Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג׳ו 5008-מבחן המימד הרביעי(או, האם הוא ישרוד אותי וכמה זה יעלה לנו)סוגשל בלוג מתמשך

ceyal
שימו לב! השרשור הזה בן 1622 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז אחרי שהמשתמש אאוטלנדר הקניט אותי, החלטתי לעשות מעשה.

את ה5008 קיבלתי כרכב עבודה אבל הוא נרכש כרכב פרטי מהיבואן ולא בליסינג.

מה שאומר שאני אחראי על הטיפולים ועל שלומו באופן כללי.ֿ

מה שאומר גם שאני אצטרך לבחור מוסך, לדאוג לכל מה שמסביב, לטפל בתקלות ולקטר באופן כללי על הכל כמו פולני טוב.

אז אחרי ההקדמה הזאת, על מה בעצם אני הולך לשגל את מוחכם?

אני נוסע הרבה. בממוצע 3500 ק״מ בחודש. הרכב יעבוד קשה.

מידי פעם כשיהיה לי על מה להתלונן, מה לחדש, מה לשבח או בכלל לבלבל את המוח, אני אעדכן את הפוסט.

ֿוכמובן אם יהיו למישהו שאלות, אני אשתדל לענות.

קצת פרטים טכניים:

ה 5008 ברמת גימור פרימיום, מנוע puretech 1.6 טורבו עם 180 כ״ס, גיר 8 הילוכים של אייזין.

מחיר המחירון של הדגם בסביבות ה 215 אלף ש״ח ״על הכביש״. אני מתאר לעצמי שהמחיר לציי רכב זול יותר.

הביטוח דרש קודנית עם איתור וזה מה שהותקן. בונוס נחמד זה צפצוף אזהרה למצלמות. למרות שהצפצוף לוקה בפרנויה ונוטה לפעמים לצפצף סתם על עמודים ללא עוול בכפם, זה לא נורא.

מה שמעניין הוא שהצפצוף משתיק את מערכת הקול של הרכב וגם מציג לי אייקון של gps במסך כל הזמן.

מדובר למעשה ב 3008 עם תוספת של 2 מושבים. רוב רובם של המכלולים זהים ולמרות שה 5008 קלה יותר ומהירה יותר (כן לא טעיתי..) אפשר לומר שמדובר בתאומים כמעט זהים.

הרכב אצלי מאמצע יולי, וכרגע גמע כבר כמעט 3000 ק״מ.

אז כמו כל פולני ראוי לשמו, אתחיל מיד בקיטורים.

קודם כל, התלות באנדרואיד אוטו מעיקה. נכון שזה עוזר ליצרני הרכב להפטר מתשלום על אפליקציות ניווט וכדומה, אבל אנדרואיד אוטו עדיין לא מוצר מוגמר.

הממשק המעצבן של החייגן משתלט על הממשק המקורי, לא מאפשר לחפש אנשי קשר (גם לא כשהרכב עומד) ומצריך התעסקות עם הנייד, או לצאת ממנו ולחזור לממשק הרכב שהוא מעולה בפני עצמו.

שנית, יש כבר בלוטות׳. למה לא להשקיע עוד 20 סנט וללכת על גרסה 5? סטרימינג הרבה יותר איכותי, צריכת חשמל נמוכה יותר ורוחב פס משמעותית טוב יותר.

כנ״ל לחיבור ה usb. למה לא לאפשר טעינה מהירה? אגורה ורבע שאשמח לממן מכיסי.

ואם אני כבר בשוונג, המטען האלחוטי גורם לסלולארי להתחמם בטירוף וגם הוא בתקן הישן. כמה ישן? סע שעתיים ותקבל טעינה של 10 אחוז..

קצת קדמה, יצרנים קמצנים שלי. קצת.

חלילה, אל תעמיסו על עצמכם את העלות. תייקרו את הרכב ב 20 שקלים. אני אשרוד.

זה אולי נשמע זוטות אבל כשאתה חי שעות באוטו, זה משהו מעצבן.

נכון, אפשר לחבר מטען מהיר לשקע המצת והכל בסדר. אבל אישית אני לא אוהב את כל הגיבוב הזה של החוטים באוטו.

הלאה. מה עוד עצבן אותי?

מייד בקבלת הרכב הבחנתי בנקישה בהגה בהפניה לצד ימין. מעין קנאק כזה. טלפון למרכז השירות של לובינסקי (שעליו ארחיב עוד מעט) והוזמנתי לבדיקה מקיפה שנלקחה במלוא הרצינות. 3 שעות כולל נסיעת מבחן עברו על הרכב, שם נבדק בכל הבדיקות האפשריות, ולאחר מכן התבשרתי שזה משהו שכנראה קיים בכל הרכבים. האמת? נתנו לי לבדוק על רכבים אחרים וכן הם צודקים.

זה טוב? לא יודע. אבל זה לא ליקוי.

כנראה שהצוחפתים חייבים להשאיר איזה שפיל לא גמור כדי שיוכלו אחר כך לצחוק על האנגלים הדבילים שאכלו אותה.

מה עוד? רעש המנוע.

ישנו רעש מטריד. באיזור ה 2100 סל״ד. אני לא סגור אם מהמנוע או מהגיר. מאד מזכיר את הרעש של מנוע שנמצא בסל״ד נמוך מידי ומתאמץ. רק שכאן,ֿ 2100 סל״ד זה הסל״ד שבו הרכב נמצא רוב הנסיעה אם אתה במוד רגוע. וזה רבותי, מעיק.

גם זה נבדק וגם זה תקין.

צריכת הדלק?ֿ

לפי הספר, ב 3000 הקילומטרים הראשונים אין מה לצפות ליותר מידי. אז לא ציפיתי מה גם שהקפדתי על נהיגה עדינה ומתחשבת ב 2000 הקילומטרים הראשונים. לפי הספר.

בכל זאת, הצריכה הממוצעת היא 11.4 ק״מ לליטר בנהיגה שרובה הגדול בינעירוני.

לא מרשים בכלל, אבל כאמור, הבחור הולך את צעדיו הראשונים אז בינתיים אני סלחן. אבל לא לעוד הרבה זמן.

שמן, בינתיים לא חסר גרם. הקו לא זז מהמקסימום.

ומילה טובה על שירות הלקוחות של לובינסקי. אני הייתי במוסך המרכזי בראשון לציון.

אמריקה ורסאנו. אמריקה.

באמת. מיד כשמגיעים לחדר השירות, מתקבלים בחיוך רחב, הפרטים שלך נרשמים, הרכב נלקח על ידי נהג למוסך ואליך נצמד איש שירות אישי שמלווה אותך לאורך השהיה. דואג לך לקפה, מעדכן אותך במצב הרכב בכל שלב ובסוף גם מוציא לך את הרכב שטוף היטב.

המוסך עצמו נקי כמו חדר ניתוח וזאת לא קלישאה.

לא ראיתי לכלוך ולא חלקי חילוף מסתובבים. אפילו הריח נעים.

הרכב מכוסה בניילונים כולל ההגה וכל חלק שעלול לבוא במגע עם ידיים מלוכלכות.

באמת כל הכבוד.

אולי תגידו, ובצדק מסויים, שאני לא צריך להתלהב ממשהו שאמור להיות מובן מאליו, אבל עם יד על הלב, כולנו יודעים מה רמת השירות במדינה שלנו ואני חושב שכשיש מישהו שמרים את הרף, כדאי לפרגן לו. לא בגלל התלהבות אלא יותר כהפגנת נאמנות.

ואם אני בשוונג של הדברים הטובים, אז עוד אחד. הקראת הודעות sms בממשק המערכת. אני משתמש בהתראות sms בכל מיני מערכות בקרה וזה נהדר בשבילי.

אבל בסופו של דבר, נסיעות ארוכות זה לא קל, במיוחד לא לזקן כמוני. אבל ה 5008 הופך אותם לנוחות, נסבלות, שקטות ועם כל הפינוקים שאפשר. ככה שכרגע יש רק קצת תלונות.

עד כאן להפעם. אם הכל יהיה תקין ולא יהיו לכם שאלות, ניפגש בטיפול ה 20K

עריכה אחרונה על ידי ceyal
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

קודם כל, התלות באנדרואיד אוטו מעיקה. נכון שזה עוזר ליצרני הרכב להפטר מתשלום על אפליקציות ניווט וכדומה, אבל אנדרואיד אוטו עדיין לא מוצר מוגמר.

הממשק המעצבן של החייגן משתלט על הממשק המקורי, לא מאפשר לחפש אנשי קשר (גם לא כשהרכב עומד) ומצריך התעסקות עם הנייד, או לצאת ממנו ולחזור לממשק הרכב שהוא מעולה בפני עצמו.

אצלי אנשי הקשר באנגלית. הפקודות הקוליות של גוגל עובדות מושלם (בניגוד לראם שללא אנדרויד אוטו ומתפלצן עלי בענייני מבטא). תגיד איזה איש קשר אתה רוצה וההיא מגוגל כבר תראה לך אותו.

לגבי הטעינה האלחוטית - היא מיותרת לגמרי. חוץ מלחמם טלפונים היא לא עושה שומדבר. סוג של טוסטר.

Sent from my DynaTAC 8000X using Tapatalk

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקירה מהנה - תודה רבה.

אני עם 3008 מנובמבר ולאחר 60,000 ק״מ ( מעל 6,000 ק״מ בממוצע לחודש) יש לי רק מילים טובות על הרכב (טפו, טפו ועוד טפו אחד נוסף)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כזה קילומטרז' חודשי מדוע בנזין ולא דיזל?

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי אנשי הקשר באנגלית. הפקודות הקוליות של גוגל עובדות מושלם

משהו שאני לא מבין. הרי גוגל יודע מצויין עברית. חיפוש קולי בוויז ומפות עובד יופי ואפילו הקלדה קולית. אז למה לא להחיל על אנשי קשר ושאר הממשקים? לא ברור.

עם כזה קילומטרז' חודשי מדוע בנזין ולא דיזל?

רציתי את המנוע החזק. בדיזל זה gt והמחיר כבר מוגזם מה גם שהכל בפנוכו שחור וזה לא בא בחשבון מבחינתי.

אמור לצאת בקרוב מאוד ממשק חדש לגמרי לאנדרואיד אוטו. יש כבר ביוטיוב דוגמאות.

העדכון יצא אבל מאחר ואין תמיכה בישראל, כנראה שלא יתעדכן לעולם כאן. לא מספיק להוריד את ה apk.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"תתחדש" ותהנה.

כתבת "בונוס נחמד זה צפצוף אזהרה למצלמות"

זה לתקופת נסיון חינם, ואז (איתוראן) מתחילים לגבות על זה תשלום.

אותי הציפצופים עצבנו, בעיקר כי המסלולים שלי די קבועים, ואני מכיר את המיקומים של המצלמות האמיתיות. כשאני נוסע במסלול לא מוכר, הווייז מתריע.

למה ה-apk של אנדרואיד אוטו החדש לא מספיק? בגרסא הנוכחית זה עובד מצויין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ׳קמצנות׳ של היצרן בהקשר של טכנולוגיות - תמיד תמיד המערכות הטכנולוגיות בעולם הרכב מפגרות בשנה שנתיים מאחורי עולם הקונסומרס. זה תמיד היה ככה וימשיך גם בעתיד. זוכרים כמה זמן לקח לנגן דיסקים לקרוא קבצי MP3? שנים אחרי שיכולת לקנות כזה בשוק החופשי. למה?

כי ליצרני רכב לוקח המון זמן להכניס שינויים, כל מערכת כזו צריכה לעבור אינסוף בדיקות והספק צריך להיות מאושר מבחינת תקן איכות. וזה לוקח ים של זמן. בנוסף צריך לזכור שרכב שעולה לכביש היום תוכנן לפני שנתיים שלוש, אי אפשר לעקוב בזמן אמת אחרי החידושים בשוק.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו שאני לא מבין. הרי גוגל יודע מצויין עברית. חיפוש קולי בוויז ומפות עובד יופי ואפילו הקלדה קולית. אז למה לא להחיל על אנשי קשר ושאר הממשקים? לא ברור.

מה לא ברור? אנטישמים!!

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה, מחכה להמשך.

נשגב מבינתי מדוע ישראלים סולדים מדיזל, נסועה כה גבוה, למה לא דיזל 1.6? הבנתי שה-GT יקר (באמת יקר) אז למה לא דיזל פרימיום?

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה ה-apk של אנדרואיד אוטו החדש לא מספיק? בגרסא הנוכחית זה עובד מצויין.

לא מספיק. אתה צריך לקבל איזשהו "אישור" מגוגל כדי שהגרסה תתעדכן באוטו.

אבל בינתיים בזמן שדיברנו, האפליקציה התעדכנה :-D

כי ליצרני רכב לוקח המון זמן להכניס שינויים, כל מערכת כזו צריכה לעבור אינסוף בדיקות והספק צריך להיות מאושר מבחינת תקן איכות. וזה לוקח ים של זמן. בנוסף צריך לזכור שרכב שעולה לכביש היום תוכנן לפני שנתיים שלוש, אי אפשר לעקוב בזמן אמת אחרי החידושים בשוק.

כן, אני יודע שפיתוח מתחיל שנים לפני שהרכב יוצא לאור, אבל די-התקדמנו. אפשר לעדכן טכנולוגיות ביצור הרי לא מדובר באיזה שינוי מטורף. כולה תמיכה בפרוטוקול תקשורת מתקדם - שינוי של הציפ. אבל כנראה שזה לא חסכוני.

מה לא ברור? אנטישמים!!

יא יא

נשגב מבינתי מדוע ישראלים סולדים מדיזל, נסועה כה גבוה, למה לא דיזל 1.6? הבנתי שה-GT יקר (באמת יקר) אז למה לא דיזל פרימיום?

לא סולד. אבל הדיזל פשוט חלש יותר.

אני לא אוהב חלש..

עריכה אחרונה על ידי ceyal
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא טרחתי לחפש, אבל הבנצי שיש כבר עידכון לגירסא החדשה ב apk עבור האנדרואיד אוטו. לא רואה סיבה למה זה לא יעבוד
זה תלוי בגוגל ששולחים הזמנה לעדכון.

תסתכל בתמונה ששמתי, הסימון הראשון.

אתמול הוא עוד לא הופיע.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1622 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...