Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 208 PureTech 1.2, נורת מנוע, טורבו שהוחלף ועוד הרפתקאות

Blaz00r
שימו לב! השרשור הזה בן 1410 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים,

כאמור, מנוע PureTech 1.2 טורבו, עליה לכביש ב-2016. הרכב אצלי כחצי שנה במהלכה נסעתי כ-5K ק"מ, כרגע עומד על קצת פחות מ-30K ק"מ.

לפני כשבועיים נדלקה לי נורת מנוע כתומה (המעניין הוא שהיא נדלקת רק אחרי שהרכב נסע כבר מעל 10 דקות, המנוע נכבה ונדלק שוב, לדוגמה כשנכנסים לתדלק. אם הרכב עומד יום-יומיים, הנורה נעלמת). הכנסתי את הרכב למוסך בו אני מטפל (מוכר בפורום), קבעו שהלך הטורבו ונדרשת החלפתו (וגם חיישן לחץ סעפת יניקה), וזה מה שעשו.

יומיים אחרי ההחלפה הרכב נסע בסדר, גם הרגיש יותר חזק מקודם, אבל בחמישי שעבר בנסיעה חזרה מהעבודה משהו הרגיש מוזר, אז כשהגעתי הביתה כיביתי והדלקתי את הרכב ע"מ לבדוק אם התקלה חוזרת (עד אז לא היה צורך לכבות ולהדליק מייד) - אכן חזרה.

הרכב כרגע שוב במוסך, כמובן שהתקלה לא נפתרה, אך נאמר לי שלגבי הטורבו הוא בכל מקרה היה תקול ונדרשה החלפה (הפכתי את האינטרנט, כולל פורומים בחו"ל, לא ממש מצאתי תלונות על טורבו שהלך במנוע PureTech כזה).

עכשיו, העניין נשמע לי קצת תמוה - הרי הרכב עשה בקושי 30K ק"מ בשלוש וחצי שנים ולא נשמע שזו איזו מחלה/תקלה נפוצה ברכב ובמנוע הזה. אין לי OBD, אבל מניח שקוד התקלה היה P0299/P0235 שמכוון לטורבו, אך עדיין, מניח שיש עוד גורמים שיכולים לגרום לספיקת-חסר שהם לאו דווקא הטורבו עצמו? מדובר בסכום גבוה מאוד, וכרגע אין לי מושג אם ההחלפה של כל הטורבו באמת היתה נדרשת. דעתכם?

ושאלה נוספת - האם בהנחה והטורבו אכן הלך, יש דרך/טעם לדבר עם לובינסקי ולבקש השתתפות לפחות בחלק מהתיקון ("רצון טוב"?)? הרכב עדיין באחריות מורחבת, אך כמובן שהיא לא מכסה את כל הנ"ל.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

עם כל הכבוד למקצועיות של אותו מוסך,אם באמת הלך טורבו ב 25K ק"מ המקום הראשון שהייתי הולך אליו זה היבואן ומעמיד אותם במקום ואם זה לא עוזר אז מייל לשירות הלקוחות שלהם כי אחרת במו ידיהם הם כורתים את הענף שעליו הם יושבים ואם הם רוצים להימנע מצניחה במכירות של המותגים "המהוללים שלהם",הגיע הזמן שיתעוררו ויתנו שירות ומענה ללקוח כמו שצריך.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל בלבקש קודי תקלה על הכניסה הקודמת למוסך ועל הנוכחית.

אני קיבלתי דף A4 על כל תקלה שכוללת קוד, שם, למה היא קשורה, תאריך ןשעה, מצב מנוע, סלד, מהירות וכו וכו.

אני חושב שבעידן שלנו, קודי תקלה צריכים להיות רשומים בהיסטורית טיפולים.

אני יודע שגבע וגם אורן טענו שהחליפו טורבו.

אני חושב שמוסך הגון היה שולח אותך למוסך יבואן ולנסות להפעיל שם השתתפות יצרן כי הרכב יצא מהמפעל ולא נסע !

האם הוחלפה רצועת טיימינג?

האם הרכב טופל בזמן כלומר כל שנה? יש תיעוד טיפולים כולל סוג שמן??

רכב טורבו עם קמ נמוך מצביע על נסיעות קצרות מאוד בעיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיחזירו את הטורבו המקורי.

נראה לי טעות באבחון וקצת קשה להם להודות.

אחריות מורחבת היא על מנוע וגיר. הטורבו מוחרג ?

זה מה שאני חושב לעשות. הטורבו אכן מוחרג (לא מופיע ברשימת הרכיבים תחת אחריות משמע הוא לא כלול, כך נוסח האחריות).

עם כל הכבוד למקצועיות של אותו מוסך,אם באמת הלך טורבו ב 25K ק"מ המקום הראשון שהייתי הולך אליו זה היבואן ומעמיד אותם במקום ואם זה לא עוזר אז מייל לשירות הלקוחות שלהם כי אחרת במו ידיהם הם כורתים את הענף שעליו הם יושבים ואם הם רוצים להימנע מצניחה במכירות של המותגים "המהוללים שלהם",הגיע הזמן שיתעוררו ויתנו שירות ומענה ללקוח כמו שצריך.

בהחלט אבדוק את העניין.

תתחיל בלבקש קודי תקלה על הכניסה הקודמת למוסך ועל הנוכחית.

אני קיבלתי דף A4 על כל תקלה שכוללת קוד, שם, למה היא קשורה, תאריך ןשעה, מצב מנוע, סלד, מהירות וכו וכו.

אני חושב שבעידן שלנו, קודי תקלה צריכים להיות רשומים בהיסטורית טיפולים.

אני יודע שגבע וגם אורן טענו שהחליפו טורבו.

אני חושב שמוסך הגון היה שולח אותך למוסך יבואן ולנסות להפעיל שם השתתפות יצרן כי הרכב יצא מהמפעל ולא נסע !

האם הוחלפה רצועת טיימינג?

האם הרכב טופל בזמן כלומר כל שנה? יש תיעוד טיפולים כולל סוג שמן??

רכב טורבו עם קמ נמוך מצביע על נסיעות קצרות מאוד בעיר.

אכן מדובר באחד מהשניים שציינת :-) חייב לומר שאין לי שום טענות כלפיהם עד עכשיו, להפך, אבל העניין הזה של הטורבו מאוד תמוה לי.

רצועת טיימינג לא הוחלפה וכרגע במצב תקין ולא מתפוררת (מזל...). הרכב עשה שני טיפולים אצל היד הקודמת (עלה לכביש בינואר) - טיפול אחד בדצמבר 16' וטיפול שני בינואר 18' (כאילו היה "איחור" של חודש בטיפול השני, כמובן שזה מספיק ללובינסקי בשביל להגיד שהאחריות כבר לא תקפה, בלי קשר לאם היא מכסה את המקרה או לא). את הטיפול השלישי עשיתי בעצמי בפברואר 19' איך שהאוטו עבר אלי, שני הטיפולים הראשונים במורשה לובינסקי, וכמובן שגם בטיפול שאני עשיתי הוחלפו רק חלקים מקוריים והשמן המומלץ של היצרן. יש תיעוד של הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסחוב טיפול בחודש או חודשיים ברכב שלא נוסע הרבה זה לא סיבה לטעון שהרכב לא טופל בזמן.

כל שופט יטען את אותו הדבר. באם לא, יתכבד היצרן ויצור אתרעה אחרי שנה.

אבל בשלב הזה לא הייתי מזכיר בשיחות איתם את הנושא המשפטי כלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

המצב כרגע, בלשון המעטה...על הפנים.

לקחתי את הרכב למוסך המרכזי של לובינסקי בשורק, עשו מה שעשו, בדרך חזרה הביתה נדלקו כל התקלות האפשריות ברכב ומצאתי את עצמי תקוע באמצע איילון ומזמין גרר.

הרכב בלובינסקי שורק מיום חמישי. טוענים שמחר יהיו תשובות.

צפו להתפתחויות, גם לגבי ההחלפה (המיותרת לחלוטין, כך אמר ראש מחלקת דיאגנוסטיקה בלובינסקי) של הטורבו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מימשת את האחריות על התיקון במוסך הראשון? למה הגעת למרכזי?

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי:

א. הרכב היה אצלם שבוע וחצי נטו והם לא מצאו את התקלה, וזה אחרי שהחליפו שני רכיבים יקרים וגם חייבו אותי עליהם, ככה שאני לא סומך עליהם (מה גם שכשביקשתי שיחזירו לי את הטורבו המקורי טענו ש"זרקו אותו". תמוה משהו). כרגע ההערכה (של לובינסקי) היא שצריך להחליף צמת מנוע, ככה שאין קשר בין שני הטיפולים ובלאו הכי היו מחייבים אותי גם על זה, אם בכלל היו עולים על זה (ע"פ לובינסקי כ-3K ש"ח).

ב. הרכב עדיין באחריות (לזה התוודעתי בדיעבד רק אחרי שהכנסתי את הרכב למוסך הראשון ואחרי החלפת הטורבו. בהתחלה אמרו לי בלובינסקי שהאחריות לא תקפה, אחרי שהגעתי עד למנהל שירות איזורי "נמצא" שהיא כן תקפה).

כמו שאמרתי, אעדכן אחרי שהסיפור יגמר. יש לי עוד דין ודברים מול שני המוסכים, מדובר בהרבה מאוד כסף. והרכב כמובן עדיין מושבת (כבר שבוע שלישי).

עריכה אחרונה על ידי Blaz00r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם לי היה סיפור עם 3008 חדשה ולא 208 לפני מספר חודשים מבין אותך לגמריי המוסך המרכזי בשורק למרות שהוא חדש וניראה כמו בחול הכוח אדם שם חובבני בצורה מגוחכת גם אצלי לקח להם שלושה שבועות לסדר את התקלה וגם אז לא ידעו להסביר לי מה עשו ( למרות שלא החליפו שום חלק) מקווה בשבילך שבסופו של דבר הכל יסתדר לשביעות רצונך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

נראה שזה הכיוון שאנחנו הולכים אליו גם עכשיו. אין להם מושג מה התקלה והם יורים באפלה. עכשיו טוענים ש"יכול להיות שהחלפת מצבר תעזור, זה 50/50". לפני זה שאל אותי המוסכניק אם זה קריטי לי לנסוע עם הנורת מנוע ואם אני מרגיש הבדל כשאני נוסע ככה (כאילו ניסה לשכנע אותי שזה בסדר). אני חושב שמומחה דיאגנוסטיקה אמור לדעת שכשהנורה דולקת הרכב נכנס ל-Limp Mode והמנוע עובד בתפוקה פחותה בהרבה? או לפחות להרגיש בנסיעה ברכב שהוא לא סוחב?! חובבנות לשמה.

אז עכשיו מחכה שיחליפו מצבר לראות אם זה יעזור (ספוילר: זה כנראה לא). ואז רוצים להחליף צמת מנוע בעלות של כ-5K ש"ח (וגם אין במלאי בכלל, איזה כיף).

באיזה מוסך זה ?

מעדיף לא לחשוף כרגע עד שהסיפור יסתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא.

כי אין להם מושג מה זה, נראה שהם זורקים ניחושים. אמרתי לטכנאי שאם הוא חושב שזה המצבר שיחליף מצבר ויבדוק אם זה פתר משהו, זה לוקח 5 דקות, מה הבעיה?! אחרי פצצת הצמת מנוע גם זרקו משהו על מחשב מנוע/רכב, בשלב הזה כבר לא ממש הקשבתי כי הייתי רותח מעצבים.

אם זה חלק מהאחריות? תהנו ותחליפו חצי רכב מצידי. אבל לצערי זו "רק" אחריות מורחבת (חצי שנה אחרי שנגמרה האחריות המקורית). אז את הח*א הזה, עד שאסיים את הדין ודברים איתם (גם עם לובינסקי וגם עם המוסך הראשון), אני צריך לאכול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1410 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...