Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב הכי חסכוני דיזל? גפ"מ?? בנזין??? ולמה אנשים שונאים את פ'גו 301?

Dandin
שימו לב! השרשור הזה בן 1708 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים

אז ככה, אני צריך רכב

חסכוני

אמין

עם בגאז שניתן להכניס בו עגלה\ טיולון

יש לי 32000 ש"ח להשקיע וצריך רכב חסכוני לנסיעות של 40000 ק"מ בשנה - 90% מהזמן בכביש 6 עם עדיפות לבגאז ראוי (אך לא חובה) , לא משנה לי ידני או לא.

אחרי שיעורי בית הבנתי שבתקציב הזה היברידי לא בא בחשבון, אבל ניתן:

דיזל: פ'גו 301, סיטרואן C3 פיקאסו, רנו פלואנס דיזל - האמת שעל פניו נראה שה301 דיזל ידני הכי משתלמת (שהיא 208 עם תחת) אך לא ברור למה כל כך שונאים את הרכב הזה בארץ? מה גם שבאירופה פ'גו 208 נחשב אחד הרכבים הכי אמינים שיש..

גפ"מ: ניתן לקנות רכב ישן ולהסב לגפ"מ או לקנות יד שנייה גפ"מ במחיר הזה, נראה שיותר חסכוני אך אין מספיק מידע על זה ואין מקור מידע אמין האם משתלם, או יש פגיעה במנוע..מה גם שזה קצת מבטל את הבגאז

אשמח לחוות דעתכם והמלצות נוספות עם יש

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

301 היא ממש לא 208 עם תחת.

208 היא מכונית סופר מיני טובה למדי, היא מיועדת בעיקר לשוק האירופאי.

ה-301 היא מכונית לשווקים מתפתחים, פחות טובה בנושא הבטיחות מה-208, בכללי היא פחות איכותית מה-208.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה301 דיזל דווקא יכולה להיות פיתרון טוב.

היא מרווחת, נוחה עם מושבים נוחים.

לרעה איכות חומרים פשוטה.

יש לה גירסה שפחות אוהבים גיר מנוע 1.2 וגיר רובוטי.

היתרון שהיא זולה לקניה.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בתור בעלים לשעבר של C3 פיקאסו דיזל, אם מדובר על הדגם הידני - אל תוותר על התרשמות ממנו. אם הק'מ סביר והמחיר הגיוני - הוא בחירה מעולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוליאן, ל301 חוץ מאיכות חומרים פשוטה, יש הנדסת אנוש נוראית, מרעישה מאוד בצורה יוצאת דופן, אם זה רעש בולמים, רוח, מנוע, צמיגים וכו..

נוחות בולמים וכסאות טובה, אך הנוחות נפגעת בגלל הרעש, התנהגות לא ממש טובה, עסוקה ומתנדנדת מדי בשיבושים מרובים, והנדסת האנוש שלא מאפשרת לנהג למצוא תנוחת ישיבה טובה בעיקר בגלל ההגה שלא מתכוונן לעומק ופדאלים קרובים מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק כדאי שתציין איזו גרסה הייתה לך. כמה שזכור לי, הייתה לך גרסה עם מנוע 1.2 בנזין וגיר רובוטי.

לא ברור מה רלוונטי מה שמעת מהמנוע שהיה לך כשהוא רוצה את גרסת הדיזל.

בנוסף נושא הצמיגים - צמיגים ניתנים להחלפה. לעיתים יש צמיגים שונים אפילו על דגם זהה לחלוטין לשלך, בוודאי שקיים סיכוי שהצמיגים בגרסת הדיזל שונים מאלו שהיו אצלך.

כנ"ל לגביי המרחק מהדוושות - גיר ידני, יכול להיות שיהיה לו קל למצוא תנוחת ישיבה טובה יותר מאשר בגרסת האוטומטית / הרובוטית.

לדרוש מאוטו כזה התנהגות, נו באמת. זה לא רכב ספורט וזה לא מתיימר אפילו להיות משהו קרוב, רכב משפחתי צריך להתנהג באופן סטנדרטי, צפוי ובטיחותי, זה לא רכב שאמור לרגש אותך בנהיגה (למרות שזה בהחלט בונוס נחמד ברכב סטנדרטי).

נראה לי שבאת עם ציפיות גבוהות לרכב שמיועד למדינות מתפתחות והוא סוג של רכב Low cost.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא לא שמתי לב בעיה בהתנהגות, די בסדר.

לא יודע איך ה1.2 מרעיש אבל הדיזל או רעשי רוח סבירים.

כול פעם שבאה לקחת אותי לעבודה מונית 301 אני די שמח כי אני יודע שהנסיעה תהיה נוחה.

רק מיקום חלונות לא ממש נוח ואזור בדלת שבו מניחים את הזרוע קטן מידי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסע מחיפה לתל אביב ותבין עד כמה הרכב מרעיש, וזה עם 2 סיטים של צמיגים שונים, נסעתי על רכבים אחרים שהם לא מתיימרים להיות שקטים, אך הם הרבה יותר שקטים מה301 כמו ה108 או סיריון למשל,

הפדאלים היו דחוסים ולא נוחים וקרובים לנהג, אוי ואבוי אם תהיה שם דוושה שלישית, ואני בטוח שלא מחליפים שלדה שתשנה את מיקום ומרחק הדוושות למנוע דיזל ותיבה ידנית,

אם מנוע בנזין הרעיש, הדיזל יהיה עוד יותר בלתי נסבל,

ואני נותן חוות דעת לרכב שהיה לי שנתיים וחצי, ונמכר עם כ55000 ק"מ, כך שאני יודע בדיוק מה המגרעות שלו, בטוח יותר ממך dorsht, מה שכן זכותך לא לקבל אותה, אני בסה"כ מציין ממצאים מהניסיון שלי.

לגבי התנהגות כביש, אני לא משווה אותה ל308 או מאזדה 3, כי אני יודע טוב מאוד שמדובר בקטגוריה אחת או יותר מעל, אך בוא נשווה אותה לרכבים אחרים המיועדים גם לשווקים מתפתחים, כמו לסקודה ראפיד, סיאט טולידו, פיאט טיפו, ובטח יש עוד אופציות הרבה יותר טובות מה301, טוב שהספיקו לשווק אותה בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי כבר מספר פעמים על הדיזל, אין רעש בלתי נסבל.

מה הבעיה בהתנהגות?

נסעתי על הרפיד גם מספר פעמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסע מחיפה לתל אביב ותבין עד כמה הרכב מרעיש, וזה עם 2 סיטים של צמיגים שונים, נסעתי על רכבים אחרים שהם לא מתיימרים להיות שקטים, אך הם הרבה יותר שקטים מה301 כמו ה108 או סיריון למשל,

הפדאלים היו דחוסים ולא נוחים וקרובים לנהג, אוי ואבוי אם תהיה שם דוושה שלישית, ואני בטוח שלא מחליפים שלדה שתשנה את מיקום ומרחק הדוושות למנוע דיזל ותיבה ידנית,

אם מנוע בנזין הרעיש, הדיזל יהיה עוד יותר בלתי נסבל,

ואני נותן חוות דעת לרכב שהיה לי שנתיים וחצי, ונמכר עם כ55000 ק"מ, כך שאני יודע בדיוק מה המגרעות שלו, בטוח יותר ממך dorsht, מה שכן זכותך לא לקבל אותה, אני בסה"כ מציין ממצאים מהניסיון שלי.

לגבי התנהגות כביש, אני לא משווה אותה ל308 או מאזדה 3, כי אני יודע טוב מאוד שמדובר בקטגוריה אחת או יותר מעל, אך בוא נשווה אותה לרכבים אחרים המיועדים גם לשווקים מתפתחים, כמו לסקודה ראפיד, סיאט טולידו, פיאט טיפו, ובטח יש עוד אופציות הרבה יותר טובות מה301, טוב שהספיקו לשווק אותה בארץ.

זה נחמד שאתה יודע מה המגרעות,

אבל הרכב בגרסת הדיזל עשוי להיות שונה בהרבה דברים מעבר למנוע ולגיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה בהתנהגות היא שאם תכנס מהר מדי לסיבוב הרכב זורק זנב, או מרגיש כך, אין תחושה של יציבות,

ואם אתה נכנס לסיבוב שיש בו מהמורת או פגע עמוק כלשהו בכביש אתה מיד תרגיש איבוד שליטה ונדנוד יתר למרכב.

לא יודע אם בגרסת הדיזל יש שיפור מבחינת חומרי בידוד וכו..., מה שבטוח זה, שב2 גרסאות הבנזין, 1.2 ו1.6 הרעש פשוט בלתי נסבל, שומעים תמיד את המנוע , הרוח ורעשי הכביש די ברור שלא ניתן להתעלם, אתה יכול לעבור כבר עכשיו על מבחני רכב שונים ותהיה בטוח שבכולם יציינו עד כמה הרכב מרעיש, אני כמובן מדבר בתור נהג בלבד.

אני לא צוחק, פעמיים נסעתי לאילת עם הרכב, כאשר המהירות שלי היתה סביב ה120 קמ"ש בכביש 6, השתמשתי באטמי אזניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם לא נהגתי ב 301, אבל אף פעם לא היה איבוד שליטה כשנסעתי ברכב ואני גר באזור הררי מפותל.

הרכב התנהג בצורה רגילה.

הנהג לא נסע בקצב איטי אלא כמו שאר הנהגים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פלואנס דיזל תפורה עליך.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם לא נהגתי ב 301, אבל אף פעם לא היה איבוד שליטה כשנסעתי ברכב ואני גר באזור הררי מפותל.

הרכב התנהג בצורה רגילה.

הנהג לא נסע בקצב איטי אלא כמו שאר הנהגים.

אני לא מדבר על נסיעה רגילה, במקרה זה הרכב יסע כרגיל, הבעיה היא (וזה קרה לי כמה פעמים), שנכנסתי בטיולים לצפון לסיבוב מהר מדי שגם לא הכרתי, ואז התחושה של איבוד זנב תורגש, ופעם שאותה לא אשכח הסיבוב כלל גם שיבושי כביש לא שגרתיים, ובפעם הזו כמעט ואיבדתי שליטה מקופצנות שהפתיעה לרעה.

בכל אופן, דעתי היא שמדובר ברכב זול, אך יש לזה סיבה, המגרעות שלו פשוט רבות מדי, ולא יכול להמליץ רכישת רכב כזה אפילו לאויבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אולי הבעיה שנכנסת מהר מידי לסיבוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1708 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...