDI מדגם BXE עם שלל עצום של עצות ורעיונות לפתרון, ומעט מאוד תגובות של הצלחה (אחד שיפץ מזרקים והתקלה נשארה, רק לא נשאר לו כסף להמשיך ולטפל בה).

אני מסיק שאם במצב הנתון הצריכה בפועל בין תדלוקים וגם הצריכה במחשב הרכב תואמים, לדעתי מדובר בחיישן בעייתי ותערובת לא תקינה. אז בחיתולי התחקיר שלי, יצאתי מנקודת הנחה חד משמעית שמדובר בחיישן MAF (אז הזמנתי בוש מקורי ב- 380 ש"ח מאיביי שיגיע בעוד כשבועיים, אחרת אם במוסך היו אומרים לי שזה 100% פתרון הייתי בולע את הצפרדע של 1000 ש"ח לחיישן בארץ). בינתיים פרקתי את חיישן ה- MAF הנוכחי, עשיתי ניקוי עם חומר ייעודי לחיישן MAF, חיכיתי כשעה לייבוש והרכבתי חזרה - לא השפיע כלל, מכאן קיבלתי חוסר ודאות שאולי לא זו התקלה. החלפתי גם פילטר אוויר בוש.

עם המשך השיטוט באינטרנט - זה יכול להיות EGR דביק, שסתום ואקום EGR, כיוון סטיית רצועת טיימינג, קופסת ואקום, N75, יכול להיות אפילו באמת חיישן MAF, בלאי מצינורות כניסה/יציאה לטורבו וכו', משאבת טנדם (??), צינורות סולר סדוקים שחודר בהם אוויר, חיישן טמפרטורת דלק G81 (מישהו דווקא כתב על זה פוסט מאוד מפורט וטען שפתר לו את הבעיה) - בקיצור, ככל שאני מתמצא יותר אני גם מבין פחות והכל "על ריק" כי אין לי מספיק ידע וגם אין לי VAG-COM או VCDS להצליב נתונים.

רעיונות? :roll:

(מלבד למכור את הרכב...)

עריכה אחרונה על ידי Freak_Miky

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בעיה בחיישנים לדעתי הייתה מציגה תערובת עשירה\עניה.

אתה מציג גם ירידה בסחיבה, כך שיכולה להיות בעיה אחרת, שבאמת קשורה למזרקים, או לקומפרסיה, EGR וטורבו גם עלולים להשפיע. הייתי מתחיל בדברים שלא עולים כסף במידה ויש לך זוג ידיים בריאות ושכל - בדיקת עודפים במזרקים (יש מדריך שלי בלינקיה), וניקוי של הEGR.

חכמים ממני יגיבו בהמשך ויתנו עוד עצות. שיהיה בהצלחה, מחכה לעדכונים נוספים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רון מכיר את המכוניות האלה ככף ידו.

אם עוד לא היית אצלו - נסה לאתגר אותו.

ישראל ב''ק 18 תל אביב.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון קל ולא מעודד (אני מרגיש שהמצב התדרדר):

כמו שכתבתי בהתחלה, ביום ראשון לפנות בוקר קריר בנסיעה רציפה מהצפון למרכז בלי פקקים (מצב אידאלי) המחשב הצליח להראות בסוף הנסיעה(!) בלחץ 6.2/100 (הייתי מצפה ל- 4/100 ומטה בלי מאמץ מההיכרות שלי עם הרכב).

היום בלילה נסעתי שוב למרכז, כ- 65 ק"מ ללא פקקים ומזג אוויר נעים - בסוף הנסיעה המחשב הציג צריכת סולר של 6.9/100 ובחזור אפילו עמד על 7.3/100, בנסיעות מהסוג הזה אני אמור לקבל בקלות 4/100 ומטה. בנסיעה הזו ניסיתי להרגיש יותר את הרכב ומה נשתנה, שמתי לב שלפני 2300 סל"ד הרכב בקושי מצליח להאיץ ומושך עד 3000 סל"ד כדי לעלות הילוך (ואני מדבר על מישור...), כשבדרך כלל עד 2000 סל"ד כבר היה מסיים להאיץ כמו שד ומעלה הילוך.

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר למדידות, יש סימני עשן שחור ? קירטועים ? משהו ?

אני בשלב ראשון הייתי מנקה את ה egr ובודק צנרת טורבו.

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול אחרי הנסיעה חזור מהרכז נתתי גז בעמידה, לדעתי היה עשן שחור מעל 3000 סל"ד ובפעם השניה שניסיתי לא היה (אני לא בטוח). בנסיעה עצמה הצלחתי לראות סוג של עשן אפור רק כשרכב מאחורי האיר את העשן. כן אני מרגיש סוג של מנוע מקרטע פתאום.

מסתבר גם שמנוע BXE די נפוץ להתפוצץ ללא כל התראה מוקדמת (מנורות בלוח שעונים וכו') - https://bxeenginefailures.wordpress.com

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם לרכב יש אינטרקולר ?

אני יכול לספר לך שאצלי אין, ובקיץ אני מרגיש עליה מורגשת בצריכת הדלק.

מציע שנית לבדוק צנרת טורבו (ולחץ גדישה) ובמידת הצורך להתקדם לבדיקת קומפרסיה.

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי כבל VAG COM כדי לחטט קצת בעצמי.

הנתון של Boost Pressure ב- 2500-3500 סל"ד תקין?

הנתון Torsion Valve -5.4 הבנתי שעדיף יהיה שואף ל 0.0 (כיוון גלגל טיימינג)?b131686dbb4e6abe58522a1cc0de0043.jpg070ff112c238b41b23a871fd94464e70.jpg015a54063539771a1b6ca580cc0bc11e.jpg

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניות דעתי אתה צריך לבדוק את לחץ הגדישה בנסיעה. העלאת סל"ד בסרק לא מדמה מצב זה (העומס על המנוע נמוך למרות הסל"ד הגבוה בסרק).

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הפנמת את המושג מהקל אל הכבד?

הוצא את חיישן טמפרטורת נוזל הקירור, שייף אותו עם נייר שיוף עד שיבריק והחזר חזרה. אם לא מצליח החלף את החיישן(לא יקר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הפנמת את המושג מהקל אל הכבד?

הוצא את חיישן טמפרטורת נוזל הקירור, שייף אותו עם נייר שיוף עד שיבריק והחזר חזרה. אם לא מצליח החלף את החיישן(לא יקר).

תרמוסטט חדש בן חודש.

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את ה BOOST PRESSURE אתה חייב לבדוק באופן רגעי - כאשר אתה לוחץ במכה אחת את דוושת הגז לרצפה.

להחזיק את האוטו על 2500 סל"ד בלחיצה עדינה על הגז לא יתן לך את ה BOOST PRESSURE האמיתי שאנחנו רוצים לבדוק.

שים לב שהוא נותן לך את הטווחים הרצויים כאשר אתה עומד עם הסמן על הפרמטר שנמדד. בלחץ הגדישה אתה צריך לראות בין 1850 ל 2400 מיליבאר (אם אתה עושה את הבדיקה בסרק, אז דוושת הגז ברצפה).

כמו כן תסתכל גם על הטווחים הרצויים של ה MAF. ע"י קריאת נכונה של הפרמטרים יהיה אפשר לזהות אם יש בעיה ביניקה או ב EGR.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו כן תסתכל גם על הטווחים הרצויים של ה MAF. ע"י קריאת נכונה של הפרמטרים יהיה אפשר לזהות אם יש בעיה ביניקה או ב EGR.

איציק

ה- MAF מציג נתונים טובים (לפי הטווים בתוכנה).

ה- EGR לעומת זאת פחות, בסרק 430 במקום עד 300 לפי הטווחים של התוכנה, יש גם מדידה של אחוזים שלא הבנתי אבל גם היא כנראה מחוץ לטווח.

סריקת תקלות נוספת הציגה גם תקלה ב- DSG ב- 10 ק"מ אחורה (אותה נסיעה בערך שהרגשתי שאני נוסע בלי טורבו בכלל).

אני מתלבט אם בכלל להמשיך לנסות לאבחן את התקלה (ההתחלתית של צריכת סולר גבוהה) שהציפייה שלי שהיא זו שגרמה לכל.

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שהDSG קשור לצריכת דלק במקרה הזה.

אני הייתי מתחיל מניקוי יסודי של הEGR ובדיקת תקינות למנגנון ההפעלה שלו, יחד עם בדיקת דליפות יסודית לצנרת היניקה

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שהDSG קשור לצריכת דלק במקרה הזה.

אני הייתי מתחיל מניקוי יסודי של הEGR ובדיקת תקינות למנגנון ההפעלה שלו, יחד עם בדיקת דליפות יסודית לצנרת היניקה

אני בכלל לא מבין מאיפה בא ה- DSG הזה לפתע עכשיו (הרכב נסע פיקס מבחינת גיר כמו שתמיד היה), אולי בגלל שהטורבו לא נכנס לפעולה והסל"ד עולה יותר מדי בין החלפות (3000-3500 סל"ד במקום עד 2000 סל"ד בנסיעה רגילה) הרכב מזהה את זה כתקלת DSG לא קשורה?

ניקוי של הסעפת עד הפליטה כמו שהצלחתי לבדוק עם חומר ייעודי של מוסכים BG 246 (לא נמכר בחנויות) עולה כ- 750₪. יש לי טיפה חשש לטפל בכל מיני דברים קטנים ובשורה התחתונה לא לפתור את הבעיה ההתחלתית של צריכת סולר גבוהה.

כל העיניין מסתכל כי רק בשנה האחרונה השקעתי קרוב ל- 10 אלף ש"ח (מעבר לשוטף) בדברים לא משביתים כדי להמשיך להחזיק ברכב.

אמא אומרת "לעצור כאן" כדי לא להמשיך לזרוק סתם כסף ללא ודאות, לשכוח מהרכב ולהשתדרג. בסוף כרגיל היא תהיה צודקת. [emoji28]

עריכה אחרונה על ידי Freak_Miky

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1537 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...