Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חום מנוע קריטי| הונדה סיוויק 2000

Reu
שימו לב! השרשור הזה בן 1706 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חום מנוע התחיל לעלות בצורה מוגזמת למד עד הסוף בזמן עצירה אחרי מספר שניות (רמזור / פקק).

החום עולה גם בנסיעה על הילוך ראשון.

מסתדר בנסיעה אבל לא לנסיעה ארוכה!

מיכל עיבוי מתרוקן מהר מאוד בזמן נסיעה בנוסף אחרי כיבוי מנוע כעבור חצי שעה+- מיכל העיבוי מתרוקן לגמרי.

רכב:

הונדה סיוויק 2000

EK 16 VTEC 1.6

מנוע - D16Y8

אוטומט

מה הוחלף ללא הצלחה בטיפול הבעיה:

רדיאטור הוחלף.

תרמוסטט הוחלף, (פעמיים).

שאלות:

החלפת משאבת מים יכול לעזור במצב הזה?

בדיקת ראש מנוע בוצע במוסך (ניתוק מחשמל והנעה בזמן מילוי מלא של רדיאטור), המכונאי אמר שאין בעיה בזה, האם הבדיקה אמינה?

כיבוי מידי מתי שהמנוע עלה לכמעט מקסימום עדיין יש מצב לנזק בלוק מנוע?

וכמובן אשמח לתשובות לא מלאות/רכבים אחרים אבל אנשים שהיו במצב הזה!

כל הכוונה תעזור לי מאוד.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל לא הבנתי את הבדיקה שהמכונאי עשה לך לראש מנוע, שנית פקק רדיאטור שזה הכי בסיסי לא החלפת, נזילות מים לא רשמת אם יש אין היו או שלא בדקת, וונטה עובדת או לא?

Sent from...somewhere

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל לא הבנתי את הבדיקה שהמכונאי עשה לך לראש מנוע, שנית פקק רדיאטור שזה הכי בסיסי לא החלפת, נזילות מים לא רשמת אם יש אין היו או שלא בדקת, וונטה עובדת או לא?

Sent from...somewhere

הוא אמר שככה עושים את הבדיקה הזאת.

מנתקים זרם חשמל למנוע.

פותחים פקק רדיאטור וממלאים עד הסוף.

מניעים את הרכב ובתנאי שהמים קופצים אז יש בעיה בראש מנוע.

אני לא יודע עד כמה הבדיקה הזאת אמינה (אני מכונאי מטוסים ואין לי ניסיון במכונאות / בדיקות רכבים).

פקק רדיאטור המכונאי במוסך אמר שאין בעיה, וונטה עובדת.

נזילות מים לפי המכונאי לא היו, אבל שמתי קרטון מתחת לאוטו והיו טיפות אדומות (חומר קירור) מתחת למנוע מהצד של הנהג.

תשובות של כמה מוסכים / מכונאים:

מוסך 1 אמר לי שיש בעיה במנוע וצריך להחליף את המנוע?? בלי לעשות שום בדיקה - אמר שזאת בעיה ידוע אבל לא מצאתי על זה בשום מקום.

מוסך 2 אמר לי שיש בעיה בראש מנוע והרכב לא ישרוד הרבה זמן (עשה את הבדיקה של מה שרשמתי).

מוסך 3 (האוטו היה מטופל במוסך הזה לפני שקניתי אותו), עשה גם את הבדיקה של ראש מנוע - אמר שראש מנוע תקין מאוד "ומוסך 2" סתם אמר לי את זה.

מוסך 4 אמר לי שאין לי נזילות וצריך לעשות בדיקה שעולה הרבה כסף.

עכשיו הרבה רוצים לעשות כסף על זה, אם מישהו יגיד לי שיכול להיות משאבת מים "דופקת" את כל הבעיה הזאת אחליף אותה לבד.

ראיתי סרטונים של הרכב הזה בדיוק לאיך להחליף את זה וזה ממש לא מסובך בשבילי לעשות את העבודה.

אבל אם יגידו לי שזה לא שווה לעשות לבד ויכול להיות בעיה יותר קריטית וכו' אקשיב לך/להם כי הניסיון של האנשים פה עם רכבים יותר משלי.

זה הרכב הראשון שלי והוא נסע מעולה חודש שלם, ואז התחיל לעשות את בעיית חום מנוע.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להתחממות רכב יכולות להיות סיבות רבות.

כיוון שהרכב מאבד נוזל קירור, מתבקש לבצע בדיקת לחץ למערכת הקירור,שתאשר אם יש או אין נזילה/דליפה או שתאושש/תפריך חשד לאיבוד לחץ מהמנוע.

אל תסע עם רכב מתחמם כדי לא לגרום נזקים נוספים.

כתוב מהיכן אתה לקבלת המלצה על מוסך/מכון רדיאטורים וגרור אליו את הרכב לטיפול.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להתחממות רכב יכולות להיות סיבות רבות.

כיוון שהרכב מאבד נוזל קירור, מתבקש לבצע בדיקת לחץ למערכת הקירור,שתאשר אם יש או אין נזילה/דליפה או שתאושש/תפריך חשד לאיבוד לחץ מהמנוע.

אל תסע עם רכב מתחמם כדי לא לגרום נזקים נוספים.

כתוב מהיכן אתה לקבלת המלצה על מוסך/מכון רדיאטורים וגרור אליו את הרכב לטיפול.

עכו, ותודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אומר שיש נזילה של מי קירור שזה יכול להיות בעיה מסויימת.

פקק של רדיאטור לפי מה הוא קבע שהוא תקין מלהסתכל עליו???

את הבדיקה הזו אני לא מכיר ולא מבין איך קשור לנתק חשמל למנוע (שזה נשמע בפני עצמו הזוי) למים.

לגבי המוסכים-

מוסך ראשון אל תיגש יותר,מה זאת אומרת קבע שצריך להחליף מנוע בלי לבדוק אין דבר כזה בלי לבדוק גם אם זה פגם ידוע (וזה לא) עדיין בודקים.

מוסך שני-כבר אמרתי שאני לא מכיר את הבדיקה הנ"ל,אולי מישהו יותר ממוחה כאן בפורום יאיר את עיניי.

מוסך שלישי- עשה בדיקה (לא ברור איזה) וקבע שראש מנוע תקין, אוקיי...אז מה לא תקין למה מתחמם,מדוע לא בדק מה אמר, עשה את הבדיקה אמר לך זה לא ראש סע מפה!!

מוסך רביעי- אמר שאין נזילות (למרות שאתה ראית) והבדיקה עולה המון כסף מה MRI לאוטו טוב שלא אמר שצריך להמתין שלושה חודשים לתור.

אולי הנזילה שיש לך מהמשאבת מים ואז היא תעשה את הבעיה, בלי שום קשר תחליף פקק למקורי עולה 50₪ וגם זה לא הבעיה זה לא הולך לפח.

Sent from...somewhere

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אומר שיש נזילה של מי קירור שזה יכול להיות בעיה מסויימת.

פקק של רדיאטור לפי מה הוא קבע שהוא תקין מלהסתכל עליו???

את הבדיקה הזו אני לא מכיר ולא מבין איך קשור לנתק חשמל למנוע (שזה נשמע בפני עצמו הזוי) למים.

לגבי המוסכים-

מוסך ראשון אל תיגש יותר,מה זאת אומרת קבע שצריך להחליף מנוע בלי לבדוק אין דבר כזה בלי לבדוק גם אם זה פגם ידוע (וזה לא) עדיין בודקים.

מוסך שני-כבר אמרתי שאני לא מכיר את הבדיקה הנ"ל,אולי מישהו יותר ממוחה כאן בפורום יאיר את עיניי.

מוסך שלישי- עשה בדיקה (לא ברור איזה) וקבע שראש מנוע תקין, אוקיי...אז מה לא תקין למה מתחמם,מדוע לא בדק מה אמר, עשה את הבדיקה אמר לך זה לא ראש סע מפה!!

מוסך רביעי- אמר שאין נזילות (למרות שאתה ראית) והבדיקה עולה המון כסף מה MRI לאוטו טוב שלא אמר שצריך להמתין שלושה חודשים לתור.

אולי הנזילה שיש לך מהמשאבת מים ואז היא תעשה את הבעיה, בלי שום קשר תחליף פקק למקורי עולה 50₪ וגם זה לא הבעיה זה לא הולך לפח.

Sent from...somewhere

תודה רבה!

אחליף לפקק מקורי! וכנראה אחליף משאבת מים ורצועת טיימינג גם על הדרך!

לפי מה שהבנתי מהאינטרנט, צריך לעשות כל שנה / שנתיים רצועת טיימינג ומשאבת מים.

הטיפול האחרון בזה היה ב2013! (מצאתי קבלות והצלחתי ליצור קשר עם מוכר האוטו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

אמרת שאתה מעכו,

המוסכניק שלי מוסך מורשה אבל לא של היבואן, מתמחה בהונדה ומחזיק בעצמו R-TYPE

הוא נמצא לא רחוק מצומת קריית אתא במפרץ.

לדעתי שווה לך להתקשר אליו ו/או להביא את הרכב אליו.

מרוואן - 054-422-4931

אין החותם מעיד על גיסתו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה פתאום כל שנה שנתיים טיימינג,איפה זה כתוב???

אם אני זוכר נכון כל 90 אלף.

Sent from...somewhere

כל 90K או 5 שנים כמו ברוב היפניות של אמצע שנות ה 90 והלאה.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא אמר שככה עושים את הבדיקה הזאת.

מנתקים זרם חשמל למנוע.

פותחים פקק רדיאטור וממלאים עד הסוף.

מניעים את הרכב ובתנאי שהמים קופצים אז יש בעיה בראש מנוע.

אני מכיר את הבדיקה הזו. הנחה אותי מוסכניק לבצע אותה אחרי נסיעה קצרה. והמטרה היא לבדוק בריחת לחץ.

אבל לא שמעתי על ניתוק זרם למנוע.

אם המים קופיצם יתכן ויש בריחת לחץ.

אגב אצלי הייתה בירחה כזו אבל שיכור גמר לי את האוטו לפני שהמנוע הלך:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי נשמע שמוסך 3 הכי אמין.

רק תבקש ממנו שיבדוק מהיכן נוזל מים (הרי אתה רואה מים אדומים על הכביש).

מיצובישי גרנדיס 2005 | שברולט אפלנדר 2007

בתאריך 1.8.2021 בשעה 17:55, m3x7r3m3 כתב:

איך יודעים שפוליטיקאי משקר? השפתיים שלו זזות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית כל אתה מתאר נזילה שהכיוון שלה יכול להיות בהחלט ממשאבת המיים. המנוע אצלך יושב בצורה הפוכה מהיפניות הסטנדרטיות כלומר משאבת המיים ומערכת התיזמון היא בצד הנהג. לפני הכל יש לבצע בדיקה בלחץ למערכת הקירור שתראה בדיוק מהיכן הנזילה.

לגבי בדיקת אטם ראש שנעשתה על ידי סטרטר זה אפשרי לבדוק כך כאשר הפריצה היא דיי משמעותית. בפריצה קטנה זו לא אינדיקציה מדוייקת ורק לחץ הפוך תתן אינדיקציה טובה ובטוחה, אבל תתחיל בבדיקת לחץ למערכת הקירור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
שלום

אמרת שאתה מעכו,

המוסכניק שלי מוסך מורשה אבל לא של היבואן, מתמחה בהונדה ומחזיק בעצמו R-TYPE

הוא נמצא לא רחוק מצומת קריית אתא במפרץ.

לדעתי שווה לך להתקשר אליו ו/או להביא את הרכב אליו.

מרוואן - 054-422-4931

מה פתאום כל שנה שנתיים טיימינג,איפה זה כתוב???

אם אני זוכר נכון כל 90 אלף.

Sent from...somewhere

כל 90K או 5 שנים כמו ברוב היפניות של אמצע שנות ה 90 והלאה.

אני מכיר את הבדיקה הזו. הנחה אותי מוסכניק לבצע אותה אחרי נסיעה קצרה. והמטרה היא לבדוק בריחת לחץ.

אבל לא שמעתי על ניתוק זרם למנוע.

אם המים קופיצם יתכן ויש בריחת לחץ.

אגב אצלי הייתה בירחה כזו אבל שיכור גמר לי את האוטו לפני שהמנוע הלך:lol:

לי נשמע שמוסך 3 הכי אמין.

רק תבקש ממנו שיבדוק מהיכן נוזל מים (הרי אתה רואה מים אדומים על הכביש).

ראשית כל אתה מתאר נזילה שהכיוון שלה יכול להיות בהחלט ממשאבת המיים. המנוע אצלך יושב בצורה הפוכה מהיפניות הסטנדרטיות כלומר משאבת המיים ומערכת התיזמון היא בצד הנהג. לפני הכל יש לבצע בדיקה בלחץ למערכת הקירור שתראה בדיוק מהיכן הנזילה.

לגבי בדיקת אטם ראש שנעשתה על ידי סטרטר זה אפשרי לבדוק כך כאשר הפריצה היא דיי משמעותית. בפריצה קטנה זו לא אינדיקציה מדוייקת ורק לחץ הפוך תתן אינדיקציה טובה ובטוחה, אבל תתחיל בבדיקת לחץ למערכת הקירור.

תיקנתי משאבת מים, ואז אחרי שבוע עוד פעם התחיל לעלות חום מנוע.

ובסוף אמרו לי שהלך לי הראש מנוע? חחח

עכשיו אני בודק אם שווה להשקיע ולקנות מנוע חדש בכלל או לא.

תודה לכולם על העזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1706 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...