Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משפחתית ספורטיבית

LH79
שימו לב! השרשור הזה בן 1700 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

רציתי לשתף קצת על התהליך שעברתי בקניית הרכב האחרון שלי,

ובנוסף לנהל סוג של יומן תחזוקה/ דיווחים עבור מי שיימצא בו שימוש עתידי.

אז הכל התחיל לפני כמה חודשים שהקורולה המשעממת ממש שגעה אותי והתחשק לי לעבור לכלי רכב קצת יותר מהיר / זריז/ מהנה לנהיגה.

למשך כמה דקות עוד השתעשעתי ברעיון לרכוש דו גלגלי אבל קצת לחץ פיזי מתון מהמשפחה והרעיון נגוז לבינתיים.

התחלתי לקרוא ולחפש מכוניות שיתאימו למצב המשפחתי (3 ילדים) מה שהכריח רכב 4-5 דלתות.

מכיוונה של אשתי הוטל וטו על רכב ידני, מה שהוריד עוד כמה רכבים (מגאן RS, יונדאי N).

וככה לאט לאט התגבשו הפיינליסטיות – קופרה, גולף GTI PP, ואוקטביה VRS.

ביקור אצל כל אחת מהסוכנויות ותיאום רכב הדגמה ויצאנו לדרך.

הראשונה שהגיעה לביקור הייתה הקופרה, יוצאים לדרך – כמי שהגיע ממשפחתומטיות המעבר לרכב עם 290 כ"ס הוא דבר מטורף, הרכב מגיב ללחיצה על הדוושה ומגיע למהירויות משוגעות בצורה פסיכית.

הסאונד שבוקע מהמפלט מלווה בפיצוצים מכניס אותך למוד והחיוך לא יורד.

אחריה הגיע הVRS, רכב התצוגה בצבע כחול מקנה לרכב מראה מעולה לדעתי ומושך הרבה מבטים מעוברי אורח, לשמחתי קיבלתי את הרכב לחצי שעה בערך לבד.

אחרי הקופרה באמת שאין לו סיכוי, הרכב מעולה לכשעצמו אבל מכיוון שהרכב ישמש כרכב שני בבית לא באמת מצאתי הצדקה לאוקטביה.

ןאז הגיעה תורה של ה GTI, האמת שבאתי ממש ללא ציפיות, מכיוון שאין לי אהבת מותג כלשהי או יצרן כלשהו, לא הבנתי לוגית איך אנשים קונים GTI ולא קופרה.

DCC, טורבו גדול, 290 כ"ס, ומחיר זול יותר, ועכשיו לך תשכנע את עצמך שהגולף "החלשה" יותר ללא DCC ויקרה יותר היא עדיין אופציה אטרקטיבית.

אז מזל שהחיים הם לא רק דף נתונים, הגולף חיכתה לי ליד הסוכנות, וואלה האוטו הזה פשוט יפיפה.

נסיעת מבחן השאירה עליי רושם מצויין, הרכב מספיק חזק לי כדיילי, מרגיש איכותי מבפנים, ולדעתי שוב פשוט נראה מעולה.

חזרתי הביתה מלא התלבטויות.

כל היתרונות והחסרונות של שני הרכבים היו מובנים לי, ובאמת במדד הפאן לא הצלחתי להגיע למסקנה באיזה רכב לבחור.

בסופו של דבר בחרתי בקופרה.

לא אעבור על המפרט שלו, אבל באמת שלא חסר כלום באוטו הזה, אולי עוד קצת כ"ס :lol:.

אחרי 1500 ק"מ עם האוטו כדיילי בהרצה ונסיעת הלוך ושוב בכביש בית אורן, אין לי ספק שמדובר במכונה מטורפת, המנוע חזק, החלפות ההילוכים מהירות, הדיפ' הקידמי שותל את הפרונט בפניה וזו רק התחלת מערכת היחסים שלנו.

אם להיות קטנוני אז הדבר היחיד שמציק לי כרגע זה שגם במצב "הקיצוני" (קופרה) הסאונד שהנהג חווה בתוך האוטו לא מספיק טוב וחזק, והייתי שמח לקצת יותר דרמה מהמפלט.

קצת פרטים משעממים לסיום: 2 בוסטרים וכסא בטיחות נכנסים במושב האחורי, לא פינוק אבל נכנס, צריכת דלק ממוצעת סביב 1:11, קצת פחות אם לוחצים אבל בשביל זה נועד האוטו.

אמשיך לעדכן בעתיד.

קופרה.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תתחדש ותהנה !

אבל איך זה מסתדר ?"

"הסאונד שבוקע מהמפלט מלווה בפיצוצים מכניס אותך למוד והחיוך לא יורד." מול "הייתי שמח לקצת יותר דרמה מהמפלט."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תתחדש ותהנה !

אבל איך זה מסתדר ?"

"הסאונד שבוקע מהמפלט מלווה בפיצוצים מכניס אותך למוד והחיוך לא יורד." מול "הייתי שמח לקצת יותר דרמה מהמפלט."

הוא רוצה יותר מחיוך... ;)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תתחדש ותהנה !

אבל איך זה מסתדר ?"

הייתי מצפה ליותר דרמה מהרכב .. מהיר בקו ישר וגם בסיבובים ,אבל אין חיבור לרכב או לשלדה (או שאני לא מבין גדול )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש! בהחלט בחירה מוצדקת.

נדמה לי שבפורום התחדש מישהו גם באחת לבנה, שנמכרה ממש במקביל, אם שלך היא גם עם מערכות בטיחות מהיצרן.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל היתרונות והחסרונות של שני הרכבים היו מובנים לי, ובאמת במדד הפאן לא הצלחתי להגיע למסקנה באיזה רכב לבחור.

בסופו של דבר בחרתי בקופרה.

תתחדש, אבל אני רק שאלה:

אם במדד הפאן לא היתה לך בחירה מועדפת, למה לא הלכת על ה GTI? הרי למעט פאן היא כנראה טובה יותר בכל פרמטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם שמים דגש על ספורטיביות אז קופרה עדיפה מבחינת הגה, מטלים,כוח.

מבחינת צלילים ( רעש מערכת הפליטה) גולף דווקה הפתיעה מאוד, הרגשה ששדרגו את המערכת הפליטה.

מבחינת כוח אז הבדל מורגש בעיקר ביציאה מהסיבוב ( במיוחד בעליה) ובקו ישר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1700 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...