Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סובארו XV 2013 - מחשב גיר "הלך" אחרי 113 א"ק

mluggy
שימו לב! השרשור הזה בן 1117 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

1) הרכב Subaru XV Premium 2.0, שנת 2013, עבר 2 ריקולים של סובארו לפני שבועיים (אחד מהם "החלפת קפיצים" שזה בעברית הוצאנו את המנוע והחזרנו - 3 ימים במוסך ללא רכב חלופי)

2) באותו מועד "טופלה" גם תלונה שלי על רעש מהאגזוז בנסיעה מהירה, אם כי לא ב-100%

3) אתמול חזרנו מנסיעה ארוכה, התחילו להידלק נורות Check Engine, ABS, Hill descend כתומות

4) אחרי כמה דקות, נורת AT OIL Temp מהבהבת (תקלת הילוכים)

5) עצרנו בצד הדרך, נתנו לאוטו להתקרר, בדקנו שמן מנוע ונוזל קירור - הכל תקין

6) בפוקס הגענו הביתה חנינו עד הבוקר, אותה תקלה למחרת אחרי דקה של נסיעה

7) המוסך מורשה אמר להגיע אליו בגרר. לקח לשגריר 3 שעות אבל סה"כ בסדר

8) אחרי שעתיים אני מתקשר לבדוק מצב- אה כן כל התקלות האפשרויות עלו בסורק אבל המחשב גיר הלך בוודאות, נתחיל איתו, עולה 6500 ש"ח + עבודה :roll:

9) אין לי איך להתווכח איתו, ביקשתי שיאפס את המחשב ואגיע מחר בבוקר לקחת לחוות דעת נוספת

10) מה לשאול אותו? מה צריך היה להיעשות לפני שמחליטים במהירות כזו על החלפת מחשב?

11) לבינתיים אספתי את השאלות הבאות:

א) מה הסיכוי שהבעיה קשורה ל-RECALL?

ב) מתי ועל ידי מי הוחלף שמן גיר (כל הטיפולים במוסך המורשה בזמנם)?

ג) האם ואיך טופלה בעיית האגזוז?

ד) האם נבדקו החיישנים של המחשב גיר?

ה) האם נבדק החיבור בין המחשבים (הארקה/חיווט)?

תודה לכל העונים,

מיכאל

עריכה אחרונה על ידי mluggy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רפי:

1) עוד משהו שכדאי לשאול ולבדוק אם עשו?

2) בהנחה והמחשב עדיין צריך החלפה האם כדאי ללכת על מקורי? יש מוסך מתמחה בנושא באיזור השרון שאתה ממליץ עליו? זה חייב להיות מוסך מורשה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איני מאמין שיש מחשב כזה לא מקורי.

האם המוסך שבדק הנו מורשה היבואן?.

לפעמים ניתן גם לשפץ מחשבי רכב, אבל איני יודע אם את זה.

כבר נתקלתי בטעויות איבחון תקלות ברכב שגם עלולות להיות יקרות

מאוד וללא צורך והשאלה אם כאן האיבחון מדויק.

איזה מוסך והיכן בדק את הרכב ואיבחן הבעיה?.

אולי לפי תשובותיך אוכל עוד לסייע.

בברכה - רפי לין

עריכה אחרונה על ידי רפי לין
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התכוונתי מחשב משופץ/מפורק כמובן.

מוסך מורשה באיזור השרון (אני לא מרוצה מהרמה שם כלל, אם תרצה אעדכן בפרטי). הוא לטענתו בדק את הרכב עם מחשב וראה כל תקלה אפשרית אבל ממליץ להתחיל עם החלפה של המחשב שלדעתו תפתור את כל יתר הבעיות. זה אותו המוסך שעשה את ה-RECALL המפלצתי לפני שבועיים ואני חושש שזה קשור, אבל מן הסתם הוא לא יודה בכך.

אם עשה את האבחון בצורה מדויקת אני לא יודע, בגלל זה אני רוצה לשאול אותו את השאלות ולהמשיך למוסך אחר לטיפול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה מקס, הסבר? לא ממש הבנתי. הרכב לא עבר טיפול לאחרונה (יש עוד 7000 ק"מ), אלא 2 ריקולים בלבד. האם ריקון/מילוי זה פעולה של טיפול או חלק מהדיאגנוסטיקה?

עריכה אחרונה על ידי mluggy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מקרים שבהם ניתן לשפץ מחשבי רכב פגומים, אבל כמובן שצריך קודם איבחון נכון

אם בכלל הבעיה הנה מהמחשב, כי לא כל כך נראה לי שאם מחשב ההילוכים יהיה פגום

אז ידלקו גם

נורות Check Engine, ABS, Hill descend.

בברכה - רפי לין

עריכה אחרונה על ידי רפי לין
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון: גם במוסך השני אבחנו כבעיית יחידת שליטה לגיר, יותר מדוייק: הסלונואיד (חיישן) על היחידה. מנסים למצוא חיישן משומש כי בסובארו אפשר לקנות רק את המוח במלואו..

לא יודעים למה זה קרה (אולי התחממות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קרה כי היחידה ברכב זה פגומה.עיין בגוגל.יש הרבה מקרים בארה"ב.גם לי זה קרה.הוחלף חיישן ב"אביר הגיר" בעלות של כ3500 שקל.

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

ליטר1 ל 15 מטר ..... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מקרים שבהם ניתן לשפץ מחשבי רכב פגומים, אבל כמובן שצריך קודם איבחון נכון

אם בכלל הבעיה הנה מהמחשב, כי לא כל כך נראה לי שאם מחשב ההילוכים יהיה פגום

אז ידלקו גם

נורות Check Engine, ABS, Hill descend.

בברכה - רפי לין

לגיטימי לגמרי.

לרוב, ברגע שיש מחשב (קריטי, לא כזה של חלון חשמלי או משהו...) מושבת על רשת תקשורת המחשבים של הרכב, כל היחידות שמקבלות מאותה יחידה מידע וגם מוסרות לאותה יחידה מידע - יתריעו על תקלה. ככל שהרכב יותר חדיש\מודרני, התרחיש הזה קיים ואפשרי. במכוניות מאוד ישנות - כנראה שתירשם תקלה במחשב אבל לא בטוח שתהיה התראה על לוח השעונים.

במקרה של גיר אוטומטי ברכב מודרני (לפחות מהעשור האחרון) - הוא שואב ומוסר מידע ממחשב ניהול המנוע, ESP\ABS וכד', ולכן ברגע שהוא לא "מדבר" עם כל אותן יחידות בקרה, הן מתריעות על בעיה.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלך לך מוח גיר שיושב בתוך הגיר לא נוגעים בו בריקול המחשב גיר יושב מתחת להגה בכל מקרה זה הולך בהמון סובארו והמחיר של מוח גיר כזה חדש הוא באיזור ה 6-7 אלף שקל לפני עבודה

תשאל את המוסך כמה יעלה לשפץ ותראה כמה זמן הם נותנים אחריות (שיפוץ=חלק משומש במצב לא ידוע)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגיטימי לגמרי.

לרוב, ברגע שיש מחשב (קריטי, לא כזה של חלון חשמלי או משהו...) מושבת על רשת תקשורת המחשבים של הרכב, כל היחידות שמקבלות מאותה יחידה מידע וגם מוסרות לאותה יחידה מידע - יתריעו על תקלה. ככל שהרכב יותר חדיש\מודרני, התרחיש הזה קיים ואפשרי. במכוניות מאוד ישנות - כנראה שתירשם תקלה במחשב אבל לא בטוח שתהיה התראה על לוח השעונים.

במקרה של גיר אוטומטי ברכב מודרני (לפחות מהעשור האחרון) - הוא שואב ומוסר מידע ממחשב ניהול המנוע, ESP\ABS וכד', ולכן ברגע שהוא לא "מדבר" עם כל אותן יחידות בקרה, הן מתריעות על בעיה.

איציק

אם כך לא הגיוני שיאתרו/יתקנו קודם את בעיית ה-ESP/ABS שכן אלו נדלקות קודם (כתומות). רק אחרי דקה נסיעה נדלקת AT OIL TEMP באדום מהבהב ובעיית הילוכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלך לך מוח גיר שיושב בתוך הגיר לא נוגעים בו בריקול המחשב גיר יושב מתחת להגה בכל מקרה זה הולך בהמון סובארו והמחיר של מוח גיר כזה חדש הוא באיזור ה 6-7 אלף שקל לפני עבודה

תשאל את המוסך כמה יעלה לשפץ ותראה כמה זמן הם נותנים אחריות (שיפוץ=חלק משומש במצב לא ידוע)

אלה אכן המחירים שקיבלתי. עבודה + שמן גיר לבד כ-1800 ש"ח (חצי יום עבודה). הזוי.

א) האם באמת לא נוגעים בגיר או שמן גיר בזמן ריקול קפיצים?

ב) האם מחליפים שמן גיר בטיפול כלשהו? נאמר לי שלעולם לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נוגעים בגיר בריקול הגיר נשאר במקום

הנורת ESP נדלקת בגלל שיש תקלה בגיר כשתסדר אותה היא תתכבה גם

יש כאלה שהלך להם מוח גיר גם ב 50 אלף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1117 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...