Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משמעות איור של מפתח שוודי - סיאט אביזה DSG

shachar187
שימו לב! השרשור הזה בן 1577 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

הבוקר קרתה לי תופעה מוזרה.

בטעות התחלתי נסיעה כשההילוך בP וכמובן שהרכב נשאר לעמוד. העברתי לD, ואיך שהתחלתי לנסוע הרכב קפץ והופיע איור של מפתח שוודי. נסיתי לשלב לרוורס כדי לנסוע חזרה הביתה אבל ההילוך לא השתלב והרכב לא הגיב.

כיבתי והנעתי מחדש והרכב נסע את המטרים הבודדים בלי קפיצות, בלי הודעת שגיאה ושילב לרוורס.

תקלה במוח גיר מתנהגת ככה? פעם מופיעה ופעם לא?

ייתכן והיה מדובר במשהו רגעי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן,

הבוקר קרתה לי תופעה מוזרה.

בטעות התחלתי נסיעה כשההילוך בP וכמובן שהרכב נשאר לעמוד. העברתי לD, ואיך שהתחלתי לנסוע הרכב קפץ והופיע איור של מפתח שוודי. נסיתי לשלב לרוורס כדי לנסוע חזרה הביתה אבל ההילוך לא השתלב והרכב לא הגיב.

כיבתי והנעתי מחדש והרכב נסע את המטרים הבודדים בלי קפיצות, בלי הודעת שגיאה ושילב לרוורס.

תקלה במוח גיר מתנהגת ככה? פעם מופיעה ופעם לא?

ייתכן והיה מדובר במשהו רגעי?

התופעה הופיעה שוב אחר כך? אם לא כנראה המוח גיר ניסה להגן על עצמו

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגעתי לבדיקה במוסך ספטון של צ'מפיון והם טוענים שהמחשב מוציא פלט שגיאה שהגיר נתקע בהילוך 5 ו6.

איך זה הגיוני שיש כזה פלט כשבפועל הרכב עובר להילוך 5, 6 וגם 7.

הבעיה בפועל היא שלפתע מופיע לי איור של מפתח שוודי מהבהב על הצג, סימון ההילוך גם מהבהב וכשזה קורה אז הרכב לא משלב לרוורס.

יש לי אחריות על המוח והקלאצים בלבד וזה נשמע לי כאילו הם ממציאים משהו כדי להתנער ממנה ולגבות ממני שיפוץ גיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התופעה שאתה מתאר סביר להניח שקשורה למוח גיר, ואם יש לך אחריות עליו, תבקש שיחליפו לך אותו

Current: Seat Ateca 2019 1.4T (150HP) DSG7

Previous: VW Polo V 2012 1.4L (85HP) Manual Gear ---> VW Golf VII 2013 1.4T (122HP) DSG7 ---> VW Golf VII 2015 1.4T (150HP) DSG7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיימו את האבחנה אחרי פירוק הגיר.

טוענים שיש בעיה במזלגות ונדרש לשפץ את הגיר.

השתתפות יבואן של 100% על החלקים ו60% על העבודה.

הצעת מחיר סביב 1700 שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישרתי את התיקון,אבל מפתיע בעיני הנדיבות הזאת מצד צ'מפיון היות ולא דרשתי השתתפות מצידם וישאר נתנו לי את הצעת המחיר הזאת.

בגלל רמת השירות בארץ זה יותר מעלה חשש מאשר שמחה.

מצד שני, הלכתי ישירות למכונאי שיראה לי את הבעיה פיזית וזה קצת הרגיע אותי.

דרך אגב, הגיוני שהמחשב מראה שהגיר נתקע בהילוך 5 ו6 ובדיקה פיזית מראה שההילוכים הבעייתים הם רוורס ו2? (בפועל באמת רוורס היה הבעיה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך תיכנס בהם קצת יותר אגרסיבי, לא חושב שאתה צריך לשלם שקל על הביזיון הזה.

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3765054,00.html

[h=1]הגיר שיעלה לפולקסווגן עשרות מיליוני שקלים, שוב[/h][h=2]הסדר פשרה שני בארבע שנים: צ'מפיון מוטורס תפצה כ–107 אלף בעלי מכוניות פולקסווגן, אאודי, סקודה וסיאט בגלל תקלות בגיר הרובוטי. תחזיר עלויות תיקונים ותאריך את האחריות[/h]

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שצ'מפיון לא התחמקו מההסדר הזה ואמרו לי שיש לי כרגע אחריות עד 200 אלף ק"מ למוח ולגיר בלבד במסגרת ההסדר החדש (למרות שעדיין לא נחתם).

הבעיה היא שהמוסך אמר שהבעיה אינה במוח או בקלאצ'ים אלא במזלגות ואת האחריות לא מכסה.

על כל מקרה אני מתכוון להתקשר אליהם מחר ולנסות להוציא מהם תשלום מלא כי כל העסק מרגיש לי קצת מלוכלך למרות ההסבר של המכונאי.

הרי כפי שאמרתי הבעיה הייתה לסירוגין ועם הילוך רוורס בלבד.

אם התנועה של המזלגות לא טובה, איך הנסיעה חלקה ואיך אין הודעת שגיאה תמיד?

איך לפעמים הרכב כן משלב לרוורס ולפעמים לא?

לא הגיוני שכיבוי והנעה מחדש מסדרים בעיה מכנית.

בטוח שיש פה כמה שהרבה יותר מבינים ממני ואולי להם יהיה הסבר הגיוני לכך.

ההסבר של המכונאי היה שכנראה המוח הפעיל אובר כוח לשלב לרוורס או שהמזלג היה בנקודה כלשהי שאפשרה לו תזוזה. לכן לפעמים הכל היה כשורה ולפעמים תקול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1577 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...