Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לגבי פ'גו 208 - Active Blue Hdi ידני דיזל 1.6

Idanttt
שימו לב! השרשור הזה בן 1687 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה רבה כולם

אז לפי התגובות אני מבין שאשיג בנסיעת 90% כביש 6 כ23-25 ק"מ לליטר בממוצע.

השאלה (שאני שואל את עצמי כרגע) האם זה הבדל ששווה את המחיר (42k) מול סיטרואן פיקאסו יד שנייה (28k).

דילמה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון

אם איזה מנוע הפיקסו ?

HDI - ישן יותר, 92 כ'ס ולא רע בפני עצמו. מעט פחות חסכוני.

blueHDI - החדש יותר כמו ב 208.

ידני או רובוטי?

אם הפיקסו היא ב 28 אז אני מניח שהיא ישנה יותר ושחוטה בהרבה.

בנוסף -

ה 208 נוחה בהרבה מהפיקסו.

הפיקסו מרווחת יותר בגלל המבנה והישיבה הגבוהה ובעלת תא מטען ענק ביחס ל 208.

עשה את השיקולים שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם איזה מנוע הפיקסו ?

HDI - ישן יותר, 92 כ'ס ולא רע בפני עצמו. מעט פחות חסכוני.

blueHDI - החדש יותר כמו ב 208.

ידני או רובוטי?

אם הפיקסו היא ב 28 אז אני מניח שהיא ישנה יותר ושחוטה בהרבה.

בנוסף -

ה 208 נוחה בהרבה מהפיקסו.

הפיקסו מרווחת יותר בגלל המבנה והישיבה הגבוהה ובעלת תא מטען ענק ביחס ל 208.

עשה את השיקולים שלך.

ליתר דיוק

HDI הדור הראשון עם 75 כ''ס ו16 שסתומים

E HDI הדור השני עם סנן DPF ו92 כ''ס

BLUE HDI הדור השלישי עם 100 כ''ס ומערכת SCR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה המשאבה לא צריכה להדאיג אותך. אם היא תתקלקל : יחליפו לך.
תרשה לי לגחך. בעצם לא לגחך, להיקרע מצחוק.

יש לי 208 (1.2) שעשתה פחות מ30K ק"מ (עליה לכביש תחילת 2016, אני יד שניה), טופלה במורשה לובינסקי במסגרת האחריות (טיפולים 1+2), את השלישי עשיתי אצל אורן אחרי שרכשתי את הרכב (לפני חצי שנה). יש על הרכב "אחריות" מורחבת לשנים ד'-ה'.

בקצרה: לפני כשבועיים נורת מנוע, הלך הטורבו. הוחלף אצל אורן (והבנתי מהם שזו ממש לא פעם ראשונה שהם רואים דבר כזה, כמו גם עוד מחלות שלא "מוכרות" כמו רצועת הטיימינג). פניתי ללובינסקי עם סיפור המקרה, ההתנהלות מולם היתה בזיונית, אפילו לא חצי אמפתיה למצב (איך ברכב שבקושי נסע הולך רכיב משמעותי ויקר כמו טורבו?!), ישר אמרו לי שבגלל שהטיפול השני נעשה ב""איחור"" של חודש, האחריות לא תקפה (לא פניתי אליהם בכלל בקטע של האחריות אלא בבקשה שיקחו אחריות על כל הסיפור הזה - אפילו לא הגיבו על זה). בקיצור, נפנפו אותי בדרך הכי קלה שיש מבחינתם, וזה המצב כרגע.

לא מכיר את גרסאת הדיזל של ה208, אבל אישית ממליץ להתרחק כמו מאש מרכבים צרפתיים ו/או של לובינסקי. הציעו לך כאן אופציות אחרות, הייתי פוסל על הסף את הצרפתיות, אני אמרתי לעצמי שאין מה לדאוג מהסטיגמה אחרי הרבה קריאה בנושא, אבל מסתבר שהיא נכונה.

עריכה אחרונה על ידי Blaz00r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה , לפחות לא האשימו אותך שעלית עם הטורבו על מדרכה וזו התוצאה .

מבין אותך לגמרי . הם בהחלט ינסו להתחמק כשאפשר וייתכן שבעל הרכב יאלץ לצעוק. אבל מניסיון עם המיכל זה עובד.

דרך אגב אתמול קראתי סיפור דומה לשלך. בחור בריטי , בכביש מהיר נדלקה נורית מנוע כמה פעמים ונכבתה. אחרי יומיים ככה החליט לסוע למוסך. האוטו עם 20K קמ. במוסך אבחנו רצועת תזמון חצי מפוררת . הלך הטורבו ועוד כמה דברים במנוע. עכשיו הוא ממתין להחלטה מי אשם.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
ליתר דיוק

אתקן את התיקון.

לי היה HDI שנת 2014, 92 כ'ס, ידני (E HDI זה הגיר הרובוטי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן

הפיקאסו שנת 2013/4 ועשתה 120km בערך

(ידנית או רובוטית דיזל)

הפקטור העיקרי הוא חיסכון ואמינות.

ולפי מה שאני קורא פה, הפיקאסו יותר אמינה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרשה לי לגחך. בעצם לא לגחך, להיקרע מצחוק.

יש לי 208 (1.2) שעשתה פחות מ30K ק"מ (עליה לכביש תחילת 2016, אני יד שניה), טופלה במורשה לובינסקי במסגרת האחריות (טיפולים 1+2), את השלישי עשיתי אצל אורן אחרי שרכשתי את הרכב (לפני חצי שנה). יש על הרכב "אחריות" מורחבת לשנים ד'-ה'.

בקצרה: לפני כשבועיים נורת מנוע, הלך הטורבו. הוחלף אצל אורן (והבנתי מהם שזו ממש לא פעם ראשונה שהם רואים דבר כזה, כמו גם עוד מחלות שלא "מוכרות" כמו רצועת הטיימינג). פניתי ללובינסקי עם סיפור המקרה, ההתנהלות מולם היתה בזיונית, אפילו לא חצי אמפתיה למצב (איך ברכב שבקושי נסע הולך רכיב משמעותי ויקר כמו טורבו?!), ישר אמרו לי שבגלל שהטיפול השני נעשה ב""איחור"" של חודש, האחריות לא תקפה (לא פניתי אליהם בכלל בקטע של האחריות אלא בבקשה שיקחו אחריות על כל הסיפור הזה - אפילו לא הגיבו על זה). בקיצור, נפנפו אותי בדרך הכי קלה שיש מבחינתם, וזה המצב כרגע.

לא מכיר את גרסאת הדיזל של ה208, אבל אישית ממליץ להתרחק כמו מאש מרכבים צרפתיים ו/או של לובינסקי. הציעו לך כאן אופציות אחרות, הייתי פוסל על הסף את הצרפתיות, אני אמרתי לעצמי שאין מה לדאוג מהסטיגמה אחרי הרבה קריאה בנושא, אבל מסתבר שהיא נכונה.

הדיזל הצרפתי משום מה הכי מחזיק בברלינגו המנוע יכול לעבור 500,000 כמו כלום (כל הליין של הדיזל מה92-100כ"ס) ה1.2 אני שומע הרבה על המחלה של הרצועה שמתפוררת הפתרון שלהם די מצחיק להקדים טיפולים ורק אז עם קצת רעש להחליף רצועה והם טוענים שזה נותן קצת יותר מרווח נשימה המנוע הזה די לימון אי אפשר לדעת יכול להיות שתיפול על אחד מוצלח ואחד לא

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנסיעה מאוד רגועה תוכל להוציא גם 1 ל30 בבינעירוני מישורי, מנסיון של חבר (המחשב יראה 1 ל37)

בפועל ביום יום מדובר על 1 ל25.

לאדם שנוסע 40 בשנה מדובר בחסכון משמעותי לדוגמא מול רכב שיעשה 1 ל16:

1600 ליטרים בשנה אל מול 2500, פער של 500 שקל בחודש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק קצת גם כן, יש מקבילות ל208 הזה שמגיעות למספרים האלה? אני שוקל בעצמי לעבור לכזה רכב עבור נסועה של 35K בשנה בערך.

השיקולים נגד הם שכבר יש לי פיג'ו ולובינסקי נבלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליתר דיוק

הדור הראשון של ה-HDI בפיקאסו בארץ היה עם 92 כח סוס מההתחלה. גם בגיר רגיל וגם ברובוטי.

לא היתה פיקאסו 75 כוח סוס בארץ

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדור הראשון של ה-HDI בפיקאסו בארץ היה עם 92 כח סוס מההתחלה. גם בגיר רגיל וגם ברובוטי.

לא היתה פיקאסו 75 כוח סוס בארץ

נכון ולמייטב ידעתי לא היה כלל מנוע דור ראשון (16 שסתומים) ב C3 פיקאסו דיזל בארץ.

מה שהגיע לארץ בהתחלה זה מנוע דור שני 8 שסתומים יורו 5, 92 כ"ס. ידני בלי Stop & Start ורובוטי עם, זה מה שנקרא e-Hdi.

לקראת סוף היבוא של הדגם בשנת 2016 או 2017 הגיע מנוע דור שלישי יורו 6 עם 100 כ"ס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1687 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...