Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בין 3 מגברים לקראת סט חלומותיי לSEAT LEON 2016

HighDeath
שימו לב! השרשור הזה בן 1651 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לדעתי יש כמה נקודות מעניינות, בהשוואת מגברים שצירף

fleshbone1999:

*הדעה הרווחת על מגברי class D ושבירת מוסכמות - בניגוד לדעה הרווחת וכל הסטיגמות, דווקא מגבר class D שנוי במחלוקת SD300.2D הציג ביצועים מעולים (Tier 1).

* יש כמה חברות אודיופיליות שהרוויחו את שמן הטוב ובהחלט שומרות עליו (מגברים שכנראה מוסכמים על כולנו כהיי-אנד):

• Sinfoni Prestigio - כל מילה מיותרת.
  • Celestra VA210 - בהחלט מגבר מיוחד.
  • Zapco Z400.2LX - סדרת מגברים מעולה של זאפקו.
  • Genesis Class A Monobloc - מגברי מונו/דואל מונו של גורדון טיילור. לדעתי אלו בהחלט מגברי קצה.
  • Phoenix Gold MS‐2250 - קונצנזוס עוד משנות ה-90.

*אכזבה - המגברים שלא צלחו את המבחן בהצלחה (Tier 4):

JL Audio HD600/4 - המגבר הזה מייצג את הסטיגמה על מגברי class D (בניגוד גמור לSD300.2D).

Audison Voce Due - אני ציפיתי ממגבר של אודיסון שיגיע לדירוג גבוה יותר. אכזבה בהתייחס למחיר המעט גבוה.

כדאי לשים לב לסדרות הישנות שלהם משנות ה-90 שהיו מעולות, וגם צלחו את המבחן בהצלחה יתירה.

נ.ב.

אני מכיר את המבחן הנ"ל שעשה בזמנו מאט הול, אבל לצערי הוא לא בדיוק משקף מציאות.

ועל קצה המזלג אני מעט אסביר.

ראשית, הם לא פרסמו מעולם מה היו בכלל הקריטריונים שנבדקו, ומה היה הניקוד לכל מגבר בכל קריטריון.

הם פרסמו את זה כקטגוריות בלבד, והציבו כל מגבר בקטגוריה.

ייתכן שבבחינת הדירוג הייתה מתקבלת פרספקטיבה אחרת, כי ייתכן שמגבר מסוים כשל בדירוג מסוים, אבל התעלה באופן דומיננטי בדירוג אחר , ועל כך היה יכול להתקבל פרספקטיבה אחרת לגמרי.

שנית, היה כמובן אופי הבדיקה.

הרי ההשוואה הזו, לא בוצעה ברכב, אלא בוצעה באופן חיצוני, עם רמקולים ביתיים.

החיבור למגברים נעשה עם ספק כח חיצוני של 45אמפר, שמספק 12V.

שזה כמובן רחוק מלספק את רוב המגברים שנבדקו שם, גם בולטאז' וגם באמפרז'.

ודבר אחרון לגבי הSHOOTOUT, לגבי נושא הציבור המאזינים, גם הוא לצערי לא בהכרח משקף בכדי לתת השוואה בין מגברים.

זה נכון שכאשר אתה עושה השוואה, אתה רוצה דעה ניטרלית, אבל זה משהו שניתן להשיג בקלות, כאשר אתה פשוט מסתיר את הציוד הנבדק, ורק עושה מבחן עיוור , כמו בכל דבר.

הם ציינו ש4 מאזינים היו מתחום האודיו לרכב, וש12 מן המאזינים היו "בעלי הכשרה מוזיקלית"

שזה אולי נשמע נחמד ונותן לכך "כאילו" תוקף, זה עדיין לא בהכרח יכול להציב אותם כבעלי יכול אמיתית לשפוט או לעמוד על הבדלים בין הגברה כזאת או אחרת.

green monster יקירי, לדעתי אתה טועה.

זו לא השוואה מושלמת, אך היא נותנת קנה מידה מצויין.

אני ממליץ לך להסתכל שוב על הציוד שהיה מעורב בהשוואת המגברים:

atoll ms 100 מחובר אופטית לפרהאמפ HD120

ספק 12וולט 45 אמפר וקבל 15F.

רמקולים ריבון - Magneplanar MG3.6/R

לעומת זאת,

בשרשור הנוכחי אתה מסתמך על השוואה הזויה של איזה וירדו,

שמנסה למדוד הפרדת ערוצים עם RTA, בתוך מחסן עם 60db רעשי רקע(!)

ואז האירוניה התאבדה.

עריכה אחרונה על ידי BEEKER

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

green monster יקירי, לדעתי אתה טועה.

זו לא השוואה מושלמת, אך היא נותנת קנה מידה מצויין.

אני ממליץ לך להסתכל שוב על הציוד שהיה מעורב בהשוואת המגברים:

atoll ms 100 מחובר אופטית לפרהאמפ HD120

ספק 12וולט 45 אמפר וקבל 15F.

רמקולים ריבון - Magneplanar MG3.6/R

לעומת זאת,

בשרשור הנוכחי אתה מסתמך על השוואה הזויה של איזה וירדו,

שמנסה למדוד הפרדת ערוצים עם RTA, בתוך מחסן עם 60db רעשי רקע(!)

ואז האירוניה התאבדה.

אין פה עניין של טעות, ואין פה בכלל מקום להשוואה בין שניהם.

אני מבין שאתה נמצא בסוג של אנטי ומנסה לגמד כל מה שאני אכתוב, וזה בסדר, אין לי בעיה עם זה.

זה גם בהיר כשמש ובולט.

הרי בכל פעם שאני כותב תגובה ארוכה ,מפורטת ומנומקת, אתה מתעלם ממנה ולוקח איזה משהו בפינצטה בכדי לנסות לעקוץ בי.

לעומת זאת, שחבר פורום אחר כותב באופן דומה, אתה פותח את דבריך ב" תודה על התשובה המפורטת" או כל דבר בסגנון.

תשתחרר , לא יזיק.

בכל מקרה, זה די משעשע.

הSHOOTOUT של המגברים שערך מאט, שהוא בהחלט אחד מהאנשים היותר מנוסים בתחום, מכיוון שהיה מתחרה המון שנים, ובשלוש שנים האחרונות הוא אף שופט בIASCA.

יחד עם זאת, כפי שכתבתי---> מכיוון שהוא ערך מבחן השוואה בין מגברים, מחוץ לרכב, עם ציוד ביתי, על גבי ספק כח לא שאינו מספק לא את האמפרז' ולא את הוולטאז' הנדרש למגברים מסוג זה.

וגם קהל היעד של המאזינים לא בהכרח יכול לעמוד על ההבדלים בין הגברות שונות.

ועל כל זה- גם אין שום ניקוד, או מידע על מה היו הפרמטרים להשוואה, אין לבחינה כזאת שום תוקף, למעט קבלת ביקורת(REVIEW ) או חו"ד אישית של מישהו.(PERSONAL OPINION ), שזה בסדר, אבל לא דברי אלוהים חיים..

והיא איננה משהו שיכול בהכרח לשקף מציאות, יתכן ששיש בכך משהו, וגם מניעיו של מאט לא חשודים כלא כשרים, אבל עדיין ההשוואה היא איננה מספקת.

סתם לשם הדוגמא , אתה כתבת לגבי מגברים כך:

לדעתי האישית, למגבר של זאפקו יש מספיק רזרבות כוח, שיתורגמו לצליל דינמי, חד, נקי, עם אפשרויות לכוח מתפרץ בעת מעברים מוסיקליים.

אז רק בשביל לסבר לך את האוזן, בכדי להפיק מהזאפקו LX הספק של 150W לערוץ ל2 ערוצים ב4 אוהם, המגבר צורך 77 אמפר, ב14.2V..

וזה מגבר קלאס A\B.

תחשוב איך מגבר קלאס A היה מגיב..

עכשיו אתה יכול להבין מדוע ספק של 45A לא מספק? ובטח ובטח ב12V?\

ולעניין הפרדת הערוצים.

את מה שאני העלתי לגבי נושא ההפרדת ערוצים, לא כתבתי באף מקום שזה מבחן מעבדה, במעבדת הקול בנאס"א..וגם לא ייחסתי לכך משהו מעבר לזה.

סה"כ ציינתי שהיא נערכה על ידי קבוצה של חברה רציניים שמתחרים בIASCA, ואף חלקם גם זכו באליפות העולם בIASCA (כמו מאט..:) )

הבדיקה שהבחור עשה אצלו במוסך, היא מבחינת אופי הבדיקה ותוצאותיה, תהיה זהה לבדיקה שתעשה במעבדת סאונד, עם חדד מבודד עם רעש סביבתי 0.

ברגע שאתה מודד ויודע מה הרעש הסביבתי, בין אם הוא 0, 10 או 80 DB, זה כלל לא משנה.

בבדיקה שהבחור עשה על ההפרדת ערוצים, אין בכלל קשר לסף הרעש הסביבתי, זה שאולי אתה לא מבין מה הוא בדק , זה בכלל משהוא אחר.

כל מה שהבדיקה הייתה אמורה להצביע, היא על מה ההבדל בין מגברים "שקטים" ל"רועשים", מבחינת הפרדת ערוצים- במציאות ולא בנתונים על הנייר.

ואיך בפועל ניתן באמת להצביע על ההבדל.

אגב, המיקרופון שהוא משתמש בו, הוא גם הציוד הרשמי שמוכר בIASCA ומשמש לשופטים בתחרויות הSPL.

הוא מדד מה הרעש הסביבתי

הוא מדד מה הרעש לאחר שהנגן CD נכנס לתמונה.

ואז הוא החל במדידות של המגברים.

ואז הוא מדד כל מגבר, צד A וצד B, כאשר לא רק שהוא שהBALANCE מופנה לערוץ הנגדי, אלא אף ניתק פיזית את הRCA.

וכאשר אתה רואה שישנם מגברים שבערוץ שאמור להיות שקט,שאפילו לא מחובר בכלל סיגנל בRCA והBALANCE מופנה לערוץ הנגדי, עדיין הייתה עליה של בין 1.5-7DB.

וגם אין אחידות בין ימין ושמאל.

מציע לך, לקרוא את זה שוב.

הכל הגיע מדיון עמוק בDIYMA לגבי נושא השוואה בין מגברי מולטי לבין מגברי דואל מונו.

הרי כל התיאוריה לגבי מגברי דואל מונו, שהיתרון שלהם הוא בהפרדת הערוצים, וזה למעשה כל מה שמייחד אותם.

בפועל, כפי שראית במדידות שהוא עשה לגבי מגבר הDLS, אין לכך באמת משמעות מיוחדת.

מגבר מולטי שבנוי היטב, יתן את אותה תוצאה או אף טובה יותר מאשר מגבר דואל מונו.

חייבים להבין, בעולם מושלם, כל אלמנט היה מקבל מגבר מונו פרטני.

והסיגנל היה אמור לעבור רק באופן דיגיטלי מלא ללא המרות וללא הנחתות, לכל מגבר.

מכיוון שזה לא תמיד אפשרי ובוודאי לא כלכלי, אז הכל עניין של פשרות.

בכל השרשור הארוך הזה, מתעלמים מכל פרמטר אפשרי שקיים לגבי מגברים, ומעסקים שוב - רק בהספקים.

גם אם מייחסים להספקים תכונות שלא קשורות לאיכות הצליל כמו :

רזרבות כוח, שיתורגמו לצליל דינמי, חד, נקי, עם אפשרויות לכוח מתפרץ בעת מעברים מוסיקליים.

עריכה אחרונה על ידי green monster
הגהה

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

green monster,

לדעתי אתה טועה.

אפילו מסקנתך לגבי מהות השירשור הנוכחי, גם היא שגויה:

בכל השרשור הארוך הזה, מתעלמים מכל פרמטר אפשרי שקיים לגבי מגברים, ומעסקים שוב - רק בהספקים.

השירשור הזה והשוואת מגברים שצירף fleshbone1999 עוסקים בהרבה פרמטרים של מגברים כמו במה ותמונה.

ואני מצטער לומר שלדעתי יש לך טעויות בסיסיות בהבנה של נותנים והשפעתם על איכות השמע של המגבר:

1. DF לא קובע את איכות המגבר.

2. אתה חייב להפסיק ולהסתמך על אנשים שמשתעשעים במחסן עם ציוד אנכרוניסטי, ובעיקר מצליחים לייצר קליפינג שמיע.

3. מגבר זה לא קומקום חשמלי. מגבר זה לא נגד. צריכת הזרם שלו היא בעלת אופי אחר.

אתה ממשיך ומתעקש שספק 12וולט 45 אמפר וקבל 15F, אינם מספיקים.

אך לדעתי אתה שוגה ובגדול.

אני אתן לך דוגמה עם מספרים כדי להקל על ההסבר:

ספק הכוח בעל הספק של 540 ואט.

נניח מגבר ממוצע עם 55% נצילות של מגבר קלאס A/B,

יכול להגיע ל- 150 ואט לערוץ יציאה לרמקול.

נ.ב.

ההשוואה היא לא תחרות SPL.

היא דומה לתחרות SQ.

לכן גם אין בעיה עם הספק כוח 12V והקבל.

יש מספיק רזרבות.

יום טוב

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשעה שאתה רוצה להסתמך על השוואה בין מגברים שונים שנעשתה במחסן במישיגן בליל חורף קריר, בלי פרמטרים, בלי תיעוד מצולם, ובלי הבנה איך ערכו אותה ושה"תוצאות" שלה מובאות בצורה של קובץ WORD של כמה עמודים מבלי שום אזכור לניקוד או פרמטרים שנבדקו -זה קצת משעשע שאתה כותב לי לא להסתמך על השוואות שנעשות במחסן :shock:.

לגבי נושא הספק והזרם, אתה טועה, זה לא עובד ככה, לא מדובר על מקדחה.

משיכת הזרם כל הזמן משתנה ובעומס מלא ספק של 45A לא יספיק לכך.

בנוסף, קבל הוא לא מקור אמפרז' גם אם הוא גדול כמו 15F.

הוא לא יותר מפיצוי רגעי שנועד לייצב, וברגע המפל הוא יהפוך לצרכן גדול יותר מהציוד שמורכב אחריו.

ומכיוון ששוב, אתה כל פעם מתעלם מ90% ממה שאני כותב אזי מיציתי את נושא הנתונים.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה לא צריך להכנס לוויכוחים מיותרים שמובילים למקומות שייקחו אותנו אחורה, המטרה של כולנו היא ללמוד ולפתח את התחום ודעות שונות זה טוב לכולם - אם כל הרמקולים וכל המגברים היו אותו הדבר היינו חיים בעולם משעמם מאוד, אני חושב שהדיון הזה טוב וחיובי ויכול ללמד אותנו הרבה על התחום, כיף לי לראות שיש עדיין אנשים שמשקיעים את זמנם, מרצם וכספם באודיו כשאני הייתי כמעט בטוח שהתחום בארץ נכחד ודיונים כאלו רק מוכיחים שיש בארץ אנשים שמבינים ויודעים מה הם רוצים למרות חילוקי דעות כאלו ואחרים ואי הסכמות, אם הדיון על מגברים מוביל לכזה עניין אני חושב שאם נתחיל דיון על כבלים לא נגמור להתווכח עוד כמה שנים....

אני מקווה שפעם הבאה שאגיע לארץ אפשר יהיה לערוך מפגש או לעשות משהו עם כמה מפיצים מקומיים כדי לקדם את התחום, אני יודע שיש כמה חבר'ה שמגיעים לEMMA בזלצבורג לתחרות ה FINALS שנערכת כל שנה במרץ ויהיה נחמד לראות שם גם נציגות ישראלית בתחרות עצמה.

בקשר לדיון של השרשור הזה, אם אתם מעוניינים (אדי אתה המילה האחרונה פה ואתה תקבע) ובאמת שזה רק למטרת השוואה ולא למטרת פרסום, שיווק או הכפשות אני מוכן לבקש מכמה מתחרי IASCA בארה"ב לחוות את דעתם על שני המגברים האלו, רע זה לא יכול לעשות - אלו שני מגברים מחברות טובות מאוד שנמצאות בשוק לא מהיום ולא מאתמול ולכן זה רק יכול להוסיף לעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד, בכיף!

אני פוחד שמתפתח כאן בסופו של דבר שיח חירשים.

לי באופן אישי, הספק המגבר לרוב יהיה הנתון האחרון וגם הכי פחות מכריע בשיקול לרכישת מגבר אם כי אני גם חושב שבמערכת בה מתבצעת המרה לאנלוגי לפני המגבר, הופכת את המגבר לרכיב החשוב במערכת.

במערכת נטולת המרות זה מתגמד כאשר מדובר על רעשים אך נתוני שליטה זה תמיד פקטור חשוב.

כל עוד נתנוי המגבר הכלליים מספקים, אביט בהספק.

השנקל שלי.

תנסו לקחת אחד מהשני את מה שתורם במקום לנסות לשכנע בכוח מה יותר חשוב.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המון זמן שלא הגבתי בפורום הזה ואני זוכר את גרין מונסטר עוד מהמון המון שנים אחורה כשבפורום הגיבו גורואים ברמה בינלאומית שהפסיקו להגיב כי זה מה שנהיה . לקשר לדיון שמתנהל פה אז בבירור מובן שניר מנסה להסביר ולתת להבין על מה מסתכלים כשבוחרים מגבר ומגובים על ידי מסמכים או לפחות תעודות לידה של מגבר ולא מה שרשום יפה על קופסת אריזה. וזה מבאס שצד שני שמנהל את הדיון לא מבין את עמדתו וממשיך לטעות ובכל זאת לא מרפה.

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דברים רבים נכונים שנאמרים כאן מכל הצדדים - למי שקורה את השרשור הזה החוכמה היא לדעת ולהבדיל בין הדברים שתורמים לכם לבחירת מגבר לבין אלו שלא.

מצד אחד -

אנחנו מדברים כאן על סביבת שמע ניידת בתוך רכב, מלא במשטחי זכוכית ומתכת שגם מתווספים אליו רעשי דרך,רוח, כביש וכך הלאה.

כמה כבר אוזן אנושית תוכל להבדיל בין מגבר שנתון הפרדת הערוצים שלו היא 76DB לבין מגבר שהנתון שלו הוא "למעלה" מ60? - לא יודע.

כמה כבר אוזן אנושית תוכל להבדיל בתדרים נמוכים בין הבדלי DF שהם גם ככה מספקים סביר יותר מלהניח גם במגבר שהנתון הזה בו לא הוצהר? - מאמין שבטל ב60.

מצד שני -

המאזין בתוך הרכב הזה יושב במרחקים שהם בין חצי למטר וחצי - מכלל הרמקולים.

איזו משמעות יש כאן למגבר עם הספק נתון של 90 וואט לערוץ ואיזה משמעות יש כאן למגבר עם הספק של 150 וואט לערוץ?

בייחוד אם דווקא למגבר החלש יותר - יש ספק כוח עם יותר עתודות כוח? שאני לא בטוח לגבי זה גם כן - סתם אומר.

בהנחה שכל אותם נתונים נמצאים בטווח שהוא תקין ולא מהווה בעיה שמיעתית - הייתי נותן תיעדוף למגבר החזק יותר במידה והתשתית של הרכב, הגודל הפיסי והמשקל שלו אפשריים לביצוע מבחינתי - זה "על הנייר" בהעדפות העירומות שלי.

בפועל? אני מדבר עליי, באופן אישי

איך בפועל הייתי בוחר את המגבר?

אני איש משפחה - אני צריך את המקום הפנוי בתא המטען, אני צריך שהרכב יהיה כמה שפחות עמוס מבחינת משקל

אני בן אדם פרקטי - לפי מיקום המגבר הייתי מעדיף שכל מה שקשור לכוונים שלו יהיה נגיש יותר - אם המגבר חשוף אליי - מעדיף שהכוונים שלו לא יהיו ממוקמים בצידי המגבר אלא בחזית המגבר (מלמעלה)

לרכב שלי יש תשתית חשמל סטנדרטית - הייתי מעדיף דווקא מגבר עם צריכת זרם נמוכה יותר

למי מהם יש אחריות יותר טובה?

מחיר יותר טוב?

פריסה לתשלומים יותר נוחה אולי?

בידיעה ששניהם מגברים מעולים, בידיעה שהסיכוי שלי להבחין בינם במבחן עיוור היא אפסית - בטח ובטח שלא בתנאי נסיעה - סאונד ובטח ובטח שהספק - היה השיקול האחרון שלי.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המון זמן שלא הגבתי בפורום הזה ואני זוכר את גרין מונסטר עוד מהמון המון שנים אחורה כשבפורום הגיבו גורואים ברמה בינלאומית שהפסיקו להגיב כי זה מה שנהיה . לקשר לדיון שמתנהל פה אז בבירור מובן שניר מנסה להסביר ולתת להבין על מה מסתכלים כשבוחרים מגבר ומגובים על ידי מסמכים או לפחות תעודות לידה של מגבר ולא מה שרשום יפה על קופסת אריזה. וזה מבאס שצד שני שמנהל את הדיון לא מבין את עמדתו וממשיך לטעות ובכל זאת לא מרפה.

אני באמת חושב שאולי יש פה הזדמנות להחיות את הפורום מחדש ולנסות להחזיר את החבר'ה הותיקים בחזרה, בקשר לדיון אני חושב שאולי אתה מסתכל על הדיון מצד אחד ולא מצד אחר, הכי נכון זה לא לנקוט ולצדד במישהו אלא לנסות ללמוד ולהבין על מה מתדיינים זה שאומרים למישהו שהוא צודק והאחר טועה הדיון שמתנהל פה הולך לכיוונים לא נכונים ויגרמו לריבים שלא באמת צריכים אותם וגרמו לאותם אנשים שאתה מדבר עליהם לעזוב - המטרה של כולנו היא ללמוד דברים חדשים ואני חושב שהשרשור הזה ברמה יחסית גבוהה לעומת שאר השרשורים שבדף הזה, הוא מעניין, הוא מתנהל בצורה יפה ולראייה הרבה אנשים שמגיבים פה לא הגיבו בפורום המון זמן, אני חושב שכדאי שנמשיך לנהל את הדיון הזה בצורה עניינית.

בקשר לבחירה של מגבר - יש כמה חברות שכן צריך באמת לבדוק אם מה שאתה קונה זה באמת מה שאתה מקבל ויש חברות שלא ואפילו בטעות יחשבו על להצהיר משהו אחד ולעשות משהו אחר, ציוד בדיקה היום ברמה בסיסית הוא זמין מאוד וכל אחד יכול לבדוק היום כמעט כל מגבר שבעולם ככה שיש חברות שאפילו לא ייכנסו לפינה הזאת, הדיון פה נערך על שלושה מגברים שכל אחד מהם הוא מחברה מאוד ידועה ומכובדת שלא יכולה לעשות מעצמה צחוק, אני יכול להגיד לך שהמגברים שלנו נבדקים ע"י AUDIO PRECISION כדי לבדוק את הנתונים שלהם, הציוד הזה עולה כמה מאות אלפי דולרים וההחלטה שלנו לא לשים את הנתונים האלו בתעודת לידה נובעת משיקולים פנימיים של החברה, אני לא רושם את זה כדי להשוויץ או לגרום לך למבוכה - אני רק מנסה לחדד את הנקודה שכל שלושת החברות שנמצאות בדיון פה לא יכולות לרשום נתונים שהם מצוצים מהאצבע, המוניטין יותר חשוב מכל דבר אחר בתחום הזה שהוא ממילא קטן מאוד ותחרותי.

אדי - אתה צודק שהיום אחד הדברים הכי חשובים זה הנוחות וזה דבר שאנחנו עכשיו לוקחים לתשומת ליבנו בתכנון של המגברים החדשים שלנו לנסות להקטין אותם כמה שאפשר - למצוא פתרונות שישמרו על איכות הסאונד אבל יקטינו את הגודל הפיזי של המגבר, לא משימה פשוטה אבל בשביל זה יש לנו את אחד מהמוחות הכי מבריקים בתחום שעובד אצלנו :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אני בהחלט הייתי מאחל שהפורום והדיונים בו יחזרו לימי הזוהר של העבר.

אך לצערי הרב יש לאמר, אני לא חושב שזה יקרה.

לא בגלל חברי הפורום חלילה, אלא מכיוון שתחום האודיו לרכב כולו לקח מפנה חזק מאוד הצידה.

אגב, לא רק בתחום הרכב, גם האודיו הביתי סובל מאותה תופעה בדיוק.

יש בי עוד תקווה שזה יחזור, מכיוון שבסוף הנאה ממוזיקה היא משהו שכמעט כל אחד נהנה ממנה, הטרנדים והקידמה קצת הזיזה את זה, אבל אני בהחלט חושב שעדיין יש לזה מקום.

כעת למשהו שלא קשור לתגובה זו, אבל בהמשך לדיון הקודם.

רק פרט מידע טכני לגבי נושא המגבר של ארק-אודיו.

נזכרתי שהועלתה בעבר כבר בפורום בדיקה שנערכה למגבר, שפורסמה במגזין PASMAG.

אני כעת לא מדבר על נושא של תוכן הבדיקה, אצרף אותה להודעה לכל מי שרוצה לקרוא.

אני רציתי רק להעלות את נושא הספק המגבר, מכיוון שזה היה משום מה מאוד עקרוני במהלך הדיון.

תוצאת הבדיקה שלו הייתה, שהKS300.4 מוציא 110 וואט RMS לערוץ , ב4 אוהם, ב13.5V, שזה הרבה מעבר ל90 וואט המוצהר שלו.

והיעילות שלו היא מעל 80 אחוז, שזה פנומנלי.

ההערכה היא שב14.2-14.4 הוא כנראה יפיק כ120W לערוץ

ks-300-4 spec.jpg

Pasmag ks300-4.pdf

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נאמר שאני מסכים איתך לגבי ההודעה האחרונה שלך ניר ב100 אחוזים?

גם לי זה אכן מאוד מעציב שתחום האודיו דועך למרות הפיתוחים הטכנולוגיים האדירים בתחום ובחלק לא קטן - בגללם.

וגם הודות לעשרות משתנים אם לא מאות נוספים כגון תהליך ההתבגרות של הוותיקים שמוציא אותם מהתחום הזה באופן טבעי לחלוטין בין אם זה בגלל התמסדות והולדת משפחות חדשות ובין אם זה מעצם העובדה שאנחנו שומעים פחות ופחות תחום תדר ככל שאנחנו מתבגרים.

וגם הרבה מאוד רכבים היום מגיעים עם מערכות שבאמת - כואב הלב וגם הארנק לנסות בכלל לשפר אותן ואז גם אם מביטים ב95 אחוז מקהל הלקוחות - מערכת שכזו תהיה מעל ומעבר בשבילם.

דוד של אשתי קנה Q2 ברמת ביניים - מה אני יכול לאמר, מערכת של בנג אנד אולפסון עם 11 רמקולים - מעט מאוד אפשרויות כוונון מצד אחד ומצד שני ברגע שקצת ביצעתי שם איזונים זה נשמע טוב - מספיק טוב בכדי שאני בעצמי אהנה מהמערכת הזאת ולא אשדרג אותה כי כמות ההשקעה ליצור משהו טוב יותר - פשוט לא שפוי במיוחד לעשות דבר כזה לרכב כזה.

שמעתי את המערכת של BOSE במאזדה 6 פרימיום פלוס - תכלס, להוסיף שם סאב וופר ולשנות את הטוויטרים למשהו טיפה יותר פתוח וסיימת - וזה אחד הרכבים עם מערכות OEM משודרגות הפחות טובים שיצא לי לשמוע.

קאדילק CTS עם מערכת של מארק לוינסון שהיתה בבעלותו של בן דוד של אשתי - פשוט מערכת פסיכית - אמרתי לו בעצמי עזוב אל תיגע, תשאיר ככה.

אז לא פלא.

לגבי הארק - אכן מגבר משובח כאשר מדובר בטכנולוגיית אות שבה אתה כן עובר המרה לאנלוגי לפני הכניסה למגבר - בהחלט יש חשיבות רבה לקדם המגבר וליכולת שלו להשאר שקט.

תעבור לטכנולוגיות "מידע" (לא אות) דיגיטליות ואתה מקבל כבר סיפור שונה לחלוטין בו מראש אין בכלל רעשים עד למגבר עצמו וגם כאן אתה יכול למצוא בשלב המגבר צ'יפים מאוד איכותיים בלא מעט מוצרים ואז כבר ל"סיגנל" שהוא בעצם זרם מידע יש יתרונות בכך שהוא עובר את הדגרדציה הראשונה שלו רק לאחר הכניסה למגבר - וזה הבדל נוסף ומאוד חשוב בתכנון מערכת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1651 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...