Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיאטה טריפ

Morningstar
שימו לב! השרשור הזה בן 1531 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כבר זמן מה האלפים קוראים לי, לא הייתי כבר בערך שנה וגם בחופשת החגים הקרובה נסגר היער השחור [בת הזוג מאסה :lol:]

זה נדחה ונדחה כי לא היה עם מי לטוס וכן בגלל מחירי טיסות מגוחכים למינכן.

כל הרעש בדיון של בובימיאטה בפורום הכללי עשה לי חשק ללכת לבדוק את הרכב, וכך לפני שבוע וקצת עשיתי נסיעת מבחן על המיאטה החדשה [184 כ"ס]. היה כיף. לא אגיד שהתאהבתי עדיין, אבל בהחלט היה כיף.

רציתי לבדוק אם הרכב שמיש גם ביום יום אבל החברה מדלק מוטורס לא ממש בעניין בלתת את הרכב לסופש, אז ניצלתי את ההזדמנות וסגרתי ממש מהיום למחרתיים גיחה קצרה [3 ימים 4 לילות] של 1000 ק"מ לאלפים [בעיקר גבול אוסטריה, שוויץ ואיטליה]

בגדול המסלול תוכנן ל 3 ימים מלאים, אבל בעקבות משבר רפואי היום הראשון נהרס לחלוטין והמסלול כולו בוצע ביומיים. לא מומלץ. לנהוג 8 שעות ביום זה לא כיף. כל סוף יום הייתי שבור ורק רציתי לישון. מצד שני - זה מצב שנכפה עלינו ולא בחרנו בו.

ציפיתי לחזור מאוהב ולסגור הזמנה על מיאטה חדשה [סתם, לא, אבל להחליט שזה הרכב הבא]. זה לא קרה. רכב חמוד מאוד. אהבתי המון דברים, כמו זה שכל כך קל להוציא את הזנב, גם לנהגים לא מנוסים. כמו זה שהידית הילוכים רועדת יחד עם הרכב, כמו זה שהרכב מתניע בנהמה, את העובדה שהרכב נראה הרבההההההה יותר יקר ממה שהוא באמת, אבל בסופו של דבר, לא חזרתי מאוהב כמו שחשבתי שיקרה.

לצערי הרב גם ראינו, לראשונה אחרי יותר מ 10,000 ק"מ ברכס הזה, את האופנוען המרוסק הראשון [היינו ממש כמה מטרים מאחוריו]. לא נעים בכלל. כל הכביש נחסם ומה שנשאר מהבחור המסכן חולץ במסוק [כי לאמבולנס יקח שעתיים להגיע לנקודה הזו].

קצת מספרים לשאלות שבטח יעלו:

ההשכרה עלתה 113 יורו ל 4 ימים מלאים, המחיר הזה כלל איסוף משדה התעופה [תעיף יקר יותר] וביטוח בסיסי ביותר [1150 יורו השתתפות עצמית] - כמובן שנעשה ביטוח חיצוני עד 60,000 יורו.

בכל כביש שהוא לא מישור הסלד היה מעל 5500 בכל רגע נתון, AND YET, צריכת הדלק היתה 15.3. אין לי יותר מדי מה להגיד חוץ מזה שהחברה במאזדה פשוט קוסמים.

קצת תמונות:

בודקים שהרכב ללא פגיעות באור החניון

KiPcZzz.jpg

המיאטה אוכלת ציוד ל 4 ימים של 2 אנשים בקלי קלות [והיה עוד המון מקום]

QRPIk0W.jpg

וגם קצת נופים

XwPYrqk.jpg

zUF6AaN.jpg

xdNvNR9.jpg

9wj65zb.jpg

המסלול המדויק שנעשה אם מישהו מעוניין, כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תמונות טובות, רכב יפה. הרבה מתאהבים בניהוג או בדברים אחרים במיאטה. לא פעם שקלתי לקנות אחת מהדור הקודם, עדיין לא בטוח אם היא מתאימה לי.

113 יורו ל 4 ימים נשמע לי מחיר ממש טוב.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר באמת מעולה. מוגבל ל 1000 ק"מ וכל ק"מ נוסף בעלות של 0.23 יורו.

תכננתי מראש טיול ל 1000 ק"מ.

כל יום נוסף [לפני או אחרי] הקפיץ את המחיר ליום ביותר מ 200%, אין לי מושג למה, חישובים שלהם אני מניח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואו, איך עושים טיול כזה או מוטוריים כאלה בסגנון? זה משהו שאני משתוקק לעשות אבל הידיוט גמור בכל ההתעסקות בשכירת רכב, מציאת דילים, מלונות, ביטוחים וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה די פשוט:

רכב, סיקסט.

מציאת דילים - זה נושא שלם של איך להזמין כרטיסי טיסה בזול, חפש בגוגל.

מלונות - אני אישית סוגר כל ערב מקום אחר כאשר אני כבר נמצא שם.

ביטוחים - את הרכב אני מבטח ב rentalcover כפי שרשמתי

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התכוונתי יותר בקטע של איפה מומלץ לעשות טיולים באופן כללי - טיולים מוטוריים זולים, איזה רכבים יכולים להיות מהנים, שיהיו בחברות השכרה וגם לא יקרעו את הכיס, ביטוחים - איזה לעשות ואיזה חברות מומלצות חוץ ממה שציינת, איזה עוד חברות השכרה מומלצות שנותנות רכבים מהנים בסגנון.

מי שמכיר איזה מאמר טוב בנושא אשמח לקרוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול כל מקום הררי הוא כיף. יש לך את כל האלפים, זה היה הטיול החמישי שלי ברכס - ועדיין לא סיימתי... נשאר לי כל גבול צרפת איטליה שזה עוד לפחות שבוע. אם זו תהיה הפעם הראשונה שלך - איפה שלא תיסע יהיה לך כיף.

בגרמניה לכולם יש רכבים מהנים, להרץ יש מה שנקרא "Fun collection" בזול יחסית. ב Sixt יש לך מכל הבא ליד, כולל AMG GT C, רכב של 2 מיליון שקל בישראל.

GTI\GTD\VRS וכל הדברים האלו יש גם בקטגוריות הרגילות לגמרי, הבעיה אף אחד לא יבטיח לך שתקבל כזו - כי מבחינתם זה סתם רכב.

אישית לא מכיר איזה מאמר טוב בנושא. פשוט לומדים ככל שעושים יותר. בפעם הראשונה שלי עשיתי המון טעויות ועם הזמן פחות ופחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בקטע של "רכבים מהנים" - אבל יש כמה עקרונות שאני מניח שנכונים גם להם:

1. חברות ההשכרה עצמאיות בבכל מדינה ומדינה, למרות שהן נושאות לוגו בינלאומי. לכן בכל תכנון של טיול צריך לבדוק פרטנית בהתאם למדינת היעד. זה כולל את דגמי הרכב, מחירי ההשכרה, תנאי ומגבלות ההשכרה וכיסויי הביטוח. גם לתאריך ביצוע ההזמנה, תאריכי לקיחת והחזרת הרכב ונתוני השוכר (גיל, מין, ותק בנהיגה) משמעות. לכן החיפוש צריך להיות פרטני לגמרי.

2. אני מעדיף לבצע את כל הביטוחים באמצעות חברת ההשכרה. גם אם זה יותר יקר זה פותר בעיותבמקרה של צורך בכך. בנסיעה האחרונה שלי נזקקתי לכך פעמיים (תאונה ופריצה), הכיסוי המלא חסך לי לא מעט ביורוקרטיה וגלגול כספים.

3. לאור הניסיון בטיול שהוזכר - פרישת תחנות ההשכרה של החברה חשובה מאד. חשוב שתקבל שירות מהיר, על מנת לא לבזבז זמן, גם אם הרכב החלוםי שתקבל לא יהיה בדיוק בקטגוריה של הרכב שהוזמן. עדיף לטייל ברכב פחות "מהנה" מאשר להתקע ולא לטייל.

4. הזמנת מלונות - אני מוהג להזמין מראש אם מדובר במלונות שאינם שייכים לרשתות זה בדרך כלל (אבל לא תמיד) דרך booking.com, אם מדובר בארשת גדולה דרכם או דרך אתר הרשת, בהתאם למחיר. אם לא מדובר בהזמנה של הרגע האחרון או עם פוטנציאל לשינוי אני מבצע את ההזמנה עם אופציה לשינוי\ביטול, גם אם זה קצת יותר יקר. מדיניות הביטול\שינוי משתנה ממלון למלון, אם כי בדרך כלל לכל מדינה יש מדיניות די אחידה.

5. ביטוחים נוספים - ביטוח נסיעות כללי בשנים האחרונות דרך פאספורטקארד. ביטוח השתתפות עצמית בשכירת רכב עשיתי פעם - פעמיים דרך rentalcars.com, ואני מביא בחשבון שיתכנו עלויות לא צפויות, אם בהשתתפות עצמית, אם בקנסות תנועה ואם אחרות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניח שהבנת שזה המון תלוי בגישה של הבן אדם. לא אומר שהגישה של ספריאל לא נכונה. היא פשוט שונה.

חייב לחזק מאוד את סעיף 3 שהוא כתב: עשיתי השנה טיול קצר בפירנאים [ספרד-צרפת-אנדורה] ומהרגע הראשון הבנתי שאני לא מחבב כל כך את הסדרה-3-דיזל שקיבלתי ורציתי להחליף. הגעתי לתחנה של חברת ההשכרה שלקחתי ממנה [לא SIXT] בערך 100 קמ מהעיר ופשוט לא היה שם כלום חוץ מכמה פיאט 500. הבחור בסניף אמר לי שזה סניף קטן וכמעט לא באים לשם אנשים. לעומת זאת, לסניף SIXT שהיה צמודלסניף של החברה שלי היה מכל הבא ליד.

התבאסתי וזה קצת ביאס לי את הטיול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, רשמתי את זה - עשיתי דרך rentalcover

תכלס זה אחד הביטוחים החיצוניים הכי יקרים שיש - אבל הביקורות עליהם מדהימות.

למה יקר? פחות מ 200 שקלים ל 8 ימים בבדיקה שעשיתי (גרמניה)

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסלול מדהים (תודה על השיתוף!), חבל שנאלצת לקרוע אותו ביומיים...

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

כוכב-בוקר, רק כדי להבין שההבנתי נכון- המיאטה הוזמנה בהתראה של ימים בודדים מראש?

דרך האתר של סיקסט העולמי (COM)?

תודה מראש.

Opel Astra K 2018 1.4T Enjoy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...