Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיים מבעבעים במיכל עיבוי - מאזדה 2 2011

Sholi
שימו לב! השרשור הזה בן 1714 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי מאזדה 2 2011 המיים מבעבעים במיכל עיבוי,המזגן פעם מקרר ופעם רק מוציא אוויר,בהתחלה המוסכניק אמר שיש חור ויש נזילה החלפנו את החלק ואתמול בנסיעה של 40 דק המיים התחילו לבעבע ולהגיע לרתיחה.מישהו יודע מה יכולה להיות התקלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כמו נזילה באוטם של ראש מנוע head gasket leak אבל לפני זה הייתי בודק את הפקק לחץ של הרדיאטור ומחליף אותו. בודק ששמו לך את הפקק לחץ הנכון לפי מה שהיצרן נותן לך.

בהצלחה

Sent from my VKY-L29 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזגן מקרר לסירוגין ומים רותחים נשמע כמו וונטה.

בעיקרון עם הפעלת מזגן הוונטה חייבת לפעול.

בדוק עם היא פועלת ועדכן

Sent from my LG-H840 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותח הנושא,מה בדיוק הוחלף במע' הקירור,האם בוצעו לפני ואחרי החלפת החלק בדיקת לחץ למערכת וניקוז אוויר ?

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי להתחיל בבדיקה מהתחלה שהמנוע קר, לפתוח מיכסה רדיאטור ולבצע בדיקה בלחץ למערכת הקירור כמובן שהרדיאטור מלא. אם אין נזילות ובריחת לחץ להניע עם מיכסה פתוח ולראות אם הנוזל גם אז מבעבע. לבדוק שהטרמוסטט ניפתח בזמן ושמאורר הרדיאטור עובד בזמן. להיות מחובר בכל התהליך לסורק טמפרטורה דיגיטלי ולעקוב אחרי טמפרטורת החום מתי ניפתח הטרמוסטט ומתי הוונטה ניכנסת לעבודה. לראות שהטמפרטורה נעה קבוע סביב ה 90-100 מעלות. תעדכן בממצאים ואז ניתקדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנורת חום הבהבה באדום,שמתי תרכב במוסך,בדק את הטרמוסטט הוא תקין,הוונטה עובדת,אומר שצקיך להחליף רדיאטור ,ובמידה וזה לא רדיאטור הלך ראש מנוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחילת התהליך היה בשבוע שעבר,כאשר נדלקה לאישתי נורת חום מנוע,היא עצרה בצד לכמה דק והמשיכה נסיעה עד לתחנת הדלק שם מילאו לה מיים,המיכל עיבוי היה ריק,משם לקחתי תרכב בגרר למוסך שמצא נזילה תיקן וטען שבדק קומפרסיה והכל תקין,יומיים בנסיעות קצרות הרכב היה סבבה,עד שבנסיעה קצת ארוכה שוב מנורת מנוע נדלקה,והמיים ביעבעו במיכל עיבוי,שוב הרכב במוסך,בדק תטרמוסטט והוא תקין,אומר שיחליף רדיאטור ובמידה ועדיין מתחמם הלך ראש מנוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסיעה עם רכב מתחמם עלולה לגרום נזקים נוספים אבל ,לפני שיחרץ גורל ראש המנוע יש לבדוק האם נוקז אוויר לאחר תיקון התקלה הקודמת.

אפשרות אחרת,אם הבעיה ברדיאטור (בהנחה שלא נזילה ומדובר על סתימה),ניתן לפרק ולנקות ואין חובה להחליף.

במצב הגרוע,אם כל אלו תקינים יש לבצע בדיקת לחץ/לחץ הפוך ולראות בכלל אם יש איבוד לחץ לפני פירוק ראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבצעים ניקוז אוויר והשלמת מי קירור, מבצעים נסיעת מבחן.

תקין- מצויין. לא תקין- ניגשים לבדיקות נוספות.

מה שלא יהיה, להבא,לא ממשיכים לנסוע עם רכב מתחמם.

עוצרים בצד, מחכים שיתקרר,מוסיפים נוזל קירור/מים מזוקקים זמני ואם נדלקת מנורה חום מנוע ,מכבים את הרכב ומזמינים גרר-הוא קיים בביטוח לא רק בשביל תאונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב הרכב יצא מהמוסך.בוצעה החלפת טרמוסטט(מבדיקה הטרמוסטט הישן היה תקין,המוסכניק שם אותו בתוך קומקום והוא כן נפתח,אבל אמר שעדיף להחליף כי הוא מוצר זול )והוחלף רדיאטור לחדש(סהכ 1000 שח כולל מעמ)

המוסכניק טוען שאסע לראות שבזמן מאמץ הכל תקין,הוא השאיר תרכב מונע אצלו ולא נדלקה מנורה(אין מד חום)

אני נסעתי פעמיים כ20 25 דק כל פעם בשעות החום ולא נדלקה נורה,המיים והשמן נקיים המנוע נשמע טוב ולא היה בעבוע במיי הקירור.

הדבר היחיד שמדאיג אותי זה שהצינור העליון והתחתון של הרדיאטור דיי קשה,לא ברמה שאי אפשר ללחוץ עליהם אבל דיי קשים.המוסכניק אומר שזה מצב שהוא בסדר,אני דיי דואג מזה.יש ממה לדאוג?יכול להיות שכן הלך הראש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1714 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...