Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיצד ניתן לדעת כמה שמן יש\חסר במערכת מיזוג של רכב?

Igalz
שימו לב! השרשור הזה בן 1691 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי דליפת גז קלה במזגן של הרכב והמערכת כבר עברה הוספת גז כמה פעמים. מדובר בדליפה קטנה מאוד שבספק רב תתגלה בקרוב לכן בשלב זה אין לי בעיה להמשיך למלא מידי פעם (בערך פעמיים בשנה).

כידוע במצבים כאלה גם השמן שמסתובב במערכת דולף מעט. זה מדאיג אותי קצת יותר כיוון שזה משפיע ישירות על בריאות המדחס.

אין לי בעיה לרכוש קצת שמן PAG46 ולהוסיף. השאלה היא כמה?

כל המערכת, מהמפעל, מכילה 88מ"ל שמן.

על פי מה שלמדתי ברשת, עודף שמן לא בריא בכלל, ועדיף חוסר שמן מאשר עודף. ובכל זאת הייתי שמח להשלים את החוסר.

האם יש שיטה "מדעית" לדעת כמה שמן יש במערכת כרגע, וכמה חסר, מבלי לפתוח צינורות ולפרק את המדחס לגורמים?

נ.ב. - הרכב שלי הוא סיטרואן c4 דור שני, אבל השאלה מתיחסת לכל מערכת מיזוג r134a שהיא

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי מכונת מחזור טובה יודעת גם לשאוב את השמן, לשקול וכך להוסיף לפי הצורך

בהצלחה

רמי

אתה בטוח?

למיטב ידיעתי מכונת מחזור מבצעת הפרדה ושקילה לשמן שיצא ומחזירה חזרה את אותה הכמות, אבל היא ממש לא מוציאה את הכל, רוב השמן נשאר במדחס.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נגעת בנושא יחסית מורכב ואשתדל לענות בקצרה.

מכונת המחזור סטנדרטית מוציאה כמות שמן מסויימת יחד עם הקרר בתלות, במצב המערכת שבה בוצע המחזור, במכונה עצמה ובכמות הכללית של השמן במערכת.

בדרך כלל מדובר על 5-15 סמ"ק.

את הכמות הזאת יש להחזיר למערכת באופן ידני, ז"א לבדוק כמה יצא ואז לטעון שמן במערכת בזמן המילוי באותה כמות, פלוס כמות נוספת בהתאם לתיקון שבוצע במערכת.

למשל החלפת מעבה- אז יש תוספת שמן בהתאם להמלצות היצרן, בדרך כלל 20-40 סמ"ק שמן לדוגמא הזאת ספציפית.

לשאלתך המקורית, אין דרך לדעת כמה שמן יש במערכת כולה והדרך היחידה לוודא כי הכמות היא תקינה לחלוטין במערכת היא במקרה של ניקוי כל המערכת מכל שאריות שמן ומילוי הכמות הנדרשת. פעולה שבדרך כלל עושים אחרי כשל של מדחס, שאז מנקים את כל המערכת ושמים מדחס תקין עם הכמות שמן הנדרשת מדודה.

כעקרון, כדי לשמור על כמות שמן מדחסים במערכת אחרי תיקון יש לפעול לפי הנחיות של היצרן, שמספק מידע איזה כמות יש להשלים במערכת לפי אופי התיקון.

אם מקפידים על זה, אז כמות השמן המערכת לא תהיה מדוייקת, אבל מספקת כדי שהמערכת תעבוד תקין ולזמן רב.

סמפטומים מוכרים של חוסר שימון הוא רעש חריג של פעולת המדחס וכמובן כשל מוקדם שלו.

עודף שימון יגרום במצבים מסויימים וסוגים מסויימים של מדחסים גם לרעש חריג וכמובן קירור לא תקין לסרוגין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי דליפת גז קלה במזגן של הרכב והמערכת כבר עברה הוספת גז כמה פעמים.

ברוך הבא למועדון, המדחס שלך בדרכו למות. ימיו ספורים.

בעיה זהה אצלי ב C4 דור ראשון - דליפות מהיום הראשון שקניתי אותו.

מילאתי גז לא מעט פעמים.

לפני חודשיים נתפס המדחס מחוסר שימון וביחד איתו הוחלף גם המעבה (שהיה מקורי) בגלל שכולו היה דולף.

אם אתה זוכר - שנה שעברה החלפתי גם מאייד. המזגן כרגע ברכב כולו חדש (סיני חדש).

במדחס החדש היתה כמות שמן שמספיקה עבורו מהיצרן. את המעבה החלפתי בחדש כמובן והוספתי ידנית עוד 40 מ"ל שמן.

(אחרי מעל 3.5 שנים של בעלות על הרכב עם מזגן שלא עבד כמו שצריך, עכשיו הוא עובד טוב - ובשעה טובה, אין דליפות וגם אין ריח מסריח כתוצאה מהדליפות).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב דליפה קטנה ללא כתם שמן ליד הדליפה כלל, האיבוד שמן הוא אפסי.

דליפה גדולה אם כתם שמן האיבוד שמן יכול להיות בין 30-50 סמ"ק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דניאל, איציק, תודה על ההסברים.

ברוך הבא למועדון, המדחס שלך בדרכו למות. ימיו ספורים.

בעיה זהה אצלי ב C4 דור ראשון - דליפות מהיום הראשון שקניתי אותו.

מילאתי גז לא מעט פעמים.

איציק

המדחס אצלי מדגם שונה מאשר אצלך אבל אני לא שולל את הסצנריו.

אני משתדל לדחות את הסוף, אני עוקב אחר הלחץ הגבוה במערכת (דרך obd) וברגע שיש ירידה מורגשת בכמות הגז אני דואג למלא. מדובר בכ100 גרם פעם בחודשיים, לא משמעותי כשיש בלון.

מדאיג אותי אבל החוסר שימון ואני שוקל לרכוש שמן ולהוסיף איזה 20-30 מל במילוי הבא. האם לדעתכם זה רעיון טוב?

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לדחות את הסוף ואף לבטל אותו, כדאי לבטל הנזילה.

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דליפה של 100 גרם אחת לחודשיים ניתן לאתר עם שמן זרחני ופנס UV. אם אתה ממילא מתכוון לטעון שמן אזי כדאי כבר לטעון שמן זרחני. אם אתה נמצא באזור יהוד אתה מוזמן לבוא לקחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דניאל, איציק, תודה על ההסברים.

המדחס אצלי מדגם שונה מאשר אצלך אבל אני לא שולל את הסצנריו.

אני משתדל לדחות את הסוף, אני עוקב אחר הלחץ הגבוה במערכת (דרך obd) וברגע שיש ירידה מורגשת בכמות הגז אני דואג למלא. מדובר בכ100 גרם פעם בחודשיים, לא משמעותי כשיש בלון.

מדאיג אותי אבל החוסר שימון ואני שוקל לרכוש שמן ולהוסיף איזה 20-30 מל במילוי הבא. האם לדעתכם זה רעיון טוב?

אתה יודע איפה הנזילה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דליפה של 100 גרם אחת לחודשיים ניתן לאתר עם שמן זרחני ופנס UV. אם אתה ממילא מתכוון לטעון שמן אזי כדאי כבר לטעון שמן זרחני. אם אתה נמצא באזור יהוד אתה מוזמן לבוא לקחת.

תודה, הודעה פרטית בדרך אלייך

אתה יודע איפה הנזילה?

כרגע לא..

היה לי בעבר רכב עם דליפה בסדר גודל דומה ומזגניסטים לא הצליחו לאתר אותה.

הפעם לא ניסיתי. בלון גז עולה לי פחות מחקירה של בעל מקצוע.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חייב להכניס חומר זורח למערכת.

יש מכשירים אלקטרוניים שמסוגלים להריח גז מזגנים. מעבר עם מכשיר כזה על מערכת המיזוג יכול לעזור באיתור הדליפה בקלות.

יש ריח של גז בתא המנוע/תא נוסעים לאחר חניה ארוכה?

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חייב להכניס חומר זורח למערכת.

יש מכשירים אלקטרוניים שמסוגלים להריח גז מזגנים. מעבר עם מכשיר כזה על מערכת המיזוג יכול לעזור באיתור הדליפה בקלות.

יש ריח של גז בתא המנוע/תא נוסעים לאחר חניה ארוכה?

עברתי עם מכשיר כזה שהלוותי מחבר פורום יקר, איכותי למדי, לא גילה כלום.

למכשירים הללו יש סף רגישות מסויים, ולגלות דליפה זעירה לא מתבצע ״בקלות״ כמו שאתה חושב.

גם ריחות לא יופיעו בדליפות בסדר גודל כזה, מנסיון.

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1691 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...