Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לגבי פ'גו 208 - Active Blue Hdi ידני דיזל 1.6

Idanttt
שימו לב! השרשור הזה בן 1686 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי כולם

רציתי להתייעץ לגבי פ'יגו 208 Active Blue Hdi ידני דיזל 1.6 (100 כ"ס)

עושה 40000 ק"מ בשנה וצריך רכב יד 2 חסכוני במחיר סביר, נוסע רוב הזמן בבין עירוני

כרגע מצאתי רק ש פ'גו 208 (הדגם הנ"ל) וסיטרואן C3 Picasso דיזל מתאימות

לגבי הפ'יגו - האם מישהו יכול לאמת שצריכת הדלק היא 28~ בבין עירוני? לגבי מערכת הBlue Hdi - האם היא אמינה (ראיתי פה שירשור מפחיד על משאבת אוריאה? ומה העניין עם רצועת הטיימינג המתפוררת, כל כמה זמן צריך להחליף? ויש בעיות נוספות לדגם?

תודה! (וסליחה על השאלות המרובות :)

עידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון

יש לי את ה 208 הנ'ל (והיה לי C3 פיקאסו, אבל עם מנוע הדיזל הישן יותר - 92 כ'ס).

לגבי ה 208 - האמת היא שבמישור מחוץ לעיר, אם לא תפחד ליסוע לאט (+-80) תראה במחשב הדרך מספרים פסיכיים הרבה מעל ל 28 ק'מ לליטר.

אבל, בחיים (כמו במציאות) אנחנו לא נוסעים במישור כל הזמן, ולא נוסעים רק מחוץ לעיר וללא פקקים, ובטח שלא +-80. אז בחיים עצמם, בנסיעה בין עירונית במהירויות סבירות (= מהירות מהירה מהמותר, אך לא מעניקה נקודות ....) תוכל להגיע לצריכה אמיתית (במשאבה) של +-23 ק'מ לליטר.

אני, בנסיעות משולבות בינעירוני ועירוניות קצרות (ועוד בחיפה. מעריך שכ 60% עירוני) החזקתי אותה על ממוצע של כ 20 ק'מ לליטר.

לגבי משאבת האוריאה - עד היום לא נתקלתי בבעיה וככל שראיתי רוב (או כל) הדיווחים היו על ה C4 פיקאסו. נושא הרצועה רלוונטי רק למנוע ה 1.2 טורבו בנזין ולא קשור כלל למנועי הדיזל של PSA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נושא משאבת האוריאה ,לצערנו ,קיים בכל הקונצרן. זה אותו מנגנון בכולן .גם ב 208 (ויש פה מקרים בפורום של 208 דיזל שהתייעצו איתי כשהמשאבה התחילה לפרפר ). תקרא לזה ביש מזל , זה לא משנה. לזכות היבואן+יצרן יאמר שהוא מחליף אותן, ברוב המקרים ,על חשבונו (גם אחרי 3 שנים).

זה לא מובן מאליו כי באנגליה אחרי שנתיים מחייבים נהגים בכיף באלף פאונד בריטי.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבעלותי 208Hdi בארבעת החודשים האחרונים.

תוואי הנסיעה שלי הוא ירושלים - פ"ת ועד כה לא ירדתי מ-22 ק"מ/ל (שיוט על 100-120 קמ"ש לרוב) ,במדידה ידנית (מחשב הרכב מראה צריכה די דומה).

כחודש לאחר הרכישה הופיעה אצלי התראה על תקלה במיכל האוריאה והנושא טופל לשביעות רצוני במסגרת האחריות וללא כל תשלום.

מעבר לכך מאוד מרוצה מהרכישה,הרכב מאוד נעים בשיוט,נח ומאובזר (מולטימדיה + חישניי חניה מקוריים,הגה מצופה עור,בקרת שיוט/מגביל מהירות,משענת יד,חלונות אחוריים ושמשה אחורית מושחרים).

לשלילה - מובילאיי / קודנית בהתקנה מקומית :cry: .

במידה ויש עוד שאלות,מוזמן לשאול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישי צודק,שכחתי לציין זאת.

רישיון רכב סביב ה-1100 ש"ח

טיפול (מוסך לובינסקי) קטן / גדול - 900 / 1400 ש"ח

ביטוח - 3500 ש"ח חובה + מקיף (כל נהג מגיל 28 )

צמיגים (Goodyear Efficientgrip perf) - סביב ה-300 ש"ח לצמיג

עברתי מרכב 1.6 אוטומטי טיפוסי , שהצריך תדלוק כל 4 ימים בתוואי שציינתי ומאז המעבר,אני מתדלק אחת לשבועיים,מה שהוריד את חשבון הדלק החודשי ב-50% ואף מעט יותר (ליטר סולר בתחנה שאני מתדלק בה עולה נכון להיום 5.93).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה!

מה ממליצים לבדוק לפני שרוכש רכב יד שנייה

ספציפית גם לגבי משאבת האוריאה, יש דרך לדעת אם היא מהסוג הבעייתי / תקינה? בכלל, זה משהו שבודקים בבדיקת רכב במוסך?

ושוב תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין משהו ספציפי שניתן לבצע,אלא בדיקה כמו לכל רכב משומש ולוודא את היסטוריית הטיפולים.

לגבי המשאבה אין ממש דרך לדעת,אלא פשוט להיות מוכנים לכך במידה והבעלים הקודם לא חווה את הבעיה.

להבנתי הייתה הנחיה של היצרן להחליף את פקק המיכל לפקק עם נשם,אך גם זה לא עוזר וברגע שההתראה קופצת אין דרך אחרת מלבד החלפת המיכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שלובינסקי יואילו להחליף משאבה סוררת כל עוד בעל הרכב מטפל בו ברשת מוסכי היבואן.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהיסטוריית הטיפולים של הרכב תראה אם החליפו מיכל. בכל אופן עד 5 שנים לאחר הרכישה המקורית של הרכב, ככל הנראה היבואן ייקח אחריות על זה. מניסיון אצלי עם פיקאסו 2.0 טורבו דיזל 2015 שלפני חודשיים הוחלף לה מיכל על חשבון היבואן, לאחר התעקשות מצידי שייקחו אחריות...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופציה נוספת היא כמובן קקטוס דיזל.

תצליח ללא בעיה להשיג לפחות 20 ק"מ לליטר ואפילו 22, אבל אל תפנטז על 27. זה לא יקרה, למרות שיצא לי בנהיגות חד פעמיות לקבל פה ושם 25 לליטר בנסיעה ממוצעת לאחר מאות קילומטרים, זה לא עקבי מספיק.

הטיפולים בלובינסקי יקרים, נכון.

שאר הדברים שהועלו נכונים, אני ממלא את האוראה כאשר חסר מעט יותר מ10 ליטרים. לא נותן למיכל להתרוקן. מקווה לטוב מהבחינה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה 208 דיזל היא רכב נפלא.

נבחנה כאן באתר במבחן זריז.

מוזמן לקרוא.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי מוציא 27 בקקטוס. הכל תלוי בנסיעה.

אם תתעקשו, אבקש ממנו צילום של מחשב הדרך

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1686 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...