Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לקסוס UX - מבחן דרך

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1730 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אמ;לק, לקסוס UX הוא רכב "בסדר כזה".

יחד עם זאת, רוני בכל זאת הצליח לייצר טקסט ארוך, מקיף ומעניין.

לקסוס-UX-09.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהנתי לקרוא, תודה!

אם אני מבין נכון, בעצם יש לנו CT (קונספטואלית, לא מילולית) שהורמה אפמארקט ו-up ride height וצריכה לשאת את עול מחירה הגבוה יותר?

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל משמעותית יותר יפה.

מאמין שהלילה אפרסם את הדעה שלי למרות שקשה לחדש אחרי רוני

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהנתי לקרוא, תודה!

אם אני מבין נכון, בעצם יש לנו CT (קונספטואלית, לא מילולית) שהורמה אפמארקט ו-up ride height וצריכה לשאת את עול מחירה הגבוה יותר?

ראיה מעניינת. לדעתי פשוט קונספט שונה מCT, שעדיין נמכרת בכל העולם חוץ מארה"ב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד אוהב את העיצוב של ה-UX. ואפילו שבלקסוס יודעים לפעמים לקחת את העניין הזה ולהשתגע, הפעם הצליח להם בול. אין ספק שידעו לזהות שמדובר בלקסוס, וה-UX בהחלט יודע למשוך מבטים. הפרופורציות שלו הן יותר האצב'קיות-קרוסאובריות מאשר פרופר קרוסאובר. גרסת המבחן ברמת הגימור הגבוהה ביותר שמוצעת, ה-F, מציעה כרום במקומות הנכונים ובמידה, גלגלים בגוון סקסי, ואת אותו גריל "שעון חול" מוכר בעיצוב מושך יותר.

החבר'ה של Takumi לא מתכוונים לפרוש בקרוב. עיצוב הפנים ואיכות החומרים מצויינים, וכך גם המושבים. הקונסולה המרכזית רחבה וגבוהה והתחושה מאחורי ההגה מאוד מחבקת. הנדסת האנוש לוקה בחסר ומצריכה תרגול, וכך גם שפע הכפתורים על ההגה. קצת חבל כי דווקא הכל מרגיש נגיש למדי, אבל כאמור מצריך למידה. מערכת המולטימדיה היא...פספוס. חבל כי אני בטוח שבלקסוס כן יודעים לעשות יותר מזה. למה להרוס חוויה טובה עם מולטימדיה מציקה? ליפנים התשובות. המסך אומנם גדול, 10.25 אינץ' ב-F, אבל התפעול דרך המשטח והג'וייסטיק מעצבן. המצביע רץ על המסך במהירות וללא רגש, ואז אתה לוחץ על משהו שלא התכוונת ללחוץ עליו, ואז משחרר קללה, ועוד אחת, ו.. המושב האחורי מציע מרחב מוגבל, ויהיה צפוף לגבוהים. באופן מוזר משהו, גם איכות הפלסטיקה בדלתות האחוריות נחותה יחסית. כנראה שבלקסוס לא אכפת ממש מהנוסעים. תא המטען הוא בעל שטח הטענה גבוהה ושטוח, אבל הוא קטן. ממש קטן.

בהתנהגות שלו הוא פחות מרגיש קרוסאוברי, עם זוויות גלגול סבירות לחלוטין. אין ריגוש או פידבק מההגה בפניות, אבל כן יש תחושת בטחון. המתלים נוקשים מאוד, ומעבירים פנימה ממיטב הפאקים הקטנים והמעצבנים של האספלט הישראלי. רעשי רוח נשמעים יותר מהרצוי ברכב שכזה, משהו שזכור לי גם מה-IS. ביציאה מהמקום ה-UX זריז, וזה מרגיש פחות זריז ככל שהמהירות עולה. חבל (וכנראה שיש סיבה טובה) שגיר ה-direct shift החדש, שלו אשכרה הילוך ראשון "אמיתי" שנועד למנוע יציאה צמיגית משהו מהמקום האופיינית לתיבות רציפות, לא נמצא בגרסה ההיברידית. ה-CVT רהוט למדי ביחס לתיבות רציפות אחרות והוא חלק מאוד, אך הוא גורם למנוע לייצר רעש מורגש בסל"ד גבוה. ה-UX בהחלט מרגיש כמו רכב של 8.5 שניות למאה - זריז אך לא מרגש.

אין ספק שמדובר ברכב מרשים למראה, עם איכות חומרים מצויינת וביצועים טובים לסגמנט. אין מה לעשות, אני אוהב לקסוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק במסקנה שלך. אני מצד שני מתקשה להבין מה בדיוק היתרון של האוטו הזה על מתחרים שחלקם זול יותר והם מציגים יכולות עדיפות, למעט כמובן הסמל הנחשק. יצא לי להתנייד כנוסע באוטו כזה והאוטו פשוט לא נוח, מתלים קשים מדי מעניקים חווית נסיעה מפוקפקת, ובאוטו כמו לקסוס שכל מהותו איכות ופינוק זה BIG NO NO.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני מנסה לסכם את המבחן, לחיוב צוינו העיצוב, המותג וחיסכון בדלק (שנניח וזה ממש מטריד מישהו שקונה רכב ברבע מיליון ש"ח). מצד שני, לשלילה צוינו הנוחות, המרווח, הנדסת אנוש וההתנהגות.

אז זה קצת מצחיק לשאול, אבל נשמע לי (כמישנו שלא נהג בלקסוס) כאילו גולף 1.5 מאובזרת למשל (כדי לא לנהל דיון על מותגים שיש לי העדפה אליהם) שתעלה 100,000₪ פחות (פלוס מינוס) תהיה רכב הרבה יותר מוצלח, לא?

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להשוות גולף ללקסוס UX נשמע לי באמת קצת מצחיק. לדעתי מי שחושב לקנות את הלקסוס הזאת לא יחשוב על גולף כאלטרנטיבה ולהיפך

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההשוואה ל-CT200 במבחן נראית לי קצת מוזרה - כנראה בגלל שזה הרכב הנוכחי של הבוחן או בגלל שזה ה-entry level של לקסוס, אבל נראה לי יותר הגיוני להשוות ל- CH-R שהלקסוס הזה הוא בעצם גרסה מפוארת (ומשודרגת מבחינת יחידת ההנעה) שלה.

מכאן גם נובעת להבנתי ההתלבטות מול ה-RAV-4 - גם הוא "SUV" אבל גדול ומרווח משמעותית ואמור להיות מפואר פחות אך באותה סביבת מחיר.

בתור מי שקנה אוריס ולא חשב לרגע על CT200, אם הייתי חושב על ה-UX הייתי מוצא את עצמי בסוף מתלבט בין ה-CHR ל-RAV-4 (ודי ברור שה-RAV-4 הייתה מנצחת בהתלבטות הזאת)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אנסח את זה אחרת: אם היית צריך לבחור רכב ליסינג, והגולף והלקסוס הזו היו שתי אלטרנטיבות היחידות, במי היית בוחר?

עד עכשיו, הורגלנו ע"י יצרני פרימיום מסויימים שצריך לשלם (הרבה) יותר כדי לקבל רכב שיהיה קצת יותר טוב, אבל עם מותג נחשק יותר (נניח, a1 מול פולו). כאן זה נראה כאילו צריך לשלם הרבה יותר כדי לקבל רכב פחות טוב כשהיתרונות העיקריים שלו הם עיצוב ומותג. שזה כבר קצת (הרבה) צורם.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להשוות גולף ללקסוס UX נשמע לי באמת קצת מצחיק. לדעתי מי שחושב לקנות את הלקסוס הזאת לא יחשוב על גולף כאלטרנטיבה ולהיפך

כנס לגולף 1.5 המאובזרת , איכות החומרים וההרכבה לא פחות טובים עם פער של 50K בין הרכבים, לשלם פרמיה על טויוטה מחופשת אשר נשארה כעורה כמו המקור..לא תודה.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המספרים בפועל ממבחנים שנערכו בחו״ל, מדברים על הבדלים לא גדולים בצריכת הדלק בין הגרסא ההיברידית לבנזין. מכאן ניתן להסיק שגם רכישת הבנזין הבסיסית בהיצע ב-205 אלף, היא רציונלית למדי. גם ההיברידית שמתחילה ב-230 אלף נותנת תחרות מבחינת מחיר ל-GLA ול-QX30 המזדקנות. ה-F היא כבר למי שבאמת חייב לקבל הכל, ולדעתי זו הגרסא שתמכר במספרים נמוכים יותר. זו אומנם מכונית שנופלת בסעיף הפרקטיות, אך עדיין מדובר בקרוסאובר פרימיום עם ירידה לפרטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אומר שהגולף פחות טובה מהלקסוס. אני אומר שלא מדובר באותו קהל יעד. הלקסוס היא מכונית "יוקרה" יפנית שהיא גם כאילו SUV. הגולף היא מכונית משפחתית גרמנית.

אני אנסח את זה אחרת: אם היית צריך לבחור רכב ליסינג, והגולף והלקסוס הזו היו שתי אלטרנטיבות היחידות, במי היית בוחר?.

אם אלה היו רק שתי האופציות כמעט בוודאות הייתי בוחר בגולף. אבל זה מקרה היפותטי לחלוטין. אין סיכוי שאלה יהיו שתי ההצעות היחידות בליסינג כלשהו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אומר שהגולף פחות טובה מהלקסוס. אני אומר שלא מדובר באותו קהל יעד. הלקסוס היא מכונית "יוקרה" יפנית שהיא גם כאילו SUV. הגולף היא מכונית משפחתית גרמנית.

...

אם אלה היו רק שתי האופציות כמעט בוודאות הייתי בוחר בגולף. אבל זה מקרה היפותטי לחלוטין. אין סיכוי שאלה יהיו שתי ההצעות היחידות בליסינג כלשהו...

זה מה שאני מנסה להגיד - אתה משלם בערך 100,000₪ יותר, כדי לקבל רכב שפונקציונלית יהיה פחות טוב. עזוב קהל יעד והכל, זה פשוט נשמע לי טפשי.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1730 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...