Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מהו ההבדל בין תג נכה כחול "כיסא גלגלים" לבין תג נכה ירוק "משולש"

שימו לב! השרשור הזה בן 1453 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רציתי לדעת מהו ההבדל בין התגים.

אחרי חיפוש רב, לא כ"כ הבנתי מה החוק מתיר. להבנתי ביטלו את ההיררכיה והם זהים? אבל האם הם זהים מבחינת החוק, או זהים בין מה שמקובל בין פקחים? בנוסף, לרכב "משולש" (להבנתי) אסור להיות בנתיב תחבורה ציבורית, ולכיסא גלגלים מותר? לא הגיוני לי, כי הרי דו"ח נת"צ זה מצלמת LPR, כלומר זיהו מספר רישוי, והרי גם תג "משולש" וכיסא גלגלים מופיעים במאגר של משרד התחבורה, אז איך בעצם המאגר מבדיל בין תג כחול לבין תג משולש?

בנוסף, האם מותר להחנות בחניה מסומנת "כיסא גלגלים" (כחול)?

בחניונים של אחוזת החוף כן יצא לי לראות שיש חניה חינם רק לנכים בעל תו כחול, לא ידוע לי למה, או שבכלל זה לא מעודכן וגם התג המשולש זכאי?

אשמח לעזרה\מידע ממי שיודע.

וכן, אני יודע שבשביל "לקבל" את הזכויות האלו הנכה צריך להיות איתי ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רציתי לדעת מהו ההבדל בין התגים.

אחרי חיפוש רב, לא כ"כ הבנתי מה החוק מתיר. להבנתי ביטלו את ההיררכיה והם זהים? אבל האם הם זהים מבחינת החוק, או זהים בין מה שמקובל בין פקחים? בנוסף, לרכב "משולש" (להבנתי) אסור להיות בנתיב תחבורה ציבורית, ולכיסא גלגלים מותר? לא הגיוני לי, כי הרי דו"ח נת"צ זה מצלמת LPR, כלומר זיהו מספר רישוי, והרי גם תג "משולש" וכיסא גלגלים מופיעים במאגר של משרד התחבורה, אז איך בעצם המאגר מבדיל בין תג כחול לבין תג משולש?

בנוסף, האם מותר להחנות בחניה מסומנת "כיסא גלגלים" (כחול)?

בחניונים של אחוזת החוף כן יצא לי לראות שיש חניה חינם רק לנכים בעל תו כחול, לא ידוע לי למה, או שבכלל זה לא מעודכן וגם התג המשולש זכאי?

אשמח לעזרה\מידע ממי שיודע.

וכן, אני יודע שבשביל "לקבל" את הזכויות האלו הנכה צריך להיות איתי ברכב.

בג"ץ ביטל את ההבדל בין 2 התגים האלו , ותנאי החניה הם אותו הדבר

בגץ 8735/11 עמותת נגישות ישראל נ' שר התחבורה

https://www.nevo.co.il/psika_html/elyon/11087350-s09.htm

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בג"ץ ביטל את ההבדל בין 2 התגים האלו , ותנאי החניה הם אותו הדבר

בגץ 8735/11 עמותת נגישות ישראל נ' שר התחבורה

https://www.nevo.co.il/psika_html/elyon/11087350-s09.htm

מה בנוגע לנסיעה בתחבורה ציבורית\חניונים של העירייה כגון אחוזת החוף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כל היפה בפסק הדין הזה

חוק החניה לנכים לא תוקן

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש באמת חיפשת על תגי חניה ונשארת מבולבל?

לא ברור למה, כשיש אתר טוב של משרד התחבורה וגם כאן העניין נטחן.

לענינו, הפקחים לא מתיחסים בצורה שונה לשני התגים, על שניהם אותה מגבלות ו/או הקלות.

בחניינים מותר לשני התגים להחנות, כן יש חניינים שמקשים על תג משולש, לדעתי בניגוד לחוק, מכיון שאצלי יש כיסא גלגלים בתא במטען לא רבים איתי.

ההבדל היחידי הידוע לי כיום הוא אכן עניין הנסיעה בנתיב תחבורה ציבורית. צודק במה שכתבת שיש מאגר אחד, אז איך יש שליטה בעזרת המצלמות?

שתי אפשריות:

1. בידי הפיקוח הממוחשב כן יש שני מאגרים.

2. אין שני מאגרים, אך עדיין יש אכיפה ע"י משטרה רכובה, אני לדוגמא לא הייתי לוקח רזיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שהפקחים לא מתייחסים זה סבבה, אבל לא הצלחתי למצוא התייחסות לבין חניות נכים שמסומנות עם כיסא גלגלים.

בנוגע למאגר, אני חושב שמצאתי איך הם מבדילים בין תג משולש לבין נכה.

במאגר יש סיומת 01 ו02, 01 מתייחס למשולש, 02 לנכה כיסא גלגלים. אם הם כ"כ פדנטיים על להבדיל אותם במאגר כנראה אז שיש סיבה, ששוב אני מנסה למצוא מה החוק אומר, לא מה שמקובל על הפקחים. כי כל אחד פה יכול ליפול על פקח שהולך עם הראש בקיר, כמו שאמרת אפילו החניונים עושים לך בעיות. זה לא אמור לשנות אם יש לך כיסא גלגלים או לא, וזה לא ממש עניינם.

עריכה אחרונה על ידי Turbulence
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק בחניון אחד עשו לי בעיות, וגם זה נפתר.

חוזר שוב אין כל הבדל בין התגים, גם תג משולש יכול להיות מוגבל לחלוטין בהליכה, מאידך בעל תג כיסא יכול להתהלך לא רע יחסית על רגליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי למה אתה חוזר על זה שאין הבדל, כי בעצם אם עשו לך בעיות אז זה מעיד שיש הבדל. לא ראיתי שום התייחסות ברורה מצד החוק שאין הבדל כללי ומוחלט בין התגים. דרך אגב, אתה נוסע בנת"צ עם התג המשולש ולא מקבל דו"ח? בנוסף, מצאתי עוד הפלייה בין התגים באתר של הנתיב המהיר:

https://fastlane.co.il/exemption?vehicle=handicap

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאות לבעל תג נכה משולש אסור לנסוע בנתיב תחבורה ציבורית.

למרות שיש ברכב תג נכה משולש אינני רואה בכך כל אפליה לעומת בעל תג כיסא שלו כן מותר לנסוע שם.

רצוי מאוד בחיים לא להסתכל מה האחרים מקבלים.

ועכשיו בוא תספר לנו, האם אתה מכיר מישהו עם תג נכה משולש שקיפחו אותו שלא נתנו לו להחנות בחניית נכה או כל דבר אחר שהוא?

למעט... נסיעה בנתיב תחבורה ציבורית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש היגיון מאחורי ה"אפליה" הזו בין התגים בכל הנוגע לתחב"צ או לנתיב המהיר.

התו המשולש מחולק ביותר קלות מאשר התו הכחול והוא בדרך כלל מקיף כל מיני סוגי נכויות שחלקן מגבילות את התנועה באופן מועט ביותר.

התו הכחול בדרך כלל מעיד על מגבלה פיסית קשה יותר, כזו שמקשה על אותו אדם להיות ברכב יותר מדי זמן.

ולכן, יש היגיון רב במתן ההקלות האלה רק לבעלי תו כחול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בערך...

יש הרבה יותר בעלי תג משולש מאשר תג כיסא.

חיפשו הקלה מסויימת, אם היו נותנים את ההטבה לככל הנכים היו סותמים את נתיבי תחבורה הציבורית, חשבו איך לצמצם את רשימת הרשאים אך לא רצו באמת לטרוח ולבדוק למי קשה יותר ולמי לא, חיפשו ומצאו את הדרך הקלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאות לבעל תג נכה משולש אסור לנסוע בנתיב תחבורה ציבורית.

למרות שיש ברכב תג נכה משולש אינני רואה בכך כל אפליה לעומת בעל תג כיסא שלו כן מותר לנסוע שם.

רצוי מאוד בחיים לא להסתכל מה האחרים מקבלים.

ועכשיו בוא תספר לנו, האם אתה מכיר מישהו עם תג נכה משולש שקיפחו אותו שלא נתנו לו להחנות בחניית נכה או כל דבר אחר שהוא?

למעט... נסיעה בנתיב תחבורה ציבורית.

אני לא מסתכל על האחר או מאשים, חלילה. פשוט אני לא אוהב להסתמך שאומרים לי "ככה מקובל, הפקחים מכירים את הנוהל, הכל טוב"

אני רוצה להסתמך על מה שרשום בחוק. שחור או לבן. מותר מותר, אסור אסור. ולכן חיפשתי, וכל אתר נוגד את השני, כי אולי חלק כותבים מאנקדוטות, וחלק את החוק.

XVSTI, מסכים אתך שאת התג המשולש "מחלקים" ביותר קלות, אבל יש אנשים עם תג משולש שהמוגבלות שלהם לא פחות מאלו שעם התג הכחול, לכן לפי דעתי זו סוג של הפלייה מסוימת שיש רק 2 דרגות של תגי נכה. או כיסא גלגלים 100% , או "נכה רגיל" שהוא דרגה פחות. לא מתחשבים באנשים שיש להם מוגבלות קשה והם לא על כיסא גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1453 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...